PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarka'ın ev tapusu

trkntrkn89
09-02-10, 03:52
http://img534.imageshack.us/img534/9201/tarkan77.jpg (http://img534.imageshack.us/i/tarkan77.jpg/)

New York Tapu Dairesi’nde kayıtlara göre Tarkan, işlemlerini bir avukat aracılığıyla yaptırmış ve Mortgage sistemi ile “Dime Saving Bank “a 450 bin 100 dolar borçlanarak ev sahibi olmuş (Şu anda 4-5 milyon ddolar arasında değer biçiliyor).

Tarkan, bankadan düşük bir faizle (yüzde 5 civarı) aldığı 40 bin 100 doları, 30 yıl içinde geri ödeyeceğini taahhüt etmiş ve işlemler için de Tapu Dairesi’ne 9 bin dolar ödemiş…

1) Tarkan, 1999 yılında ABD’de daha çok yeni olmasına rağmen bir Amerikan vatandaşının bile çok zor sağlayacağı bu koşullarla nasıl ev sahibi oldu?

2) Bu iyi koşullarda ev sahibi olmak için ABD ekonomisinin bel direği niteliğindeki kredilendirme sisteminde çok olumlu bir puana sahip olmak gerekiyor. Tarkan, bu kısa süre içinde bu olumlu puanı nasıl sağladı?

3) Bu olumlu sağlamanın yollarından biri de ABD’ye külliyetli miktarda para sokmaktan geçiyor. Eğer Tarkan bu yolla kredi notunu yükselttiyse, Türkiye’den ABD’ye para transfer etmiş demektir. :23:

günışığım
09-02-10, 04:26
bu tapu degil sanirim

szr67
09-02-10, 11:45
tarkan yan gelip yatan biri değil bi ton konser yapıyor albüm çıkarıyor şirketi var para milyon dolarlık işler yapıyor herhalde parasını takır takır verecek.

twilight
09-02-10, 13:22
:) haberin kaynagi nedir ? Tarkan'in bu kadar borcu varsa,nasil villalarda oturuyor ? :) sacma...tapu da yalandan...

start_the_fire
09-02-10, 13:27
yalan yanlış haberlerden uzak duralım bence tarkanın böyle birşey yapacağına inanmıyorum acıkcası

trkntrkn89
09-02-10, 13:55
arkadaşlar neden yapmasın ayrıca mortgagedan alcaksan borçlanman gerek...

xurush'nine
09-02-10, 15:34
tarkan yan gelip yatan biri değil bi ton konser yapıyor albüm çıkarıyor şirketi var para milyon dolarlık işler yapıyor herhalde parasını takır takır verecek.

Aynen katiliyorum."Mortgage" sistemini fazla bilmem,arastirmadim,ama tum dar gelirli vatandasa "destek" projeleri,kredi sistemleri gibi bu sistemin de 1 verip 3 goturen kostek proje oldugundan eminim.Kim kazancli cikiyor konusu tartisilir..
Arkadaslar, kapiltalizm sisteminde gerceklesmeyi amaclayan bir proje icin size "bu is magdur vatandasa yardim amaciyla yapiliyor" derseler,inamayin gozunuzu seveyim,mutlaka altindan bir seyler cikacaktir..:5:
"Altin milyar " diye bir teori vardir,belki duymussunuzdur,der ki, dunyadaki tum servetlerden 1 milyar cok varlikli insan faydalaniyor ve geri kalan 5 milyarsa sadece obur "altin milyarin" bu serverleri afiyetle harcamalarina yardimci oluyor.. :14:
O demokrasisini ovup ovup bitiremedikleri avrupada, amerikada bile durum boyle..
"Durum beter" .. anliyicaginiz da..
Bi raportajinda Tarkan kendisi,"ben muhatap oldum, ama sacma bir sistem,genc insanlar ,sakin muhatap olmayin",yani
Aldanma dostum,inanma dostum.." demisdi,bizzat kendim duydum..

bounce
09-02-10, 19:16
zenginin malı,çenemizi yormasın diyorum!

Bamboo
09-02-10, 22:58
tarkan bu evi borçlanarak aldı oraya buraya para götürerek değil..

jetaime
09-02-10, 23:00
nerede boyle kiyatlari bulabilirmisiniz ???

trkntrkn89
10-02-10, 02:34
ilk olarak nerden bulduğumu gerçekten unuttum rastgele tarkanla alakalı haberler olan siteleri dolaşıyordum bu haberi görünce ekledim ama yani bu kötü bişey diil niye herkes agresif oldu anlamadım mortgagedan ev almış işte:D...

jetaime
10-02-10, 23:36
yoook ben agresif degilim hihihi
sadece merak ettim

xurush'nine
12-02-10, 16:32
zenginin malı,çenemizi yormasın diyorum!

Zenginlik ya da fakirlikle hic alakasi yoktu anlattiklarimin..
Tarkan cok sukur Turkiyede iyi para kazanan sanatcilar listesinde on siralarda oldugu,yabanci ulkelerde konserler verdigi icin Turkiyeden 'para kaciriyor' konusuna deginmege ihtiyac duymadim.
Sadece Tarkan’a da sormuslardi 'Mortgage'le ilgili "iyi bi system degil" demisdi .Bunu hatirlattim ve uzerine o tur projelerleyle ilgili bir cift lafim oldu..
Gencler boyle islere heveslenip paralarini kaptirmasin diye yazdim arkadas,ceneni bilmem gozlerin yoruluyorsa okuma.
Yalnis hatirlamaiyorsam,bi teklifde bulunmusdun forumda her kes bilgilerini paylassin diye..Mesela ben keman(ya da gitar) calmasini bilmem,ama bildiklerim de vardir."Cenemi yormak pahasina" olsa bile anlatiyorum bazen firsat buldukca bi gun bir faydasi dokunur diye.Sitede hem eglenelim,hem bilgilenelim dilye ,canim yoksa "dunyayi kurtaricak adam" niteliginde bi misyonum yok..

Slyozi_Angela
12-02-10, 17:13
:) haberin kaynagi nedir ? Tarkan'in bu kadar borcu varsa,nasil villalarda oturuyor ? :) sacma...tapu da yalandan...

aynen katiliyorum...sonuna kadar haklisin!!!