PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Şeyler Ters Gitmiyor Mu ???

muck muck
29-10-09, 20:44
Gunlerdir ben ve bazi arkadaslarim(isimlerini vermeyecegim forumu sıklıkla takip ederseniz o kisileri de tanirsiniz)Tarkan'in fiziksel ve ruhsal olarak dusute oldugunu soyluyoruz,bazi kisiler katilirken,bazi kisiler,Tarkan'a bir sey olmaz diyor,fakat kendini kandiriyorlar.Evet,Tarkan su ana kadar popularitesinden bir sey kaybetmemis,Avrupada en cok taninan turk olabilir.Ancak biz Tarkandan daha fazlasini istiyoruz.Ve Tarkan bunu icraat edemedigi gibi,popularitesini git gite kaybediyor.Fiziksel bir cokuste,size bir kac fotograf sunucam ben...

http://img90.imageshack.us/i/tarkan185ru.jpg/
Yıl,1998 Ölürüm Sana,dünya Tarkan'la kasıp kavruluyor.Danslar,şarkılar,kısacası herşey dört dörtlük...

http://2.bp.blogspot.com/_rvfKL1HCBEM/SH94NIDowNI/AAAAAAAAEI4/2TnV0VI4hV0/s400/200px-Tarkan2001.jpg
Yıl,2001,megastar ünvanı cogaldi,isiklandirma sistemi süper,tarkanın kıyafetler müthis,yine sarkilar güzel.Ama belcikada fransada dinlenen tarkan sadece
rusyada cok satti.

http://imgkelebek.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CG%C3%BCzelim%5Ctarkan%20metemorfoz%5C tarkan-2003-3.jpg
Yıl,2003 Dudu dönemi,sadece Türkiyede ön plana çıktı rusyada pud ödülü aldı ancak başka hiç bir yerde listeye giremedi.ve ölürüm sanadaki şarkılar hala çalmasına rağmen,duduaki bazı şarkılar şu an çalmıyor

http://imgkelebek.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CG%C3%BCzelim%5Ctarkan%20metemorfoz%5C tarkan-2006-3.jpg
yıl 2006,rusyada tanınan tarkan gidiyor yerine come closer geliyor,amerikada tutmasi beklenen album ama albumu amerikada taniyan yok!

Ve 2009...
Resimlere gerek yok...
İki üç haftada bir imaj değiştiren,şarkılarını nedense zor zar ezberleyebildiğimiz,o şıkır şıkır,fıkır fıkır MEGASTAR'lık dönemini geride bırakmış Tarkan yerine,sıradan bir imaj özentisi!Üzgünüm ama bu laf doğru...
Söyleyin,hangi Tarkan'ı istersiniz ?

Ben Ölürüm Sana ve Karma dönemindekini istiyorum!

Saygılar,sevgiler...

Not : Belki bu konular sizi sıktı ama .. Beni hiç sıkmadı .. Cidden eski tarkanı istiyorum... yoksa türkiyedeki tek popstarı kaybedeceğiz...Tarkan bunları okumuyorsan da acilen okumaya başla...iyiligini düşünmesem,bunu buraya yazmakla deil uğraşmak,küçücüük not bile yazmam.!

_trkn_
29-10-09, 21:00
dediklerinin hiç birine katılmıyorum, eleştiriler bölümünü kapatın hemen :16:

muck muck
29-10-09, 21:07
dediklerinin hiç birine katılmıyorum, eleştiriler bölümünü kapatın hemen :16:

sanki sen katıl diye açtık konuyu..hem hiç merak etme,senin beğenmemenle kapanmaz.. :14:

tarkaseksüel
29-10-09, 22:06
bencede tarkan ın en ıyı zamanı her bakımda n karmay dı o felsefe bir kaç album seklınde bence devam etmelıydı albumler karma 2 karma 3
şeklinde sıralanmlıydı o sayede daha çok ün kazanabilirdi ama karma 1 defa geldi ve artık gelmezde boşuna sitem etmeye gerek yok...

şu an tarkan bence bi tarz arayışı içinde değişik tarzlar çıkarıp kendinide deniyor olabilir...

özlemmis
29-10-09, 22:21
Bana göre tarkanın her dönemi güzel.Her dakika bu konununun tartışılmasından bana gına geldi.Eleştiricem derken işin suyunu çıkardınız.

ece**
29-10-09, 22:28
niye biri eleştri yaptığı zaman herkes bunu yadırgıyo? bence yazdıkları geyet normal.. "dost acı söylüyo" sadece tarkan düşüşte değil ama bi karmaşa içinde ,buda onu yanlış şeylere yönlendiriyo...pof pof'la hiç biyere varılmaz...

Ferya
29-10-09, 22:29
Yeter artik elestiri elestiri bikmadiniz mi aceba???Tarkan hep Tarkan yani bizim tarkanimiz ister dünya tanisin ister tek Türkiye tanisin.Bizim gibi Tarkancoll fanlari onu her döneminde desteklememiz lagzim ister düsüste ister cikista.

sally
29-10-09, 22:34
Tarkanin her dönemi güzel.Yazdiklarina katilmiyorum

muck muck
29-10-09, 22:36
Bana göre tarkanın her dönemi güzel.Her dakika bu konununun tartışılmasından bana gına geldi.Eleştiricem derken işin suyunu çıkardınız.

Sadece Tarkana sesimizi yansıtma çabasndayız... Bi hatası var,baksın görsün nerede hata yaptım diye...Elektronik müzikleri alaturkaya çevirsin,saçları uzatsın,abuk subuk kıyafetler yerine şıkır şıkır kıyafetler giysin,dünya çapında işler yapsın...Ben kötü bir şey istemiyorum...Eminim herkes bunu istiyordur...Bunu yapmak sadece Tarkanın elinde...Üzgünüm ama insanlar çenesini kapatıp "Güzel albüm,ben beğendim"deyip geçerse,Tarkan ı kaybedicez.

gokhantevetoglu
29-10-09, 23:51
herkes herseyı solemede ozgurdur dogru arkadasım senın fıkrın ole sen tarkanı herzaman kıpır kıpır ve hep yukselen bır yıldız olarak goruyorsun ama sunuda unutma herkesın bır bocalama ve dusus donemı olmustur olacaktır da herkes aynı sevıyede gıtmez he bu demek degılkı tarkan bundan sonra dusus yasıcak ben ınanıyorum bundan sonrakı donemlerde tarkan cok daha farklı olacak...

bounce
30-10-09, 00:28
eleştiri tabii ki olacak..
seninde art niyetli yazmadığın aşikar.
bakma sen TARKAN hiç de düşüşte değil diyenlere,aslında en büyük kötülüğü onlar yapıyor!

sEçİl
30-10-09, 01:04
ewett düşüşte ama o da bseylerın ters gıttıgının artık farkında bu yuzden bu yenı albumle süper br donus yapacagı kesın en son resmlerde de yıkılıo zaten....

haskimm
30-10-09, 01:17
sezen aksununda dediği gibi 'Tarkan ne yapması gerektiğini bilen bir sanatçı.Tarkan çok büyük bir ses. En güzelini yapacağına inanıyorum'' bencede

HakanÇelik
30-10-09, 01:30
Elektronik müzikleri alaturkaya çevirsin,saçları uzatsın,abuk subuk kıyafetler yerine şıkır şıkır kıyafetler giysin,dünya çapında işler yapsın...

Eee başka bir isteğin varsa, Tarkan onu da yapsın. Belki Tarkan artık saçlarını uzatmak istemiyordur, belki elektronik müzik yapmak istiyordur, belki abuk sabuk kıyafetler giymek istiyordur. Her insan kendinden sorumlu değil midir? Tarkan'ı "ya sev seveceksen olduğu gibi, ya da çıkar at kalbinden O'nu"...

Gelelim "Tarkan hata yapıyor" meselesine... Hani Tarkan'da insan ya belki ondandır hata yapması. Niye insanları illa sizin olmasını istediğiniz gibi olması için zorluyorsunuz. Tarkan'ın aklı yok mu? Sen seviyorsun diye, Tarkan senin istediğin kılığa mı bürünecek. Tarkan bu günlere ne senin ne de benim aklımla geldi. Korkma sen Tarkan'ı beğenmiyorsun diye, Tarkan bitmez.

Hep bi kıyaslama, yok Tarkan eskiden şöyleydi, yok Tarkan eskiden böyleydi. İyi valla, o zaman saçları hep uzun kalsın, ellerinde hep zillerle dolaşsın, hatta klip bile çekmesin, "KuzuKuzu" klibinin altına yeni şarkıları yapıştırıp yayınlasın. Biz de ohhh ne güzel olmuş diye göbek atalım.

Bir de senin nazarında çoğu arkadaşa söylüyorum. Uyanın artık ve kendinize gelin. Siz Tarkan'ı sevmiyorsunuz. Siz Tarkan'ın ününü, şaşasını, büyülü dünyasını seviyorsunuz. Birgün ünü biterse yolda görseniz belki sormazsınız bile.

Bırakın artık bu basit işleri. "Şımarık" ya da "Kuzukuzu" şarkıları daha çok biliniyor diye kimse "Gitti Gideli" veya "Her Nerdeysen" şarkılarından daha iyi diyemez. Gitsen onlarca müzik eleştirmenini toplasan "çoğu "tercihini "Şımarık'tansa, "Her Nerdeysen"den yana kullanır. "Vay anam vay" daha popüler diye "Pare Pare"den daha mı iyi şarkıdır?

Tarkan'da bunun gibi aynen. Birgün hiçbir seveni kalmasa da o yine altındır. Hep altın kalacaktır.

fatihvefatih
30-10-09, 02:02
Sadece Tarkana sesimizi yansıtma çabasndayız... Bi hatası var,baksın görsün nerede hata yaptım diye...Elektronik müzikleri alaturkaya çevirsin,saçları uzatsın,abuk subuk kıyafetler yerine şıkır şıkır kıyafetler giysin,dünya çapında işler yapsın...Ben kötü bir şey istemiyorum...Eminim herkes bunu istiyordur...Bunu yapmak sadece Tarkanın elinde...Üzgünüm ama insanlar çenesini kapatıp "Güzel albüm,ben beğendim"deyip geçerse,Tarkan ı kaybedicez.

Aynen dostum bende Tarkan'ı kaybetmek istemiyorum, umarım bu yazıları okuyordur da gereken dersleri çıkarır ve eski tarkan'ımıza bir an önce kavuşmuş oluruz, Tarkan sana sadece şunu diyoruz Alaturka şarkılar (Şımarık-Kuzu Kuzu-Dudu Dudu-Oynama Şıkıdım tarzı) Uzun saçlar ve Karma daki gibi giyim-kuşam Bu kadar fazla zor değil yaparsın biliriz :))

prenses_elaa
30-10-09, 09:22
bence hayır tarkan gene güzel bir albüm yaptı ama kıskananlar bu albüme söylemediklerini bırakadılar ben kime sorduysam tarkanın en iyi albümü hangisiydi diye hepsi METAMORFOZ DEDİ ve hala türkiyedeki eniyi sanatçı KIYMETİNİ BİLMESEDE BAZILARI

_trkn_
30-10-09, 09:38
Eee başka bir isteğin varsa, Tarkan onu da yapsın. Belki Tarkan artık saçlarını uzatmak istemiyordur, belki elektronik müzik yapmak istiyordur, belki abuk sabuk kıyafetler giymek istiyordur. Her insan kendinden sorumlu değil midir? Tarkan'ı "ya sev seveceksen olduğu gibi, ya da çıkar at kalbinden O'nu"...

Gelelim "Tarkan hata yapıyor" meselesine... Hani Tarkan'da insan ya belki ondandır hata yapması. Niye insanları illa sizin olmasını istediğiniz gibi olması için zorluyorsunuz. Tarkan'ın aklı yok mu? Sen seviyorsun diye, Tarkan senin istediğin kılığa mı bürünecek. Tarkan bu günlere ne senin ne de benim aklımla geldi. Korkma sen Tarkan'ı beğenmiyorsun diye, Tarkan bitmez.

Hep bi kıyaslama, yok Tarkan eskiden şöyleydi, yok Tarkan eskiden böyleydi. İyi valla, o zaman saçları hep uzun kalsın, ellerinde hep zillerle dolaşsın, hatta klip bile çekmesin, "KuzuKuzu" klibinin altına yeni şarkıları yapıştırıp yayınlasın. Biz de ohhh ne güzel olmuş diye göbek atalım.

Bir de senin nazarında çoğu arkadaşa söylüyorum. Uyanın artık ve kendinize gelin. Siz Tarkan'ı sevmiyorsunuz. Siz Tarkan'ın ününü, şaşasını, büyülü dünyasını seviyorsunuz. Birgün ünü biterse yolda görseniz belki sormazsınız bile.

Bırakın artık bu basit işleri. "Şımarık" ya da "Kuzukuzu" şarkıları daha çok biliniyor diye kimse "Gitti Gideli" veya "Her Nerdeysen" şarkılarından daha iyi diyemez. Gitsen onlarca müzik eleştirmenini toplasan "çoğu "tercihini "Şımarık'tansa, "Her Nerdeysen"den yana kullanır. "Vay anam vay" daha popüler diye "Pare Pare"den daha mı iyi şarkıdır?

Tarkan'da bunun gibi aynen. Birgün hiçbir seveni kalmasa da o yine altındır. Hep altın kalacaktır.

çok haklısın :)

Siz Tarkan"ın metamorfoz albümünü sevmiyor olabilirsiniz ama sadece siz sevmediniz diye "Tarkan devri kapanıyor, Tarkan bitiyor" anlamına gelmez...

Zara
30-10-09, 11:38
herkes herseyı solmede ozgurdur dogru arkadasım senın fıkrın ole sen tarkanı herzaman kıpır kıpır ve hep yukselen bır yıldız olarak goruyorsun ama sunuda unutma herkesın bır bocalama ve dusus donemı olmustur olacaktır da herkes aynı sevıyede gıtmez he bu demek degılkı tarkan bundan sonra dusus yasıcak ben ınanıyorum bundan sonrakı donemlerde tarkan cok daha farklı olacak...
arkadasim cok haklisin
Bende aynen oyle dusunuyorum :)))

muck muck
30-10-09, 13:39

Herkes de eleştirmen olmuş...
Ben Gitti Gideli ve Her Nerdeysen şarkılarına kötü mü dedim ? Öyle bir şey demedim.Sizin kıyasladıklarınıza bakın isterseniz.2 Şarkıda Karma albümünden.
Karma albümü ve Metamorfoz albümünü kıyaslayamazsınız bile.Çoğu müzik adamına giderseniz,Gitti Gideli mi,Pare Pare mi deseniz Gitti Gideli der.Aynı şekilde Kuzu Kuzu mu Dilli Düdük mü deseniz,Kuzu Kuzu der.Siz benim ne kadar Tarkan sevdiğimi veya sevmediğimi söyleyemezsiniz.Şayet ki,harçlıklarımı biriktirerek,daha az harcayarak,Tarkan'ın albümünü satın alayım diye on gün harçlıklarımdan kestim.İstesem mp3 dinleyebilirdim,istesem hiç dinlemeyebilirdim.Ama albümü bir tane daha fazla satsın,eğer bir ödül alacaksa,benim de emeğim olsun istedim.Yemedim içmedim,metamorfoz remix'ini de orjinal aldım.Hatta iki tane aldım.Birisini her zaman dinlemek için.Birisini kutusundan bile çıkarmadım henüz.23 Nisan'da çok önemli bir işim vardı,öyle böyle değil,eğer oraya gitseydim belki hayatım değişecekti,gitmedim sırf Tarkan'ın çocuklara vereceği konseri dinlemek için.Ve siz hala Tarkan'ı sevmediğimi mi düşünüyorsunuz?Çok saçma...

Tarkan saçlarını uzatır,ister sıfıra kestirir,ister elektronik müzik yapar,isterse alaturka yapar,isterse zil takıp oynar,ister darbuka çalar.Ama anlayın artık metamorfoz albümü kötü!Bunu bir eleştirmen,bir şarkıcı veya bir besteci olarak söylemiyorum.16 yıllık bir Tarkan hayranı olarak söylüyorum."Mp3'ler yayıldı,ee albüm satmaz tabi"Allah aşkına siz cahil misiniz arkadaşlar?Evet,mp3ler yayıldı.
Ama Madonna,Michael Jackson ve Justin Timberlake 3'lüsü neden hala 100 milyon cd satıyorlar.Madonnanın son albümü 40 milyon sattı.E nerde mp3?
Şimdi diyeceksiniz,onlar dünya çapında satış yapıyor.Tarkan Türkiyede.Tamam ben de 100 milyon satsın demiyorum,4 milyon haliyle satar.Hatırlarsanız 2004'te de korsan cd vardı,2.5 milyon şakır şakır sattı.Bir haber hatırlıyorum 2 günde 1 milyon sattı diye.Çünki neden?Albüm güzeldi.Ve hala satıyor.Ancak metamorfoz dudu'Nun yanından biele geçmez!Tarkan eğer metamorfozdan bir tane daha yapar,ve yine istediği tirajı yakalayamazsa,megastar,süperstar,popstar yada hangisini söylüyorsanız,o çizgisinden kayacak ve Gökhan Özen,Serdar Ortaç artık kim derseniz o tür şarkıcıların yanına düşecektir.Ben uyanığım isterseniz siz uyanın!

TheLastAirBender
30-10-09, 14:13
tarkan düşüşte falan degil degişik tarzlarla piyasaya çıkmaya calısıyor olabilir , düşüşte olup olmadıgını albümden sonra gelecek ilgiye ve satışa carta curta bakacaz ...türkiyede yıllardır bir numara olması hiçbişeye yaramıyor tarkanın hala eleştirip çekiştirenler vardı karma albümünde bile.. en iyisini yapıyor bu aralar eskilere döndükçe serdar ortaç gibi hep aynı müzikler yapmaya baslarsa şaşırmayın ..bence en iyisi abd de takılsın kafayı gözü boyasın cıksın piyasaya türkiye ilgilendirmesin tarkanı dünyada yapacagı müzikal başarı ilgilendirsin önemli olanda bu zaten boşa megastar demiyoruz dimi.....

HakanÇelik
30-10-09, 14:23
Herkes de eleştirmen olmuş...
Ben Gitti Gideli ve Her Nerdeysen şarkılarına kötü mü dedim ? Öyle bir şey demedim.Sizin kıyasladıklarınıza bakın isterseniz.2 Şarkıda Karma albümünden.
Karma albümü ve Metamorfoz albümünü kıyaslayamazsınız bile.Çoğu müzik adamına giderseniz,Gitti Gideli mi,Pare Pare mi deseniz Gitti Gideli der.Aynı şekilde Kuzu Kuzu mu Dilli Düdük mü deseniz,Kuzu Kuzu der.Siz benim ne kadar Tarkan sevdiğimi veya sevmediğimi söyleyemezsiniz.Şayet ki,harçlıklarımı biriktirerek,daha az harcayarak,Tarkan'ın albümünü satın alayım diye on gün harçlıklarımdan kestim.İstesem mp3 dinleyebilirdim,istesem hiç dinlemeyebilirdim.Ama albümü bir tane daha fazla satsın,eğer bir ödül alacaksa,benim de emeğim olsun istedim.Yemedim içmedim,metamorfoz remix'ini de orjinal aldım.Hatta iki tane aldım.Birisini her zaman dinlemek için.Birisini kutusundan bile çıkarmadım henüz.23 Nisan'da çok önemli bir işim vardı,öyle böyle değil,eğer oraya gitseydim belki hayatım değişecekti,gitmedim sırf Tarkan'ın çocuklara vereceği konseri dinlemek için.Ve siz hala Tarkan'ı sevmediğimi mi düşünüyorsunuz?Çok saçma...

Tarkan saçlarını uzatır,ister sıfıra kestirir,ister elektronik müzik yapar,isterse alaturka yapar,isterse zil takıp oynar,ister darbuka çalar.Ama anlayın artık metamorfoz albümü kötü!Bunu bir eleştirmen,bir şarkıcı veya bir besteci olarak söylemiyorum.16 yıllık bir Tarkan hayranı olarak söylüyorum."Mp3'ler yayıldı,ee albüm satmaz tabi"Allah aşkına siz cahil misiniz arkadaşlar?Evet,mp3ler yayıldı.
Ama Madonna,Michael Jackson ve Justin Timberlake 3'lüsü neden hala 100 milyon cd satıyorlar.Madonnanın son albümü 40 milyon sattı.E nerde mp3?
Şimdi diyeceksiniz,onlar dünya çapında satış yapıyor.Tarkan Türkiyede.Tamam ben de 100 milyon satsın demiyorum,4 milyon haliyle satar.Hatırlarsanız 2004'te de korsan cd vardı,2.5 milyon şakır şakır sattı.Bir haber hatırlıyorum 2 günde 1 milyon sattı diye.Çünki neden?Albüm güzeldi.Ve hala satıyor.Ancak metamorfoz dudu'Nun yanından biele geçmez!Tarkan eğer metamorfozdan bir tane daha yapar,ve yine istediği tirajı yakalayamazsa,megastar,süperstar,popstar yada hangisini söylüyorsanız,o çizgisinden kayacak ve Gökhan Özen,Serdar Ortaç artık kim derseniz o tür şarkıcıların yanına düşecektir.Ben uyanığım isterseniz siz uyanın!

Söylediklerimden hiçbir şey anlamamışsın. Amacım seninle polemiğe girmek değil, öncelikle bunu bilmeni isterim. Sen Tarkan'ı kendi istediğin gibi görmek istiyorsun, oysa o kendi istediği gibi olacaktır. Diyorsun ki on yıl önce yaptığı müziği yapsın, on yıl önce yaptığı dansı yapsın, on yıl önce giydiklerini giysin... Bu çok yanlış bir düşünce.

Tarkan sanki ilk defa elektronik tınıları olan bir albüm (Metamorfoz) yaptı sanılmasın. Kır Zincirlerini de tamamen elektronik bir parça. "Dedikodu" şarkısı "Gül Döktüm Yollarına"gibi alaturka bir şarkı.

Metamorfoz'da sadece 2 şarkıda hiç canlı enstrüman yok. (Arada Bir ve Gün gibi) Diğerlerinde bir çok canlı Enstrüman kullanılmış. Yani tamamen elektronik sayılmazlar. Albümü beğenmiyor olabilirsin; ama elektronik diye sevmiyorum demek olmuyor bence.

Ayrıca korkma bu ülke verilen hiçbir sıfatı geri almıyor. Ajda Pekkan'da 15 yıldır adam gibi bir albüm yapmamasına rağmen hala "SüperStar".

muck muck
30-10-09, 14:37
Söylediklerimden hiçbir şey anlamamışsın. Amacım seninle polemiğe girmek değil, öncelikle bunu bilmeni isterim. Sen Tarkan'ı kendi istediğin gibi görmek istiyorsun, oysa o kendi istediği gibi olacaktır. Diyorsun ki on yıl önce yaptığı müziği yapsın, on yıl önce yaptığı dansı yapsın, on yıl önce giydiklerini giysin... Bu çok yanlış bir düşünce.

Tarkan sanki ilk defa elektronik tınıları olan bir albüm (Metamorfoz) yaptı sanılmasın. Kır Zincirlerini de tamamen elektronik bir parça. "Dedikodu" şarkısı "Gül Döktüm Yollarına"gibi alaturka bir şarkı.

Metamorfoz'da sadece 2 şarkıda hiç canlı enstrüman yok. (Arada Bir ve Gün gibi) Diğerlerinde bir çok canlı Enstrüman kullanılmış. Yani tamamen elektronik sayılmazlar. Albümü beğenmiyor olabilirsin; ama elektronik diye sevmiyorum demek olmuyor bence.

Ayrıca korkma bu ülke verilen hiçbir sıfatı geri almıyor. Ajda Pekkan'da 15 yıldır adam gibi bir albüm yapmamasına rağmen hala "SüperStar".

Vay Anam Vay da elektronik,Dilli düdükte,arada bir de,gün gibi de,pare pare de,hatta o alaturka makamına koyduğunuz Dedikodu da elektronik şarkılar.
Ben 10 yıl önceki yaptığı her şeyi yapsın demiyorum zaten.bunu kimse yapamaz.en başarısız insanlar bile değişim yapıyorken Tarkanın değişim yapması elbette normal.
Yaptığı müzik giydiği kıyafetler elbette değişecek.Ancak bu kariyerinde düşüş yaşayacak anlamına gelmez.Michael Jackson 2002 den beri neredeyse hiç konser vermedi.Ancak hiçte düşüşe geçmedi.Çünki yaptığı danslar,yarattığı şeylerle yaşadı.Tarkan'ın Karma albümünden bir konser videosu izlerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız.Eğer ki hala elektornik yapmaya devam edecekse,o abuk subuk,saçma dansları bırakıp bi maziye dönüp bakmalı.
Sanırım 2006 yılında Hollanda'da(Belçika da olabilir)bir konser verdi orada tam dört dörtlüktü Tarkan.Come Closer albümünün bir kaç ay geçmesi,kıyafetler ve ses ışık dizaynı falan muhteşemdi...Danslar hele harikaydı.O konserden sonra bir düşüşe geçti.Ve farkında mısınz,o albümden 1,5 yıl sonra metamorfoz çıktı.
Nerede o 100 bin seyirciye konser veren Tarkan,nerede o World Music Awards'lı Tarkan?Bu albümde hiç birini yapamadı.Dudu albümüyle,Pud ödülü aldı,Karma ödülüyle,Washington posta kapak oldu,ölürüm sanada world music awards aldı daha önce 8 tane platin aldı.Peki şu an ki avrupada aldığı ödül ne?Hiç bir şey...Toputopu 2 tane platin ödül...O da Türkiyeden...Demek ki artık dünya starı değil...Lütfen abuk subuk yorumlar yapıp tekrar beni bir şeyler yazmaya uğraştırmayın,tarkan şu an türkiye starı,ancak bi iki albüm daha başarısız olursa - ki şayet kimse böyle bir şey istemez - güme gidecek.lütfen tarkan eski başarılarını göster!

cafer
30-10-09, 15:52
eleştirilr doğru ve gayet olması da gerekli...

HakanÇelik
30-10-09, 21:19
Lütfen abuk subuk yorumlar yapıp tekrar beni bir şeyler yazmaya uğraştırmayın,tarkan şu an türkiye starı,ancak bi iki albüm daha başarısız olursa - ki şayet kimse böyle bir şey istemez - güme gidecek.lütfen tarkan eski başarılarını göster!

Abuk sabuk (...abuk subuk değil, doğrusu benim yazdığım gibi olacak.) yorumlar yapıp, senin o engin (!) bilgini burada yazmana vesile olduğum için bana teşekkür etmelisin bence. Ne yapıp edip Tarkan'a senin burada yazdıklarını ulaştırmam lazım. Aksi halde "zavallı" güme gidecek. Allah senden razı olsun, sen olmasaydın Tarkan ne yapardı.

Toputopu 2 tane platin ödül...O da Türkiyeden...

Bir yanlışı daha düzelteyim. Tarkan 2007 yılında 200 bin satışı geçtiği için "platin", 2008'de de 300 bin barajını geçtiği için "daimond" (pırlanta) ödüllerini Müyap'tan aldı.

denizmavisi
30-10-09, 22:16
Ben de yeni halini ve son albümünü beğenmeyenler arasındayım eski şarkıları gerçekten muhteşemdi ama şunu da söylemeden edemicem metamorfoz albümü soundu değişik filan olduğu için değil gerçekten albümün geneli itibariyle şarkılar çok güzel olmadığı için sükse yaratmadı emin olun ki bir şarkı güzelse sadece piyanoyla bile çalınsın yine muhteşem bir etki yaratır ama maalesef metamorfozun şarkılarını gittiğim çoğu yerde hiç duyamadım yani tarzıyla alakalı değil bence, eski şarkıları da sırf alaturka olduğu için değil kaliteli ve güzel şarkılar oluduğu için herkesin diline düşmüştü yeni albümde yine dillere düşen parçalar bekliyorum Tarkan'dan, artık imajına da çok takmıyorum yeterki süper bir albümle geri dönsün

muck muck
31-10-09, 00:16
siz hakançelik benimle alıp veremediğiniz nedir? :14:
adminsiniz,elbet pesimist olmak zorunda değilsiniz,ancak birazcık ta at gözlüklü olmasak.. ?
ben tarkana ulaştırın demedim...ancak tarkanın yaptığı hatayı görmesi lazım...bildiğim kadarıyla o,bu siteye uğruyor ve yazılanları okuyor,ancak hiç kaale aldığı yok.tarkan aklı başında adam,tarkanın aklı var,yaptıkları,yapacakları ile gündemde kalmış isim ama elbette birilerinin de dediklerine - diyeceklerine ihtiyacı var.ben menajer,yada bilmem kim değilim.ben sadece tarkan hayranı olarak bunu söylüyorum.bir tane platin yada iki tane diamond ödül ne farkeder allah aşkına?sonuçta başarı ortada.tarkana başarı yüzdesi verilse son albümde,yüzde kırk - elli verilir.ama karma albümünde yüzde seksendir.ölürüm sana da yüzde yüzdür.yapmayın allah aşkına,bir böyle bakın.her şey ödül de değildir.hayranların nasıl baktığıdır.albümü tek ben eleştirmiyorum.herkes eleştiriyor.herkes albüm çıktığından beri eleştiriyor.evet,ben aynı ben,karma döneminde de eleştirdim.ki kahretsin keşke çenemi kapatıp sussaydım.ve ben karma döneminde tarkan bitti dedim,ve keşke çenemi kapatıp bir kenara,takranın başarılarını izleseydim.çünki gayet başarılı oldun,2.5 milyon sattı,rus müzik akımını değiştirdi.ancak şu an yaptığı şey,bir hiç!şu an tarkan hiç bir yerde bangır bangır çalmıyor,hiç kimsede(kemik kitle hariç)albümü yok...sebebi de mp3 deil...mp3'le yazımı yukarıda yazmıştım...artık,tartışacaksınız tartışın...ortaya bir kapak attım,kapağı kurtarmakla çalışıyorsunuz,sizi hiç anlamıyorum...elimden gelmediği ve bana bir şey sorulmadığı sürece bu konuda başka görüş yapmayacağım çünki eleştiriyi bana yapıyorsunuz takrana değil.unutmayın hakançelik,ve diğer "albümü beğendim,çok güzel,harika"diyenler,siz böyle yaptıkça tarkana daha çok zarar veriyorsunuz.elbette albümü beğenebilirsiniz,hatta tarkanın en iyi albümü olduğunu da düşünebilirsiniz,ama biraz müzikal olarak bakarsanız öyle olmadığını da göreceksiniz...

saygılar...

fatihvefatih
31-10-09, 01:06
siz hakançelik benimle alıp veremediğiniz nedir? :14:
adminsiniz,elbet pesimist olmak zorunda değilsiniz,ancak birazcık ta at gözlüklü olmasak.. ?
ben tarkana ulaştırın demedim...ancak tarkanın yaptığı hatayı görmesi lazım...bildiğim kadarıyla o,bu siteye uğruyor ve yazılanları okuyor,ancak hiç kaale aldığı yok.tarkan aklı başında adam,tarkanın aklı var,yaptıkları,yapacakları ile gündemde kalmış isim ama elbette birilerinin de dediklerine - diyeceklerine ihtiyacı var.ben menajer,yada bilmem kim değilim.ben sadece tarkan hayranı olarak bunu söylüyorum.bir tane platin yada iki tane diamond ödül ne farkeder allah aşkına?sonuçta başarı ortada.tarkana başarı yüzdesi verilse son albümde,yüzde kırk - elli verilir.ama karma albümünde yüzde seksendir.ölürüm sana da yüzde yüzdür.yapmayın allah aşkına,bir böyle bakın.her şey ödül de değildir.hayranların nasıl baktığıdır.albümü tek ben eleştirmiyorum.herkes eleştiriyor.herkes albüm çıktığından beri eleştiriyor.evet,ben aynı ben,karma döneminde de eleştirdim.ki kahretsin keşke çenemi kapatıp sussaydım.ve ben karma döneminde tarkan bitti dedim,ve keşke çenemi kapatıp bir kenara,takranın başarılarını izleseydim.çünki gayet başarılı oldun,2.5 milyon sattı,rus müzik akımını değiştirdi.ancak şu an yaptığı şey,bir hiç!şu an tarkan hiç bir yerde bangır bangır çalmıyor,hiç kimsede(kemik kitle hariç)albümü yok...sebebi de mp3 deil...mp3'le yazımı yukarıda yazmıştım...artık,tartışacaksınız tartışın...ortaya bir kapak attım,kapağı kurtarmakla çalışıyorsunuz,sizi hiç anlamıyorum...elimden gelmediği ve bana bir şey sorulmadığı sürece bu konuda başka görüş yapmayacağım çünki eleştiriyi bana yapıyorsunuz takrana değil.unutmayın hakançelik,ve diğer "albümü beğendim,çok güzel,harika"diyenler,siz böyle yaptıkça tarkana daha çok zarar veriyorsunuz.elbette albümü beğenebilirsiniz,hatta tarkanın en iyi albümü olduğunu da düşünebilirsiniz,ama biraz müzikal olarak bakarsanız öyle olmadığını da göreceksiniz...

saygılar...

Dostum eleştirilerini tekrar tekrar okudum süpersin yaa. Biz Tarkan'ın eski şaşaalı günlerine geri dönmesi için yapıyoruz tüm bu eleştirileri, helal olsun kardeşim ağzına diline sağlık! Tarkan tembelleştimi ne, işi iyice savsaklıyor bu aralar! Nerde Şımarık Tarkan, nerde Kuzu Kuzu Tarkan nerdeeeeeeee Vay Anam Vay Tarkan! Uyanın millet Tarkan'ı kaybediyoruz kaybediyoruz lütfen ya artık uyanın! Burdan eleştiricezki Tarkan'da okusun ve biraz düşünsün! Allah aşkına Tarkan Fanlarından başka bir fan sitesi var mı sevdiği sanatçıyı eleştiren, nedenini iyice bi düşünün çünkü Tarkan çıtayı çok yükseltti ve bizde artık gerçekleri görebiliyoruz, kaliteli işten artık bizde çok iyi anlayabiliyoruz artı zaman internet çağı kimin hangi işte ne kadar başarılı olduğunu an be an görebiliyoruz, yani ölçebiliyoruz bunu! Tarkan çok acele özüne dönmelidir, ben basında 2005 Come Closer'a kadar Tarkan'la ilgili tek bir olumsuz eleştiri bile görmemiştim (şimdi saymayın bana abuk-sabuk bir kaç eleştiriyi o kadarcık elbetteki michael jackson'a bile yapılır o kadarını demiyorum, genel anlamda 100 haberden 95'i Tarkan'ın süper bir yıldız olduğuydu ya şimdi, yani Come Closer ve Metamorfoz'dan sonra ne oldu 100 haberden nerdeyse 70-80'i olumsuz!) lütfen arkadaşlar Tarkan'ı kaybetmemek adına her yaptığını alkışlamayın en azından bu aralar eleştirilerinize dikkat edin Tarkan'ı yanlış yoldan ancak biz fanları çıkarabiliriz, biz kötü niyetli insanlar olsak Tarkan'ı hiiiç eleştirmezdik, ooo herşey süper helal Tarkan diye diye geldi bu başarısızlıklar! Lütfen Tarkan kendine gel artık sende görüyorsun herkes KARMA albümü tarzında bir albüm bekliyor senden ne olur işi yokuşa sürme, kendini bitirecen yetmeyecek biz hayranlarınıda bitirecen! Bu yeni albümünde de başarısız olursan ben mahvolurum mahvolurummmm!

scorpioness
31-10-09, 14:56
Tarkan bugün kendisini eleştirenlere yarın alkışlattıracak kapasitede bir insandır bu yüzden endişeyle onu savunmaya geçmeye gerek yok,ayrıca insan eleştirildiği sürece vardır bu sözü de yabana atmamak lazım.

selin_trkn
31-10-09, 18:34
Bende yazılanlara katılıyorum.Tarkan'da bir düşüş yok ama birşeylerin arayışı içinde ve galiba bunu hale bulamadı.İnşallah en yakın zamanda kendini toparlar.

tarkantutkunu
31-10-09, 19:37
Tarkan tek yapması gereken dans etmek biraz daha yaratıcı olabilirse
Tarkan hep o beğendiğim adam zaten

ilk gösterilen foto hiç beğenmiyorum o hani Avrupa'yı kasıp kavurmuş ya işte o foto
bu yaz Akustik verilen konserdeki foto'ları o foto'dan çok daha güzel

Tarkan'ın inönü konser'ini bilenler bilir
yok bi tane daha eşi benzeri
Tarkan'ı şarkıları ön planda olmak üzere sahnesini eleştirmekten yanayım
Tarkan devamlı değşik saç stilleri denediği hiç onu yapmış bunu yapmış'a fazla kaçmamak gerek
bazı eleştriler var ki işte o eleştiriler başka sanatcıların fan sitelerini çok okudugunuz ve basını çokca takip ettiğiniz için meydana geliyor.
gereksiz takıntılar. Dudu ve Kuzu Kuzu Şımarık'tan daha önde şarkılar

Tarkan sıf ingilizce albüm yapıcam diye bu şarkılarla açılmayı tercih etmedi
yanlış yaptı
Come Closer çıkınca'da ona inanmadı veya bilmediğimiz bir sürü şey oldu

Tarkan Jackson gibi Metamorfoz-History gibi
Tarkan eleştiliyor acımasızca yargılanıyor
Metamorfoz çok sert bir albüm oldu
tabi bunu kaç kişi yapabilirdi hemde Pop müzikle beraber
o bitti deniyor eskisi gibi değil deniyor.
hayır o yorumundan karizmasından birşey kaybetmedi

Tarkan isterse bir kaçtane Kuzu Kuzu yazabilir
o yapılması gereken herşeyi yaptı Türkiye'de
onun derdi biraz daha sosyel olabilmek çünkü büyük bir kitlesi var
ama şuna çok inanıyorum
Tarkan önümüzde ki albüm'de yaptıgı en iyi albümü yapıcak
ve seksi şarkılar yapıcak

sadece onu şu konuda eleştiririm
dans etmiyor büyük performanslar verebilir çünkü o yetenek var
Sahne'sini biraz daha güçlendirsin
kimse Tarkan'ın önünde duramaz.

Kuzu Kuzu gibi efsane şarkılarını o efsane dansları o klipteki kıyafetleri tekrar üzerine giyebilir zilleri takıp oynuyabilir çünkü o bir Tarkan efsanesiydi
nasıl ki

Billiy Jean dansı Jackson efsanesiysiyse
Jackson hiç sıkılmadan her seferinde aynı kıyafetleri giydi
aynı dans'ı yaptı bu şarkılar efsanedir .
ve yenilik istemez o haliyle bilindik halleriyle sevilir

son sözüm Dansları ön planda olan Sahnesi ile tek olan
dans edilesi iyi şarkılar yapmalı Tarkan

eskalen
31-10-09, 19:52
Tek kelime soyluyorum...Isin kotusu iyiligi albumde degil.... Tarkan algisinda dusus var! sadece Tarkan algisinda...Cunku algilar gercektir..Bakin bu is soyle, biz tarkan hayrani olarak tarkanin dususte olmadigina, albumunun sarkilarinin, saclarinin bile guzel muhtesem olduguna inanabiliriz ama disarida boyle algilanmiyor....Cogunluk fikri hep agir basiyor..Ama bu demek ki bizim goruslerimiz kotu veya biz ozel oldgumuz ve cok sIkI takipcisiyiz ondan biliyoruz gibisinden bir ikileme dusmemek gerek! Ama sunu diyorum; bu yeni albumu bizden cok kamuoyunun begenmesi cok onemli...Cunku algi o zaman yukselise gelicek....Benim icin tarkan iyi beste, kaliteli isler kesinlikle yapiyor, ama disarida ahmet mehmet efendi ya da siz benim gibi ayni yastaki bir muzik dinleyici icin bu bole olmayabiliyor, algilanmiyor olabiliyor....Aslinda forumda bile metamorfoz albumu hakkinda arkadaslarimizin bu kadar gorus ve tartisma belirtmeleri sundan kaynaklaniyor; Tarkan diyince beklenti yuksek oldugunda ve bu ihtiyac da karsilamayinca elestirilere tepkilere neden oluyor...Ayni forumumuzdaki olumsuz elestiriler gibi... bence bu biraz dogal, olumsuz elestiriler olabilir de ama "yerinde" (Metamorfozun ustunden kac ay gecti artik dusunun) ve yapici ( yani tartsimadan "bir seyi birine kanitlmaya calismadan"cozum, oneri bir sahis gorus belirtmeye yonelik) bir elestiri olsun...Cesitli kargasaya girmenin hicbir anlami yok... Son olarak ise, bence Tarkan kendi yildizini soyle bi cilalamali, yildizi sonmedi ama soyle bir uzerinden tozunu almali! ben bu boyuttan, bu yonden bakiyorum...

fatihvefatih
31-10-09, 21:54
Tarkan tek yapması gereken dans etmek biraz daha yaratıcı olabilirse
Tarkan hep o beğendiğim adam zaten

ilk gösterilen foto hiç beğenmiyorum o hani Avrupa'yı kasıp kavurmuş ya işte o foto
bu yaz Akustik verilen konserdeki foto'ları o foto'dan çok daha güzel

Tarkan'ın inönü konser'ini bilenler bilir
yok bi tane daha eşi benzeri
Tarkan'ı şarkıları ön planda olmak üzere sahnesini eleştirmekten yanayım
Tarkan devamlı değşik saç stilleri denediği hiç onu yapmış bunu yapmış'a fazla kaçmamak gerek
bazı eleştriler var ki işte o eleştiriler başka sanatcıların fan sitelerini çok okudugunuz ve basını çokca takip ettiğiniz için meydana geliyor.
gereksiz takıntılar. Dudu ve Kuzu Kuzu Şımarık'tan daha önde şarkılar

Tarkan sıf ingilizce albüm yapıcam diye bu şarkılarla açılmayı tercih etmedi
yanlış yaptı
Come Closer çıkınca'da ona inanmadı veya bilmediğimiz bir sürü şey oldu

Tarkan Jackson gibi Metamorfoz-History gibi
Tarkan eleştiliyor acımasızca yargılanıyor
Metamorfoz çok sert bir albüm oldu
tabi bunu kaç kişi yapabilirdi hemde Pop müzikle beraber
o bitti deniyor eskisi gibi değil deniyor.
hayır o yorumundan karizmasından birşey kaybetmedi

Tarkan isterse bir kaçtane Kuzu Kuzu yazabilir
o yapılması gereken herşeyi yaptı Türkiye'de
onun derdi biraz daha sosyel olabilmek çünkü büyük bir kitlesi var
ama şuna çok inanıyorum
Tarkan önümüzde ki albüm'de yaptıgı en iyi albümü yapıcak
ve seksi şarkılar yapıcak

sadece onu şu konuda eleştiririm
dans etmiyor büyük performanslar verebilir çünkü o yetenek var
Sahne'sini biraz daha güçlendirsin
kimse Tarkan'ın önünde duramaz.

Kuzu Kuzu gibi efsane şarkılarını o efsane dansları o klipteki kıyafetleri tekrar üzerine giyebilir zilleri takıp oynuyabilir çünkü o bir Tarkan efsanesiydi
nasıl ki

Billiy Jean dansı Jackson efsanesiysiyse
Jackson hiç sıkılmadan her seferinde aynı kıyafetleri giydi
aynı dans'ı yaptı bu şarkılar efsanedir .
ve yenilik istemez o haliyle bilindik halleriyle sevilir

son sözüm Dansları ön planda olan Sahnesi ile tek olan
dans edilesi iyi şarkılar yapmalı Tarkan

Yorumunda birşeyi çok çok doğru şekilde dile getirmişsin, Tarkan sahnesini mutlaka ve mutlaka kuvvetlendirmeli, seksi ve dans edilebilir şarkılara yükleyeceği kendine has seksi danslarla Dünya'yı yeniden feth edebilir hemde Türkçe şarkılarla dolu olan bir albümle! Haydi Tarkan yaparsın biliriz, ortaya koy artık gerçek Tarkan efsanesini bir kez daha, tıpkı 2001 Kuzu Kuzu yıllarındaki gibi, lütfen..