PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'ın yeni imajı ve şarkısı beğenilmedi !

_trkn_
25-11-09, 14:24
Önceki akşam Reina'da yeni albümü ‘‘Dudu’’nun tanıtımını yapan Tarkan'ın özellikle giydiği kıyafet beğenilmedi. Modacı Dilek Hanif, Tarkan'ın Dice Kayek imzalı beyaz kostümüne ‘‘hastabakıcı’’ benzetmesi yaptı. Sanatçının çıkış şarkısı ‘‘Dudu’’ da ‘‘Kuzu Kuzu'nun yeni versiyonu’’ olarak yorumlandı.

Yeni albümünü tamamlayan Tarkan, önceki akşam ‘‘Dudu’’ adlı çalışmasının tanıtımı için Reina'da 2000'e yakın kişinin karşısına çıktı. İstek nedeniyle ‘‘Dudu’’yu dört kez yorumlayan Tarkan, Aşık Veysel'in ‘‘Uzun İnce Bir Yoldayım’’ adlı türküsüyle de büyük alkış aldı. Ancak ortak kanı, albüme adını veren şarkı dışındakilerin ‘‘vasat’’ olduğu yönündeydi.Bu arada Tarkan'ın aranjörü Ozan Çolakoğlu'nun ‘‘Normalde bir albüm için iki yıl çalışırdık. Bu kez iki ayda tamamladık’’ demesi de çalışmanın ‘‘aceleye getirildiği’’ şeklinde algılandı.

Dice Kayek’in kıyafeti beğenilmedi

Sahneye Dice Kayek imzalı bembeyaz bir kıyafet ve kafasında bandana ile çıkan Tarkan'ın kostümü, davetlilerden geçer not alamadı. Özellikle Tarkan'ı bir hayli terleten bandana gereksiz bulundu.

DİLEK HANİF

Kafasında bone gibi duruyor

Modacı Dilek Hanif, Tarkan'ın kostümüyle ilgili şu yorumu yaptı: ‘‘Ece'nin yaptığı kıyafet hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum. Çünkü çok beğendiğim bir modacıdır kendisi. Yalnızca gördüğümü söyleyeyim. Bu hastabakıcı gibi bir kıyafet. Kafasında da ameliyat bonesine benzeyen bir şey var. Görüntü olarak özellikle ayakkabılarından hiç hoşlanmadım. Zaten ben beyaz ayakkabı sevmem. Görüntü olarak beğendiniz mi derseniz, benim tarzımda bir kıyafet değil.’’

CENGİZ ABAZOĞLU

Işığı olmayan standart giysi

Genç modacılarımızdan Cengiz Abazoğlu da Tarkan'ın sahne kostümünü standart olarak değerlendirdi:

‘‘Dünya starı olduğu iddia edilen bir sahne sanatçısına ışığı olmayan bir giysi hazırlanmış. Zaten bütün gençler bu tarz giyinip, Reina'ya eğlenmeye gidiyor. Bandana, değişiklik olsun diye takılmış, ama star etkisi yaratmamış. Bence bütün popçular Beckham'ı örnek alsınlar. Adam futbolcu, sporcu ama bir popçu, sahne sanatçısı gibi giyiniyor.’’

MÜZİK ELEŞTİRMENLERİ İKİYE BÖLÜNDÜ

Müzik eleştirmenleri Tarkan'ın yeni şarkıları konusunda ikiye bölündü. Kimi bu parçaların dinlendikçe sevileceğini iddia ederken, kimi ‘‘aceleye gelmiş bir çalışma’’ yorumunda bulundu

Baştan savma, bol bol ağlayan yaylı koymuş

TOLGA AKYILDIZ

Hürriyet Cumartesi ekindeki Popvirüs köşesi yazarı Tolga Akyıldız şu değerlendirmede bulundu:

‘‘Görüyorum ki Karma'dan bugüne kadar geçen zaman Tarkan'a yaramamış. Tarkan zirvede olmasına zirvede, ama orada kalmanın ne kadar zor olduğunu unutmuş gibi. Sırf yazı kaçırmamak uğruna 2 ayda 5 şarkılık baştan savma bir maksi single yapmış. Bırakın sürekli kendini tekrar etmesini, lokomotif olması beklenen şarkı Dudu, Tarkan için belirgin bir geri adım. Üçüncü sınıf pop şarkılarını kurtarmak için başvurulan bir yöntem vardır; altyapıya bol bol ağlayan yaylı koyar, tüketicinin arabesk damarını yakalarsın. Tarkan'ın yeni çalışmasında bol bol ağlayan yaylı var. ’’

Dudu, çok dinledikçe sevilecek şarkılardan

ŞAFAK KARAMAN

Sabah yazarı ve Radyo Power Türk'un DJ'lerinden Şafak Karaman şunları söyledi:

‘‘Dudu, kompozisyon olarak güzel bir şarkı. Şarkının güzel bir sound'u, güzel bir rengi var. Ozan Çolakoğlu çok güzel düzenlemiş, Tarkan da solist olarak şarkının hakkını vermiş. İlk başta sıcak gelmeyebilir ama bu şarkı dinlendikçe sevilecek. Tıpkı Kuzu Kuzu gibi. Bu albümde bence Dudu kadar, hatta ondan da güçlü bir şarkı var, o da Gülümse Kalbime... Uzun İnce Bir Yoldayım'ı ise bir pop sanatçısı olarak çok güzel yorumlamış. Bu eserin hiçbir ticari yanı yok. Tarkan bunu kendisi için okumuş. Bu Şarkılar da Olmasa'nın sözlerini pek tutmadım.’’

http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=156629

yigit
25-11-09, 20:30
insanlar ne kadar hin ya karmaya yapılan eleştiriyi de okudum az önce bu eleştiriler albüm yeni çıktığı zamanlarda yapılmış hep ve hepside çok iyi albümler ve işler ... Söz konusu Tarkan olunca koşulsuz bi şekilde eleştiri bonbardımanı olmuş yakışır bizim millete

pare pare
25-11-09, 21:02
Eski bir haber ne yapalim oldu bitdi . . .