PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan Eurovision'a Gider mi ?

HakanÇelik
16-09-09, 12:26
Tarkan ilk olarak 2003 yılında T.R.T’den Eurovision için teklif almıştı, ancak Tarkan teklifi kabul etmemiş yerine Sertab Erener gitmiş ve Türkiye’ye birinciliği getirmişti.O yıldan sonra hemen hemen her yıl Tarkan’ın yarışmada Türkiye’yi temsil etmesi gündeme gelmişti.

Tarkan’ın adı Eurovision şarkı yarışması için adı defalarca anıldı, ancak hemen hemen hepsi dedikodudan ibaretti. Bence Tarkan Eurovision şarkı yarışmasına katılma konusuna sıcak bakmaz,hatta katılması söz konusu bile olmaz.Çünkü Tarkan son birkaç yılda müdafaa oynayan ve skoru korumaya oynayan bir futbol takımı gibi , biraz ürkek biraz rölanti.Onun için böyle bir riske girmek kariyerinin sonu dahi olabilir. Zaten “Metamorfoz” albümü ile epey bir eleştiri aldı, 2009 yılında yayınlamak istediği albümünü bir türlü tamamlayamadı., bitirdiği albümü içine sinmediği için yayınlamadı. Ondan bir albüm beklerken birden onu prodüktör olarak gördük.Nasıl ki Rafet El Roman , Yusuf Güney’i pazara sunduysa oda Emir’i bize sundu. Bu onun yorumcu kimliği ile değil farklı bir kimlikle gündeme gelmesine sebep oldu. Aslında yine defans oynayan bir futbol takımı gibiydi, albümünü yine erteliyordu.Ondan bir kontratak beklerken riskli bir atak olan Eurovision’da adını görmek hayal gibi bir şey olur.

Tarkan Ne Zaman Eurovision’a Katılır ?

Bana sorarsanız Tarkan Eurovision şarkı yarışmasına kolay kolay katılmaz , ancak 1980 yılındaki durum gerçekleşirse katılır. 1980 yılında Ajda Pekkan’a da günümüzde Tarkan’a yapıldığı gibi Eurovision şarkı yarışmasına katılması için epey bir baskı yapılmıştı. Ajda Pekkan nuh diyordu peygamber demiyordu, yarışmaya asla katılmak istemiyordu. Ülkenin milli bir morale ihtiyacı vardı ve dönemin siyasileri bu morali ancak Ajda Pekkan’ın getireceği Eurovision başarısı ile düzelteceğine inanıyordu. Tam o sırada araya hatırı sayılır siyasi kişiler girdi ve özel ricalarda bulundu, hatta dönemin başbakanı Demirel’in dahi Ajda Pekkan’ı aradığı iddialar arasında. İşte Tarkan’ın durumu da böyle hadiseye dönüşürse o zaman Eurovision’a gidebilir. 2010 yılı İstanbul’un Kültür Başkenti olduğu için önemli bir yıl, Türkiye Avrupa’da yükselen bir konjektür içinde,böyle bir yılı Eurovision şarkı yarışmasına yansıyabilir ve araya hatırı sayılır kişiler girer hatta başbakan dahi araya giderse Tarkan 2010 yılında Türkiye’yi Euroision şarkı yarışmasında temsil edebilir.

Peki Sonuç Ne Olur ?

Tarkan Türkiye’nin Avrupa’da en fazla tanınan müzik markası, uluslar arası kamu oyu onu tanıyor ve bir fan kitlesi var. Bütün bunlar avantaj olabilir ancak nasıl Patricia Kaas Fransa adına, Sakis Rouvas Yunanistan adına, dünyaca ünlü besteci Andrew Weber İngiltere adına hüsran yaşadıysa Tarkan’da yaşayabilir.Çünkü Tarkan bu yarışmada ikinci dahi olsa prestij kaybına uğrar..Yani birincilikten başka her türlü derece onun son yıllarda uyguladığı defansın çökerek gol yemesine sebep olabilir.Ama eğer birinci olursa Tarkan Mega Star unvanına Ultra Mega Star unvanını da ekler.

http://www.michaelshow.com/index.php?controller=editorcomment&nm=182&action=detail

muck muck
16-09-09, 13:12
Birakin basbakani,Tarkan'i melekler arasa eruvisiona katıl diye katılamz,tarkan'da ki inat başka kimse de yok çünki.a der a yapar,b der b yapar..ama albüm konusunda a der z yapar ya o da ayrı..tarkan katılırsa 1.olursa ultra ekini alırsa şu olursa bu olursa ... teyzemin sakalları olsa amcam olurdu..Tarkan zaten Avrupada ve Asyada belli bir kitleye hitap eden sanatçı...Yerinde teklemesine üzülüyorum ama durum malesef bundan ibaret.
Eurovision bir Avrupa kurumdur ve Tarkan bunda 1. olsa dahi,Amerika'da hiç bir katkısı olmayacaktır,çünki Amerika katılmıyor..Haaa,eğer Tarkan Grammy kazanısa,ki imkansiz bir sey deil,o zaman Madonna bile onu ayakta alkışlar...Tarkan öyle uçuk kaçık bir albüm yapmalı ki Ölürüm Sana'yı bile sallamalı..tirajlar 20-30-40 milyona çıkmalı..[evet imkansız bu devirde,o kadar da değil xD]heh,o zaman Tarkan'ı Amerika değil Antartika'da ki Penguenler bile tanır..

bounce
16-09-09, 16:54
şundan kesinlikle eminim ki
tarkan eurovision da birinci olursa da ultra megastar olamaz.çünkü dünyada öyle bir bakiş açisi yok eurovisiona..şu an burdaki üyelere sorsak gecen senenin 1.olan şarkisini bilmeyebilir-ki buna bende dahilim-.
Yani sertap erener,athena,mor ve ötesi bunlar eurovisiona gitti.ve inişe geçtiler.sertap erener 2009 yilinda çikardiği single bu böyle ile biraz yükselişe geçti.bir tek kenan doğuluya çok kötü etki yapmadi ama bir önceki albümüne göre bu albümü biraz daha gerisinde..hadiseyi konuşmaya değmez!!!!!!yani eurovison kimseye bişey katmiyor

bence eurovisiona kolbasti ekibi gitmeli.

Dark_blue
16-09-09, 17:05
Fatih ürek gitsin farkli bir tercih olur Hade hadee der :)))

madheart44
16-09-09, 17:33
Tarkanın hiç gideceğini sanmam ayrıca gitmemeli de bence....
Kim gitmeli die sorulursa Müslüm Baba hiç fena olmazdı :D :D

Solist
16-09-09, 18:01
gitmez........

muck muck
16-09-09, 18:01
ben şahsi fikrimi yazdım Tarkan'ın gitmesinden yana,giderse izlerim,hatta süpriz yaparım en önden biletimi alır o ülkeye gierim izlerim..valla 1.de olur,ama bu tarkana hiç bir şey katmaz..Bence kadın giderse Hande Yener yada Sertab Erener(2.Kez)gitsin..
Erkek,erkek..Erkek iyi şarkıcı var mı ya?Hmm buldum Musti gitsin.

ozangüney
16-09-09, 18:25
bence tarkanı gerçekten iyi izlemlemiş biri tarkanın son yıllardaki çalışmalarını onu kırıcak biçimde değil de olduğı gibi eleştirmiş defans taktiği falan bide şu var evet devlet büyükleri araya girerse tarkan gidebilir

Mega Fanat
16-09-09, 19:27
TARKAN Eurovisionu ciddiye almiyor. Bu yuzden katilmiyor. Hatta Bakude de Eurovisionda hep politika donuyor soylemisdi.Ama yine de hatiri sayilir kisiler de rica da bulunsalar,belki o zaman gider. Ama bu da dogru bi sey diyil. Uzerine gitmemek lazim bence. Ben de istemem Eurovision'a katilmasini. Cunki dogru soyluyo,o yarismada hep politika donuyor.

denizmavisi
16-09-09, 20:13
Tarkan kaç kere gitmeyeceğini belirtti ne diye devamlı Tarkan ile ilgili haber yapıp duruyorlarki, gitmemekle en iyisini yapıyor kimseye kanıtlayacak bişeyi yok kariyerinin zirvesinde ne diye böyle siyasi oyunların döndüğü bir yarışmaya katılıp da kariyerini zedelesin hem marifet orda 1.olmak değil her zaman ülkemizi en iyi şekilde dünyada temsil edebilmektir zaten bunu da tek başarabilen starımız Tarkan gerisi yalan...

eskalen
16-09-09, 20:47
Tarkan'in Eurovision'a katilmasi durumu prestij kaybina ugratir ugratmaz yorumlarina bence hic girismeye gerek yok! Bireysel marka yonetimi acisindan bakmak lazim..Ali saydam "Tarkan Eurovision" konusu hakkinda yazdigi makalesi cok yerinde tespitlere yer vermistir..Tarkan'in Eurovision'a katilmasi kendi bireysel markasi acisindan bir sey kazandirmaz!! Milli deger olarak yardim edecekse produksiyon hizmeti olarak destek vermeli ama sadece o kadar!

tarkantutkunu
16-09-09, 21:18
Tarkan yaptıgı müzikle muhtemelen zaten 1. olur
fakat orda öyle bir adaletsiz saçma oy sistemi var ki
piyango kime çıkarsa gibi
Tarkan bu yüzden bu yarışmaya katılmaz dicem tam da bu yüzden değil
Tarkan sınırları aşmış idol haline gelmiş adına piyasaya sunulmuş ürünleri bile var

yani bu durumda Tarkan'ı beklememek lazım
mesela o çok star Serdar gitsinde görelim Demet gitsin
basın onları şişirip duruyor madem bu kadar destek veriyosunuz onları yazsanıza eurovision için ne o yemedi dimi ya işte:)

trknmania
16-09-09, 21:25
tarkan bence asla katılmaz eurovision'a ve katılmamalı da...çok gereksiz yere büyük bir risk almış olur...ve eğer birinci olamazsa insanlar tarkanın eski başarılarını hemen bir kenara itip bu başarısızlığa yoğunlaşarak tarkanı bitirme politikalarını uygulamaya koyarlar...bu insanlara hiç bir şekilde yaranılmaz çünkü...

sEçİl
17-09-09, 03:35
ya bencede hiç bsey kazandırmaz eurovision o da bunun farkında ülkmeız ıcın mutlaka faydalı olur ama 1.olmazsada tarkanınn dususu konusulur we tamamen baska mewzular acılır uzun bır sure etkısı dewam eder bızım ulkemızde eurovision takıntı halıne gelmıs durumda çünkü!!

hsaex123
17-09-09, 17:51
Tarkan eurovızyona sıyası ısler yuzunden gıtmıyor!!Orada kı sanatcılar hakkıını almıyor ulkeler bırbırıne oy vermıyor bırbırlerıne gıcık ulkelerden tam puan cıkmıyor..Hakeden ıstedıgını alamıyor kı gıtse butun ulklerden tam 12 puan mı alıcak hıc sanmıyorum alabılır ama bıze gıcık ulke coookk

gülcan
17-09-09, 18:11
Gitmesin !

serennn
17-09-09, 18:35
ben daha yabancı ülkelerden tanınmış bi sanatçının gittiğini görmedim ki neden bizim tarkanımız megastarımız gitsin ne saçma kesinlikle gitmesinnnnnnn

ece**
17-09-09, 18:46
gereksiz riskler almaya gerk yok 2.lik bile kariyerini yerinden oynatır ...zaten katılmaz da tarkan akıllı adam..

MEGASTAR
18-09-09, 15:31
Tarkanin bu yarismaya katilicagina ihtimal bile vermiyorum

karma_elcin
18-09-09, 18:56
Tarkan artık bi şey yapmıyo boşu boşuna kafa yormasın kimse...Tarkan sadece seyahat etsin, biz de onu havaalanlarında görmeye devam edelim, Tarkan'dan ümidimi kestim...

muck muck
18-09-09, 20:43
Tarkan artık bi şey yapmıyo boşu boşuna kafa yormasın kimse...Tarkan sadece seyahat etsin, biz de onu havaalanlarında görmeye devam edelim, Tarkan'dan ümidimi kestim...

Valla ne yalan söyleyim,ben de.. :12:
Tarkan Avrupa'yla yolunu kesti.Kaç albümdür Avrupa'da sattığı da yok..
Tek şu berbat imajini bir an önce değiştirsin ve türkiyede albüm yapsın..bari yusuf güney'lerin kademesine düşmesin de.. :11:

trknmania
18-09-09, 21:36
Valla ne yalan söyleyim,ben de.. :12:
Tarkan Avrupa'yla yolunu kesti.Kaç albümdür Avrupa'da sattığı da yok..
Tek şu berbat imajini bir an önce değiştirsin ve türkiyede albüm yapsın..bari yusuf güney'lerin kademesine düşmesin de.. :11:

yok daha neler yaa...tarkan şu an kılını bile kıbırdatmasa yine o kademeye düşmez merak etme...yeni albüm çıktığı zaman en güzel cevabı tarkanım vericek zaten sadece birazcık daha sabır...

siboss1992
20-09-09, 00:13
sonucuna katiliyorum cok hakli