PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önce Ozan sonra Tarkan

badboyserkan
15-12-09, 21:33
2010'DA ONLAR OLACAK
http://img94.imageshack.us/img94/8224/9451307.jpg (http://img94.imageshack.us/i/9451307.jpg/)

Emir, Tarkan’a olan benzerliğiyle dikkat çekti. Serdar Ortaç destekli Nazlı, “Beni Yazın” şarkısıyla internette tıklanma rekoru kırdı. Besteci ve söz yazarı Soner Sarıkabadayı, “Buz” albümüyle dikkatleri üzerine çekti. Ceynur, çıkış parçası “Yağmur”u dillere doladı. Emel Müftüoğlu’nun kızı Çağrı, ilk albümü “Kapıyı Kapat” ile müzikseverlerin karşısına çıktı... 2009’un son aylarında müzik listelerine üst sıralardan giriş yapan bu beş genç müzisyeni bir araya getirdik.

SORULAR

1- Hayatınızın dönüm noktası neydi?
2- Nerede doğdunuz? Büyüdüğünüz sokakları tarif eder misiniz?
3- Nasıl bir çocuktunuz?
4- Müziğe nasıl başladınız?
5- Müzik hayatınızda “milat” diyebileceğiniz gün hangisiydi?
6- En büyük hayaliniz nedir?
7- Sanatçıların sosyal sorumluluk projelerine katılmaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz nasıl bir sosyal sorumluluk projesinde yer almak isterdiniz?
8- Yapmak istediğiniz ama bugüne kadar bir türlü yapmaya cesaret edemediğiniz bir şey var mı?
9- şu sıralar en çok duyduğunuz söz?
10- Müzik çalarınızda yer alan beş şarkı?

EMİR: Önce Ozan sonra Tarkan

1- Prodüktörüm Haluk şentürk’le tanışmam...
2- İstanbul’da büyümeme rağmen, annem Cundalı olduğundan yılın 3-4 ayını orada geçirirdim. Çocukluğumun en özel yıllarını da Cunda’da yaşadım. Yüz yıllık Rum evleri, güler yüzlü insanlar, çeşit çeşit otlar, deniz ürünleri, kapı önünde akşamı bekleyen ihtiyarlar, sapsarı güneşli yazlar, masmavi deniz, yemyeşil zeytinlikler...
3- Çok uslu, akşama kadar sokakta oynayan bir çocuktum. 16 yaşına kadar babaannem ve dedemle yaşadım.
4- Çocukluğumdan beri müzikle çok ilgiliydim. Daha önce yaptığım işler de hep müzikle ilgiliydi ve albüm kararıyla birlikte profesyonel müzik hayatım başladı.
5- Önce Ozan Çolakoğlu, sonra da Tarkan’la tanıştığım gün.
6- Her mevsimi başka bir ülkede yaşamak isterim. Farklı ülkelerde kendime farklı hayatlar kurmak isterim.
7- Daha da çok sosyal sorumluluk projesine katılmalı ve bu projelerin sonuçlarını takip etmeliler. Ben çocuklarla ilgili her projede yer alabilirim. Bir çocuğun ağlamasına asla dayanamam çünkü.
8- Yok.
9- “Çocuğumun mamasını bile sizin klibinizi izleterek yediriyorum.”
10- Yıldız Tilbe’den “ılan-ı Aşk”, Nazan Öncel’den “Dillere Düşeceğiz”, Michael Jackson’dan “Jam”, Sezen Aksu’dan “Kasım Yağmurları” ve Tarkan’dan “Unut Beni”.

http://img94.imageshack.us/img94/2465/dscn1233.jpg (http://img94.imageshack.us/i/dscn1233.jpg/)

Hurriyet Kelebek

tarkantutkunu
15-12-09, 22:28
Burda benim için en göze çarpan ''Soner Sarıkabadayı'' son zamanda en güzel çalışmalara o imza attı tabi kendisi daha çok besteci kimliği ile önde

Bu isimler arasında tek başına var olmuş ve gelecektede devamlılığı olacagını düşündüğüm isim Soner.

Ötekilerde başarılı ama bi Emir Tarkan'sız nedir benim dikkatimi çekmezdi açıkcası
Aynı şekilde Serdar Ortaç'la çıkış yapan Nazlı benim için hem yorum he görsel 0 bunlar günün kurtarabilirler ama gelecekte var olabilecek işler yapmak için

Biraz kendilerine özgü bişeyleri olması gerekiyor ben onlarda bunu göremiyorum

Soner Sarıkabadayı favorim nedenini ise şu şarkıları göstebilirm

Sertap erener-Açık adres,Bu böyle
Murat Boz-Uçurum,Sallana Sallana,İki Medeni İnsan,Herşeyi Yak
Murat Dalkılıç-Kasaba,La Fontaine
Gönen-Vesile
Altan-Sana Bayılıyorum
Sibel Can-Anladın Sen Onu
Demet Akalın-Mantık Evliliği

eskalen
15-12-09, 22:40
Kelebek iyi bir calisma yapmis kisa kisa yeni cikan yuzler diye... Soner Sarikabadayi Besteci kimligiyle buyuyen bir trend isim olarak.... Gerci ben takip ettigimden beri kendisi cok onceden beri piyasada vardi ama artik guclu calismalariyla ve yaptigi iletisimle daha on planda.... Emir mesela beste yetenegi olsa iyi olur du kendi ayaklarinin uzerinde durmasi cok onemli yeni cikan sanatcilarin.. bir destekle bir yere kadar olur... Murat Boz mesela bunu basardi kendi ayaklarinin uzerinde duruyor...Murat Boz Tarkan'a ister kotu laf etsin ister etmesin kendi kariyerini adim adim buyutuyor...
Galiba cogu Tarkan hayraninda su gibi durum var ; Tarkan kopyasi Emir, Mış gibi yapma Emir.... Gerçekten bunlara gerek yok... Tarkan Inanın kı Murat Boz'u da Emir'i de seviyordur... Pişmanlık duyacağı bir şey yapmamıştır ki zaten kendisi titiz biri :) Ayrıca tüh o şarkı vermeseydim ona arkamdan konuşmuş da dememiştir çünkü çok amatörce :) Öyleyse bırakın Murat Boz'da Emir'de kendi yollarına gitsin zaten öle olucak...Murat Boz'da ilk, Tarkan ve ekibiyle yol aldı sonra ayrıldı, ki doğru yaptı normal de ....Emir'de yavaş yavaş olur öle...

twilight
16-12-09, 01:22
ben takip etmiyorum ve acikcasi sevmiyorum soner sarikabadayi'yi...Face Book'umda kendisi var(gerçi bilmiyorum o mudur deilmidir)ama hiç yaptigi müzigi dinlemedim dinlemeye de istemem...her ne kadar tarkanı sviyorsa ben onu sevemedim bir türlü...sarkisindaki gibi aramizda büyük "buz"lar var...neyse,ona basarilar...