PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'ın Teşekkür Mektubunun Türkçe Çevirisi(1)

Blg
18-06-06, 01:56
Sevgili Tanrım,
Sadece sen kalbimin derinliklerinde benimleydin.Kendimi yeniden keşfetme fırsatını, şansı, gücü bana sen verdin.Senin sayende, hayatla başa çıkmayı, kendimle ilgili şeyler sormayı ve daha fazlasını istemeyi öğrendim.Her karanlıkta kayboluşumda oradaydın ve her defasında ışığı tekrar bulmamı sağladın.Teşekkür ederim.Bana hiçbir şeyin imkansız olmadığını ve tüm rüyalarımın gerçeğe dönüşebileceğini sen gösterdin.Sadece sevgi ile...Bunun farkına vardığım için minnettarım.Her zaman.Benim en iyi arkadaşım olduğun için teşekkür ederim.

Ailem: Anne,Baba ve tüm ailem, her zaman müzik tutkumu desteklediğiniz için teşekkür ederim.Eğer şu anda hayatımın dönüm noktasındaysam, bu sizin sayenizde oldu.Siz, ruhumun göklerde süzülmesine ve kendini bulmasına olanak sağladınız.İşte şimdi ilk İngilizce albümümü yayınlarken, imkansızı yenmeye çalışıyorum. Geçmişimizdeki tüm o çaresiz ve zor zamanlarda bana daima sevgi gösterdiniz ve umut verdiniz.Sizi çok seviyorum ve daima seveceğim.

Bilge Öztürk:Ne olursa olsun, her zaman benim için vardın.İyi zamanlarımızın yanı sıra, aksiliğim tuttuğunda,umutsuz olduğumda, korktuğumda ve kendime olan inancımı kaybettiğim zamanlarda da yanımdaydın.Bana daima ne olursa olsun kalbimin sesini dinlememi söyledin.Son yıllarda bencilce sürekli kendimden ve bu albümden bahsetmeme rağmen, bana kalbini açtın, beni dinledin, ilgi ve sevginle beni cesaretlendirdin.Bu albümün geleceği konusunda her konuşmamda, "HiÇ kuşku yok, herşey muhteşem olacak, endişelenme" dedin.Eğer sen yanımda olmasaydın, aşkın ve desteğin olmasaydı bu yolculuk çok zor geçecekti.Herşey için teşekkür ederim. Seni Seviyorum...

A.K.(Sanırım Psikoloğu):Yol göstericiliğin olmasaydı, belki de bu albüm hiç dünyaya gelmeyecekti ya da gelmek için 10 sene daha bekleyecekti:) Bana kendim olmamı ve düşlerimin peşinden koşmayı hatırlattın.Bana umutsuzluk ve kötümserlik yerine hayatın zorluklarıyla korkusuzca yüzleşmeyi öğrettin.Sen hayatımda olunca, gerçek benliğimi keşfettim ve en iyisini yapana kadar hayallerimin peşinden gitmeyi öğrendim.Ve öyle de oldu...Yardımın için teşekkür ederim.

Ahmet Ertegün (Atlantic Records'ın sahibi) Sen, uluslararası müzik piyasasında başarılı olabilecek potansiyelde olduğumu fark etmemi sağladın ve her rüyanın gerçekleşme olasılığı olduğunu gösterdin.Her zaman benimleydin ve bir baba gibi, bir arkadaş gibi beni destekledin.Bana her zaman inandığın için teşekkür ederim.

Türkiye & Ve Sevenlerim: Herşey, nerdeyse 15 sene önce Türkiye'de başladı. Şöhret benim kaderim olacaktı ve oldu. Asla unutmayacağım ki, sevenlerim desteği ve sevgisi olmasaydı bu albümde olmazdı.Çünkü içten içe biliyorum ki, siz hiçbir şeyin imkansız olmadığına daima inandınız.Hatta bunu yapabileceğime inanmadığım zamanlarda bile, siz daima tersine inandınız.Bunu her zaman hissettim ve devam etmem için bana yardımınız oldu.Bu düşlerimin peşinden gitmeme ve pes etmememe neden oldu.Sabrınız ve bana olan sevginiz için teşekkür ederim. Bende sizi Seviyorum...

Mehmet Söğütoğlu: İlk defa karşılaştığımızda 18 yaşındaydım ve ilk albümü çıkarttığımızda da 19.Hayatımın sonsuza kadar değişeceğini biliyordum.O ilk zamanlardaki zorlukları hatırlıyorum.Sen daima benim yanımdaydın ve her zaman en büyük desteğim ve motivasyonum oldun.Bana daima inandın ve bir gün müziğimle dünyayı fethedeceğimi söyledin.Umarım bu söylediğinde haklısındır:)Sevgin için teşekkür ederim.Herşey için teşekkür ederim dostum.

Pete Martin, DKevrim, Josh Schwartz & Brian Kierulf, Billy Mann, David Werner, Supaflyas, Lester Mendez, The Jetsonz, Elijah Wells, Lionel Brimingham, Jamia Hartman, Ty Lacy, Tina Harris, Steve Lee;
Eğer ekip çalışmanız olmasaydı, bu albümde olmazdı.Birlikte geçirdiğimiz zamanları şükranla ve yüzümdeki koca bir gülümsemeyle, her zaman hatırlayacağım. Şarkı yazdığımız dönemlerde bir çok şey öğrendim ve her birinizle tekrar buluşup harika şarkılar yazmak için sabırsızlanıyorum.Bu albümü tamamlamam için bana ilettiğiniz tüm pozitif enerji ve güzel anılar için size teşekkür ederim.

D.K: Senin yardımın ve arkadaşlığın olmasaydı, bu albüm olmazdı.İyi günümde de kötü günümde de benim yanımdaydın, bu albümü tamamlayabilmem için bana elinden geldiğince yardım ettin. İnancımı kaybettiğimde beni tetikledin, vazgeçtiğimde beni teselli ettin ve tekrar işimin başına dönmemi sağladın.Birlikte geçirdiğimiz zamanları asla unutmayacağım.Herşey için sağol "Kanka"

Ken; Bu albüm, kendi albümünmüş gibi çalıştın. Bu albümü mümkün olabildiğince mükemmel yapmak için işe kalbini ve ruhunu koydun. Elinden gelenin en iyisini yaptığın ve bu projeden asla vazgeçmediğin için seni takdir ediyorum.Bunu asla unutmayacağım. Herşey için teşekkür ederim. Arkadaşlığın ve sevgin için teşekkürler...

Dexter Simmons: Şükürler olsun ki, hayat yollarımızı kesiştirdi ve senin gibi mükemmel bir varlıkla buluşma şansını yakaladım.Bu albüm sayende yıkılıyoo:).Herşey için teşekkürler.Sevgiler...

Uygar Ataş (Menajeri): Biliyorum, neredeyse 15 yıl oldu ve biz birlikte çalışıyoruz.Umarım ve isterim ki, bir 15 sene ve fazlası daha seninle birlikte oluruz. Birlikte yaşlanırız.İçtenlik,Dürüstlük,Tutku ve Sevgi.Benim için daima en iyisini istediğini biliyorum.Bana her zaman inandığını biliyorum.Çalışkanlığın ve desteğin için teşşekkür ederim.Sevgin için, herşey için teşekkür ederim.

Süheyl Atay (Avukatı) Çok uzun zaman oluyor, hayat yolunda birlikte yürüyoruz.İlişkimizde iyi ve kötü dönemler oldu, ama daima bir yolunu bulduk ve birlikte devam ettik.Sana her ihtiyacım olduğunda yanımda oldun ve elinden gelenin en iyisi yaptın.Daima, iş ilişkimizde çok özel bir kimyamız oldupuna inandım ve bunun sonsuza kadar süreceğini biliyorum.Herşey için teşekkür ederim, dostluğun ve sevgin için...

HITT:Ozlen Turasi,Sevtab Kucukkaralar, Kenan Kır, Şebo, Nurten ve ekibimdeki herkes; sizin desteğin, inancınız ve sevginiz olmasaydı, bu katlanılması zor bir macera olcaktı. Bunun gerçekleşmesi için verdiğiniz tüm çabaya ve her zaman en iyisini yapmaya çalıştığınız için hepinize teşekkür ederim.Size sahip olduğum için çok mutlu ve şanslıyım.Sevgiler...

UNIVERSAL & URBAN Music Famliy: Bana olan inancınız benim için büyük moral oldu.Bu projenin ardında, sevgi ve inançla, %100 olduğunuzu bilmek bana güç verdi ve kendimi rahat hissetmemi sağladı.Pozitif enerjiniz ve bana inandığınız için teşekkürler.

AVO: Karşılıksız ve beklentisiz sevgi sunan insanlarla karşılaşmak çok nadir olur.Seninle bu projenin son aşamasında karşılatım ve bana çok büyük yardımın oldu. Bütün iyi niyetin ve benim için en iyisine hizmet eden çabaların için teşekkür ederim. Böyle muhteşem bir varlık olduğun için teşekkür ederim. Sonsuza kadar arkadaş olacağımızı biliyorum.

Michael Lang (Yurt dışındaki menajeri) Seninle tanışmadan önce, albümün oluşum sürecinde, biraz kaybolmuştum. Senin yardımın ve emeğinle bu albüm hayata geçti, bunu asla inkar edemem.Benim adıma yaptığın herşey için teşekkür ederim.

PACIFIQUE Family: Bana, bu proje boyunca destek olduğunuz ve yanımda olduğunuz için teşekkür ederim.

SEZEN AKSU: Yıllar önce, Şımarık şarkısı uluslar arası başarı yakaladığı zaman, dünyadaki bütün insnaların kalplerine ulaşabileceğimizi fark ettim. Senin şarkın bunu ve İngilizce Albüm yolunda geri dönüş olmadığını fark etmemi sağladı. Bana verdiğin muhteşem şarkın ve bana ilham kaynağı olan diğer tüm harika şarkıların için teşekkür ederim. Bana daima inandığın ve dostum olduğun için teşekkür ederim. Sevgilerimle...

Kıvanç Baruönü: Dostluğun ve desteğin benim için çok önemliydi.Sana ne zaman ihtiyacım olsa istisnasız ordaydın. Ve biliyorum ki bana her zaman inandın. Yaratıcılığın bende büyük bir değişim yarattı ve aramızdaki uyumun sonsuza kadar süreceğini biliyorum. Bu kadar iyi bir dost olduğun için ve diğer herşey için teşekkürler...Sevgiler...

Sedat Mehter: İlk buluştuğumuz günden beri, bana karşı dürüst ve açık oldun.Senin düşüncelerinin ve yaratıcılığının bana kattığı şeyler benim için çok önemli. Sana ilk ingilizce şarkımı çaldığımda hatırlıyorum da, havalara uçmuştun. Şarkıları defalarca tekrar tekrar dinlemiştik. Daima "Harika olacak" diyordun. Desteğin için teşekkürler Amigo:)

Murat Erdoğan: Uzun zamandır arkadaşız ve bunun sonsuza kadar süreceğini bilmek çok güzel. Sen bana karşı daima direkt ve dürüsttün.Bu sahte dünyanın içinde ünlü insanlar için gerçekten önemi olan, sahici dostlardan birisin.Şaşırtıcı derecede zekice fikirlerin ve objektifiliğin, düşüncelerin ve duyguların benim için çok önemli.Bu albüm oyunca bana verdiğin destek, benim için çok şey ifade ediyor.Dostluğun ve sevgin için teşekkürler.

Ozan Çolakoğlu: Kariyerim başlangıcından beri benimle birlikteydin ve birlikte çok özel müzikal anlar paylaştık. Fakat hayat; bu albüm sürecinde ikimizin yollarını ayırdı ve malesef, benim olmasını istediğim kadar bu yolculuğun bir parçası olamadın. Kalbinin derinliklerinde benim için en iyisini istediğini ve bana daima inandığını biliyorum. Teşekkür ederim...

Mathew Murat Erdem & Hakan Ozgan: Ny-Queens... Öyle unutulmaz anlar ki... Bu albümü tamamlamam için elinizden gelenin en iyisini yaptığınız ve beni desteklediğiniz için teşekkürler. Queens'deki küçük evde birlikte geçirdiğimiz zamanları asla unutmayacağım.

Richard Blackstone: Sen daima gerçek bir dost, büyük bir destek oldun.Bana yardım etmek için elinden gelenin en iyisini yapmana minnettarım.Sen ve ailen bana, kalbinizin ve evinizin kapılarını sonuna kadar açtınız. Dostluğumuzun ve ruhlarımız arasındaki bağlantının sonsuza kadar süreceğini bildiğim için çok mutluyum. Teşekkür ederim. Sevgiler...

(Devamı Var)

ercn
18-06-06, 04:27
dikkaat ettinizmi bilmiyorum ama mektuptan anladıgım kadarıyla ozan çolakogluyla yollar ayrılımış...

Khaos
18-06-06, 12:45
Evet...
Ozan Çolakoğlu onun için ayrı...
Türkçe albümünde inşallah yine beraber çalışırlar...
Kalıcı bi ayrılık değildir umarım...
Ama sanırım Ozan'ın kendisi çalışmamış...

Nzl
18-06-06, 21:58
ozan çolakoğlu, come closer çalışmalarının sürdüğü dönemde,
sırasıyla, yaşar, nilüfer ve nil karaibrahimgil'in albümlerinin aranjmanlığını
yapmakla meşguldü. Bu haberleri duyduğumda çok üzülmüştüm. Çünkü onların birlikteliği 15 yıldır devam eden ve imrenilerek bakılan bir birliktelikti...ozinga hep tarkan'ın aranjörü olarak anılmıştır. Aralarında ne sorunu varsa umarım bir an önce hallederler. Yine onları birlikte şarkı yaparkan görmek istiyorum...

Blg
18-06-06, 22:07
Ozan Çolakoğlu'nun kendini en iyi ifade ettiği albümler Nil albümleri bence, ama Tarkan ile beraber Türk popuna kattıkları şeylerden sonra, ben Yaşar ve Nilüfer albümlerini zayıf buldum. Bence Tarkan'la mutlaka devam etmeli

HakanÇelik
19-06-06, 00:49
ozan çolakoğlu ile yollarını ayırdıklarına inanmıyorum... eğer böyle bir durum varsa ben inanılmaz üzülürüm... devrim karaoğlu'da çok başarılı ama ozan'ın
yeri çok ayrı... mesala ayrılık zor'un düzenlemesini devrim yaptı... başarılı ama
ozan'ın yaptıkları daha iyi... bence yolları ayrılmadı... zaten ing. albümde ozan'ın da emeği çok fazla... ama eskiden tüm albümdeki şarkıları düzenlerken
şimdi 4-5 şarkıda emeği var... türkçe albümde yine tüm şarkıları düzenleyeceğinden eminim... tarkan'a sırt çevirirsede kendi bilir... çünkü o da yine sensiz'le doğdu...

arjen22-tarkan
06-07-06, 17:10
Bence Ozan'la ayrılmamışlar aama benim bildiğim bi şey war kii Tarkan'ın çıkacak türkçe albümü yine herkesi peşinden sürükleyecekk ve Megastar'ı Tebrik ediyorum çünkü eski menajeri Ahmet San ile çok kavgalıydı ve Ahmet San Tarkan'ın o zaman ingilizce albüm yapmasını sölemişti ve Ahmet Ertegün ile tanıştırmıştı Ahmet Ertegün Tarkan'a en başta o kadar yüz vermese de Tarkan'ın Almanya'da verdiği Konserde Tarkan'ın performansına hayran kalmış ve Tarkan ile beraber çalışmaya karar vermiş...
Anlatma istediğim Tarkan'ın eski menajeri Ahmet San Tarkan ile ilgili çıkardığı MegaMasal Adlı Kitabında Tarkan ile ilgili söylemleri vardı işte eşcinsel falan diye Ve Tarkan'ı burada Tarık olarak Tanıtmıştı 3-4 yıl öncesine kadar da Tarkan la beraber çok fena tartıştıklarını duydum ve Tarkan Buna Rağmen yine de albümünde Ahmet San'a teşekkür etmiş işte gerçek starlık bu...

TarkanColl
06-07-06, 20:23
Bence Ozan'la ayrılmamışlar aama benim bildiğim bi şey war kii Tarkan'ın çıkacak türkçe albümü yine herkesi peşinden sürükleyecekk ve Megastar'ı Tebrik ediyorum çünkü eski menajeri Ahmet San ile çok kavgalıydı ve Ahmet San Tarkan'ın o zaman ingilizce albüm yapmasını sölemişti ve Ahmet Ertegün ile tanıştırmıştı Ahmet Ertegün Tarkan'a en başta o kadar yüz vermese de Tarkan'ın Almanya'da verdiği Konserde Tarkan'ın performansına hayran kalmış ve Tarkan ile beraber çalışmaya karar vermiş...
Anlatma istediğim Tarkan'ın eski menajeri Ahmet San Tarkan ile ilgili çıkardığı MegaMasal Adlı Kitabında Tarkan ile ilgili söylemleri vardı işte eşcinsel falan diye Ve Tarkan'ı burada Tarık olarak Tanıtmıştı 3-4 yıl öncesine kadar da Tarkan la beraber çok fena tartıştıklarını duydum ve Tarkan Buna Rağmen yine de albümünde Ahmet San'a teşekkür etmiş işte gerçek starlık bu...

O kitabı yazan ilk menajeri Alpay Aydın.

deniz
06-07-06, 20:41
ewet o kitabı gıcık alpay yazmıştı :(

Samet
07-07-06, 00:29
tesekkurler

ösgee
07-07-06, 00:45
okumaya üşendim walla akşam akşam 1 sayfa şei okuyaamdım konu nee????:):):):):):):):):):):):):):):):):):):D:D:D: D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:D:D:D:D:D:DD:D:D:D:D:D: D:DD:D:D:D

яэطэℓ
15-07-06, 04:15
bu mektupu tarkan mı yazdı gerçekten yoksa ???

Blg
16-07-06, 19:51
evet gerçekten tarkan yazdı

arjen22-tarkan
12-08-06, 14:00
O kitabı yazan ilk menajeri Alpay Aydın.

haa ben karıştırdım pardon o zaman

megastar_mert
16-08-06, 04:23
saOLL ellerine sağlıkk ;)

aykut
10-10-06, 22:01
kesinlikle demeliyimki ozanın tarkana katkısı büyük tarkan ilk zamanlar çıktıgında bile tarkana kaç tane bestesi varr projesyonal tarkana ise hep albümlerinde yanındaydı beniim dünyaca ünlü megasatrımın yanına anca onun gibi üsütün seviyede bir dostt her albümünde onu yanlız bırakmadı bu albümdede bırakmaz inşallah şu da bi gerçek tarkan yolunda şaşıyor popun idolü ilk önce ingilizce ççıkardı şimdi ise tsm çıkarıyo ne kadar güzel söylerse söylesinn yapmamlı tsm ozan da bu yüzden yanında olmuyo olabilir takanın tarkan bir an önce tükiyeyi sallcak bi türkçe pop albüm yapmalı vee gerçek bir tarzlaa herkeze yeni bi pop albümlemle merhaba demeli en 15 şarkı onun türkiyeye önem vermiyeli taa 5 yıl oluyo ii bir türkçe albüm yapmadı

buqunqa
10-10-06, 22:14
bilmiyorum ama bana göre bir sanatçı bir tarzda olmalı. deiştirirse hiçbirşey eskisi gibi olmaz.

scorpioness
10-10-06, 22:44
okumaya üşendim walla akşam akşam 1 sayfa şei okuyaamdım konu nee????:):):):):):):):):):):):):):):):):):):D:D:D: D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:D:D:D:D:D:DD:D:D:D:D:D: D:DD:D:D:D
:18: :18: :18: :18:

tarkan_ozlem
28-11-06, 13:15
ne olursa olsun sen baskasın tarkan

melisa
28-11-06, 13:17
ne olursa olsun sen baskasın tarkan
katılıyorum sana özlemcim tarkan bambaska gönlümüzde yeri büyük
tarkancı olmak büyük bir ayrıcaklık:22: :65: :65: :24: :24:

tarkankolik1972
28-06-07, 22:32
Süperdi Elelrinize Sağlikkkkk

incitanem.86
30-08-07, 15:42
sağol :) bravo

sinemtevetoglu
30-08-07, 21:51
canım... sanırım seni sevmemin en büyük nedeni bu... bu kadar içten ve duygusal olman...hep böyle kal!

gokhantevetoglu
01-09-07, 03:41
ıcınden geldıgı gıbı konustugu ıcın mutevazılıgını hıcbırzaman yıtırmedıgı ıcın senı herzaman desteklıyorum tarkan sevenlerın herzaman arkanda

hsaex123
07-10-07, 14:28
vayyy harıkasın

asd1234
29-10-07, 21:57
Teşekkürler :)

burcuuu
14-11-07, 01:11
bn bu adama asıgım yaaa asıgım...senı cok sewıorum tarkannnn kalbım hep sennle...sen daha ne gsel albumler yapıcaksın bız hep senn arkandayızzz...

Gizemm
19-02-08, 16:00
bnce ayrımadılar ama öle olsa bıle TARkann kendı başını çaresınede bakarr tşkürr

senıı çok sefıorum askımsyaa yhaa ölürüm sanaa

tunalı
16-03-08, 15:43
vaaay be ne çok kişiylen çalışıyormuş be bir albüm kolay cıkmıyo ortaya allah yardımcısı olsun

pare_pare
16-03-08, 19:53
paylaşım için saol arkadaşım ama bence bir ozan gelir biri gider ayırmışsa da yolları hayırlısı bilidği birşey vardır ki ayırmöıştır

Bounce21
29-11-08, 06:03
Ne kadar da guzel anlatmis hisslerini ve dusuncelerini.. cok icten soyluyor her seyi, onda ne sahtelik var ne de bencillik.. Super yazmis mektubunu gercekten de.. Bitane o bitane!!

SELİN ARSLAN
27-12-08, 19:45
ona ait herşey o kadar içime işlio ki bu yazıları ağlaya ağlya okudum .. onun ne kadar mükemmel we wefalı olduğu buradan da anlaşılıyor... o herzman bnm için 1 numara.... ne olursa olsun onu hep seviyo olucam . son nefesm de dahi tek düşüncem o olcak .. umarım bi gün onu yakından tanıma şansına erişirm her gece Allaha yalwarıyorum ..

Ferya
27-12-08, 20:16
Keske günün birinde Tarkan bi kitap yazsa,ne güzel olur kendi yasadiklari falan.

hilfa
27-12-08, 22:19
:20: BU yazılanlardan sonra söyleyebileceğim tek şey işte :10: TARKANIMIN İÇİNİN GÜZELLİĞİNİN YÜZÜNE YANSIMASININ KANITI:10: :29:

starzu
17-07-09, 18:16
anlattıkları bir kitabın önsözü gibi bence anlatmak istediyi çok şey var
sadece özetlemişbravobravobravo

istemrah
03-08-10, 23:20
Tarkan ismi bizim için ayrı değilmi arkadaşlar, kim ne derse ne yaparsa yapsın önüne geçebilirler mi sevgimizin hım..Önemli olan bu bizim için, boşverin şimdi o demiş bu yazmış hikayelerini yaa... :) Hadi Tarkan'a en çok ihtiyacı olduğu zamanlarda en büyük destekçileri olarak destek olmaya devam.. Bu arada yeni klip Adımı Kalbine Yaz parçasına gelir inşallah..

ipekhulya
27-09-10, 16:29
okudum ve bi daha okudum