PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkanlı 4 Yıl!

mage
13-10-09, 18:21
Arkadaşlar tarkanı her zaman destekledım halada desteklıyorum yalnız 2005 yani dünyaya açılma projesı gerçekleşmeye başladığı yıldan itibaren Tarkan kendini ingilizce albüm için çok yıprattı. bu kadar uğraş ve emek verdiği proje tutmayınca Tarkan türkçe albüm yaptı . METAMORFOZ wayy be dedik tarkan yeniden albüm çıkarıyor. imajlar takım elbiseler süper birşey geliyor dedik. ve albüm çıktı . sonuç yoookkk koskocaman bir yookk . dünya starımız tarkan yurtdışında patlamayan belkide ilk türkçe albümüne imza attı . Vay anam vay geldi ardından pare pare daha sonra arada bir ve son olarak dilli düdük . eski havasında değildi hiç birşey . herkez 2001-2005 yılları arasındaki tarkanı görmek istiyordu . ve konser maratonu başladı. eski dansları yoktu o tarkanı tarkan yapan dansları yoktu. o eski konser şatafatları yoktu . Tarkanda birşeyler yanlış gidiyordu . 2009 yılında yeni albüm gelıyor dedi.. Eski Tarkan mı gelıyor dedik saçlar uzuyordu . herhalde eskisi gibi oalcak hersey derken 2009 un son günlerine geldik albüm yookk daha doğrusu hiç birşey yok herşey belirsiz .Tarkan kendini toplayıp eski günlerine dönmek adına onu patlatan usta sezen aksuya başvuruyor sonuç mu albüm çöpte! Evet arkadaşlar sizlere tarkanın son 4 yılını anlatmaya çalıştım kendimce beğenen olur beğenmeyen olur . ama son 4 yılda tarkan gibi bir dünya starının son yıllarda yaptığı projelerdeki başarıları gerçekten çok az . metamorfoz 800 bin dolaylarında sattığı belirtiliyor çünkü o albümler tarkan olduğu için alınıyor her projesinde ses getiren tarkan DÜNYA STARI TARKAN olduğu için!!!!

_trkn_
13-10-09, 18:26
metamorfoz süper sattı bu zamanda albümler 20 bin bile satamıyor haberin yokmu senin :18:

ayrıca yeni albümü için daha çok erken ben 2011"e kadar beklerim

Tarkan yine muhteşem bir albümle dönecek :20:

mage
13-10-09, 18:28
metamorfoz süper sattı bu zamanda albümler 20 bin bile satamıyor haberin yokmu senin :18:

arkadaşım yazımı tam okuduysan zaten metamorfoz 800 bin sattı diyorum diğer sanatçılar beni ilgilendirmez .... herkezin kendi görüşü saygı duyarım...

bounce
13-10-09, 18:40

albüm 800 bin satınca iyi albüm mü oluyor?
TARKAN ın zaten kemikleşmiş hayranının sayısıdır o.

depth_ore
13-10-09, 18:40
bu görüşüne bir yere kadar katılıyorum evet tarkan ingilizce albümünde istenen özlenen tarkan değildi,burdada asıl sormamız gereken soru şu bence'ingilizce sözlü şarkı okumak ve yabancı soundları yakalamak bu kadar kolaymı?'baktığımızda bugün yalnız tarkanın değil avrupada birçok starın şuanda dillerde şarkısı yok...bu işler dünyada anlık patlamalarla oluyor dünyadaki başarılı şarkıların çoğuda anlık çıkış yapan şarkılardır..örneğin 50 cent,o anki soundu doğru yakalarsın ve patlarsın budur, buda tamamen denk gelme meselesidir,bu yüzden dünya çapında ööle kalıcı başarı yakalamak kolay iş değildir hele günümüzde popüler kültür çok hızlı tüketirken........meseleye türkiyedeki başarı olarak bakarsak,bu konuda benim görüşüm şudurki;tarkan özellikle metamorfozla başlayan elektronik sevdası yüzünden ve alaturka soundları bırakması aynı zamanda sesindeki nameleri azaltması bu düşüşte çok büyük etkendir...tarkan ne yaparsa yapsın onu tarkan yapan o nameler o alaturka karışık pop soundlar,bunlar olmazsa tarkan asla beklentileri karşılayamaz teşekkür ettim

MassConfusion
13-10-09, 19:35
Tarkan'a baksanıza Mytowerland'a konsere bile çıktı.İnşaatta senin ne işin var Tarkan yapma böyle şeyler yaş diyorsunuz ya bakın Serdar Ortaç'a Tarkan'ın kalitesi çok düştü biz hala onu yükseklerde tutuyoruz. Ben her boş zamanımda Tarkan'ı dinliyorum başka sanatçı dinlemem ama Tarkan kendini kaybetti umarım kendine döner ama çok zor.

ece**
13-10-09, 19:44
hepinizin dediklerine katılıorum...katılmıorum demeyi çok isterdim ama acı gerçekte bu maalesef :( ben sadece metamorfoz kısmına katılmıorum ama..o albümde çok iyiydi ha bi karmanın yerini alır mı? ASLA! o ayrı mesele..o yılları bende özleemdim mi? en çok hasret çekenlerden biride benimdir..tek sorun tarkanın "herşeyi ben bilirim,benim içime sinen olmalı" demesinden kaynaklı bence...her işin bi ehli vardır..birazda profesyonel insanlarıda dinlemeli bence...şimdi herkes "eeee tarkan profosyenel deilmi" bilmem ne gibi ne dediğmi anlamadan karşı çıkacak ! ne demek istediğmi anlamak isteyenler çok ii anlamıştır...

muck muck
13-10-09, 19:44
Öncelikle,Tarkan hiç bir zaman dünya stari olmamistir.Tarkan'in dünya stari olmasi icin Amerikada net bir kitlenin sevmesi lazımdır.Ameirkada seven var mı ? Var.Ancak belli başlı bir kesim.Tarkanı o meşhur yüzlerce,binlerce seveni,Avrupa ve Asydadır.Tarkan bu 2 kıtanın ortasında,Türkiyede olduğu için sadece bu iki kıtaya kafa tutmuştur.Tabi ki bu dediklerim 95 ila 2004 yılları arasındadır.Tarkan daha sonra düşüşe geçmiştir...Ve her geçen günde düşüyordur.Artık sadece Türkiye starıdır.Ve artık dünya starı olması da imkansızdır.Metamorfoz albümü beğenenler olabilir,beğenmeğenler olabilir,Türkiye içerikli bir albümdür,Tarkan Avrupada bu albümle satamaz...Ki,satamadı zaten...Ayrıca Tarkan eski o meşhur dünyaca ünlü kentlerde konser-ler vermedikten sonra o eski şaşafatını da kaybedecektir ve o sevmediğimiz bilmem kim sanatçılarıyla anılacaktır.

Ferya
13-10-09, 20:01
Bana burda kim ne derse desin yazmadan gecemicem bunu:Tarkan in albümü 2009 temuz haziran diyelim ciksaydi!!!Aceba bu simdiki yazdiklarinizi yazarmiydiniz??Yoksa burda cikan yeni albümü mü yazardiniz???Albüm cikinca iyi de cikmayinca kötü mü??Tarkan ister düsüste olsun ister yükseliste ben begendim sevdigim stari dinlerim.Burda hepinize soruyorum:Bunlarin hepsi albüm cikmadi diye mi??Tamam bazen diyorum ah tarkan keske albümün ciksa da yeni sarkilar dinlesek,ama ne yapalim yok.Biz de elimizdeki eski albümlerle avunalim simdilik.Ve son olarak:Tarkan dünya stari olunca hayrani olunuyorda,dünya stari olmaynca hayrani olunmuyormu,bizim begendimiz sarkilari ve digelerinden farkli olmasi degil mi??Eee ozaman dünya stari olmasin Tarkan yine ayni Tarkan.

mage
13-10-09, 20:19
Bana burda kim ne derse desin yazmadan gecemicem bunu:Tarkan in albümü 2009 temuz haziran diyelim ciksaydi!!!Aceba bu simdiki yazdiklarinizi yazarmiydiniz??Yoksa burda cikan yeni albümü mü yazardiniz???Albüm cikinca iyi de cikmayinca kötü mü??Tarkan ister düsüste olsun ister yükseliste ben begendim sevdigim stari dinlerim.Burda hepinize soruyorum:Bunlarin hepsi albüm cikmadi diye mi??Tamam bazen diyorum ah tarkan keske albümün ciksa da yeni sarkilar dinlesek,ama ne yapalim yok.Biz de elimizdeki eski albümlerle avunalim simdilik.Ve son olarak:Tarkan dünya stari olunca hayrani olunuyorda,dünya stari olmaynca hayrani olunmuyormu,bizim begendimiz sarkilari ve digelerinden farkli olmasi degil mi??Eee ozaman dünya stari olmasin Tarkan yine ayni Tarkan.

1 si tarkanı dünya starı yapan zaten hayranları ve sükse yapan şarkıları ; onlar olamadığı sürece olmaz zaten...
2. si hiçbir albümünü iyi olupta kendi açımdan kötü yazmadım ki 2009 yazında çıkmış olsaydı albümü yine içimden gelenleri yazardım...

3.sü tüm sonucu albüm çıkmamasına bağlamak yanlış bende sana soruyorum METAMORFOZUN beğenilmemesiyle 2009 da albüm çıkartmamasının ne alakası olabilir ki!

bounce
13-10-09, 20:24
TARKAN dünya starı felan değil.kandırmayalım kimseyi....
yurtdışı konserlerine baktığımızda anlayabiliriz.almanya,almanya almanya,azerbaycan sonra yine almanya yine azerbaycan sonra özbekistanda bir düğünde sahne alması sonrasında yine almanya......
dünya starı olabilmek için çok büyük paralar lazım..TARKAN da da bu yok...örnek mi?
alın size örnek:
MİCHAEL JACKSON ''DANGEROUS WORLD TOUR'' vermiş olduğu 69 konserin hepsinde gözlüğünü seyircilere doğru fırlatırken-ki o gözlük de epey bi paradır ve 69 la çarpmak gerekir- TARKAN ''VAY ANAM VAY'' şarkısının ortasında gözlüğü çıkarıp sahnenin merdivenlerine koyuyor.
bu örnek çok çok küçük bir örnek ama çok manalı.tabii anlayana
burda biraz da suç TÜRK halkında.neden mi?''EMEĞE SAYGI KÜLTÜRÜ'' olmadığından gidip korsan albümler alınıyor.sonra da BİZ NEDEN DÜNYA STARI ÇIKARAMIYORUZ diyoruz?

_trkn_
13-10-09, 20:31
TARKAN dünya starı felan değil.kandırmayalım kimseyi....
yurtdışı konserlerine baktığımızda anlayabiliriz.almanya,almanya almanya,azerbaycan sonra yine almanya yine azerbaycan sonra özbekistanda bir düğünde sahne alması sonrasında yine almanya......
dünya starı olabilmek için çok büyük paralar lazım..TARKAN da da bu yok...örnek mi?
alın size örnek:
MİCHAEL JACKSON ''DANGEROUS WORLD TOUR'' vermiş olduğu 69 konserin hepsinde gözlüğünü seyircilere doğru fırlatırken-ki o gözlük de epey bi paradır ve 69 la çarpmak gerekir- TARKAN ''VAY ANAM VAY'' şarkısının ortasında gözlüğü çıkarıp sahnenin merdivenlerine koyuyor.
bu örnek çok çok küçük bir örnek ama çok manalı.tabii anlayana
burda biraz da suç TÜRK halkında.neden mi?''EMEĞE SAYGI KÜLTÜRÜ'' olmadığından gidip korsan albümler alınıyor.sonra da BİZ NEDEN DÜNYA STARI ÇIKARAMIYORUZ diyoruz?

asıl sen kendini kandırma :5: tarkan bir dünya starıdır ama Türkiye Tarkan"ın değerini bilmiyor:14:

http://www.uzmantv.com/tarkan-dunya-stari-olabildi-mi

Ferya
13-10-09, 21:03
1 si tarkanı dünya starı yapan zaten hayranları ve sükse yapan şarkıları ; onlar olamadığı sürece olmaz zaten...
2. si hiçbir albümünü iyi olupta kendi açımdan kötü yazmadım ki 2009 yazında çıkmış olsaydı albümü yine içimden gelenleri yazardım...

3.sü tüm sonucu albüm çıkmamasına bağlamak yanlış bende sana soruyorum METAMORFOZUN beğenilmemesiyle 2009 da albüm çıkartmamasının ne alakası olabilir ki!

Sen benim yazdigimi anlamamisin ki.Metamorfoz albümünü bgenmedim diyen ben degilim.Albüm ciksaydi simdi burda bunlar tartisilmayacakti.Sirf albüm cikmadi burda bu tür seyler tarisiliyor.Tarkan dünya starimi degilmi onun cevabini herkez kendi versin.Su kadarini söyleyim TARKAN almanyada taninan tek türk stari.Michael Jackson a gelince onun önüne kimse gecemez.

mage
13-10-09, 21:12
Sen benim yazdigimi anlamamisin ki.Metamorfoz albümünü bgenmedim diyen ben degilim.Albüm ciksaydi simdi burda bunlar tartisilmayacakti.Sirf albüm cikmadi burda bu tür seyler tarisiliyor.Tarkan dünya starimi degilmi onun cevabini herkez kendi versin.Su kadarini söyleyim TARKAN almanyada taninan tek türk stari.Michael Jackson a gelince onun önüne kimse gecemez.

Albümün çıkıp çıkmamasıyla ne alakası var bunların allah aşkına ya!

Ferya
13-10-09, 21:50
Anlamadiysan yapacak bisey yok.

eskalen
13-10-09, 21:55
Tarkan hakkinda bu tip elestirilerin hicbir faydasi yok bence...Tarkan dunya stari mi degil mi? diye konusulsa surer gider tartisma...Boyle elestriler cok yazildi yani...Herkesin fikrine saygi duymak gerek tabii oncelikle...Ama artik yeni seyler soylemek lazim... Tarkan sizce nasil bir yenlige gitmeli ya da nasil bir album cikarmali, tahminleriniz neler? diye bir gorus duyurusu yapmak daha yapici olurdu bence!

TarkanColl
13-10-09, 22:18
Foruma bu aralar bazı yeni üye olan arkadaşlar devamlı Tarkan'ı eleştirici mesajlar yazıyorlar. Onu sırf eleştirmek adına üye olunmasına izin vermeyeceğimi bilmenizi istiyorum...

Diğer üye arkadaşlarımızda lütfen bu kişilerin oyununa gelmeyelim. Okudukça haklı tarafları olsa da kol kırılır yen içinde kalır. Dışardan gelen tahriklere kapılmayalım, bizi birbirimize düşürmelerine izin vermeyelim...

TarkanColl.com ile zaman zaman uğraşan ve "TarkanColl'u bitirecez, Tarkancoll öldü bitti" diyen kişilere çok rastladık. Ve şu anda da böyle bir uğraşı içinde bazı kişiler. Bu zamana kadar bitmedik bu zamandan sonrada bitmeyeceğiz. Ben burada olduğum sürece kimseye emeklerimizi harcatmam...:20:

mage
14-10-09, 02:09
Foruma bu aralar bazı yeni üye olan arkadaşlar devamlı Tarkan'ı eleştirici mesajlar yazıyorlar. Onu sırf eleştirmek adına üye olunmasına izin vermeyeceğimi bilmenizi istiyorum...

Diğer üye arkadaşlarımızda lütfen bu kişilerin oyununa gelmeyelim. Okudukça haklı tarafları olsa da kol kırılır yen içinde kalır. Dışardan gelen tahriklere kapılmayalım, bizi birbirimize düşürmelerine izin vermeyelim...

TarkanColl.com ile zaman zaman uğraşan ve "TarkanColl'u bitirecez, Tarkancoll öldü bitti" diyen kişilere çok rastladık. Ve şu anda da böyle bir uğraşı içinde bazı kişiler. Bu zamana kadar bitmedik bu zamandan sonrada bitmeyeceğiz. Ben burada olduğum sürece kimseye emeklerimizi harcatmam...:20:

Sayın site sahibi kişisel görüşlerim eğer bir yıkıcı oyun olarak algılanıyor ise sizden eleştiri bölümünü kaldırmanızı talep ederim...

SESA
14-10-09, 14:13
Tarkanla ilgili herkes herşeyi söylüyor herkesin kendi fikridir tabi ama Tarkan bence dünya starlığına aday şimarık zamanında türkçe bi şarkıyla avrupada çok tanındı ama ingilizce albümü o kadar ses getirmedi Ayrıca son zamanlarda tüm projelerini askıya alıyor belki süper bi dönüş yapar bu sessizliğin sonrasında ama bu kadar suskunluk olmaz senin bir hayran kitlen var kendini piyasadan bu kadar uzaklaştırmak ne kadar doğru bilmiyorum.

denizmavisi
14-10-09, 14:44
dost acı söyler ama gerçekten Tarkan düşüşte bunu bazıları ısrarla inkar etse de bu böyle:16: albümü çıkartıp çıkartmamasıyla ilgili değil baştan aşağı sanatıyla ilgili bu düşüş, nedeni nedir tam bilemicem ama galiba çok erken yaşlarda doyuma ulaştığı için artık hiçbirşeyin üstüne eskisi gibi düşmüyor:15: kendisi de bu düşüşün farkında bence, önceden 4 seneye bir albüm çıkarsa da şarkıları ilk günkü gibi kanallarda,radyolarda çalar herkesin ağzında olurdu ama şimdi:6:tek temennim üzerindeki ölü toprağını bir an önce atması ve o şaşalı günlerine acilen dönmesi, şunu da belirtmek isterim düşüşte de olsa hiç albüm yapmasa da gönlümüzde yeri başka ve her zaman 1 numara :10:

depth_ore
14-10-09, 18:47
tarkan dünya starıdır bunu tartışmaya bile açmam, dünyanın birçok ülkesinde hayranları vardır,yaptığı müzikten dolayı bu aralar gündemde değil diye onun star olduunu esgeçersek haksızlık etmiş oluruz.mesela bugün shakira,ricky martin,yada eminem gündemde değiiller ama hala starlar,dünyada bugün kolombiya deyince shakira akla geldiği gibi,türkiye deyincede bu isim şüphesiz tarkandır......ayrıca bir arkadaşın'tarkanın dünya starı olması için amerikada bir kitlenin sevmesi lazımdır' görüşünede katılmıyorum,birincisi dünya amerikadan ibaret deildir,ikincisi olsa bile tarkanın amerikada birçok dinleyeni vardır.. teşekkür ederim

MEGASTARİX
23-12-09, 16:50
yha nasıl yok koskocaman fosss daha iyisini biliyosan çık yap