PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : keşke böyle olsa

tarkaseksüel
17-09-09, 15:11
tarka.com da keske bu tür bişe olsa
yapan çok iyi bir tasarım yapmışş...

Görmek için Tıkla... (http://www.yalinonline.com/)

Yakisikli89
17-09-09, 15:29
evet. cok begendim. sagol paylastigin icin

tarkanımsı
17-09-09, 15:32
güzelmiş hakaten tarkanfan yapsın herseyı devletten beklememek gerek hiçmi bılg. programcısı yok fanlar arasında yada bu işlerden anlıycak biri hazırlayıp yollasa tarkan.com a hayır demezler bence...

madheart44
17-09-09, 15:34
hazırlayan işini ii biliyomuş gerçekten çok başka bişi olmuş...

**MegaStarkan**
17-09-09, 15:41
Bende baska bir site aciliyor... link sekilinde verir misin?

MassConfusion
17-09-09, 15:58
Yalın ın sitesi harika olmuş ya

eskalen
17-09-09, 16:44
Cok guzel yapmis cidden...Bugunde haberi vardi 4,5 milyon insan ziyaret etmis! Sanatcilar web siteleri araciligiyla fanlariyla iletisime gecmeli, zengin icerikler sunmali tasarimla, icerigiyle...Bunlar gunumuz blog ve internet dunyasinda yadsinamaz gercek... bunun faydasi oldukca yuksektir...Yalin ornek iste!
Bende tam da bu konu uzerine yazi eklemeyi dusunuyordum aylardir..Sirketlerin internet stratejilerinin geliştirilmesi ile ilgili PR 2.0, sosyal medya ilişkileri, blog ve interaktif pazarlama danışmanlığı hizmetleri veren Murat Buyurgan'in 2008 yilinda kendi sitesinde Tarkan'in sitesi hakkinda yazdigi kisa bir yazi var, okumanizi tavsiye ediyorum. Kaynak:(muratbuyurgan.com) Yazi soyle;

"Tarkan’ın web sitesi www.tarkan.com maalesef çok başarısız
Konser sonrası elimizde CD şeklinde olan Tarkan şarkılarını bilgisayarıma atmaya, konserde yeniden hatırladığım halâ büyük keyifle dinlenebilecek Tarkan şakılarını MP3 çalarımdan yeri geldiğince dinlemeye karar verdim. Malum eski albümlerin bir çoğu Windows Media Player’dan bilgisayara atılınca albüm ismi, kapağı, şarkı isimleri çıkmıyor. Şarkı 1, şarkı 2 gibi isimler yer alıyor. İsimlerini düzenlemek üzere Tarkan’ın eski albümlerine ve şarkı isimlerine bakmak üzere doğal olarak Tarkan’ın resmi web sitesine girdim. İşte hayal kırıklığı burada başlıyor.

Tarkan’ın resmi web sitesi www.tarkan.com sadece son albümü Metamorfoz’a adanmış. Tasarım olarak gayet başarılı bir web sitesi. Ama amacına hizmet etmiyor. Tarkan gibi bir sanatçının web sitesinde yapılabilecek okadar çok şey varki.
Web sitesinin başarısız olması Tarkan’ın başarısını elbette gölgelemiyor. Tarkan’ın bir web sitesi olmasa dahi kimse de “Tarkan’ın web sitesi yok. Ben bir daha Tarkan dinlemem!” demeyecektir. İşte bu durum web sitesi sahip olması gereken her kişi veya kurum için genelde geçerli olduğu ülkemizdeki web sitelerinin bir çoğu başarısız ve amacına hizmet etmiyor.
Şarkı isimlerini bulmak ve çok çok fazlası konusunda wikipedia imdadıma yetişti Allahtan…."

Ayrica bu yazinin altinda tek bir yorum var ve tek bir paragrafini koymak istedim cunku cok iyi ifade etmis bu sanatcilarin website isini, soyle;

"Sanatçının, özellikle büyük kitlelere hitap eden bir sanatçının sorumluluğu çok fazla diye düşünüyorum.. Her ne kadar hitap ettiği kesim veya o kesime ulaşmasını sağlayan araçlar anlamasa da, ya da anlamak istemese de, onların etkilerini kullanması gerekiyor… Kötüye giden süreci en azından yavaşlatmak için.."
bence; Tarkan'in yeni album hakkinda bilgilerini burada paylassa ufak ufak ne buyuk etkiler yaratir ve bircok fanlarinda onyargilari hatta dusunceleri degisir, Tarkan cok kotuye gitme durumu yok da hic olmazsa bu yeni album sureci icin websitesi iletisimiyle farklilik gostermeye baslar bir nebze " soyle mi yapacak boyle mi yapacak" gibi algi karmasamalarina bir dur der...Bu sanatcinin insiyatifine kalmis bir sey, kendi tercihine istemesine, onem vermesine bagli bir sey, istedigi kadar yaninda website tasarimcilari olsun...Kendisi bizzat istemedigini ve "ilgilenmedigi" surece bir sey olmaz...Yani mesela ben Tarkan'in o new york mercedes moda haftasi resimlerini kendi internet sitesine kendisinin eklemesini isterdim baska yerlerden bizim bulmamiz degil yani, ole olsun yanki cok daha buyuk olurdu inanin. Resimlere ister kotu diyin ister guzel (Resimin kotu veya guzel olmasiyla alakali degil durum)...Bunu yapmasi bile site trafigini oldukca artirirdi...Tabi bir fotografla sinirla olmaz bu, uzun vadede sosyal medyanin gucunu yani websitesinin iletisim ve "paylasma' olarak Tarkanin kullanmasi cok iyi olur , bu kadar uzak kaliyor fanlardan yani!!

gülcan
17-09-09, 18:00
Yalının şarkılarınıda çok severim kendisinide her albümünü alıyorum adam çizgisinde gidiyor siteside güzelmiş teşekkürler paylaştığın için..

ece**
17-09-09, 18:54
çok güzell olmuş gerçekten de..biraz bizi önemsesen deeğerimizi hisstesek..koskoca tarkanın bi resmi web sitesi yok demezlermi ya adama :S:S

trknmania
17-09-09, 19:00
çok güzell olmuş gerçekten de..biraz bizi önemsesen deeğerimizi hisstesek..koskoca tarkanın bi resmi web sitesi yok demezlermi ya adama :S:S

offf evet yaa bizde tarkan fanları olarak kendimizi özel ve önemli hissetmek istiyoruz...birazcık bizimle de ilgilense tarkan ne olur sanki yaa:((((

tarkaseksüel
17-09-09, 19:34
Bende baska bir site aciliyor... link sekilinde verir misin?
http://www.yalinonline.com/

muck muck
17-09-09, 21:16
Tarkan bu işte biraz geri kaldı..2001 yılındaki sitesi gayet güzeldi,sonra bozdu biraz..Ama herkesin webstesi ayrıdır yapabilecek hiç bir şey yok..Yalın zaten kaliteli işler yapıyor..

TarkanColl
17-09-09, 22:13
Tarkan'ın saçı Yalın'ın saçını andırmıyor mu?

ece**
17-09-09, 23:37

aaaa haklısın ebru ablacım cidden andırıo tarkanın yanları daha dazlak okadar ;)

Ferya
18-09-09, 01:36
Güzel olmus gercekten ,paylasimin icin cok sagol.

Dark_blue
18-09-09, 02:14
yaklasik 6 aydir yapim asamasinda tarkan.com :(( yenilik bekliyoruuzzzzzzzzzzzzz

Dark_blue
18-09-09, 02:15

Bence oda biraz kendini tarkan saniyor ;) özendigini düsünüyorum...

tarkaseksüel
18-09-09, 15:01
yalın ın saçları tarkanın aradabir klibindeki hallerini anımsatıyor.. bi ara tan ın saçlarıda öyleydi ama o da tekrar saçlarını kestii..

haluk seki
18-09-09, 15:07
evet çok beğendim ama o siteyi yalın yapmış tarkanda öyle bir siye yapsa biz onun her albümünü alıyoruz oda bize bir hediye verse
ve güzel bir site yapsaaaa

trknmania
18-09-09, 21:24
ben pek beğenmedim yalının sitesini çok karman çorman olmuş yaa...bence daha sade bir site çok daha hoş olurdu...ama tarkanın metamorfoz zamanındaki sitesi de sadelikten ölüyordu...şunun bir ortasını bulsalar hem dolu dolu bir site olsa hemde sade bir şıklığı olsa sitenin:)çok mu şey istiyorum ki yaa...

sEçİl
19-09-09, 03:48
:19:süper bir site olmuş yaaaa bızde bole bır sıte ıstıyoruz tarkanımdannn:(gercekten yalına tebrıkler dogru kısyle calısmış!!!ayyy baktıkca heweslendım ya gercekten çok guzel bır iş çıkarmışlar=)