PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : izlediğimiz tarkan değil!

depth_ore
05-11-09, 02:21
benim eleştirim tarkanın bir süredir kendini çok fazla kastığı yönünde o kafasında çizdiği kusursuz bir karaktere bürünmek istiyo gibi sanki...ve bu yolda elinden geleni insan üstü bir performansla yapıyo,ancak gelgörki bu tarzların hiçbiri tarkanın ruhunu yansıtmıyor bence...açıkçası tarkanı kendine karşı çok acımasız ve haksız davranıyor buluyorum son zamanlarda bilmem katılırmısınız özellikle imaj anlamındadır bu söylediklerim.....yanlış anlaşılmasın sakın lafım ;değişime değil asla,sadece emeğe boşa harcanan ve eksi puan kazandıran çabaya....saygılar

TarkanColl
05-11-09, 20:14
Ben sana katılıyorum. Bu günlerde bir başkası olmaya çalışıyor. Hep MJ örneğini veriyoruz ama;

MJ yıllardır ne saç tarzını, ne dansını, ne şarkı tarzını ne de kıyafet tarzını değiştirdi. 20 sene önceki MJ ve 2009'daki MJ aynı. Gölgesini bile görseniz bu MJ dersiniz. Saçını, tarzını, şarkılarını ve kıyafetini değiştirmedi ama hep geliştirdi.

Bizim canımız Tarkanımız gibi şekilden şekile girmedi. Tarkan tarzını taa o düğünlerde sahnelere çıktığında zaten belirlemişti ve Karma albümüne kadar da oturttuğu bir tarzı vardı.

Karma'da çok değişik bir şekilde geldi yurt dışından. Havaalanında bir basın ordusu karşıladı onu. Hepimiz Tarkan'ı bu haliyle görünce çok şaşırdık ama bu hali ileri gidişin bir göstergesi ve tarzının gelişmiş hali oldu, hemen benimsedik.

Ama ne olduysa Karma'nın son dönemlerinde oldu. Karma ile birlikte Bilge ile olan ilişkisi başladı. Ben kafa karışıklığının sebebinin bir nedeninin de Bilge ve baldızlar olduğunu düşünüyorum. Bilge rock dinleyen ve hatta Tarkan ile sevgili olmadan önce "Tarkan" dinlemeyen birisiydi. Baldızlar ve kendisi çılgın bir hayat yaşayan kişiliklerdi.

Şu son Peta için çekilen fotoğraflarda bu etkinin kalıntılarını görüyoruz. Tarkan gitmiş yerine Hayko Cepkin tarzı birisi gelmiş. Tarkan'ın alaturka kanında var. Ben bu alaturka tarzına geri dönmesini arzu ederim...
:54::35::52::30::35::48::8:

trknmania
05-11-09, 20:55
ben tarkanın sadece dans stilini değiştirmesini istiyorum ...metamorfoz albümüyle soundunu değiştirince dansları da metamorfoza uğradı..ve ben tarkanın vay anam vay klibindeki gibi dans etmesini istemiyoruum....noolur tarkan yeni bir stil yarat ya da eski tarzına devam et...yalvarırıımmmmm....:)

eskalen
05-11-09, 20:58
Aslinda Tarkan istikrarli bir cizgiden biraz ayrildi bence...Stratejik gitmiyor projelerinde..Antalya'da bir dizi konsere cikacamis 3 tane falan herhalde..Neden ne var orda? Oncesinde boyle her yerde Tarkani gormuyorduk..Ki yeni album cikacak son albumun promosyon calismasi gibi oluyor..Hic stratejik degil...Sacina basina yaptigi da bence taktiksel...Yine soyluyorum; Tarkan bu yeni albumunde taktiksel giderse gorursunuz kimse yine tatmin olmayacak...

Karma albumu birinci devrimiydi Tarkan'in simdi ona tam 2. devrim lazim...Hemde tam sirasi bu yeni albumle...Umarim istikrarli, bir uzun vadeli "imaj" ve "album" goruruz.Eskiye donmemeli, o unutulmali...Simdi yeni seyler soylemek lazim demek Tarkan icin....Karma nasil yaratildi tahmin etmiyorduk Aynen simdi de tahmin etmedigimiz yaratici bir konsepti olmali...Yoksa Tarkan yine ayni olacak...Cunku "Star" kavrami olan kisi kendini yenilemedikce dinleyicisi tatmin olmaz..Yenilemedigi bir istikrara girmedigi surece bir yerde ufak kopuslar olur, ki genel kamuoyundaki tepkiler buna tam referans...Tarkan hakkinda bireysel marka olarak bir algi arastirmasi yapilsa acaba sonuclari nasil olur? Milli gururumuz deniliyor ole hala da ole, ama sanatsal acidan bir dusus egrisi muhakkak gorulur...Kisacasi bu yeni album Tarkan icin hersey demek!!

bounce
05-11-09, 21:00
benim eleştirim tarkanın bir süredir kendini çok fazla kastığı yönünde o kafasında çizdiği kusursuz bir karaktere bürünmek istiyo gibi sanki...ve bu yolda elinden geleni insan üstü bir performansla yapıyo,ancak gelgörki bu tarzların hiçbiri tarkanın ruhunu yansıtmıyor bence...açıkçası tarkanı kendine karşı çok acımasız ve haksız davranıyor buluyorum son zamanlarda bilmem katılırmısınız özellikle imaj anlamındadır bu söylediklerim.....yanlış anlaşılmasın sakın lafım ;değişime değil asla,sadece emeğe boşa harcanan ve eksi puan kazandıran çabaya....saygılar

neden biliyor musun böyle yapıyor?
tamamen terazi burcu olması yani mükemmeliyetçilik olgusu nedeniyle.bende de vardı bu olgu...atlatması lazım bu düşünceyi.dediğin gibi kendisine zarar veriyor ruhen.. beni daha çok ruh durumu ilgilendiriyor..yine TARKAN iyi albüm yapar.yaptıkları yapacaklarının teminatıdır ama hissiyatına zarar vermemeli .
güzel bi eleştiri.tebrikler
ebru MJ den örnek vermiş.mesela MJ nin 87 deki konserlerindeki kareografi ile 2009 daki kareografideki küçük bir değişiklik bile yok.yani herkes biliyor nerede nasıl dans edeceğini MJ nin..
çok değiştirmeye gerek yok aslında kendini,tarzını,şarkıların alt yapılarını...

muck muck
05-11-09, 22:10
Ben böyle bir konu acmistim nedense hic kimse bana katilmamisti,simdi siz böyle bir konu acmizsiniz,valla herkes katiliyor,aynen bende katiliyorum...Tarkan bu degil...Metamorfoz iyi bir album,kaliteli...Ancak bir megastara böyle bir album yakismiyor..Daha iyi...daha iyi,hatta mükemmel kusursuz bir albüm yapabilir...yapar...cünki yapti,ölürüm sana,karma ve dudu gibi 3 kusursuz albüm ondan cikti...4.albüm de gelecek... :)

İmaj derken bence yeni Tarkan'in imaji tamamen sifir...Tarkani bastan yaratmak gerek...
Ben o eski konserlerinde giydigi şıkır şıkır fıkır fıkır kiyafetleri geri görmek istiyorum...
Saç 2002 yılındaki gibi...Ancak,o Bir Oluruz Yolunda gibi deil..."Hüp"gibi ;)
Göğüs dekolteli kiyafetler,alta kot pantalon yada eşorfman deil,keten pantolon...gerekirse ipek kiyafetler...ipek yelek,ceket vs.ama muhakkak ipek...Altta absürd ayakkabilar deil,deri ayakkabilar... ;)

Albüme gelince...Elektronik mi ? Asla! Eski tarz mi? O da hayir....
Evet,ne yapsin Tarkan diyorsunuzdur bana...Eski ve yeni karisimi aslinda örnek verecek olursak "Just Like That","Mass Confusion"gibi Türkce sarkilar... :) %50 - %50 anlarsiniz ya...

Bir kac tavsiye daha...Tarkan yeni bir sevgili bul(bana bakarsan jülyet ablayla tekrar baris :P)konserlerde daha iyi dans et,mj gibi bir dans edin "moonwalk"tarzi ama taklit etme,takdir et ;) arada sirada danscilar kullan,LED isiklar kullan,dev ekranlar,yürüyen merdivenler,asansörler,birazcik paraya kiy,eger dünya stari olmak istiyorsan kiy...kendini düsünmüyorsan bizi düsün...alkolü birak ve son olarak ta artik bir tane enstrüman cal..

Saygilar...

TarkanColl
05-11-09, 22:23
Ben böyle bir konu acmistim nedense hic kimse bana katilmamisti,simdi siz böyle bir konu acmizsiniz,valla herkes katiliyor,aynen bende katiliyorum...Tarkan bu degil...Metamorfoz iyi bir album,kaliteli...Ancak bir megastara böyle bir album yakismiyor..Daha iyi...daha iyi,hatta mükemmel kusursuz bir albüm yapabilir...yapar...cünki yapti,ölürüm sana,karma ve dudu gibi 3 kusursuz albüm ondan cikti...4.albüm de gelecek... :)

İmaj derken bence yeni Tarkan'in imaji tamamen sifir...Tarkani bastan yaratmak gerek...
Ben o eski konserlerinde giydigi şıkır şıkır fıkır fıkır kiyafetleri geri görmek istiyorum...
Saç 2002 yılındaki gibi...Ancak,o Bir Oluruz Yolunda gibi deil..."Hüp"gibi ;)
Göğüs dekolteli kiyafetler,alta kot pantalon yada eşorfman deil,keten pantolon...gerekirse ipek kiyafetler...ipek yelek,ceket vs.ama muhakkak ipek...Altta absürd ayakkabilar deil,deri ayakkabilar... ;)

Albüme gelince...Elektronik mi ? Asla! Eski tarz mi? O da hayir....
Evet,ne yapsin Tarkan diyorsunuzdur bana...Eski ve yeni karisimi aslinda örnek verecek olursak "Just Like That","Mass Confusion"gibi Türkce sarkilar... :) %50 - %50 anlarsiniz ya...

Bir kac tavsiye daha...Tarkan yeni bir sevgili bul(bana bakarsan jülyet ablayla tekrar baris :P)konserlerde daha iyi dans et,mj gibi bir dans edin "moonwalk"tarzi ama taklit etme,takdir et ;) arada sirada danscilar kullan,LED isiklar kullan,dev ekranlar,yürüyen merdivenler,asansörler,birazcik paraya kiy,eger dünya stari olmak istiyorsan kiy...kendini düsünmüyorsan bizi düsün...alkolü birak ve son olarak ta artik bir tane enstrüman cal..

Saygilar...

Bu arkadaşın yazdığı eleştiriye bakın birde sizin açtığınız konulara ve buraya yazdıklarınıza bakın. Farkındaysanız burası "Eleştiriler" bölümü ve altında "Tarkan ile ilgili yapıcı eleştirileriniz buraya" yazıyor. Sizin ve sizin gibi yazan birkaç kişinin yazdıkları "Tarkan bitti, imajı sıfır" gibi yıkıcı eleştiriler. Özellikle de foruma yeni üye olan veya yıllardır bu forumda olup hiçbir şey yazmamış ve sadece yıkıcı eleştiri yapmış kişilerin yorumlarına da tahammül etmemizi bekleyemezsiniz. Bu gibi kişilerin söz hakkı yoktur bu forumda...

Ayrıca Tarkan'ın son dönemdeki hal ve gidişatını eleştirsek de ona "sevgili bul, onu giy, bunu tak" gibi emrivaki şeyler söyleyemeyiz.

Bu konuda sizinle daha fazla polemiğe girmek istemiyorum. Bu forumun kuralları size dar geliyor ise daha geniş bir yer bulmanızı tavsiye ederim...

HakanÇelik
05-11-09, 23:58
Ben sana katılıyorum. Bu günlerde bir başkası olmaya çalışıyor. Hep MJ örneğini veriyoruz ama;

MJ yıllardır ne saç tarzını, ne dansını, ne şarkı tarzını ne de kıyafet tarzını değiştirdi. 20 sene önceki MJ ve 2009'daki MJ aynı. Gölgesini bile görseniz bu MJ dersiniz. Saçını, tarzını, şarkılarını ve kıyafetini değiştirmedi ama hep geliştirdi.

MJ her anlamda, her şeyiyle kendisini değiştirdi. Siyahi bir insanken, beyaz oldu. Bilmem kaç defa burnunu değiştirdi. Kaşları ilk çıktığı zamandan çok farklı. Dudakları sanki MJ'nin değil de başka bir insanın dudaklarına benziyordu.

http://img694.imageshack.us/img694/1659/michaeljackson1.jpg (http://img694.imageshack.us/i/michaeljackson1.jpg/)

http://img688.imageshack.us/img688/359/michaeljacksong.jpg (http://img688.imageshack.us/i/michaeljacksong.jpg/)

Yukarıdaki resimlerde dört farklı insan var gibi. Tarkan bu değişimin yüzde birini bile yapmadı. Alta tarafı bir dişlerini yaptırdı, bir de arada saçlarını değiştiriyor. Bu da olması gereken bir şey bence...

ece**
06-11-09, 00:10
bu aralar tarkan çok fazla mj ile kıyas yapılıyo...MJ MJ'dır,TARKAN tARKAn'dır yani...ne mj tarkan olabilir nede tarkan mj olabilir,olmasında zaten..2.bi mj hiç olmasın hatta o tek kalsın..tarkan öyle tarkan olarak kalsın...imaj konusuna gelince ebru abla sana katılıorum nedir o bi hayko cepkin tarzları...o tiplerden hiç bi zman haz etmedim etmicemde...böle imaj olacaksa hiç olmasın daha iyi en sonunda bunuda söyledim..neyse umudumuz sensin tarkan !!! türkiyede tek olduğnu kıymetinin bilinmesi gerektiğni,"ben bitmedim hala daha çok beklersiniz" edasında dön geri...sana güveniyorum..güveniyoruz..

bounce
06-11-09, 00:57
MJ her anlamda, her şeyiyle kendisini değiştirdi. Siyahi bir insanken, beyaz oldu. Bilmem kaç defa burnunu değiştirdi. Kaşları ilk çıktığı zamandan çok farklı. Dudakları sanki MJ'nin değil de başka bir insanın dudaklarına benziyordu.

http://img694.imageshack.us/img694/1659/michaeljackson1.jpg (http://img694.imageshack.us/i/michaeljackson1.jpg/)

http://img688.imageshack.us/img688/359/michaeljacksong.jpg (http://img688.imageshack.us/i/michaeljacksong.jpg/)

Yukarıdaki resimlerde dört farklı insan var gibi. Tarkan bu değişimin yüzde birini bile yapmadı. Alta tarafı bir dişlerini yaptırdı, bir de arada saçlarını değiştiriyor. Bu da olması gereken bir şey bence...

MİCHAEL JACKSON a asla bunu diyemezsin.
asla ama asla beyazlamaya çalışmadı.vitiligo hastalığı nedeniyle vücüdu renk değiştirmeye başladı.kendisi de 93 de OPRAH ile röportajında dile getirdi.''siyah olmaktan gurur duyuyorum ama benim kontrol edemediğim birşeyler oluyor vucudumda..
ki böyle bir teknoloji yok.siyah bir insan asla beyaz olamaz ameliyatla. sende asla zenci olamazsın.ayıptır çamur atmayalım.izle
http://videoizle.video75.com/T9TEUCCEftD/michael-jackson-vitiligo/
kendisi 2 kez burun ameliyatı olduğunu söylemiş. kendisi diyorsa doğrudur.

HakanÇelik
06-11-09, 01:55
MİCHAEL JACKSON a asla bunu diyemezsin.
asla ama asla beyazlamaya çalışmadı.vitiligo hastalığı nedeniyle vücüdu renk değiştirmeye başladı.kendisi de 93 de OPRAH ile röportajında dile getirdi.''siyah olmaktan gurur duyuyorum ama benim kontrol edemediğim birşeyler oluyor vucudumda..
ki böyle bir teknoloji yok.siyah bir insan asla beyaz olamaz ameliyatla. sende asla zenci olamazsın.ayıptır çamur atmayalım.izle
http://videoizle.video75.com/T9TEUCCEftD/michael-jackson-vitiligo/
kendisi 2 kez burun ameliyatı olduğunu söylemiş. kendisi diyorsa doğrudur.

Öncelikle saygı çerçevesi içinde (Michael Jackson'da dahil olmak üzere) herkese düşüncelerimi içimden geldiği gibi söylerim. Bu benim vatandaş olarak en tabii hakkımdır. Sen Tarkan'ı eleştirken ağzına gelenleri düşünce süzgecinden geçirmeden, bir çırpıda söylerken, ben "bunları Tarkan'a söyleyemezsin" gibi söylemlerde bulunmuyorum. Bu birincisi...

İkincisi sanki bunu ilk kez benden duymuşsun gibi neden havalara zıpladın onu anlamış değilim. Yıllarca Tv'lerde, gazetelerde bu olay gözümüzün önünde cereyan etmedi mi? MJ ameliyatla beyaz oldu haberini ben yapmadım herhalde. Bu haberi yapanlara e-mail attın mı, MJ'ye çamur atmayın diye? Attıysan bi zahmet bir kopyasını da ben rica edeyim. Evet kendisi hakikaten hastalıktan dolayı beyazlamış olabilir. Buna saygım sonsuzdur. Kendisini takip etmediğim için nedir, ya da ne değildir tam bilmiyorum. Ancak ortada onlarca haber dururken ve MJ çoğu röportajında bu konuyla ilgili çelişkili cevap vermişken bendeki kafa karışıklığını hoşgörüp, bana çamur attığın için senden ayrıca bir özür bekliyorum.

Üçüncüsü, bir önceki mesajımda belirttiğim gibi MJ'nin de çok radikal değişiklikler yaptığını kendi gözümle görüyorum. Onca ameliyat geçirip, binbir türlü saç şekli yapıp ve hala aynı diyorsanız, yapacak bir şeyim yok. Sizinki yabancı hayranlığı gülüm, ne benim ne de Tarkan'ın suçu yok. İnan ki yok.

TarkanColl
06-11-09, 19:34

Hakancığım o eklediğin resimler MJ'ın çocukluk ve 17 yaş resimleri. Tabii ki yüzünün son haliyle çocukluk hali farklı olacak. Ben yüzündeki ve cildindeki değişikliklerden bahsetmiyorum. Sahnedeki istikrarından bahsettim ben...

bounce
06-11-09, 21:12
MJ nin müziği eleştirebilirsin,sahnedeki kıyafetlerini eleştirebilirsin ama asla beyazladı diye bi laf edemezsin.bu eleştiri olmaz bu bile bile çamur atmaktır.çünkü ''vitilogo hastasıdır mj''. ve bugünkü tıpta halen çaresi yoktur bu hastalığın.
nasıl TARKAN hakkında insanlar gay dediği zaman ayıptır yahu gazetelerde okuduğunuz her şey doğru değildir,sen de oradamıydın ki bunu rahat rahat söyleyebiliyorsun diyorsak,MJ beyazladı dersen DUR derim orada.sana ispatlıyorum halen de gazetelerde böyle okudum diyip üste çıkıyorsun bir de özür bekliyorsun.
ben TARKAN ın son albümünü eleştirmişimdir,müziğini eleştirmişimdir ya da sahne kıyafetlerini.bunu sabaha kadar tartışırız ama asla TARKAN ın tedavisi mümkün olmayan bir hastalığı olup ta mı TARKAN ı eleştirmişim acaba ki bana bunu söylüyorsun.
bence youtube da MJ nin yapmış olduğu alt yazılı röportajlar var.izlemelisin onları.samimiyetiyle anlatmış herşeyii.sen sanki 7 yaşındaki halindesin de..senin de yüzünde değişikler olmadı mı hiç!
bir sonraki mesajım da MJ ye bir yazar tarafından senin dediğin gibi beyazlamaya çalıştı yazısına cevabımdır.

İZMİRLİ
06-11-09, 21:31
Arkadaşlar boşuna tartışıyorsunuz, ikiside çok değerli ve kıymetli sanatçılar yapmayın Allah aşkına...Ayırıca Hakan hasta olmasını sonucu beyazladığını bilmeye bilir...Zaten çoğu insan kendi ameliyat olupta beyaz olmak sevdasına bu hala geldigini zannediyor...Bende sıkı bir MJ hayranıyım fakat cihan bence boşa kızıyorsun ben bir saygısızlık yaptığını düşünmüyorum, yine de siz bilirsiniz tavsiyem sakin olun arkadaşlar...

HakanÇelik
07-11-09, 01:45
MJ nin müziği eleştirebilirsin,sahnedeki kıyafetlerini eleştirebilirsin ama asla beyazladı diye bi laf edemezsin.bu eleştiri olmaz bu bile bile çamur atmaktır.çünkü ''vitilogo hastasıdır mj''. ve bugünkü tıpta halen çaresi yoktur bu hastalığın.
nasıl TARKAN hakkında insanlar gay dediği zaman ayıptır yahu gazetelerde okuduğunuz her şey doğru değildir,sen de oradamıydın ki bunu rahat rahat söyleyebiliyorsun diyorsak,MJ beyazladı dersen DUR derim orada.sana ispatlıyorum halen de gazetelerde böyle okudum diyip üste çıkıyorsun bir de özür bekliyorsun.
ben TARKAN ın son albümünü eleştirmişimdir,müziğini eleştirmişimdir ya da sahne kıyafetlerini.bunu sabaha kadar tartışırız ama asla TARKAN ın tedavisi mümkün olmayan bir hastalığı olup ta mı TARKAN ı eleştirmişim acaba ki bana bunu söylüyorsun.
bence youtube da MJ nin yapmış olduğu alt yazılı röportajlar var.izlemelisin onları.samimiyetiyle anlatmış herşeyii.sen sanki 7 yaşındaki halindesin de..senin de yüzünde değişikler olmadı mı hiç!
bir sonraki mesajım da MJ ye bir yazar tarafından senin dediğin gibi beyazlamaya çalıştı yazısına cevabımdır.

Yazdıklarını totalde birleştirince, beynimin içinde rüzgarlar esiyor. Benim yazdıklarım eleştiri değildi. MJ hiç değişmedi, hep aynı kaldı yorumlarına birer cevaptı. Yazdıklarımın çarpıtılmasından, hiç hoşlanmam. Lütfen bu konuda biraz daha hassas olmanı istiyorum.

Mj "siyahiyken, beyaz oldu" dedim. İlk mesajıma bakarsan aynen böyle dediğimi görmüş olursun. Yalan mı söylemişim? Beyaz olmadı mı? Hangi sebeple olursa olsun, bu hastalık da olabilir, ya da başka bir şey de olabilir, sonuçta beyaz olmadı mı? Sakın bu onun elinde değildi gibi savunma mekanizmalarını hiç çalıştırma. Sonuç olarak bir değişim söz konusudur ve beyazlamıştır. Bu MJ'nin hiç değişmediği hipotezini kendi kendine çürütür.

Cihan kardeşim o zaman sen de yolda giderken "kel" birini gördüğünde adamcağıza "kel" bu diyemezsin; çünkü adamcağızın saçları istemeyerek dökülmüştür. Sen saçı dökülen insanlara kel deme, ben de Mj beyazladı demeyecem. İnan ki söz veriyorum. Bir şeyler yazarken biraz düşünün. İnsanların söylemek istediklerini, iyi anlayıp öyle bir şeyler karalayın.

İkidebir "Çamur atıyorsun" gibi seviyeyi aşağılara çekici söylemlerde bulunmamalısın bence. Benim kimseye çamur attığım yok. Yineliyorum, "siyahiyken beyaz oldu" dedim. Bu kendi isteğiyle ya da başka bir sebeple olabilir. Olayları istediğim yere çekerim mantığına sahip olduğunu biliyorum zaten. Ispatlamak için özel çaba harcamana gerek yok. Ayrıca MJ'ye çamur atmak istesem, inan ki bundan başka şeyleri kullanırım. Kendisi bunun için yaşamında bir sürü malzeme verdi üstelik. Küçük çocuğu ben değil, o pencereden aşağı sarkıttı. Tarkan böyle bir şey yapsa yerden yere vurursun. Sezarın hakkını sezara ver lütfen. Vermeyeceksen de bol kaseden atmanın manası yok.

MJ, fiziksel açıdan sadece beyaz olma konusunda mı değişti? Adamın çene yapısından, kirpiklerine; dudaklarından, kaşlarına; saç yapısından( önceleri kıvırcıkmış, sonra ne hikmetse düz olmuş) göz yapısına kadar her şeyi değişti. Yanlış görüyorsam gözlerim bozuk demektir.

Ayrıca koskoca dünya starına değişmedi hep aynı kaldı demek hakarettir. Çok büyük hakarettir.

depth_ore
07-11-09, 13:56
arkadaşlar konu hakkındaki görüşlerinizi çok beğendim tarkan hakkındaki eleştirileriniz çok yapıcı olmuş ama bazı arkadaşlar burada mj-tarkan kıyaslamasına gitmişler konu dışına çıkmışlar tamamen onlara konuya dönmelerini rica ediyorum..saygılar

ezel1710
07-11-09, 14:20
son albümü beni hic rahatsiz etmedi tarzi ,dansi, falan hep beyeniyorum .
sonn sac stilini pek sevmedim sadece.
yani tarkan cok cok disik seyler yaparsa (iyi yönde) severi m dinlerim .
ama böylede kalirsa dA seviyorum beni rahatsiz eden yada olumsuz gördüyüm birsey yok.

pare pare
08-11-09, 13:16
Bence Tarkan bu albumu ve imajiyla yurt disina daha super cikish ve her zaman gumdemde kalmak icin yapmish . . . . Bu benim fikrim

tarkantutkunu
08-11-09, 20:19
Benim görüşüm Tarkan'ın yaptıgı imaj'ları asla Müziği ile kıyaslamam ve değerlendirmem
bu adam saçlarını 3 numara bile yaptı kariyer olarak baktıgınızda hep diğerlerinden bir fazla işler yaptı
tabi her zaman eleştiri olucak o eleştiren kişiler önce bence kendine bakmalı
ben kimin neyi eleştiriyorum demeli birazda haddimizi bilmeliyiz.

Orda 1992'de piyasada çıkmış günümüz 2009 kadar müthiş bir değişim yapmış ve
en popüler oldugu zamanlardan geçip hala Popüleritesini korumuş
Türk insanına örnek olmuş idol olmuş bir insan Tarkan üstelik şuan 37 yaşında yani 60 yaşında falanda değil

Eleştiriyi bıraktık onu bu piyasadan silmek için elinden geleni ardına koyan çok insan gördük
ama hepsi nafile çabalar oldu

bir Karma zamanıdır tutturulmuş gidiyor bence orda takılı kalmayı bırakmalısınız!
o zaman'a göre herşeyin farklı oldugu Türkiye dahil Dünya'nın değiştiğini bi nevi Metamorfoz oldugu bir gerçek

Hep dediğim bir şey en fazla eleştirilmesi gerekn yer sahnesi ama hiç görmediim sahnesini eleştireni hep ya saç ya giydiği kıyafetler müzik demiyorum çünkü Müziğinde hiç bir gerileme yok sadece şuan yazmak istediğini yazıyor ve piyasa şarkısı yapmıyor.

Hani bir ara bir haber çıkmıştı Filistin'de hayatını kaybeden çocuklar için bir şarkı yazdı diye
''Affedin Bizi Çocuklar'' adında bir şarkı sonra Uyan daha öncesinde Verme hatta daha öncesinde Durum Beter bu son dönemde
Tarkan'daki en büyük değişim Pop müziği popüler kültürde yapıldıgı yazıldıgı şarkı sözleriyle yazmaması buda belki yadırgandı he birde ''Alaturka'' dedikleri ve Tarkan'a etiket olarak gördükleri ve devamlı dile getirilen o meşhur tarz bu ülkede Müzik kültürünün çok zayıf oldugunu düşünüyorum

biri çıksa Gitar+Darbuka çalsa işte bir söz yapma bu şarkının melodisi güzel olsa herkez bu şarkıyı diline dolar mesela Fatih Ürek'i o nefret edilesi hadi hadi
Tarkan'ın öncesi zamanlarda yaptıgı müzik hep değişim gösterdi kendi içinde

Kuzu Kuzu 'yu açın dinleyin birde Dudu'yu dinleyin orda ki değişim farkedersiniz

beklentiniz nedir bilmiyorum ama benim en büyük beklentim şudur
çok iyi çıkış yapılacak şarkıların ve herhalde dediğiniz alatuka olmucak ama Erotik yazdıgı şarkılardan istiyorum ve güçlü slowlar içinde duygu barındıran

ve iyi bir sponsor ile dans eden organize olmuş ve güçlü bir ekip görmek istiyorum önümüzde ki albümde

Tarkan farkını göstermeli

MEGASTARİX
23-12-09, 16:43
tarkan her zaman en iyisini yapar