PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Tek Rakibi Musti"

HakanÇelik
06-11-09, 02:08
http://www.tarkancoll.com/forum/image.php?u=125&dateline=1218068037

"bounce(Cihan): HakanÇelik sana gıcık oluyordum"

Hani bazı insanlar vardır "abi sen muhalefet olsan, hükümeti devirirsin" dersin ya "bounce"da (Cihan) benim gözümde öyle. Vakti zamanında az sinir krizlerine sokmadı beni. Hatta kendisini forumdan uzaklaştırdığım zamanlar da oldu. Her şeye rağmen kapısını çaldım ve ifadesini alayım dedim. Seve seve dedi ve beni çok mutlu etti. Zevkle okuyacağınızı umuyorum.

"Tarkan Dünya Starı Değil"

Kendinden bahseder misin biraz, okuyor musun yoksa çalışıyor musun?

Ben Cihan Korkmaz. Hala okuyorum maalesef :) 1986 doğumluyum. Gazi Üniversitesi “Uluslar arası İlişkiler 4. sınıf öğrencisiyim.

Ailenden ayrı bir şehirde mi okuyorsun?

Ailem de Ankara’da oturuyor. Hafta sonları ancak görüşebiliyoruz. İlk başta yanlış anlaşılabiliyor; nasıl hem ailen burada, hem de öğrenci evinde kalıyorsun. Ailemden ayrı yaşamayı seviyorum.

O zaman üniversite ailenin oturduğu eve uzak...

Bunu net olarak açıklayamam, açıklasam da tam olarak anlaşılmayabilir. Kuzenim de böyle bir şey yaptığında, ben de tepki vermiştim; ama insan yaşayınca daha iyi anlıyor.

O zaman özgürlüğüne düşkünsün diyebilir miyiz?

Hangimiz değiliz ki…

Başka kardeşin var mı?

Ağabeyim var Allah başımdan eksik etmesin. Bilgisayar sektöründe çalışıyor.

Küçüklüğüne dair neler hatırlıyorsun? Yaramaz mıydın?

Bayağı yaramazdım. Ailemin baskısıyla Fen bölümünü tercih ettim. Mecburen seçtiğim için hocaların ne dediklerini anlamıyordum. Ben de biraz hiperaktiflik var. Bu yüzden sınıfta 6-7 kişiyle birlikte çok yaramazlık yapıyorduk. Aradan en sivrilen kişi de bendim. Arkadaşlarımın velileri “Cihan’la konuşmayın” gibi şeyler söylemişler bir keresinde. Annem veli toplasından ağlayarak gelmişti. Sonra bu duruma çok üzüldüğümden dolayı, bölüm filan değiştirdim, daha uslu oldum. Üniversiteyi kazandım. Her şeyde bir hayır vardır sözünün örneğiyim yani

"1997'de Grup Laçin Hayranıydım"

Peki, ne oldu da Tarkan'ın kıyılarına yanaştın?

Tarkan’ı 1997’de ortaokul 1. sınıftayken de dinlerdim. Sınıftaki bütün kızlarda Tarkan posterleri vardı. Ben o zamanlar “Grup Laçin” hayranıydım. “Karma” döneminde de pek hayran değildim. Hatta ağabeyim 2001’deki Ankara konserine gitmek isteyince, ne gereği var dediğimi hatırlıyorum. Asıl Tarkan hayranı olmam “Dudu”nun Kanal D’deki Galasında başladı.

Yani Tarkan'ın deli gibi eleştirildiği bir maxi sıngle var ve sen o dönemde hayran oldun...
Peki, neyi ilgini çekti?

Aslında 1997’den beri başlayan bir süreçmiş. “Dudu” ve “Gülümse Kaderine” şarkıları süperdi. Mesela ilk Tarkan konserine 2004 yılında gittim. Sahnesi “T” şeklindeydi. Ben sahnenin sağ tarafındaydım. Tarkan o konserde elimi tutmuştu. Ağabeyim “hayır benim elimi tuttu” deyince küçük çaplı bir tartışma yaşamıştık.

Kır Zincirlerini ile mi sahneye çıkmıştı?

Evet. O konser süperdi ve bir daha üzerine çıkamadı. 2005 de verdiği konserlerdeki şovu da çok iyiydi. Belki elimi tuttuğu için duygusal yaklaşıyorum. 2004’te verdiği konser ve giydiği kırmızı kıyafet süperdi.

Şimdi geriye dönüp baktığında tam olarak Tarkan hayranı olmanı sağlayan “Dudu" mu iyi yoksa "Karma" mı?

Karma daha iyi; çünkü magazin programlarında Tarkan ulaşılmaz bir stardı. Kuzenim 2001 yılında Ankara’ya geldiğinde otobüste hep Tarkan çalmış. Milli takımımızın dünyada üçüncü olmasında Tarkan’ın da emeği varmış. Maçlarda “Ay, Hüp ve Kuzu Kuzu” ile motive oluyorlarmış. Böyle şeylerle insanın bakış açısı değişiyor, vay be diyorsun!

Peki ya müzikal açıdan? Mesela “Dudu” albümünü ilk dinlediğimde ağlayan kemanların çok kullanılması ve darbukanın abartılması benim canımı sıkmıştı. Sen de öyle bir durum oldu mu?

Ben 7 senedir müzikle ilgileniyorum. Şarkı sözündense, bestesi ve düzenlemesiyle daha çok ilgilenirim. Bir albümü aldığımda ilk olarak enstrümanları kim çalmış hemen ona bakarım. “Karma” hem “Ölürüm Sana”dan hem de “Dudu”dan daha yumuşak bir albüm. Mesela “Bu Şarkılarda Olmasa ve Sorma Kalbim” oldukça sert şarkılar.

"Tarkan Metamorfoz'da Zorlama ile Şarkı Sözü Yazmış"

Özellikle Metamorfoz'dan sonra forumdaki eleştirilerinin arttığını gözlüyorum. Sebebi şarkıların sözü ve müziği mi? Yoksa saund mu?

Her ikisi de… Samimiyetimle söylüyorum, Tarkan’ın önceki albümlerindeki sözlerle birkaç kız tavlamıştım. Örneğin “Sen o bildiğim bütün aşk bahçelerinin en nadide çiçeğisin” az kullanmadım bu cümleyi. “Metamorfoz”a bu gözle bakınca zorlama sözlerle oluşturulmuş bir albüm gibi görünüyor. Mesela albüm çıkmadan önce sitede yayınlanan resimlerde, Tarkan sanki zorla şarkı sözü yazıyor gibiydi.

Metamorfoz'dan çıkarıp Karma veye diğer albümlere koyacağın ve o albümde sırıtmayacağını düşündüğün bir şarkı var mı?

Albümü dinledikten sonra keşke Sezen ve Nazan’dan şarkı alsaymış demiştim. “Vay anam vay” o albümde ancak sekizinci sırada yer alabilir. Öyle düşündüğüm bir şarkı yok. Zaten “Metamorfoz”u değil “Karma”yı dinliyorum.

Müzikle ilgilendiğin için soruyorum. “A-acayipsin”den sonra Tarkan'ın kaliteli bir albüm yapamadığını ve çok oryantalleştiğini söyleyenler de var. Bunlara ne diyeceksin?

Tarkan “Come Closer” da dahil hep üstüne koydu. O albümde “Aman aman”ın üstüme oynasaydı, başka şeyler konuşuyor olurduk. Albüm gerçekten çok iyiydi. İzlenilen yol yanlıştı, Tarkan 10 yıllık süreçte çok yoruldu ve psikolojik olarak yıprandı. Bu yüzden albümün üzerine gitmedi. Mesela Emir’in son şarkısı “Eline Düştüm” ve Mustafa Sandal’ın şarkısı “Demo” her yerde çalıyor. Bunlar oryantal şarkılar. Ozan Çolakoğlu röportajında Tarkan artık alaturka okumak istemiyor demişti, bence çok yanlış yapar.

Forumda zaman zaman çok fevrileştiğin ve eleştirilerin dozunu arttırdığın zamanlar oluyor. Dikkat çekmek için mi yapıyorsun, yoksa doğal halin mi bu?

Belki de sanal âlem olduğu için öyle gözüküyordur. Tamamen doğal halim. Bir de şuna çok bozuluyorum. Forumdaki bazı üyeler olaylara objektif bakmıyorlar. Ben her zaman sezarın hakkı sezara derim. Tarkan dışındakilerin “tu kaka” edilmesine karşıyım.

"Tarkan'ın Tek Rakibi Mustafa Sandal"

Zaman zaman Serdar Ortaç ve Mustafa Sandal'ı desteklediğin oluyor. Sence onlar Tarkan'ın rakibi mi?

Bu neden biliyor musun? Sezarın hakkı sezara bakış açımdan. Serdar Ortaç’ın Şeytan ve Sana Değmez şarkılarını dinlerim; ama Mustafa Sandal’ı severim. Tarkan’ın rakibi Serdar Ortaç değil, Mustafa Sandal’dır. Tarkan’la, Musti arasında hep rekabet vardı, iyiki de varmış, rekabet başarı getirir.

Seslerini Tarkan'la kıyaslarsak ne dersin?

Sen de biliyorsun cevabını yanlarından bile geçemezler.

Tarkan'ın özel durumlarıyla aran nasıl? Mesela bir gün çıkıp ben "Gay"im dese bundan nasıl etkilenirsin?

Üzülürüm. Aslan gibi adam niye gay olsun ki… Zaten kendisi de açıkladı bu gibi durumlar psikolojikmiş. Ben Tarkan’ın hayata bakışını kendime de uyguluyorum. “hayatta hata yoktur tecrübe vardır” sözü beni mest etmiştir. Bence gay insanlar hayattan tokat yemişler ve bu yüzden bu yola sapıyorlar; ancak bu demek değil ki onlardan kendimi soyutluyorum. Cinsel tercihi farklı olan arkadaşlarım da var.

İmaj konusunda neler söylemek istersin? Tarkan hakikaten yanlış yolda mı?

Michael Jackson’a bakıyoruz imaj konusunda çok değişkenlik göstermemiş. Günümüzde imaj da çok önemli ve tamamlayıcı bir özelliktir. Tabii ki müziğin de çok iyi olmalı. Tarkan’ı imaj konusunda eleştirmek lazım. Sahne çok özel bir yer ve sahneye halı sahada bile giyilmeyecek t- shirtle çıkmamalıdır. 2004 ve 2005 senelerinde olduğu gibi sade olmayan kıyafetler seçmelidir. Saça konusunda biraz daha beklemek lazım, 2001 yılındaki saçları da beğenilmiyordu başlangıçta, sonradan herkes taklit etmeye başladı.

Tarkan'ın şarkılarında erotizm eskisi kadar yer almıyor.Bu duruma ne diyeceksin. Arzu nesnesi olmak istemiyor mu sence?

Erotizm sadece “Ölürüm Sana” albümünde vardı. Her konserinde sahneye muhakkak iç çamaşırı atılırdı. O zaman sahneye iç çamaşırı atanlar, şimdi otuzlu yaşlarındalar. Tarkan erotizmi tam zamanında kullanmış. 1997’de poz verdiği dergilerden de bunu anlayabiliriz.

Tarkan'ın dünya starı mı sence? Değilse olabilir mi?

Dünyada tanınıyor; ancak dünya starı değil. Dünya starı olmak için büyük paralar lazım. Tarkan bunu cebinden karşılayamaz. Michael Jackson 1992’de Bükreş’te konser veriyor 70 bin kişi gidiyor. Tarkan konser verince 4 bin kişi gidiyor. Bu saatten sonra dünya starı olamaz.

"Bu Gece'nin Klibini Beğenmiyorum"

Klipleri hakkında neler söyleyeceksin? Beğeniyor musun Tarkan'ın kliplerini?

Gayet başarılı buluyorum. Kuzu kuzu bir numaradır. En beğenmediğim klibi de “Kır Zincirlerini”dir. Tarkan’ın klip yönetmeni olsam şöyle bir senaryo hazırlardım. Tarkan bir kızdan hoşlanıyor; ancak kız yüz vermiyor. Tarkan kızı tavlamak için türlü oyunlar yapıyor. Bundan sonra senaryo yok. Tarkan ne yapardı, çok merak ediyorum.

Tarkancoll yönetiminden memnun musun? Bana gıcık olduğun zamanlar oldu mu?

Olmaz mı? Tabii ki gıcık olduğum zamanlar oldu. Geride kaldı tabii ki, bugün bak röportaj yapıyoruz. Bence yönetim gayet başarılı. Sen, Ebru, Kenan ve daha öncekilerin çok emeği var. Tarklancoll ileride çok daha iyi bir site olacaktır. Site ile ilgili gazeteler Ebru ile röportaj falan yapacaklar diye düşünüyorum.

Peki, Tarkan'ın bir konserinde ona gitarınla eşlik etme şansı verilse, hangi şarkısını çalmak isterdin?

Kendi şarkımı çalmak isterdim. Kasım ayında gidip aracı araya sokmadan dinletmek istiyorum. Ukalalık olarak algılanmasın ama şarkıyı dinlettiğim herkes bu Tarkan’ın şarkısı mı diyorlar. Ben de gülüyorum tabii...

Son olarak ne söylemek istersin?

Çok mutlu ettiniz beni. Sen bana mesaj attığında bayağı heyecanlanmıştım. 6 bin kişinin var olduğu bir sitede söylediklerimin okunacağını bilmek, hakikaten heyecan verici bir durum. Tarkancoll çok başarılı bir sitedir. İnternete girdiğimde ilk buraya uğruyorum. 17 Ekim buluşmasında, iyi ki bu forumdayım dedim. Herkes çok klâstı. Yeni bir buluşma yapsak mı diye düşünüyoruz.

HakanÇelik

Not: Cihan'da benle röportaj yapmak istiyormuş. Hay hay buyursun yapsın :)

cansu06
06-11-09, 02:29
çok keyifli bi röportaj olmuş.ilgiyle okumamın bi sebebide cihan abiyi tanıyo olmam olabilir. evett en kısa zamanda tekrar buluşma yapılsınnn:D:D

Ferya
06-11-09, 02:34
Bravo yine cok güzel bi reportaj olmus.

İZMİRLİ
06-11-09, 11:28
Cihan için forumun sivri dillisi diyebiliriz, yazdıkları çok düz ve net en azından ben öyle algılıyorum, söylediklerine katıldığım ve katılmadığım noktalar var, ama bazen hiç aklıma gelmeyen şeyleri bile ondan görüp evet ya doğru söylüyor diyorum, bence onun forumda olması forumun rengi açısından çok önemli...Güzel röportaj olmuş...

MassConfusion
06-11-09, 18:16
Harika bir röportaj olmuş, ellerinize sağlık.

muck muck
06-11-09, 18:38
:) Tarkan'in rakibi Musti mi dedin "bounce" :P ? Tabi olabilir,musti zamanında çok sattı fakat,bence rakibi daha doğrusu rakibesi Hande,tapıyorum o kadına ben yahu x) Bu gece klibi cidden kötü,ama tarkan olunca gayet güzel oluyor,ayna kırılma sahnesi felan güzel...
Röportaja gelince,her zaman ki gibi harikasin hakan :)

Rumeli59
06-11-09, 21:51
Cok keyfli bi röpörtaj olmus harikaaaabravo

gence
06-11-09, 22:33
Cihan ı tanıdığım için sanırım keyifli okudum:)Güzel olmuş bence."HAta yoktur tecrübe vardır":)Ben de çok sık hatırlatıyorum bunu kendime Tarkandan sonra:)

hilfa
06-11-09, 23:22
bravoharika bir röportaj olmuşbravoCihan her zaman özü sözü bir olan:20::29:harikasınn ama istanbula gitmeden ben dinliyeceğim parçanı bana sözünü unutmaaaaa:21:

Yakisikli89
07-11-09, 06:54
VayBee! :) Gazete okuyorum sandim bi ara. Ne güzel soru ve cevap bunlar. Mükemmel bir Dialog! Begendim! Devamini bekliyoruz..

_trkn_
07-11-09, 11:05
çok güzel bir röpörtaj olmuş, zevkle okudum bravobravo

ezel1710
07-11-09, 14:01
cok keyifli. hem birbirimizin hakkinda daha cok seyler öreniyoruz hem birbirimizi daha iyi taniyoru .
tebrikler güzel bir röportaj olmus.

sally
15-11-09, 22:18
Harika bi Röpörtaj olmus tskler bravo

eLiF
16-11-09, 02:49
röportaj güzel ama m. sandal tarkanın rakibi olamaz bence =)

Hüli 82
21-11-09, 21:30
keyifle okudum harikaydi emeginize saglik

yiğit
09-02-10, 01:39
öyle bi zvkle okudum ki anlatamam...süper olmuşş harbiden süper... sanki kendim cevaplamışım gibi heycan yaptım aynı düşüncelerdeyiz kardeşimle:D elinize dilinize sağlık...

siyahmai
04-03-10, 01:58
Harika bir röportaj olmuş, ellerinize sağlık. Tabi Birazda Cihan ı tanıdığım için sanırım keyifle okudum:)

Efsane_1
27-05-14, 17:28
Tarkan'in rakibi yok...Musti'ye de rakib olarak bir tek Emina'yi goruyorum, gercekten de cok guzel bi sesi var.