PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otobüste Duyduklarım!

mage
10-11-09, 20:22
Arkadaşlar Ankaraya şehirler arası bir otobüs firmasıyla yolculuk ediyordum. 6 numaralı koltukta oturmustum sağ tarafımdaki koltukla 30-35 yaşlarında bir çift oturuyordu . Tv bir müzik kanalında açıktı bi anda Tarkan - Kuzu kuzu çıktı . keyifle seyrederken birden sağ tarafımdaki çiftin konuşmalarına kulağım takıldı şimdi o sözlere hiç dokunmadan size aktarıyorum;

X Bayan : wayy be tarkan neydi eskiden dimi
Y Bey : Evet ya
X Bayan : Yeni albümüde hiç tutmadı eskiden neymiş yaşlandı he artık
Y Bey : Eskdien çok başkaydı tabi

Bu sözleri duymam beni gerçektende çok düşündürdü haklılık payı var mı yok mu size bırakıyorum....

HakanÇelik
10-11-09, 20:36
Kendi adıma, artık biraz yapıcı eleştriler duymak istiyorum.

eskalen
10-11-09, 20:37
Aslinda bu yazdigin cok tipik bir sey...Cunku uzaginda aramana gerek yok bu tur cumlelerin varligini. En yakin arkadasindan bile duyabilirsin sorsan bole cumleleri..Diyorum hep genel kamuoyu olarak Tarkan algisinda dusus var..Sanatindan cok Tarkan artik eskisi gibi degil laflari...Neden? Yaptigi muzikler beklentiyi karsilamadi, farkli bir sey yapti algilanmadi, halktan kopuk yasayan kisi olarak hala da biliniyor.. Mesela, Hadi sen ben begeniriz dinleriz savunuruz ama diger 'kalabalik' bole degil...O yuzden Tarkan milli gurursa oncelikle aktif hayranlariyla sonrada genel pop muzik dinleyicisiyle iletisime gecmeli....Bu yeni album onun icin yeni yapilanma gibi olacak! Ya da olmayacak....Tarkan hala buyuk bir sanatci ama bi 5 yil sonra 10 yil sonra nerde olacak? Bunlar dusunduruyor, cunku planlari bile cok cok gizli...Hayranlar olarak bile biz anca dolayli dolaysiz bilgi parcaciklariyla ogrenebiliyoruz...Tarkan farkli acilardan bakan biri kendi kisiligine degil sanatina yenilik getirmeli!!

eLiF
10-11-09, 20:51
benim de çevremde böle konusanlar var ama artık ben onlarla ilgilenmiyorum.. heyecanla yeni albümünü bekliyorum inanıyorum ki tarkan bizim diğer müzikseverlerin beklentilerine en iyi cevabı verecek en azından böle umut etmek istiyorum..

trknmania
10-11-09, 21:22

bende artık çok sıkıldım bu tarz eleştirilerden....:7:

günışığım
10-11-09, 22:15

bende...:11:

fatihvefatih
11-11-09, 00:36
Bende artık yapıcı eleştiriler duymak istiyorum, lütfen arkadaşlar Tarkan bu sefer tüm bu eleştirileri duydu, artık ona inanalım ve güvenelim, yeni albümü bambaşka olacak bambaşka..

**MegaStarkan**
11-11-09, 00:45
Siradan bir konusma, dikkate pek alinmasi gerek degil. Foruma tasinmasi bile gereksiz, millet'in fikri degisebilir. Tarkan'da eskisi gibi olmayabilir. Kim hep ayni kalmis ki o kalsin. MJ demeyin lütfen...

Bamboo
11-11-09, 13:41
hangi dünyaca ünlü sanatçı eskisi gibi ki zaten hepsinde düşüş var ....
halen 6-7 milyon albüm satışıları olabiliyorken madonna eskiden 20 milyon albüm satıyodu şimdi ise 3milyon bile zor satıyo koca dünyada bu kadar ünlüyken yani..

ece**
11-11-09, 13:55
geyet normal bence.herkes beğenmek yada bayılmak zorunda değil tarkana.saygı çerçevesinde bi muhabbet geçmiş aralarında buda çok normal..onların dediklerini biz bile diyoruz..benim kankam'da diyo.tarkanın son halini gördükçe "nolmuş bu adama,eski hali çok ayrıydı ya" diye.ama sonunada "bu ülkede ondan daha iyi sanatçı yok,ama kıymetini bilmiyolar.yinede o tek" demeyide unutmuyo...insanlar eleştirdikten sonra onun gerçekten kıymeti bilinmesi gereken biri olduğunu unutmasalar olay bitecek...kimsenin ağzını bantlayamıycağmıza göre,bu tür konuşmlarıda yadırgamamız gerekir..

mage
11-11-09, 14:48
hangi dünyaca ünlü sanatçı eskisi gibi ki zaten hepsinde düşüş var ....
halen 6-7 milyon albüm satışıları olabiliyorken madonna eskiden 20 milyon albüm satıyodu şimdi ise 3milyon bile zor satıyo koca dünyada bu kadar ünlüyken yani..

Madonnanın albüm satışları düşmüş olabilir ama sahne şovlarından hiçbirşey eksilmedi ayrıca daha da görselleştir Tarkanda ise hiç bir şeyde gelişim yok ne imaj ne dans ne sahne ne organızasyon ne sponsor...

HakanÇelik
11-11-09, 18:04
Madonnanın albüm satışları düşmüş olabilir ama sahne şovlarından hiçbirşey eksilmedi ayrıca daha da görselleştir Tarkanda ise hiç bir şeyde gelişim yok ne imaj ne dans ne sahne ne organızasyon ne sponsor...

Bana göre Tarkan 50 tane Madonna eder. Senin Tarkan'ın iyiliğini istediğin filan yok. Senin her yazında bir artniyet seziyorum. Umarım yanılıyorumdur.

tarkaseksüel
11-11-09, 19:49
mj demeyin lütfen...
:18::18::18:

_trkn_
11-11-09, 20:10
yeni albümü hiç tutmadı demeye hakları yok ! o tutmadı dedikleri albüm bir sürü müyap ödülü aldı, yeni şarkılarıda çok güzel. Vay anam vay şarkısı da kuzu kuzu gibi, otobüste bilinçsiz insanların cahil yorumundan başka birşey değil !

MassConfusion
11-11-09, 20:43
Herşey eskisi gibi değil.

meryem_17
12-11-09, 12:17
yeni albümü hiç tutmadı demeye hakları yok ! o tutmadı dedikleri albüm bir sürü müyap ödülü aldı, yeni şarkılarıda çok güzel. Vay anam vay şarkısı da kuzu kuzu gibi, otobüste bilinçsiz insanların cahil yorumundan başka birşey değil ! Sana aynen katılıorum ayrıca arkadaşın nedense hep böle haberler eklemesi beni iice şaşırtıo birazda ii bişeyler duysakk yaa sıkldım bu tarz haberlerdenn iice :7::7:

mage
12-11-09, 13:12
Bana göre Tarkan 50 tane Madonna eder. Senin Tarkan'ın iyiliğini istediğin filan yok. Senin her yazında bir artniyet seziyorum. Umarım yanılıyorumdur.

Hakan bey benim her yazımda art niyet sezmenizin nedeni Tarkana at gözlüğüyle bakmamamdır...

muck muck
12-11-09, 17:36
artik bu eski tarkan yeni tarkan muhabbeti sıkmadı mı? tarkan halinden memnun,bizler de memnunuz,ee o zaman kime ne ?

tarkantutkunu
12-11-09, 20:18
Bu tarz şeyleri duymak normal basın Tarkan'a çok zarar veriyor her zaman olumsuz birşeyler bulup devamlı olumsuz yorumlar'da bulunuyorlar

bu tarz şeyler gerçek fan'ları çok fazla etkilemesede
fan olmayan kişiler okuduklarına malesef genel olarak inanıyorlar
buda işte sizin rasladıgız konuşamalara neden oluyor.

yinede şunu diyorum

evet bitti deniyor evet eleştiliyor donuna varıncaya kadar hemde
fakat bu insan hala var hala 1 numara
birşey yaptıgı zaman ana haber'lere giriyor
ve hala satıyor .
buda onun bitmediği hep var oldugunu ve her zaman zirvede oldugunu gösterir.

Bamboo
13-11-09, 01:33
bişeyde haklısın mage madonna sahne showu harika olabilir ama sonuçta onun dünyada ismi ve sonsuz bi ünü var..
hem amerikada ki olanaklarla türkiyede ki olanaklar bir tutulamaz yani aynı imkanları tarkana verseler tarkandan kimbilir ne harika showlar çıkar bi düşün bence..
bişey daha dieim madonna 2006 da çıktığı turdan 198 milyon dolar kazanmışken son turundan 400 milyon dolar kazandı yani bi bakın ne kadar büyük paralarla oynuyo o paralarınn çeğreği bile tarkanda olsa yada türkiyedeki bi başka şarkıcıda eminimki çok iyi işler çıkacaktır..

aysima.06
13-11-09, 02:40
benim de çevremde böle konusanlar var ama artık ben onlarla ilgilenmiyorum.. heyecanla yeni albümünü bekliyorum inanıyorum ki tarkan bizim diğer müzikseverlerin beklentilerine en iyi cevabı verecek en azından böle umut etmek istiyorum..

aynn katılıyorm sna

denizmavisi
13-11-09, 04:17
genelde herkes böyle düşünüyor tabi biz fanları hariç ama Tarkan yeni albümüne çok dikkat etmeli çünkü kendisi için dönüm noktası olacak bu albüm, umarım albüm çıkınca eskiden olduğu gibi yine yer yerinden oynar ve her yerde sadece Tarkan dinlenir

meryem_17
13-11-09, 11:53
artik bu eski tarkan yeni tarkan muhabbeti sıkmadı mı? tarkan halinden memnun,bizler de memnunuz,ee o zaman kime ne ? hay ağzına sağlık be hemşerimmm :20::20::20:

pare pare
13-11-09, 20:49
Tarkan kendini sakla ve aniden yeni bir albumle cik bak o zaman nasil herkes senden konusuyor !

redjingle
14-11-09, 10:58
Yav bırakın arkadaşlar artık böyle konular açmayın.Yok yaşlanmış mış ta yok eskisi daha mı iyimiş.Yok yaşlanmadı, o hala 25 yaşında :))) Ve yeni albümünde kuzu kuzu ile ölürüm sanayı tekrar söylicek :) Değişime ayak uydurmalı herkes.Dünyada hiçbişey aynı kalmaz.Herşey değişir, gelişir.Geçmişte kalmamak lazım.Eski tarkanla yeni tarkan kıyaslaması da çok saçma,atıyorum ölürüm sana döneminin tarkanı ile günümüzün tarkanının kıyaslanması çok yanlış.Neden yanlış ? Çünkü o günkü genel kitle farklı, müzikal trendler farklı, tarkanın deneyimleri farklı, hissettikleri farklı, ekibi farklı, herşey farklı.elbetteki farklı olacak.

gülcan
14-11-09, 23:00
Biz yapıcı olsak ne olacak karşı taraftan yana ne bir albüm ne bir konser!

haluk seki
14-11-09, 23:47
bende çok duyuyorum tarkanın havası söndü diye ama eminim tarkan yeni albümle bomba etkisi yartacak

depth_ore
18-11-09, 20:43
tarkan bizi yine alıp çok uzaklara götürecek ben hep umutluyum tarkan için çünkü böyle bir ses bu yorum bidaha gelmez türkiyeye ve dünyaya o hep bir numaraydı benim için ve hep bir numara olmaya devam edecek...o sanatçıdan öte bir idol

MEGASTARİX
23-12-09, 16:41
haklılık payı yok tarkan şu anda çok iyi konumda hala çıkardığı albüm en çok satan albüm oluyor daha iyisini bilen varsa buyursun yapsın