PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En İyi 50 Türkçe Abümü listesinde TARKAN

smh
11-01-10, 02:47
Billboard Türkiye, Ocak 2010 tarihli sayısında “Son 10 Yılın En İyi 50 Türkçe Albümü”nü belirledi. Listenin ilk 10 sırasında Tarkan da “Karma” ile yerini alıyor. İşte ilk 10:
1. Belki alışman lazım – Duman
2. Dünya yalan söylüypr – Mor ve Ötesi
3. Rapstar – Ceza
4. Can kırıkları – Şebnem Ferah
5. Sakin olmam lazım – Hayko Cepkin
6. Hayat – Sakin
7. Manga – Manga
8. Hafif müzik – Vega
9. Karma – Tarkan
10. Yerli plaka – Ceza

Ayrıca, derginin, son 10 yılın Top 10 Single listesinde de Tarkan ilk 3′te bulunuyor:
1. Yaz yaz yaz – Mor ve Ötesi
2. Feyz al – Ceza
3. Kuzu kuzu – Tarkan
4. Kasaba – Murat Dalkılıç
5. Savaşa gerek yok – Çeşitli Sanatçılar

HURRICANE
11-01-10, 02:54
Kusura Bakmasınlarda bu sıralamada beğeniler baz alındıysa Tarkan her 2 listedede 1 Numarada olmalı;)

mage
11-01-10, 02:58
bencede rap rock listesi daha mantıklı olr tarkanı karıstırmasınlar bari:D

günışığım
11-01-10, 03:57
rock albumlerinin icinde tarkanin ne isi var

starzu
11-01-10, 05:09
rap, rock ağırlıklı bir liste hangi akıllı soktu tarkanı bu listeye:7:

veli
11-01-10, 11:10
listede bence bir anormallik var ... 1.si Tarkan listelerde 1 numara olmsı gerekir..2. si de herkesin dediği gibi rock ve rap albümlerinin içinde Tarkan ın ne işi var ... saçma..

meryem_17
11-01-10, 13:27
Komik yha başka bişi deil ki kimlerle bir Megastar kıyaslanıo we artı çok saçma:15::15: bi liste tarkan rock wea rap söleyen biri deil onlar anca sagopa,ceza,hayko,duman flan bunlar kendi halinde şarkıcı olan insanlardır.Lütfen Megastarımızı böle şarkıcıların içinde yer almasın.Tarkanı ancak Sezen Aksu,Ajda Pekkan gbi star isimlerle kıyaslayın ki bişeye benzesin çünkü TARKAN BİR MEGASTARDIR.:1::1::1::1::1:Artıııııı her n olursa olsun herzaman her yerde Tarkanımmmmmm 1 Numaradırrr...:20::20::1:

mordum
11-01-10, 13:58
yaa bu gereksizlerin yaptığı listeleri bırakın ya saçmalamışlar işte biraz objektif olun adamı kötülemek için ellerinden geleni yapıyorlar! o single lardan hangisi 450 bin satmış allah için söyleyin ya,o ilk 10 daki albümlerden hangisi 2.5 milyonun üstünde satmış biraz gerçekçi olsunlar!!!

twilight
11-01-10, 14:24
hayir,efendim son on yilin en iyi albümü KARMA son yrmi yilin en iyi albümü ÖLÜRÜM SANAdir.!

eLiF
11-01-10, 15:05
garip bi liste ne işi var orda tarkanın.. ayrıca olacaksa 1. olmalı iki listede de:)

denizarya
11-01-10, 17:40
hicte mantikli degik...karma albümünde ki sarkilar nerdeyse 10 senedir dinlenior ve unutulamdi..hit olmus bir albümü diger albümlerlen kiyaslamak olamzz

fatihvefatih
11-01-10, 18:38
yaa bu gereksizlerin yaptığı listeleri bırakın ya saçmalamışlar işte biraz objektif olun adamı kötülemek için ellerinden geleni yapıyorlar! o single lardan hangisi 450 bin satmış allah için söyleyin ya,o ilk 10 daki albümlerden hangisi 2.5 milyonun üstünde satmış biraz gerçekçi olsunlar!!!

Ne güzel söylemişsin ağzına sağlık. Tarkan'ı kimlerle kıyaslıyorlar bakar mısınız, gülüyorum hemde çoook gülüyorum :28::28: Bu ülkeye hizmet etmek suçmuş bunu yeni anladım. Tarkan bu ülkeyi dünyaya tanıtmıştır, ya listedeki Hayko'lar, Dumanlar onlar ne yapmış daha doğru düzgün Türkiye'de bile tanınmıyorlar, örneğin ben Hayko Cepkin'in tek bir tane şarkısının ismini bile bilmem, biraz gerçekçi olun, biraz dürüst olun da Megastarımıza sahip çıkın onu bari kaybetmeyelim!

Bamboo
11-01-10, 20:04
eğer pop albüm sıralamsı olsa idi tarkan açık ara birinci olurdu...

jetaime
11-01-10, 23:17
bu sira cok sevmiyorum ama tarkan ilk 10 da girmis

sally
14-01-10, 00:05
Komik bi liste olmus gereksiz bence

ece**
15-01-10, 16:15
hayat,vega bilmem ne yaa ?? ilk defa okuyorum bu listede bu sanatçıları...rap rock bilmem ne dinleyene saygım war ama iyi ki de ben dinlemiyorum,iyi ki de zewkim pop'tan yana diyorum...tanımadığım vega'lar hayat'lar TARKAN'dan önce geliyo..komik olmuş bu...bikere çoğu rap rock söleyen insanlar değilmi bunlar.tarkan sırıtmış içlerinde zaten :) aman bi sıralama yapalımda nasıl yaparsak yapalım demişler . . . :)

robertjordan
17-01-10, 17:12
Kriter ne anlamadım? Eğer yarattığı toplumsal infial baz alınacaksa, kimse çıkıp da ben Karma`dan iyi albüm yaptım diyemez. Sanırım günümüz şartları göz önüne alınarak bir sıralama yapılmış. Çok net bir hata bu.

messut19
30-07-10, 22:51
Çok saçma bir değerlendirme eğer rap ve rock sıralmasıysa Tarkan ı koymamalılar eğer karma bir değerlendirmeyse sakin vega veya ceza ya gele kadar ne albümler var seçen kim acaba bu albümleri?