PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan’ın gözlerinden öp dediler

bounce
02-03-10, 13:03
“Bir insanı değerlendirmek için uygulanacak altın ölçü, onun doğaya ve sokak hayvanlarına yaklaşımını izlemektir bence” demiş Telesiyej imzalı Taraf yazarı.
Kalemine sağlık, bu cümleyle hayatımı üzerine kurduğum felsefeyi çok güzel özetlemiş gerçekten de.
Tarkan tutuklandıktan sonra “düşene bir de biz vuralım” acımasızlığıyla eteklerindekileri dökenler çok oldu. Onun Amerika’daki fotoğraflarından girdiler, askerlik muhabbetinden çıktılar.
Ne diyeyim, fenalar işte. Ve de faniler.
Çoğu meslektaşımın aksine, Tarkan’ı ben doğa ve hayvan sevgisiyle değerlendiriyorum.
Hayvan sevgisine bakıp insanlığını anlıyorum.
Köpeklerle birlikte poz verdiği resimlerdeki mavi gözlerine dalıp dalıp gidiyorum. Ve orada çoğumuzda olmayan saf, temiz, derin, iyi kalpli sevgiyi görüyorum.
Hasankeyf için yaptıklarını, PETA için aktivist girişimlerini, sokaktaki yaşlı ve hasta köpekleri çiftliğine alıp, tedavi ettirdiğini, beslediğini hatırlayınca onu gözlerinden öpmek istiyorum.
Son birkaç gündür Radyo D, Kral FM, Radyo Klas, Best FM, Alem FM, PowerTürk, Show Radyo, Radyo Tatlıses, ıstanbul FM, Radyo Viva, Radyo Moda ve SlowTürk sabah 07.00’den başlayarak tekli saatlerde bir Tarkan şarkısı çalarak megastara destek oluyorlar.
Kral TV, Tarkan’ı günün sanatçısı yapıyor.
Nazan Öncel şarkısında Tarkan, “Çocukların, balıkçıların, selamı var martıların, öp dediler gözlerinden bir kere de bizim için” diyor.
Tarkan eminim onun mağduriyetini fırsat bilenlerin değil, “öp dediler bizim için” diyen doğanın ve hayvanların sesini duyuyordur.
Ve eminim bu sesler bu zor dönemini atlatırken, iyileşme sürecinde ona ilaç gibi gelecektir
Ömür GEDİK
http://www.hurriyet.com.tr/magazin/yazarlar/13976598.asp?yazarid=119&gid=225

start_the_fire
02-03-10, 13:13
İnsallah bundan sonra tarkan hayatına , eskisi gibi fırtınalar yaratır her konsere cıkısında , tarkan konserini duydukları zaman insanların kanı durmalı , heyecandan kalbi durmalı bence bu olaydan sonra tarkan yine eskisi gibi esecektir diye düsünüyorum yeni albümü bence bunun baslangıcı olabilir diye düsünüyorum

**MegaStarkan**
02-03-10, 13:53
Cok güzel yazi... müzik kanallarin böyle bir destekde bulunduklarini bilmiyordum. Sonucta medya megastar, sanatci dan sarkici olarak hitap etmeye baslamisti. Paylasim icin sagol.

RaSKaS
02-03-10, 14:01
Son zamanlarda Tarkan hakkında yazılan en güzel yazılardan biri.
Bu arada Tarkan'a destek veren tüm televizyon ve radyo kanallarına ayrıca teşekkürü hakkettiler.

özlemmis
02-03-10, 14:04
çok güzel yazı.O kadar duygulanıyorumki böyle yazılarda.Tarkan 'a destek veren herkese teşekkürler.

au13
02-03-10, 14:19
off sonunda guzel bi yazi yazanda bulundu teshekurler boyle destek icin sizlere

DaLy
02-03-10, 14:22
Ömür Gediğin yazılarını beğenmem ama bu sefer güzel yazmış.Objektif bakabilmek böyle bir şey işte...

Bamboo
02-03-10, 14:35
çok güzel yazı olmuş sağolsun yaa..

ece**
02-03-10, 14:50
şu müzik kanallarına çok duygulandım ya... :) bilmiyodum böle bi desteğin olduğunu.. helal olsun :)