PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peta; “tarkan yerine tarzan” dedi!

Lorenser
20-10-09, 16:50
PETA; “TARKAN YERİNE TARZAN” DEDİ!.. TARKAN SOYUNDU!...NASIL MI? İŞTE AYRINTILAR!...

http://www.sobeledik.com/imghaber/tarkan_250x.jpg

ABD Dönüşü hayvan hakları örgütü PETA için soyunduğunu açıklayan Tarkan İngilizce albümü "Come Closer'ın kapak fotoğrafıyla daha önce bu örgütün tepkisini çekmiş.

Tarkan'ın 2008'in Ocak ayında çıkardığı Albümdeki KÜRKLÜ Fotoğraf Üzerine PETA tarafından yayınlanan mektupta "Tarkan kürk giyerek hayvanların kürkleri için eziyet edilip öldürülmesini destekliyor. Bugünün moda olan alternatif giysileri varken Tarkan'ın kürk giymede hiçbir mazereti olamaz "yorumu yapılmıştı.

Kaynak:Sobeledik

MassConfusion
20-10-09, 18:08
Tarkan şimdi kendini mi affettirecek ?

*HiLaL*
20-10-09, 18:26

Aynen ya onun icinmi bu anLamszz yorum??

tarkaseksüel
20-10-09, 18:28
evet o şekilde kendini affettirecek,
sonra bu işin içine girmişken, oralarda bağlantılar kurcak ve
yakın bi süre içerisinde ingilizce album çıkacak bence
bunlar boşuna yapılmıyor ilk önce bu şekilde oralarda kendini gösterecekk... bir taşla iki kuş misali:4:

muck muck
20-10-09, 19:21
o kürk sahte arkadaşlar...neyi affetirecek ?
hem kürk giymenin ne suçu ne yasağı varmış ki ? soğuklardan korunmak için giyilen bir monttur,kürk.kürk giymek vahşilikse,montta vahşilk,öle deil mi ? hem ben de kürk giyiyorum.ama hayvanları öldürmem,bir kere ölmüş hayvan derisinden yapılır kürk,hayvan onun için öldürülmez.Abuk subuk bir haber(!!!!)pardon,nesi haber ki bunun,abuk subuk bir şey yapmışlar onu da yayınlıyorlar...Saçmalık...banel...

kartales26
20-10-09, 19:30
haberin saçma olduğu zaten belli yanlışlıklarla dolu...O resim 2006 yılında çıkan albümdeki resim ikincisi de tarkan'ın 2008 ocak ayında albümü çıkmadı 2007 aralık olacak bari haber yaptınız önce bir araştırın

eskalen
20-10-09, 19:55
Peta zamaninda tepki vermis olsa bile buyuk bir yanki uyandirmadi. Tarkan'i cok etkiledigi soylenemez.. Kulaktan dolma haberlerle yuvarlanip buraya kadar gelmis haber... Kendini affettirecek bir durum yok.. O kurk sahte mi degil mi bilmiyorum ama PETA icin Uzun soluklu kampanyada yer alacaksa deger.. Yoksa 3-5 kare fotograf Peta pankarti ya da altta foto da yer alan peta logosuyla cikmis kareler kisa omurlu olacak...PETA ile bu ise girismesinin amaci ne acaba? En onemlisi bu... Hayvanlari seviyorum onun icin destek vermek istedim gibi kliselerle amacini belirtmesin artik? .. Adama derler, Turkiye'de de hayvanlar koruma dernegi niye ona destek vermedin de PETA verdin derler? Hele bir turk vatandasi peta icin resimleri bir gorsun aninda Tarkani topa tutarlar!! Anca amerika turkiye'de nerdesin? diyecekler. Uun soluklu olucaksa bu is deger.. Yoksa cok bir anlam ifade etmeyecek...Cunku Tarkan cesitli kurulaslara destek verdigi zaten yeterince biliniyor...Fakat kendi sanatiyla da biraz ortustursun bu yaptiklarini! Yardimin tabii sarti kosulu olmaz ama ne amacla? Bi hasankeyf bi peta yarin da farkli farkli...Sosyal sorumluluk yapacagim diye heryere kosusturmasi ne kadar inandirici olur? Hele su kurk fotosuyla hangi turk ya da herhangi milliyetten bir insan inanir. Yani Peta resimleri cikar goruruz sindiririz 1 ay sorna unuturuz! Aciklama yapsin Tarkan...Foton cikacaksa niye yaptigini hangi amacla yaptigini belirtmelisin....Insallah yapar.. Hersey bir fotodan ibaret degil, Ay Tarkan olsun isterse camurlu fotosu olsun gorelim yeter dusuncesi cocukluk yani!

dilaraer
20-10-09, 20:01
o kürk sahte arkadaşlar...neyi affetirecek ?
hem kürk giymenin ne suçu ne yasağı varmış ki ? soğuklardan korunmak için giyilen bir monttur,kürk.kürk giymek vahşilikse,montta vahşilk,öle deil mi ? hem ben de kürk giyiyorum.ama hayvanları öldürmem,bir kere ölmüş hayvan derisinden yapılır kürk,hayvan onun için öldürülmez.Abuk subuk bir haber(!!!!)pardon,nesi haber ki bunun,abuk subuk bir şey yapmışlar onu da yayınlıyorlar...Saçmalık...banel...

1.Suni kürk olmadigini zamaninda Tarkan kendisi aciklamisti ve o zamanlar bile
yanlis bisey yaptigini kabul etmisti...Yanlis oldugunu anladigi icinde
PETA'ya, insanlari kürk giymekten vazgectirmek icin, destek olma kararini
verip böylecene özürünün ciddi oldugunu göstermek istedi.
Bunu bizzat kendisi Emilie Humanitary gecesindeki yapilan röportajinda
söylemisti...video'yu izlemediysen TIKLA (http://www.tarkancoll.com/forum/tarkan-interview-at-nyc-fashion-week-t12109.html) ... biraz asagilara inersen, türkce cevirimi de okuyabilirsin...

2. Kürk konusundaki düsüncelerine saygi duymak zorundayim...yanliz söyle bisey var - ölmüs hayvanlarin derisinden yapilmiyo ne yazikki...hayvanlar sirf kürk icin vahsice öldürülüyor...yoksa ormanda gezip "aaa bu ayi ölmüs, kürk yapalim bunu" demiyolar, istersen bi daha düsün...

pare pare
20-10-09, 21:38

Bende senin gibi dusunuyorum . . .

serennn
20-10-09, 22:13

aynen bende senin gibi düşündüm.. birde ne saçma haber yaa net olmayan birsürü şey var pek inandırıcı gelmedi...

günışığım
20-10-09, 22:13
dilaraer arkadasin her soyledigine katiliyorum :20:

Rumeli59
20-10-09, 23:19
dilaraer arkadasin her soyledigine katiliyorum :20:

bende.....:20:

trknmania
20-10-09, 23:38
1.Suni kürk olmadigini zamaninda Tarkan kendisi aciklamisti ve o zamanlar bile
yanlis bisey yaptigini kabul etmisti...Yanlis oldugunu anladigi icinde
PETA'ya, insanlari kürk giymekten vazgectirmek icin, destek olma kararini
verip böylecene özürünün ciddi oldugunu göstermek istedi.
Bunu bizzat kendisi Emilie Humanitary gecesindeki yapilan röportajinda
söylemisti...video'yu izlemediysen TIKLA (http://www.tarkancoll.com/forum/tarkan-interview-at-nyc-fashion-week-t12109.html) ... biraz asagilara inersen, türkce cevirimi de okuyabilirsin...

2. Kürk konusundaki düsüncelerine saygi duymak zorundayim...yanliz söyle bisey var - ölmüs hayvanlarin derisinden yapilmiyo ne yazikki...hayvanlar sirf kürk icin vahsice öldürülüyor...yoksa ormanda gezip "aaa bu ayi ölmüs, kürk yapalim bunu" demiyolar, istersen bi daha düsün...

çok haklısın dilara....bence bu sadece peta için değil insanlık için önemli bir adım...tarkanla gurur duyuyorum duyarlılığından dolayı....

Yakisikli89
21-10-09, 02:28
eski haberi yeni haber yapmislar

ece**
21-10-09, 13:22
ewet bende ölmüş haywanın kürkünü kullanılmadığını biliyorum.vahşice canlı canlı yüzüolar derilerini o hayvanların....bunu yapanıda destekliyenide bunu bile bile giyenide kınıyorum gerçekten..!! tarkan'da bi doğa ve haywan dostu olarak zamanında giymemeliydi o kürkü o bence werdiler we giydi haberi bile yoktu belkide gerçek kürk olduğundan..h