PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sen tarkansin,yaparsin

ozangüney
02-01-10, 22:51
Arkadaşlar benim tarkan,müziği,yaşamı ve imajları hakkında eleştirilerim olacak.belki bi şekilde tarkan okur ve inşallah ona faydalı okur (tarkanın okuması kısmı hayal biliyorum :D )

MÜZİĞİ HAKKINDA

1-Bence tarkan türkiyede başarılı olmak istiyorsa türk halkının sevdiği müzikler yapmalı metamorfoz bence güzel bi albümdü ama elektro bi albümde ve türk halkı onu yadırgadı ve bence güzel olan bu albüm tarkanın popüleritesinin yarısını götürdü temennim yeni albümün tüm şarkılarının eskisi gibi alaturka tadında olması . . .

2-Tarkan bence sezen aksudan şarkı alırken titiz olmalı çünkü sezen son çalışmaları vasatı bile geçemiyor burak kuta ziynet saliye mustafa ceceliye verdiği şarkılar bence kötü ayrıca tarkan yıldız tilbeden şarkı alacaksa bence slow bi şarkı alması yeterli çünkü yıldız tilbenin hareketli şarkıları son 5 yılda çok kötü tamam emir e verdiği eline düştüm çok güzeldi ama sanmıyorum ki diğer şarkıları bu tatta olsun bide tarkana şarkı alabileceği 2-3 isim önermek isterim bunlardan birincisi mazhar alanson tarkana verdiği yandım ı hala çok severek dinlerim eminimki tarkan isterse yine aynı tatta şarkılar verebilir ikincisi soner sarıkabadayı bu isim genç olmasına rağmen başka şarkıcılara verdiği tüm şarkılar patladı üçüncü ise fettah can yaptığı her şarkının ayrı bi tadı var ve ben fettah can ismini gördüğüm her şarkıya kefilim

3-Bence tarkan aranjelerde ozan çolakoğluyla beraber mustafa ceceliye ağırlık vermeliki mustafa ceceli artık bu alanda kendini çok geliştirmiş biri

4-Tarkana bi önerimde şarkılarında atasözlerini çok fazla kullanıyo ve bu bi yerde sıkkınlık veriyo

5-Tarkan yeni albümünü 2010 yazına bırakmalı çünkü 2010 yazında ferhat göçer serdar ortaç demet akalın gibi sanatçılar da albüm çıkarcak bence tarkan onlarla aynı zamanda albümünü çıkarıp farkını ortaya koymalı

İMAJLARI HAKKINDA
1-Bence tarkan şu anda imaj konusunda kızmak yersiz çünkü şu anda piyasada olan albümü yok bişeyi yok ama ...

2-Tarkan yinede imaj değiştirme konusunu fazla abarttı bir senede 4-5 imaj değiştirdi ve tarkan şu anda bana çıktığı fotolarda itiici geliyo eskisi gibi yakışılı göstermiyo onu saçları

3-Tarkan imaj konusunda bence keyfi davranıyo canı ne isterse onu yapıyo ama bu ona zarar veriyo örneğin benim annemde tarkanı çok sever ama o amerikada yaptığı imajı görünce yazık ne hale getirmiş kendisini demişti ve türk halkında ki genel yargıda buydu tarkana sevgisinin boyutları ölçülemeyen füsun önal bile beğenmemişti o saçları bence dikkat etmeli

4-Tarkana önerim saçlarının hüp klibindeki gibi yapması ki o saçlarla tarkan en popüler zamanlarını yaşadı ve bence en çok yakışan imajı oydu

5-Ama bu albüm imajından ümitliyim sanki tarkan bizi imaj konusunda sevindircek gibi bi his var içimde

YAŞAMI HAKKINDA

1-Tarkana bu konuda ilk önerim bence artık bi sevgili yapmalı yada varsa açıklamalı tarkanın bu yanlız tavırları artık halkımızı sıkmışa benziyor

2-Tarkan bi yere gittiğinde gece gezmesine falan çıktığında bence eskisi gibi kıyafetine saçlarında dikkat etmeli inanın ben dışarı çıkarken tarkandan daha dikkatli davranıyorum

3-Tarkan artık bi türk programa çıkmalı ve çıktığı ve çıkacağı programlar popüleriteye ve reytinge dikkat etmeli mesela beyaz show veya saba tümer falan olabilir

4-Tarkan maalesef ki artık eski popülerliğinde olmadığının farkında değil ve bence artık farkanına varmalı ve ona göre davranmalı ki zaman çok geç değil isterse ibre yine ona doğru döner

SAYGILARLA

OZAN GÜNEY YAMAN

...

start_the_fire
02-01-10, 23:06
Kardesim bu paylasımın icin gerçekten sana katılıyorum ama bazı yanlışların var tarkan metamorfoz albümünde sac modelini değiştirdi birde yeni sac style değiştirdi 2 kere yani onu düzeltmek isterim ve geri kalan söylediklerinin harfien katılıyorum sana gerçekten tarkan artık 5 sene icinde kendini kaybetmiş durumda dudu dan itibaren tarkanı hic ama hic tanıyamıyorum cok kalp kırıyor kendi hayranlarının artık kendisine çeki düzen verme zamanı geldi diye düsünüyorum aklıma gelmişken tarkan beyaz show yada diğer programlara cıkma konusunda sana hiç ama hic katılmıyorum bence asla çıkmamalı cünkü diye soracaksın kardesim

1 Beyazıt öztürk cok dalgacı bir insan gerci tarkana bunu yapar mı bilinmez ama reyting tavana vuracağını düsünerek yapar diye düsüyorum
2 Tarkanı cok sevdiğini yerlere göklere sığdıramıyor ama bunun bir amacı var sırf programına gelmesi için yaptığını düsünüyorum , kesinlikle yanlıs anlamayın olacakları simdiden bildiğim icin söylemek istedim
3 Oradaki soracağı soruları ben simdiden size söyleyim ( Neden bilge öztürk ile ayrıldın , Neden O eski fotorafları yayınlamadın , Serdar ortaç ile aran neden bozuk , Neden sana baska anlamda ifade ediyorlar, Bu yaptığın yardımların amacı nedir gibi soruların %100 sorulacağına garanti verebilirim arkadaslar

O yüzden tarkancığım kendisini düsünsün asla ve asla o tip programa cıkmasın saten kendiside söylemişti türkiye de cıkılacak program olmadığını dile getirmişti E tarkanın söylediği diğerini tutmuyor ama bilinmez cıkabilirde ama bana sorarsanız cıkmasına hic sıcak bakmıyorum

Trt ayaz programına cıktı konserini verdi gitti cok güzel fevkalede Ntv programına cıktı uyan sarkısını doğa icin bestelediği Orhan gencebay ile cok güzel buna da birşey demiyorum ama yok beyaz show olmaz eksik kalsın

Lütfen haksızmıyım arkadaslar .

ozangüney
03-01-10, 10:31
Kardesim bu paylasımın icin gerçekten sana katılıyorum ama bazı yanlışların var tarkan metamorfoz albümünde sac modelini değiştirdi birde yeni sac style değiştirdi 2 kere yani onu düzeltmek isterim ve geri kalan söylediklerinin harfien katılıyorum sana gerçekten tarkan artık 5 sene icinde kendini kaybetmiş durumda dudu dan itibaren tarkanı hic ama hic tanıyamıyorum cok kalp kırıyor kendi hayranlarının artık kendisine çeki düzen verme zamanı geldi diye düsünüyorum aklıma gelmişken tarkan beyaz show yada diğer programlara cıkma konusunda sana hiç ama hic katılmıyorum bence asla çıkmamalı cünkü diye soracaksın kardesim

1 Beyazıt öztürk cok dalgacı bir insan gerci tarkana bunu yapar mı bilinmez ama reyting tavana vuracağını düsünerek yapar diye düsüyorum
2 Tarkanı cok sevdiğini yerlere göklere sığdıramıyor ama bunun bir amacı var sırf programına gelmesi için yaptığını düsünüyorum , kesinlikle yanlıs anlamayın olacakları simdiden bildiğim icin söylemek istedim
3 Oradaki soracağı soruları ben simdiden size söyleyim ( Neden bilge öztürk ile ayrıldın , Neden O eski fotorafları yayınlamadın , Serdar ortaç ile aran neden bozuk , Neden sana baska anlamda ifade ediyorlar, Bu yaptığın yardımların amacı nedir gibi soruların %100 sorulacağına garanti verebilirim arkadaslar

O yüzden tarkancığım kendisini düsünsün asla ve asla o tip programa cıkmasın saten kendiside söylemişti türkiye de cıkılacak program olmadığını dile getirmişti E tarkanın söylediği diğerini tutmuyor ama bilinmez cıkabilirde ama bana sorarsanız cıkmasına hic sıcak bakmıyorum

Trt ayaz programına cıktı konserini verdi gitti cok güzel fevkalede Ntv programına cıktı uyan sarkısını doğa icin bestelediği Orhan gencebay ile cok güzel buna da birşey demiyorum ama yok beyaz show olmaz eksik kalsın

kardeşim tarkan metamorfoz dan sonra
1-kısa olan saçları dik yapılcak şekilde uzattı
2-sonra trt avaz programında kuzu kuzu imajına döndü
3-sonra yaz konserlerinde kuzu kuzu imajının enseleri olmazyan saç şeklini kullandı
4-ajda pekkan konserinde saçlarının yanları ve arkasını kısa kestirip üstleri uzun bıraktı
5-sonra amerikada yanları ve arkaları kazıtıp üstleri upuuzun olan imajı yaptı
6-sonra yanlar uzattı ve şu anda belirli bi imajı yok zaten konserlere mj şapkasıyla çıkıyor şapkayı çıkarınca saç zaten dümdüz kalıyo

ayrıca beyazın bahsettiğin gibi saçma sorular sorcağını bahsetmem tarkan gelirse ona özel bi program yaparım dedi beyazı severim dikkatli adamdır kime ne soru sorcağını bilir

Slyozi_Angela
03-01-10, 12:44
aslinda ben TARKANİN metamorfoz albümünü çok sevdim.bam teli,pare pare,arada bir,gün gibi şarkilari çok iyiydi.imajina gelince evet çok deyişik şeyler yapti.ama bence ona her şey yakişiyo yaaa...güzele ne yakişmazki ?!
beyaz showa gelince bende beyazi severim ve TARKAN bu programa katilirsa sevinirim.hem ben beyazin TARKANA öyle sorular soracağini sanmiyorum.bence öyle bi şey yapmaz . . . :15:

start_the_fire
03-01-10, 13:59
görüşürüz o zaman arkadaşlar

fatihvefatih
03-01-10, 14:08
Eleştirilerinde sonuna kadar haklısın dostum, hepsine katılıyorum, özellikle metamorfozda başlamıştı düşüş, bu yeni albüm son şansı iyi düşünmeli, imajından şarkılarına herşeyi çok çok titiz davranarak bize sunmalı!

Yakisikli89
03-01-10, 19:53

Mart ayinda Beyaz Show Avrupada (Almanya Berlin'de) dünzenlenecekmis. Dünyaca ünlü starlarimizi/ futbolcularimizi cagiracagiz demisti Beyazit Öztürk. Orada Tarkanin cikmasi cok büyük bir ihtimal diye düsünüyorum ve öylede saniyorum ki albümüde o aralar cikicak zaaten. Bekliyelim görelim.

twilight
03-01-10, 20:57
Biraz yerinde eleştiri,biraz dozunda eleştiri...
Ben Tarkan'dan daha iyi giyinirim diyorsun o zaman git sen şarkı söyle.
Tarkan'a sevgili bul diyorsun.Sana ne arkadaşım.Burası Dest-i İzdivaç programı mı?
Tarkan'ın kendisinin özel hayatı.Git sen evlen,yok yok sonra boşan,hayır canım sarışın fıstık gibi bir hatunla gez.Eee başka?Bi'de sizin evi süpürsün.Oh ne güzel değil mi?
Biz de sizin istediğiniz Tarkan'ı izlemekten sıkılalım sizle kavga edelim.Herkesin düşüncesi farklı olsun.Hüp klibindeki saçlarını kazıtsın desinler,kazıtsın,uzatsın desinler hoba tekrar bi 12 ay beklesin saç uzatsın.Arkadaşlar kusura bakmayın da TARKAN bir star.Onları gidin siz Serdar Ortaç,Burak Kut vs'ye söyleyin.
Tarkan elektronik müzik söylese hadi canım sana yakışmıyor bee dersiniz,Justin söylese şak şak şak.Beyaz'a gitsin,bizim de Pembe hocamız var,Pembe'ye de gelsin.Ya kardeşim Türkiye'de adam akıllı talk show yok.Hatta program yok.İsterse durun Yemekteyiz'e katılsın.Tabağından kıl çıksın.Ne dersiniz?
Evet,Tarkan'ı eleştirin de doğru düzgün eleştirin.Bu ne yahu Tarkan popüler değilmiş eskisi kadar,Tarkan popüler değilse sen ölmüşsün be kardeşim arkandan ağlayan yok!Adam her gün sürmanşet,her gün!
NOKTA!

Bamboo
03-01-10, 21:17
sadece bi konuda bi cevap yazayım o da yurt dışındaki bazı sanatçılar hiç bi değişiklik yapmadan albümler çıkartabiliyo hatta türkiyedeki bi çok isimde böle.. neyse tarkanında illa imaj yapması da gerekmiyo bence..

inci tanesi
03-01-10, 22:04
Bence tarkan dudu albunden sora dususte evet ama bundan tarkan degil turk halki sorumlu.Kiskancliklarindan tarkani bu hale getirdiler herzamanki gibi meyve veren agac taslandi.Tarkani bu durumdan kurtarmak bizim elimizde arkadaslar ona sahib cikmaliyiz onun hayranlari olarak ona destek olmaliyiz...

ozangüney
03-01-10, 22:44
Biraz yerinde eleştiri,biraz dozunda eleştiri...
Ben Tarkan'dan daha iyi giyinirim diyorsun o zaman git sen şarkı söyle.
Tarkan'a sevgili bul diyorsun.Sana ne arkadaşım.Burası Dest-i İzdivaç programı mı?
Tarkan'ın kendisinin özel hayatı.Git sen evlen,yok yok sonra boşan,hayır canım sarışın fıstık gibi bir hatunla gez.Eee başka?Bi'de sizin evi süpürsün.Oh ne güzel değil mi?
Biz de sizin istediğiniz Tarkan'ı izlemekten sıkılalım sizle kavga edelim.Herkesin düşüncesi farklı olsun.Hüp klibindeki saçlarını kazıtsın desinler,kazıtsın,uzatsın desinler hoba tekrar bi 12 ay beklesin saç uzatsın.Arkadaşlar kusura bakmayın da TARKAN bir star.Onları gidin siz Serdar Ortaç,Burak Kut vs'ye söyleyin.
Tarkan elektronik müzik söylese hadi canım sana yakışmıyor bee dersiniz,Justin söylese şak şak şak.Beyaz'a gitsin,bizim de Pembe hocamız var,Pembe'ye de gelsin.Ya kardeşim Türkiye'de adam akıllı talk show yok.Hatta program yok.İsterse durun Yemekteyiz'e katılsın.Tabağından kıl çıksın.Ne dersiniz?
Evet,Tarkan'ı eleştirin de doğru düzgün eleştirin.Bu ne yahu Tarkan popüler değilmiş eskisi kadar,Tarkan popüler değilse sen ölmüşsün be kardeşim arkandan ağlayan yok!Adam her gün sürmanşet,her gün!
NOKTA!

arkadaşım biraz terbiyeli cevaplar yazarsan bu forumda adam muamelesi görürsün şu eleştiriyi açarken sen yorum yapmazsın inşallah diye umut ediyordum ama yapmışsın yine ee ne yazıkki sende bu foruma üyesin bize dozunda eleştiri yap diyosun ama kendi yaptığın eleştiriler çok ağır ben tarkandan iyi giyinirim demedim gözünle oku konuyu başka bi yerinle değil ben sadece tarkandan ben bile daha fazla önem gösteriyorum dedim bu biraz mübaladır iğnelemedir kitap okusaydın biraz anlardın eleştiri özneldir bana göre beyaz ın programı tam tarkana göre beyaz okan gibi tarkana hiç bi zaman sataşmadı laf atmadı tam şakalar yapmış olabilir tarkanla ilgili ama sonuçta o bir komedyen yerinde yaptığı zaman yakışıyo bence tarkan eskisi gibi popüler olsaydı eğer dijital müzik satışlarında 20. sırada yer almazdı tarkan yetetince poüler olsaydı bu forumda hep 10-15 kişi yerine 200-300 kişi çevrimiçi olurdu bugün bi ceza forumuna bile giridğimizde 300 kişi çevrimiçi oluyo bunlara dikkat etmelisin neden tarkan konseri olan bi program (trt avaz) reytinglerde 50. 60. sıralarda neden gazeteler tarkan eski önemi vermiyo neden artık ruslar arasında serdar ortaç da popüler neden tarakn facebokk ta bu kar az hayrana sahip diğerlerine göre ki ebru gündeş,kolera,gökhan özen,murat eken bile onun önünde neden vay anam vay dışındaki video klipler az ilgi gördü bunlara dikkat et terbiyeli cevaplar yaz hep aynı şeyi yapıp forumda huzursuzluk yaratmaa

twilight
03-01-10, 22:47
Terbiyeli ve kibar farkli seyler...Konustugum seyde hic argo kullanmadim kullanma...Biraz sert ciktim kusura bakma...Ama napayim haksiz deiglim...Her kesin haksiz hakli oldugu yerler var...;) Yola devam...

ozangüney
03-01-10, 22:51
aşırı tepkiler veriyosun mesajlarında biraz daha dikkatli olursan kimsenin kalbini kırmazsın

TheLastAirBender
03-01-10, 22:52
Bence tarkan dudu albunden sora dususte evet ama bundan tarkan degil turk halki sorumlu.Kiskancliklarindan tarkani bu hale getirdiler herzamanki gibi meyve veren agac taslandi.Tarkani bu durumdan kurtarmak bizim elimizde arkadaslar ona sahib cikmaliyiz onun hayranlari olarak ona destek olmaliyiz...

tarkana bu ülkede kimse destek çıkamaz sadece eleştirirler şu anda kendi fanları bile eleştirir hale geldi abuk sabuk sebeblerden hemde , mardan palace deki kıyafetinden sagda solda gözükmesinden petada cıkan fotograf olaylarından kimisi iyi yönde baktı kimisi kötü yönde bide yanlıs kişilerle daha bahsi bile olmayan düet olaylarından ,ortaya atılan en ufak iddia bile tarkana fanlarından tutda medyasına varana kadar çok ağır eleştiri olarak geri dönüyor umarım o gazeteleri ve kendi fanlarının yazdıklarını okumuyordur ki ben olsam intihar ederdim ..tarkan yine ayaga kalkarsa kendisi kalkacakdır bu ülkede elinden tutacak kimse kalmadı zatende yoktu her zaman kendisi başardı yine başarıp bi müddet susturacakdır herkesi sonra millet tekrar ciyaklamaya baslicak sonra tekrar tarkan susturacak bu böyle gidecek .

eskalen
03-01-10, 23:16
Bir seyi artik soylemeye geregi duyuyorum sirf bu acilan konu icin degil genel olarak soyluyorum; Forumda elestri nedir diye bir tanim cumlesinin yer almasi istiyorum israrla!! Yoksa hergun chatbox'a ekleyip ekleyip durucam!!! Kiyafetine, sacina basina kilina o insan her kimse elestirilebilir ama ""dozunda"" . Hakaret boyutu olmandan olmali...Bunu kazanmamis birinin kendi sorunudur... O yuzden elestirilerin hakaret boyutunda yer almasi ve Tarkan hakkinda hep boyle oneriler altinda bir seyler acilmasi gereksiz mi gereksiz tartismalara yol aciyor.... Ben sahsen forumda boyle konular acilmasindan gorulmesinden biktim,boyle tartismalari forumda surekli gormekten sIkIliyorum..Tarkanla iligili haber cikmadikca millet kafayi mi yiyor napiyor?? Tartismalar, hakaretle kendini begenmislikler, saygi olmadigindan ve klayve uzerinden her seyi yazabilme ozgurlugunden kaynakliyor...Internette yazmasi kolaydir herseyi, bir cocuk bile yazabilir... Ama olculu dozunda tartismayi "yuzyuze" dogru ve saygili bir sekilde yapabilen internet basinda da oledir...Ki buradan daha internetten anlasiliyor tartisma boyutlarinda kimlerin nasil davrandigi!!...Lutfen daha nazik olun daha dozunda ve "olgun" yorumlar yapin diyemicem cunku olmayacak bilyorum...Bu yazdigimindan rahatsiz olanlar varsa, varsin benimde yazdigim elestri olsun!!

engobay
08-01-10, 02:45
Kayahan geçen gün laf aramizda proğraminda söyledi tarkan a şarki veririm isterse dedi...bu fikir bana çok olumlu geldi,,bencede tarkan kayahan dan şarki almali...tarkan için değişik bir lezzet olur ne dersiniz...