PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "This is it" i mutlaka izlemelisin Tarkan...

TarkanColl
31-10-09, 22:44
Michael Jackson'ın ne muhteşem bir dansçı, ses sanatçısı, kareograf ve ne büyük bir star olduğunu bu filmi izleyince daha iyi anladım. Çevresindeki insanların hepsi birer profesyonel. Kıyafet tasarımcısından ışıkçısına dansçılarından vokallerine tamamen profesyonel kişilerle çalışmış. Evet profesyonel kişilerle çalışmış ama herşeyi onların eline de bırakmıyor. Her konuda kendi istediklerini yaptırıyor. Çok mükemmeliyetçi birisi ama söyledikleri gerçekten de doğru şeyler. Hatta bir müzisyeni "MJ'ı kandıramazsınız, çünkü o her konuda en iyisini bilir" dedi.

"Fanlarımız bizden her zaman daha iyi şeyler görmek ister, biz de en iyiyi göstereceğiz..." diyor provanın bir yerinde. "Yani ben ne istersem o, benim istediklerim önemli" demiyor.

Her konserini bir öncesinden daha iyi yapma çabasında gördüm bu provada kendisini. Daha önce Türkiye'de hiç görmediğim ateş gösterileri, patlamalar, ışık oyunları; yerin altından fırlayarak çıkan dansçılar, arada bir sahneye doğru gelip şarkının bir yerinden giren vokalistler, aynı şekilde sahneye gelip hünerlerini gösteren gitaristler... Bazı şarkılar için MJ'ın da içinde olduğu klipler bile yapmışlar. Sahneyi zaten anlatmaya bile gere yok, süper...

Tabii bukadar dansçıyı bir araya getirmek, bu sahneyi kurmak, bu prodüksiyon için belki çok çok para lazım ama elimizdeki olanaklarla da muhteşem şeyler ortaya çıkabilir. Yeter ki içimizde istek, azim ve gayret olsun...

50 yaşına ve onca hastalığına rağmen eski sahnesinden showlarından daha üstün bir show ortaya çıkartmış. Yani "eğer için de birşeyler var ise 50'sinde de olsan yine 1 numara olabilirsin"in en güzel örneği... :29:

Nur içinde yat MJ...bravo

trknmania
31-10-09, 22:53
sadece 2 hafta gösterimde kalacakmış film :((aciiil izlemek lazım.....:))bende izliycem hemen:)

bounce
31-10-09, 23:22
evet bugün bende izledim ve izleyemeyen herkes çok şey kaçırıyor..şunu unutmayın ki TARKAN ın da bu filmi izlemiş olması/izleyeceğidir.
yaş 51 ama hiç bir şey kaybetmemiş.''BİLLİE JEAN''de başka bir kimliğe bürünüyor..gayette sağlıklıymış..ve ilk şarkıyı dinlerken''neden tanrım,keşke son konserlerini yapmasına izin verseydin'' dedim..
şu lafları çok özeldi...''HER ŞEY SEVGİYLE S-E-V-G-İ,BU DÜNYANIN YAŞAMASI İÇİN BAŞKASINDAN BİRŞEYLER BEKLEMEYİN,ÖNCE SİZ KENDİNİZDEN BAŞLAYIN''.
mesela dansçılarla yapılan röportajlar da çok duygusaldı..''MJ ' önünde dans etmek..tarif edilemez'' hepsi de buna benzer şeyler söyledi.
MJ halen çocuk ruhluydu.hakkında o kadar atıp tutmalarına rağmen,mesela ağzında sakız,lolipop tarzı şeyler gördüm..çok eğlenceliydi.
kimseyi de kırmamaya özen gösteriyordu.birisi hata yaptığında hoşgörüyle yaklaşıp''bunun için prova yapıyoruz'' diyordu.
şunu söylemek gerekir ki bunlar prova görüntüsü.yani MJ tam kapasite ile çalışmıyor-ki bu haliyle bile milleti perişan eder-zaten sesimi çok fazla yormak istemiyorum diyordu.ben en çok MOONWALK ı göremedim ona üzüldüm.
anlatılacak o kadar çok şey var ki!MJ in de dediği gibi ''MİCHAEL GOD BLESS YOU''(tanrı seni korusun michael)
ebru sanada çok teşekkürler böyle bir konu açtığın ve yorumlarımı burada paylaşma imkanı sağladığın için..

_trkn_
31-10-09, 23:33
Güzel bir filime benziyor, bende en yakın zamanda izleyeceğim.

İZMİRLİ
31-10-09, 23:43
Ben bugün itibariyle ikinci kez izledim, muhteşem bir baş yapıt olmuş ...Çevresinde ki insanlar da inanılmaz profosyonel hele o danscılar, o sahne hepsi super ötesi, bunların hepsi anca böyle büyük bir insan için bir araya gelebilirdi öyle de olmuş zaten...

Ayrıca acayip mutevazi, çok sakin, çoçuksu inanılmaz bir insan...Şu provaları izlerken içimden bunu bile kolay kolay kimse yapamaz diye geçirdim, hele birde Allah ona biraz daha zaman verseydi de o konserlerden en azından 1 tanesini gerçekleştirebilseydi...

Filmi izlerken hep keşke,keşke,keşke dedim...Keşke biraz daha zamanı olsaydı!

(Sana yıllardır boşuna hayran değilmişim bunu bir kez daha gördüm, çünki sen gerçekten 1 numarasın ve sonsuza kadar da öyle kalacaksın)

Rahat Uyu MJ
R.İ.P MJ

Ayrıca This is it için konu açılmasıda beni sevindirdi, çok teşekkürler...

muck muck
01-11-09, 13:45
This Is It(Budur)'i daha izlemedim,ancak fragmanlara baktım...Adamın,sadece sahneye cikisi,o yuvarlak asansorlerden inmesi,konser sirasindaki,harika showlari,vs.hepsi onu bir numara yapan seydir.Bir Michael Jackson konserine gitmeden,Michael Jackson "budur"demek gercekten cok zordur,ve gercek bir "star"olgusuyla calisan insan/insanlar - bu tek MJ icin de gecerli degildir(Madonna,Justin Timberlake,Beyonce,Shakira ve daha niceleri)ki - sadece konser icin harcadiklari milyon dolarlari konser sirasinda milyar dolar olarak geri cevirmislerdir.Daha once sanirim cok onceden MJ'nin bir filmi daha vardi,izleyenler bilir,Moonwalker diye,aslinda bu filmde MJ deilde,filmdeki kücük roldeki cocuklar ön plandaydi,ki öyle de olmasi lazim,yine starligini mutevazi haraketleriyle gosteren insan...Tarkan izler veya izlemez bu filmi...hic bir sey diyemem...ancak Tarkan'in bu filmi izlese bile boyle isler yapamayacagi bir gercek maalesef...Yas 50,ancak is bitmedi dedirten MJ sovlarinin karsisinda,maalesef ki,Tarkan hic bir sey yapamiyor,evet Tarkan konserlerine giden insanlar cok egleniyor,cok guzel danslari var Tarkanin,sarkilari da isik sovlari da guzel,ancak dunyaya acilmak ta israrli olan bir adam ve dunyanin her yerinde olan bir adam zaten kiyaslanamaz...Tarkan'in Invincible gibi bir album bile yapmasi zorken,ondan Thriller gibi bir album beklemek,deveye hendek atlatmak gibi bir sey olur...İmkansiz...

Saygilar..

bounce
01-11-09, 18:13
http://www.hurriyet.com.tr/magazin/yazarlar/12821850.asp?yazarid=325&gid=225
bu yazar benim diyemediklerimi de dile getimiş.teşekkürler kendisine

tarkantutkunu
04-11-09, 16:44
''MJ'' inanılmazsın sen Dünya'da var olmuş en büyük star'sın
51 yaşında bir insan'ın neler yapabileceğini işin yaşla alakası olmadıgı bu provalarda fazlasıyla göstermiş
hani bazılar'ı Tarkan'a yaşlı diyorlar ya işte onlar çok yanılıyor

beni tek üzen efsane performans'ı Billiy Jean'de sadece ilk yapılan prova'yı yayınlamaları
oysa ki kostüm'ün yapılışını göstermişlerdi ve ilk defa Billiy Jean'ın çeketini daha farklı bir şekilde yapıcaklarını söylüyordu MJ için sınırları zorladıkları söylemişti

Mutlaka MJ o kostümü giydi ve prova yaptı ama nedendir bilinmez. göstermediler
herhalde bunların devamı var ve belki This is it2 yaparlar.

Eklemem gerek birşey MJ'nin bu inanılmaz prova görünleri
70 milyon nüfuslu ülke'de 23.000 bin kişi tarafından izlenmiş
pravo diyorum ne diyeyim Recepivedik gibi bir film 4 milyon kişi tarafından izlenirken kalitesiz'i gözler önüne sermişti böylesi kalite bir film ve efsane MJ 'nin son konser provaları nasıl bu kadar az ilk görüyor demekten kendimi alamıyorum şunuda biliyorum
Bu ülke başarılı insanları çekemez ve gereken ilgi ve alakayı göstermez
ama karalamaya gelince en önden gelirler.

MJ 1 numarasın

özge
04-11-09, 17:27
izledimmm ama doyamadımmm hafta sonu bir daha gidicem

au13
04-11-09, 19:31
Michael Jakson gercekten pop muziyinin kirali. Bu filmde tam ona yakishir bir film olmush filmi yapanlara cok teshekur ediyorum onu gelecek nesillere iyi anlatacak bir film yaptilar:41:

ece**
04-11-09, 23:46
ben öyle MJ meraklısı değilimdir ama dünya starı o tartışılmaz bidahada gelmez yerine yenisi o'da tartışılmaz...film'i çok övdüğünüz için acaip merak ettim o yüzden izliycem bende...

Bounce21
05-11-09, 05:00
Aynen katiliyorum ben de size arkadaslar. Ben de dun gidib izledim ve buyuledi film beni. Bu insan ne kadar da sevgi dolu sakin temkinli sabirliymis. Hele onunla calisan gitaraci kiz.. hersey cok super ya. Muzik bu adamin kanindaydi cunku hani yere yatib ayaklarini havada oynatti ya :))) orasinda cok guldum hehe ama insan ne kadar da guzel dese yetmiyor.. Iste ne zaman ne olacagi belli degil.. keske 50 konseri yapma shansi olsaydi... keskee...

tarkantutkunu
17-11-09, 21:12
http://img693.imageshack.us/img693/6681/mainbgz.jpg

Bamboo
18-11-09, 14:15
mj müziğin son kalesi idi artık ondan daha iyisi gelmedi gelmeyecek de o başlı başına bi devridi,bi çağdı ölünce kendisi kapattı o çağı hemde bi daha asla açılmamak üzere...

MEGASTAR
19-11-09, 12:53
Ben tam olarak uc kez izledim ve DVD sini de aldim, ben bir Michael Jackson fani olarak begendim ama film i izlerken MJ nin yaslandigina ve artik yorgun dustugunu de anladim ama ne yapalim kismet olmadi goremedik MJ yi...
MJ professionellerle calisyor cunku o Dunya nin bugune kadar gordugu en buyuk star ve ondan daha iyisinin de gelcegini sanmam.
Arkadaslar dinlemek istiyenlere tavsiye edebilecegim harika parcalari var:

They dont really care about us
Can U Feel it
You rock My World
You r not Alone
Man In The MiRROR
ve daha bir cogu

HURRICANE
21-11-09, 13:18
Bulunduğum yerde hala gösterime girmedi ama yakında mutlaka gösterime girecektir.Merakla bekliyorum.Ve evet M.J Eşi benzeri olmayan bir Mucizeydi.Onu inanılmaz çok özlüyorum.

Slyozi_Angela
27-12-09, 15:23
bende cok seviyordum Michael Jacksonu.hepimizin basi sagolsun

TorNadO
06-03-10, 16:10
This is it'in dvd,bluray'eri yayınlanmış.

Orjinal olarak Türkiye'de satışı sürüyor mu bilmiyorum fakat sinema'da yayınlanan versiyon hariç farklı görüntüleride içeriyormuş

Özellikle Doble DVD ve Bluray olanlarda.

start_the_fire
06-03-10, 17:52
Ebru ablacım tesekkür ederim izlerim diye düsünüyorum ama

yiğit
09-03-10, 15:59
[B]filmi bugün izledim...showu çok güzeldi özellikle sahnenin açılıp kapanması ve danscıların hatta bi buldozerin çıkma fikri süper...tek hayal kırıklığım moonwalk olmamasıydı..acaba artık yapamıyor mu falan dedim..

izlerken tarkanı düşündümbazen..yapılmayacak showlar değil aslında..hatta şu günlerdeki saçma sapan haberlerden sonra milletin ağzını tıkamak için böyle bi konser hazırlayıp DVD yapmalı..

izlerken 2002 abdi ipekçi tarkan konserini düşündüm..ne biçim bi konserdi o beeee..
türkiyede ilk..ama dvd yok..yazık..bi daha öle bi performans yaparmı tartışılır..

2010 da bekliyoruz;)