PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'dan plaket sitemi

Nzl
14-06-06, 08:55
Tarkan'dan plaket sitemi

Tarkan, "Türkleri ve Rumları konserimde buluşturdum" diyerek devlete sitem etti: Başarılarımız ortada, bir teşekkür plaketini bile çok gördüler.

Pop müziğin starı Tarkan, devlete sitem ediyor. Son Kıbrıs konserinde Türkler ve Rumlar'ı aynı konserinde buluşturmayı başaran, Sofya konserine 10 bine yakın müzik ziyafeti çeken Tarkan kendisine bir plaket bile vermeyen Kültür Bakanlığı'na sitem ediyor. İngilizce albümü Come Closer yurtdışında fazla ilgi görmese de Tarkan, şu an dünya üzerinde en çok tanınan Türk şarkıcı. En son Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da verdiği konserle de bunu kanıtladı. Konserine gelen 10 bine yakın Bulgar, sanatçıya Michael Jackson gibi ilgi gösterdi. Sofya'dan önce
de KKTC'de konser veren sanatçı, binlerce Rum ve Türk'ü konserinde buluşturmayı başardı. Tarkan tüm bunlara rağmen devletten bir teşekkür plaketi bile alamamaktan şikayetçi. Şikayetini "Bana hayatta bir plaket verip teşekkür etmezler, başarılarımız ortada, devletlerin yapamadığını yaptım, Türkler ve Rumlar'ı aynı konserde buluşturdum, buna rağmen bir teşekkür bile etmediler. Onlar hazıra konmayı bile biliyorlar" diyerek dile getiren sanatçı "Ama bir gün gelecek iş işten geçmiş olacak, arayıp bulamayacaklar" diye ülkeyi terketme mesajı verdi.

FESTİVAL ORGANİZE ETTİ
Karadeniz Ereğlisi'ndeki festivali bu yıl Tarkan organize etti. 7-9 Temmuz tarihlerindeki festival için yine dostu olan sanatçıları tercih etti. Sibel Can, Ebru Gündeş, Serdar Ortaç'ın yanı sıra birlikte düet yaptığı Kibariye de kadroda yer alıyor. Hadise de Tarkan'ın festivalinde şarkı söyleyecek.
ZAFER AKBAŞ / İMAGAZİN
http://www.sabah.com.tr/gun105.html

EmiLy
14-06-06, 09:44
Tarkan çok iyi söylemiş, çok da haklı.Onun yaptığını Türkiye'de başka hangi sanatçı yapabilir ki..kaç yıl oldu hiçbir değişiklik yok, hiç destek vermiyorlar...plaketi geçtik bir teşekkür bile etmiyorlar...
böyle star az bulunur, ama bunu anlamıyorlar...
teşekkürler naz...

zynprtrk
14-06-06, 09:46
Bu da İXTANBUL.COM'un haberi...

TARKAN İSYAN ETTİ! SON KIBRIS KONSERİNDE TÜRKLERLE VE RUMLAR’I BULUŞTURMAYI BAŞARAN, SOFYA KONSERİNDE 10 BİNE YAKIN BULGAR’A MÜZİK ZİYAFETİ ÇEKEN TARKAN, KENDİSİNE BİR PLAKET BİLE VERMEYEN KÜLTÜR BAKANLIĞI’NA SİTEM ETTİ! TARKAN, “TÜRKLER’İ VE RUMLAR’I KONSERİMDE BULUŞTURDUM! BAŞARILARIMIZ ORTADA, BİR TEŞEKKÜR PLAKETİNİ BİLE ÇOK GÖRDÜLER” DEDİ!

İngilizce albümü Come Closer yurtdışında fazla ilgi görmese de Tarkan, şu an dünya üzerinde en çok tanınan Türk şarkıcı. En son Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da verdiği konserle de bunu kanıtladı. Konserine gelen 10 bine yakın Bulgar, Tarkan’a Michael Jackson gibi ilgi gösterdi. Sofya'dan önce
de KKTC'de konser veren Tarkan, binlerce Rum ve Türk'ü konserinde buluşturmayı başardı. Tarkan tüm bunlara rağmen devletten bir teşekkür plaketi bile alamamaktan şikayetçi.

Şikayetini, "Bana hayatta bir plaket verip teşekkür etmezler, başarılarımız ortada, devletlerin yapamadığını yaptım, Türkler ve Rumlar'ı aynı konserde buluşturdum, buna rağmen bir teşekkür bile etmediler. Onlar hazıra konmayı bile biliyorlar" diyerek dile getiren Tarkan, "Ama bir gün gelecek iş işten geçmiş olacak, arayıp bulamayacaklar" diye ülkeyi terk etme mesajı verdi.

Karadeniz Ereğlisi'ndeki festivali bu yıl Tarkan organize etti. 7-9 Temmuz tarihlerindeki festival için yine dostu olan sanatçıları tercih etti. Sibel Can, Ebru Gündeş, Serdar Ortaç'ın yanı sıra birlikte düet yaptığı Kibariye de kadroda yer alıyor. Hadise de Tarkan'ın festivalinde şarkı söyleyecek.

http://www.ixtanbul.com/haber.asp?HaberID=17209&KategoriAdi=HABERLER

EmiLy
14-06-06, 09:48
hepsi sadece hazıra konmayı biliyor, tarkan onların yapamadığını yapsın onlar övünsün, üstelik bir teşekkür bile etmeden...
sana da teşekkürler zeynepçim...

zynprtrk
14-06-06, 09:48
Bence de çok iyi söylemiş. Burası Türkiye...Tarkan'ı farkedecekler birgün ama iş işten geçmiş olacak...Tarkan bu ülkenin yetiştirdiği tek STAR dır...Türkiye bugüne kadar hangi değerine gerçek anlamda sahip çıktı ki Tarkan'a çıkacak....

seracan
14-06-06, 11:25
olsun yine de ülkesini terketmesin.... :36_1_44:

Blg
14-06-06, 12:25
ülkemi terkedicem demiyor ki, zafer akbaş paranoyaları

Khaos
14-06-06, 12:52
Gidebilir...
Daha önce de gördük gittiğini...
Gider ama geri gelir dayanamaz...
Bırakmaz O vatanını...

RaSKaS
14-06-06, 14:34
Rumların bile anladıgını bizimkiler anlamıyor.Rumlar baska bi amacla toplu halde ne zaman gelmis ki 74 ten beri ? sonra da adada cözüm yolu bulunacakmıs ...
cok zor.

Tarkan Az bile demis ...bravo

HakanÇelik
14-06-06, 21:37
tarkan söylediklerinde yerden göğe kadar haklı da, bu
haber neden şimdi veriliyor. tarkan bunu bulgaristan konserinin
hemen ardından söyledi.. yani en az 10 gün geçmiş... hayrola sabah...

:4: :4: :4:

Nzl
14-06-06, 23:01
Tarkan sonuna kadar haklı, ama malesef türkiyede işler biraz ters ilerliyor. genelde başarılı olan sanatçılara, sporculara, yazarlara değilde, varlığı ya da yokluğu hiçbir etki yaratmayan insanlara kıymet veriliyor.
Sabah gazetesi türkiyenin en iyi gazetesi sloganını kullanıyor ama genelde haberleri biraz gecikmeli geliyor...Benim anlamadığım asıl konuda ebru gündeş ve serdar ortaç ne zamandan beri tarkan'ın dostu konumundalar......

zynprtrk
15-06-06, 02:55
http://www.magazinoteli.com/news.php?n_id=8549

eratin
15-06-06, 02:56
ülkeyi terkedemez yav.boru mu?........

Khaos
15-06-06, 02:57
Yok giderse geri döner o...
Bırakmaz..Bırakamaz...
Gönlü el vermez...

eratin
15-06-06, 02:59
gönlü el vermez değil,mahkeme mahkeme süründüreceğimi biliyo onu....iki çocuk var ortada ya kolay mı.... :)

Khaos
15-06-06, 03:01
Senden mi iki çocuğu var onun..:)?
Valla kardeş böylelerini süründürmek lazım..
Bırakma peşini...

eratin
15-06-06, 03:02
sadaka davası açacam.sürü sürü süründürücem....

EmiLy
15-06-06, 10:39
sadaka davası açacam.sürü sürü süründürücem....
:36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6:

EmiLy
15-06-06, 10:39
gitmesin ya, bizi bırakmasın..
gitse bile çok uzun kalmadan geri dönsün..
çok özletiyor kendini :(