PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'dan Ne Öğreniyoruz ?

_trkn_
01-03-10, 20:57
Öncelikle Tarkan’ı dürüst buluyorum. Seneler önce, basında çıkan bir fotoğrafı için, herkes bu fotoğraftaki Tarkan mı değil mi derken, o açık yüreklilikle çıkıp ‘o fotoğraftaki benim’ demişti. İnkar da edebilirdi. Ancak o, bu anlamda dürüst olmayı seçti.

Uyuşturucu olayında da aynı yolu seçti: ‘Bırakmayı denedim, ancak beceremedim’ dedi. Bu çok insana dair bir durum. İnsan olduğumuz sürece, hata yapmaya müsait olacağız. Belki de en yapmam diyeceğimiz şeyleri yapacağız. Ancak hatayı paylaşmak, en çok da insanın hatasını kendiyle paylaşması, hiç de kolay bir durum değil. Çünkü haklı çıkmak bu hayatta insanı en çok mutlu eden durum. Hata yaptığını kabullenmek ise tam tersi.

Ancak hata yaptığını kabul etmek, insanı büyüten bir süreç. Tarkan’ın bir çok yönden büyüyeceğine inanıyorum. Adımlarını attı zaten.

Biz ne öğrenebiliriz bundan? Kötü bir olay gibi gözüken bu durum, her insanın başına gelebilir. Ve aslında gene kötü gibi görünen bu durum, bir türlü uyuşturucuyu bırakamayan Tarkan için belki de bir fırsata dönüşebilir. Yani sonunda büyük resme baktığımızda tüm olumsuzluklara rağmen, uyuşturucudan kurtulmuş bir birey olarak karşımıza çıkabilir. Yeniden doğum gibi...

Bu hepimiz için geçerli tabi. Bize olumsuz, hatta dayanılmaz gibi gözüken bir çok olay, belki de dönüşmemiz ve öğrenmemiz için yaşanıyor. Ne öğrenebildiğimiz, ne kadar öğrenebildiğimiz önemli bu durumda.

Keşkeler anlamsız aslında, hepsi biz öğrenelim diye var. Büyüyelim diye...Tüm karanlıklar, aydınlık olsun diye var... Görebilelim diye...

http://www.internethaber.com/tarkandan-ne-ogreniyoruz--9331y.htm

dilay
01-03-10, 21:09
yüreği temiz, beyini temiz, insanlığı temiz... onu neden bu denli seviyoruz? çünkü o bir tane yalansız, riyasız olduğu gibi bi tarkan bizim tarkanımız...

start_the_fire
01-03-10, 21:10
dilay sana katılıyorum arkadasım yüreği temiz kalbi temiz daha ne diyebiliriz ki

anakha26
01-03-10, 22:50
seni ve seni seven herkesi seviyorum... :)

flores
01-03-10, 23:40
Tarka her yaptigi hareketiyle gozumde buyuyor.bu ne demek?:)

pare pare
01-03-10, 23:57
Tarka her yaptigi hareketiyle gozumde buyuyor.bu ne demek?:)

Katiliyorum . . . . :41:

anakha26
01-03-10, 23:58
Bence Tarkanın patlama noktası bu olaydı... Tüm biriktirdiğini muhteşem bir albümle patlatacak bence... Ne kadar sevildiğini de bir kez daha gördü.. her koşulda yanında olduğumuzu bir kez daha hatırlattık O'na... Bence bu olay bir dönüm noktasıydı onun için... Artık yepyeni bir Tarkan göreceğimize eminim.... Aynı fotoğraf olayından sonra da böyle olmuştu... Muhteşem bir patlama yaşamıştı Tarkan... Yine aynısı olacak görürsünüz...

anakha26
02-03-10, 09:57
4 gündür yaşananlarda farklı bir hayran ve destekçi kitlesi gördü Tarkan... Konserlerindeki sevgi selinden farklıydı bu sefer.. Renkli ışıkların altındaki orta asansörden değil, polis barikatında adliye kapısından çıktı bu sefer... Ve ona rağmen, onunla gülen onunla ağlayan hayranlarını gördü...Yine çığlık çığlık sevgilerini haykırıyorlardı durum ve mekan dinlemeden... İşte bu farklılığı sezdiği için gözyaşı döktü belkide...
Bu yüzden bundan sonra çok farklı bir Tarkan göreceğiz eminim... Yaralarını iyileştirmiş... Daha mütevazi, sevenleri için herşeyin en ama en iyisini yapmaya çalışacak bir Tarkan...
Ve işte o zaman ULTRAstarımız olacak.... :)
Ayrıca bir Tarkan Hayranı olarak NTV ekibine, bu olaya diğer medya organlarından çok farklı bakabildikleri için binlerce teşekkür... (http://www.youtube.com/watch?v=6bNPADHQHpk)

veli
02-03-10, 10:07
SADECE bU İİLETİ kullanan Tarkan mı ? Bence birçok sanatçı bunu kullanmıştır. sadece TarkaN'ın ki su yüzüne çıktı.. ama herşeye rağmen TarkaN'ı seviyoruz..sevmeye de devam edicez..

bounce
02-03-10, 12:44
çok güzel yazmış.gercekten hayatla ilgili çok güzel bi bakış açısı yakalamış.

ece**
02-03-10, 15:06
utanmasalr asın tarkanı dieceklerdi nerdeyse...çok şükür biri geçeklere değinmiş..!