PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan Interview at NYC Fashion Week

trknmania
25-09-09, 19:34
http://vimeo.com/6709813

takanın yeni saçlarıyla verdiği ilk röportaj:)))

eskalen
25-09-09, 20:07
Super bir video...Davetin fotograflari vardi, simdi tam videosu gorucuye cikti :) New York'da boyle etkinliklerde yer almasi bence cok guzel, iyisini yapiyor Tarkan
Tesekkurler video icin ;)

_trkn_
25-09-09, 20:21
bu video yabancı hiçbişey anlamadım türkçesi yokmu ?

TEVETOGLU
25-09-09, 20:44
Burada saçının daha çok yakıştığını düşünüyorum.Ropörtajı Türkçeye çevirecek birisi varsa çok seviniriz.Teşekkürler. :)

yandim
25-09-09, 20:47
well this is the real Tarkan :the thinker ,the political ,the preacher ,the humanitary and the musical .go along USA is opening the doors for you ..time to add your name strongly there ..and don't forget that you are the best I love his being honest .
thank you trknmania very grateful:29::29::29:

MassConfusion
25-09-09, 20:54
Bunun Türkçe çevirisini kim yapıcak :21::21:

trknmania
25-09-09, 21:55
tarkaaaaannnn bu kadar yakışıklı olmak zorunda mısın yaaa:)))))o kadar harika bir röportaj ki
başa dönüp tekrar tekrar izliyorum:))dünya gözüyle izledim ya şu videoyu şükürler olsun:))meraktan çatlamak üzereydim artık:))

dilaraer
25-09-09, 23:49
tercüme etmeyi calistim bakalim:)

Joshua Katcher: New York'ta Fashion Week var ve ben su an Tarkan'la beraber Emilie Humanitary Foundation'in partisinde bulunuyorum. Tarkan, burda napiyorsun?

Tarkan: Ben projeyi destekleme adina burdayim. Cocuklar'a yönelik saglik tedbiri icin sanirim iki ameliyatodasi kurulcak.

J.K.: Bu cok önemli...

T.: Evet, cok önemli. Saglik tedbiri bütün dünya icin cok önemlidir. Özellikle benim ülkem ve Türkiye gibi ülkeler icin cok önemli. Yani projeyi desteklemek icin burdayim.

J.K.: Bu aksam burda bulunan herkes bu organizasyonu desteklemek icin burda ve maddi durumlari müsait olmayan cocuklarin ameliyatlarini sagliyorlar - bunlar olmasa cocuklar ameliyat olamiyor ve ölüyorlar...

T.: Aynen...biz cocuklarin ameliyat olabilmeleri icin toplayabildigimiz kadar para toplamaya calisiyoruz...

Dr. Luu: (organizasyon hakkinda konusuyo...organizasyonlar nasil düzenlediklerini, özellikle fashion week'lerde böyle aksamlari düzenleyip para toplamayi düsündüklerini anlatiyor...tam ne dedigini bilmek isteyen varsa, söylesin, onuda tam tercüme ederim:) )

J.K.: Senin bir cok insancil, siyasi ve sosyal aktivitelerin var, degil mi?

T.: Evet, var. Hatta son yillarda, ondan önceki yillarla kiyaslarsak, cok daha fazla bu islerin icinde bulunuyorum cünkü cevreyi, dogayi cocuklugumdan beri cok seviyorum. Ve bugün dünya'nin yavas yavas bittigini görmek benimde kalbimi kiriyor. Onun icin bütün gücümle yardim edebilcegim herseyi yapmam gerekiyor.

J.K.: Senin barajlarla ilgili calismalarin var. Türkiye'de degil mi?

T.: Türkiye'de baslayan bir sey ama dünya'nin heryerindede doga icin yardimci olacagiz. Barajlarin yapilmamasina yardimci olacagiz mesela Türkiye'deki olan HasanKeyf gibi. 10.000 senelik tarihi olan bir yer ve bu sekilde yok olmamasi lazim. Enerji'yi baska sekilde üretmemiz gerektigini düsünüyorum ama sizin bunlarla zamaninizi almim isterseniz...

J.K.: Yok yok, benim seyircim bu tür konulari seviyor.
Bir cok kisi barajin neden sakincali olabilcegini bilmiyordur, zararsiz
geliyordur belki. Barajlar neden sakincalidir?

T.: Yani, mesela tarihi acidan önemli bir yerse bu yer ebediyen sualtinda kalir.
Yada doga zarar görür, orda yasayan hayvanlar, bitkiler...yani hersey bir anda yok oluyor. Ama barajlar zaten sadece bir zamana kadar is görüyor, sonra kullanilmiyor ama doga ebediyen yokoluyor. Enerji yaratabilmek icin yollar bulmamiz gerekiyor ama lütfen dogaya zarar vermeden. Ben buna zaten "küresel isinma" yerine "küresel inkaz" diyorum buna artik cünkü artik isinmadan cikti, ikaz oldu...Dikkatli olmamiz gerekiyor. (not: "global warMing"=küresel isinma; "global warNing"=küresel ikaz...ingilizcede Tarkan yani ufak bi kelime oyununda bulunmus oluyor:) )

J.K.: Sen birde hayvanalemin avukatisin ve PETA ile beraber bir kampanya calismasi icinde bulundugunu biliyorum...

T.: Evet, cünkü ben bi kac yil evvel kürk giyiyordum...yapmamam gerekirdi...simdide onlara dönüp insanlarin kürk giymemesi icin yardim ediyorum.

J.K.: Ne zaman kürk giymenin cool olmadigini, kürk'ün nasil üretildigini anladin?

T.: Hic bir zaman cool degildi aslinda. Ben sadece bir kere kürklü bir ceket giydim, o kadar. PETA da bunu gördü ve bana dogru saldirdi, ama haklilardi.
Simdide onlarin yanindayim ve insanlarin kürk giymemeleri yönelik projelerinde, kampanyalarinda yardim ediyorum.

J.K. Hic nasil kürk'ün yapildigini gösteren video gördünmü?

T.: Evet, evet. Cok korkunc. O hayvanlarin o sekilde öldürüldüklerini görünce kücük cocuklar gibi agladim. Delilik. Anlayamiyorum.

J.K.: Aktivitelerin yanisira sen birde müzisyensin. (Tarkan gülüyor.) Bazi insanlar bunu belki biliyordur...ve senin yeni albümün cikicak...

T.: Evet, su an yeni Türkce albümüm üzerinde calisiyorum ve umarim bir kac ay sonra cikacak. Ayni zamanda sürpriz projelerle ugrasiyorum, belki ingilizce bir single, sürpriz aranjörlerle...

J.K.: Sürpriz isimlerle isbirliginde bulunmussun bu albümde, degil mi?!

T.: Evet, ama su an hicbirsey anlatamam.

J.K.: Anlatamazmisin?

T.: Yok, anlatamam.

J.K.: Tarkan, insanlar, cevre ve hayvanlar icin yaptigin hersey icin cok tesekkür ederim. Ayrica bu kadar güzel müzik yaptigin icinde tesekkür ederim. Ve umarim bir kac hayat degistirmen mümkün olur...
(Tarkan da arada röportaj icin tesekkür ediyor.)

trknmania
26-09-09, 00:17
bravobravobravobravobravoçoook teşekkürler dilaracım:)ellerine sağlıkbravobravo:21:

özge
26-09-09, 00:32
sürprizler ne acaba çok merak ettimm inglizce single süperr olur bence

hilfa
26-09-09, 00:42
bravobravocanımm ellerine sağlık çookk teşekkürler :29::29:

**MegaStarkan**
26-09-09, 00:53
Tarkan kendini iyi gelistiriyor... en son inglizce röportaji Hollanda da radyo programindadi yanlis hatirlamiyorsam. Bu röportaj daha basarili olmus, daha serbest konusmus aksan olarak da daha iyi. Bu arada dilaraer emegine saglik :)

yigit
26-09-09, 01:00
Dilaraer cok tesekkurler cevırı ıcın elıne koluna saglık

Ferya
26-09-09, 01:07
Tesekürler Dilaraer emegine saglik.

denizmavisi
26-09-09, 01:12
Dilaraer emeğine sağlık çok teşekkürler bizi aydınlattığın için röportajda 1-2 ay sonra albüm çıkacak demiş demek oluyor ki metamorfoz gibi yılbaşına doğru çıkaracak beklicez bakalım

tarkaseksüel
26-09-09, 01:33
tarkanda tam bir star havasıvar bu videoo daa

fincan
26-09-09, 14:13
Teşekkürler Dilaraer güzel röpartaj olmuş bizede güzel haberler geldi bu arada ingilizce sıngle için çalıştığınıda öğrenmiş olduk umarım güzel şeyler olur en iyisini hakettiğini düşünüyorum her zaman.Umarım bu sefer emeklerinin karşılığını alır.

ozangüney
26-09-09, 14:38
ingilizce single holeyyyyyyyyyy yaşasın tarkan bu uluslarası işi bırakmıycak seviyorum bu adamı ya iyiki serdar ortaç yada mustafa sandal diğilde tarkan hayranıyım

gence
26-09-09, 16:41
Aksanı öncekine göre değişmiş geldi bana da:)Kulağa hoş geliyo:)Bi de global warming:)artık ben ona global warning diyorum demesi hoşuma gitti.İngilizce single.Hasankeyf den de bahsetmiş.Ülkemizin de böyle sıkıntıları olduğunu duyurmuş:)Dolu dolu olmuş röportaj

trknmania
26-09-09, 17:06
Aksanı öncekine göre değişmiş geldi bana da:)Kulağa hoş geliyo:)

aynı fikirdeyim....böyle çok daha hoş olmuş aksanı...:)

ece**
26-09-09, 17:17
çok teşekkürleerr :)) türkiyeye ne zaman dönecekti ya tarkan??