PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TARKAN 'dan olgun şarkılar?

smh
21-01-10, 01:20
arkadaşlar nil özalp'e verdiği şarkıyı dinlerken şunu düşündüm tarkanın yeni albümünde bu tür şarkılar olmasın ya da çok az olsun ben tarkan'dan biz nereye?,gecemin ürkek kanatlarında,beni anlama,seviş benimle,uzak,verme,her nerdeysen gibi klasik slov parçalardan ziyade (onlarda olsunda) bu tarz da parçalar da dinlemek istiyorum tarkanın bana sorarsanız en büyük farkı buydu çok farklı ezgilerdeki şarkılarıda söyleyebilir ama son metamorfozda göremedik malesef böyle şarkılar sizce yeni albümde bir iki tane görürmüyüz?

denizmavisi
21-01-10, 01:47
bizim sözümüze kulak asarsa inci tanem,unutmamalı,ikimizin yerine gibi olgunlukta parçalarla karşımıza çıkmalı son yaptığı parça baya bi vasattı bazen inanamıyorum gerçekten harika parçalar yaratan bi insan nasıl olur da bazen bu kadar vasat parçalar da yapabiliyor umarım albümünde bu tür vasatlar yer almaz...

twilight
21-01-10, 03:15
pardon...olgun şarkılar...?
ben şarkılar ikiye ayrılır diye biliyordum,güzel şarkılar,kötü şarkılar.
bu nedir?tarkan gayet olgunlukta şarkı yapıyor bence.
isterseniz metamorfoz abümünü ele alalım.

Basma sakın bam telime,yarama tuz biber ekme,
Üzeriz bir birimizi sonra,yakışır mı böylesi bize.
Bakışalım konuşmayalım,kalpten kalbe yol alalım,
Boş yere tadımız kaçmasın,sevişelim savaşmayalım.
--------------------------------------------------
Sabret,sabret inci tanem bekle beni,
Döneceğim mutlaka sabret.
Ağlama,ne olur vazgeçme bekle beni,
Döneceğim mutlaka sabret.

Şimdi,iki şarkıda cidden güzel,harika.ama ilk şarkıya bakınca,daha olgun olduğunu göremiyor musunuz.tarkan her albümde,biraz daha olgunlaşıyor.evet,son şarkısını beğenmemiş olabilirsiniz,ama ne bileyim...
bence bu metamoroz hali daha olgun.elektronik yakışmıyor,ama güzel be abi...

smh
21-01-10, 03:32
sen benim olgun şarkılardan ne kasteddiğimi anlamadın sanırm bu sarkılar guzel slov parçalar lafımız yok zaten ama benım saydıgım parçalar gıbı bı parça dinledinmi son albümde?

twilight
21-01-10, 04:03
Evet...

Hop Hop siyasi anlamda,Dilli Düdük ekranlara taş atma babında gayet olgun şarkılar.Vay anam vay'da öyle güzel bir bayan tabir edilmiş,kimse bu tarzda bayan tabir edemez."Azar azar içim,yanar durur o biçim,öl dese ölürüm onun için."Arada bir yine öyle,bir hata yaptım gel beni affet diyor,bak olgun...sonra istanbul ağlıyor...adından belli zaten...tasvir...istanbul'u bir insan'a benzetmiş,bir figüran!Hmm...Gün gibi yine öyle olgun bir şarkı...Gün gibi doğdu yarim zefiri karanlığıma diyor...Ben bu şarkıda ki olgunluğu Biz Nereye'de göremiyorum...Üzgünüm...Yorumum bu :) Evet,o saydığınız şarkıları bende özlüyorum ama hep eskielrle yaşayamazsınız ki ;) Tarkan'ın artık tarzı bu,kabullenin ;)

smh
21-01-10, 04:08
=) anlıyorum seni sen dilli düdüğü dinlemeye devam et ben biz nereye'yi dinlerim ;)

twilight
21-01-10, 04:25
Saçmalamayın.Ben Tarkan'ın her şarkısını dinliyorum.Hepsi özel,ve hepsi güzel.Ayırt etmem.Ama sırf bir şey anlatmıyor diye bir şarkısını rafa kaldıramam. ;)
Kıl Oldum Ağabey de bir şey anlatmaz,ama Tarkan şarkısı diye dinliyorum :)

Saygılar...

smh
21-01-10, 05:39
saçmalayan sensin konuyu nereye getırdın ben bişe anlatmaya çalısıyorum sen lafı nerelere çektin bi defa olgun kelimesine takılma benı anlamaya çalıs önce bizim eleştrilerimizde olacak sen dıyosunkı ıstanbul ağlıyor bam teli gün gibi olgun şarkılar tamam olgun olabilir bence çokda guzel sarkılar ama yeni albümünün sonlarında biz nereye yada gecemin ürkek kanatlarında tarzı bir şarkı istiyorum daha "MİSTİK" hepsi bu anlatabiliyomuyum? konuyu farklı yerlere çekme...ben bu konuda görüşünüzü almak istiyorum.

start_the_fire
21-01-10, 12:15
tarkan yine sensizden sonra yaptığı slow şarkılar bence fevkalade güzeldir tarkan dinlemeyen arkadaslarım var onlara sorduğum zamanda bile sadece tarkanın slow şarkılarını dinlediklerini söylediler yani tarkan metamorfoz albümünü bu kadar yadırgamana gerek yok bence o da cok iyi bir albümdü ya dostum medyanın ve haberlerin baskısında kaldın yada o şarkıları kalbinden dinlemedin .. pare pare istanbul ağlıyor kötü mü sence asla değil asla..

smh
21-01-10, 14:02
benim derdim slov parçaları kötüdür meselesi değil galiba anlatamadım ben bu şarkıları dınlıyorum zaten kötü oldugğunuda söylemedım neyse beni anlayan biri çıkar umuyorum

Slyozi_Angela
22-01-10, 17:25
Saçmalamayın.Ben Tarkan'ın her şarkısını dinliyorum.Hepsi özel,ve hepsi güzel.Ayırt etmem.Ama sırf bir şey anlatmıyor diye bir şarkısını rafa kaldıramam. ;)
Kıl Oldum Ağabey de bir şey anlatmaz,ama Tarkan şarkısı diye dinliyorum :)

Saygılar...

söylediklerinin hepsine aynen katiliyorum. :20: çok haklisin.yürü be abi... bravo

jetaime
26-01-10, 00:38
ben tarkan her turlu sakirlari seviyorum
zaten sadece onun yeni album bekliyorum
slow pop turk sanat hic farketmiyorum