PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trakan ın akrabaları baraja geçit vermedi

tarkaseksüel
03-02-10, 09:41
http://www.emlakkulisi.com/31287_tarkan_in_akrabalari_baraja_gecit_vermedi

start_the_fire
03-02-10, 13:40
Ben bu konuyu pek anlamıs değilim gerçekten olayın aslını pek anlamıs değilim konu nedir acaba

xurush'nine
03-02-10, 14:15
Cok iyi yapmislar,vallahi.Yureklerine saglik,tavirlarini koymuslar Tarkanin akrabalari.
Ben internetten bir az arastirmisdim orasini cok guzel yerler.Ikizlidere,Ruzgarli koy,Badi Kuba da derler,(bu arada bizim Baku de cok ruzgarlidir, o yuzden sehrimize de "Badu Seba" derlermis...) bir doga harikasi.Dogasinin resimlerinden bile insan gozunu alamiyor.("Ikizlidere interneti" falan var,googla tiklarsaniz cikiyor)Simdi o guzelim tabiati yikip yerinde tehlikeli bir proje yapicaklar.Buna mi denir tereqqi,inkisaf? Pes yani..
Yaziktir,gunahtir, dokunmasinlar! :13: Insanlarin,cocuklarin sagligina da cok zararlidir bu tip santraller.Ama zaten degil Turkiyede, dunyanin her yerinde yetgili ,ilgili dairelerin milleti dusundugu yok ki.Ceplerinin,cikarlarinin derdindeler.
Boyle projelere ihtiyac ola bilir,tamam ,ama bu tip santralleri,barajlari yapmak icin belli kanunlar ,sinirlar var.Bosuna mi koymuslar o kanunlari?Saadece her kes kendince "aga", kimsenin kanunlara kafa takdigi falan yok."Mass confusion" halinde takiliyoruz.
"Ust duzeyciler"se sadece konu kendilerini alakadar ettiginde olaylara mudahele ediyorlar,hatta "ulu orta" olsa bile yumruklasmayi goze ala biliyorlar. ;-) ...
Ne yani ,simdi "buyukler" de yumruklasiyor.Hem de havadan sudan sebeblerden.Onlarin da ifadesi alinsin o zaman.. :28:
Nur icinde yatsin,buyuk sair Mirze Elekber Sabir demis ki:

Biz degiliz reiyyet, (=sade vatandas, koylu)
Bizlere ne seriyyet(=ne kanunu?) ?!

Ya da :

Millet nasil tarac olur olsun, ne isim var?
Dusmanlara muhtac olur olsun,ne isim var?
Bir ben tok olam,baskalarindan nedir karim,
Dunyayi cihan varsin ac olsun ne isim var?...

Malesef hala "Just like that..."
Konuyu paylasdigi icin arkadasa tesekkur ediyorum.
Ikizliderege ve ikizliderelilere de kolay gelsin!