PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sezen ile Tarkan dışarıda

badboyserkan
16-08-09, 15:43
http://img17.imageshack.us/img17/4451/7a1fdf27bfc644388ad30c0.jpg (http://img17.imageshack.us/i/7a1fdf27bfc644388ad30c0.jpg/)

Sezen ve Tarkan Disarida ben Halkin Ortasindayim

15 senedir Türkiye'yi oynatan adam, Türkiye'yi ağlatan adam. Sanatçıların kariyerini parlatan adam. Harbiye Açıkhava konserinde kapış kapış biletleri tükendiği için konser günü bir günden üç güne çıkan adam. O, hiç şüphesiz Türk halkının şifresini çözmüş adam. Serdar Ortaç. Yıllardır yaptığı müzikle milyonları peşinden sürüklemiş, sayısız hit yazmış ve aynı zamanda bir kesim tarafından müziği 'ucuz' olarak değerlendirilmiş, bir popüler kültür markası. Serdar Ortaç, şarkılarını nasıl yazdığını, aşktan beklentisini ve müziğe bakış açısını anlatıyor.

- Ben size pop müziğin kralı diyorum. Siz ne diyeceksiniz?
- Eğer böyle düşünüyorsan gurur duyarım, onurlanırım. Fakat benim kendimi analiz etmem yanlış olur.

- Siz Serdar Ortaç'ı dışarıdan nasıl görüyorsunuz?
- Gülmeyi seven ama unutmuş bir millete iki tebessüm ettirebilen, nehir akarken o nehirde sağlam yüzebilen bir popüler kültür adamıyım. Ancak hiçbir popülerlik bir ömür sürmez. Çok zorlu bir yoldan geldim ben, çok çok uzun bir maraton koştum. 15-16 yıl sonra buralara gelebildim. Babamın çok güzel bir lafı vardır: Merdivenleri çıkarken gördüğün herkese selam ver, inerken onlar da sana selam verecek...

YÜZDE 100 MUTLU BİR ADAM DEĞİLİM
- Siz bunu gerçekten başarabildiğinize inanıyor musunuz?
- Eh! Mecburum tabii. 15 sene geçti. Gördüğüm herkese, bana emek veren, benim için çaba harcamış herkese, ekibime, aileme, dostlarıma iyi davrandım. Çünkü hayat borsa gibi, çıkıyorsun, iniyorsun. Biliyorum, 10 sene sonra birilerine ihtiyaç duyacak hale geleceğim.

- 10 sene sonra zirvede olamayacağınızı mı düşünüyorsunuz?
- İnsan hayatı böyle. Çocuk büyüyene kadar aileye ihtiyacı olur, sonra kendi kanatlarıyla uçar, sonra yaşlılık sınırına geldiğinde yine birilerine ihtiyacı olur.

- Babanızdan aldığınız ve hep kulağınıza küpe ettiğiniz en önemli öğüt nedir?
- Annem ve babam beni iyi yetiştirdiler. Yaşadığım hayat ve çevre çok zor. Onlardan aldığım öğütleri yüzde 100 hayatıma yansıtamamış olabilirim ancak yeterince tecrübe kazandığıma inanıyorum. Üç tane unutmadığım öğüt: İnsanlara saygılı olmak, sabırlı olmak ve akıllı olmak.

- Mutlu bir adam mısınız?
- Mutluluk bir kar ya da yağmur damlası gibi. Düşüyor, eriyor ve yok oluyor. Kimse hayat boyunca mutlu olamaz. 24 saatin her saniyesinde mutlu olamazsın. Ben de yüzde 100 mutlu değilim, halime şükrediyorum.

- Kaç tane hitiniz var?
- Valla tam rakamı bilemiyorum, 100'den fazla dışarı verdiğim şarkı var. Kendiminkileri de sayarsak 500'e yakın şarkı yaptım. İlk çıkan hitlerim Sibel Can Padişah ve Kanasın, Hülya Avşar Aradın Mı?, Fulden Uras Kaç Kere Sever İnsan, Muazzez Abacı Cesaretim Var, Bu Akşam Hüzünleri Evde Bıraktım, Bengü Korkma Kalbim, Gezegen... Bugün İki Melek, Ajda Pekkan Resim. Bir de benimkileri ekleyin, çok var.

BÜTÜN UYAK SÖZLÜKLERİNİ EZBERE BİLİRİM
- Bir Serdar Ortaç şarkısı hayat da kurtarabilir diyorsunuz yani...
- Aynen öyle.

- Peki Türkiye'yi ele geçiren bu şarkılar nasıl yazılıyor?
- Şarkı yazmanın bir tarifi yok. Havadaki toz taneleri gibi, çıktığı zaman içine giriyor. Eğer formül varsa sözlerde geçerli. Türk milletinin müziği muhteşem bir deniz, ozanlarımızın tasvirlerinden içimde kalan kırıntılar belki yardım ediyordur bana.

- Söz yazarken nelere dikkat ediyorsunuz?
- Eğer şahsiyet diyorsan belki üçüncü mısrada 'haysiyet' diyeceksin. Belki üçüncü mısrada kullandığın 'haysiyet'i 18. mısrada 'eziyet' olarak göndereceksin. Yani eğer yüreğe bir şırınga bir damla yolladıysan onu şarkının başka bir yerinde bir daha hatırlatmalısın. Uyaklara dikkat etmelisin, kafiyeler çok önemli. Ben Türkiye'de bugüne kadar yazılmış bütün uyak sözlüklerini ezbere bilirim. Hafızam çok kuvvetlidir. Türk Şiiri Antolojisi'nden tutun bilmem ne tarihinde yazılmış Deyimler Sözlüğü'nün 32. sayfasının 22. satırını sor söylerim, o kadar çok okurum. Bence bunların yardımı var.

http://img17.imageshack.us/img17/5397/ap2009081608forum.jpg (http://img17.imageshack.us/i/ap2009081608forum.jpg/)

Sabah - Pazar /Ayse ozyilmazel

ozgee
16-08-09, 15:49
neden bilmiyorum ama hic samimi gelmiyor bu adam bana haber icin tesekkürler

trknmania
16-08-09, 16:01
Sezen ve Tarkan Disarida ben Halkin Ortasindayim

evet onlar halkın dışındalar çünkü gerçek starlar onlar...diğerleri de sadece halkın içindeymiş gibi gözüken ve aslında hiç de halkın içinde olmayan,bu gün bir ekmeğin fiyatının nekadar olduğunu bilmeden su gibi para harcayan ve sanatçıyım diye geçinen insanlar...

ayrıca serdar ortaç bence felaket bir besteci..resmen otomatiğe bağlamış kendini...duygudan eser yok şarkılarında...serdar,tarkan ve sezenin yakınından bile geçemez beste konusunda...

haber için teşekkürler serkan:)

denizmavisi
16-08-09, 16:03
serdar gerçekten kompleksli bi insan eski röportajlarından birinde Tarkanı kıskandığını da ifade etmişti bazı şarkıları güzel olsa da bende sevemedim bu adamı

badboyserkan
16-08-09, 16:19
Sabah gazetesi söyleşi Tarih : 16.08.2009

Sabah Gazetesinde çıkan söyleşide " Sezen ve Tarkan dışarıda ben halkın ortasındayım " sözleri bana ait değildir.

Bana sorulan soruda " sizi halen kabul etmeyen bir kesim var , neden " sorusuna " aslında ben tam ortada burdayım , kabul etmeyen varsa onlar belkı dısarıdadırlar " dıye cevap verdım . ancak sözlerim yukarıdakı gıbı yansıtıldı.

Ayrıca bır baska soruda " Ortak projelerde neden yer almıyorsunuz " sorusuna da " teklıf gelırse seve seve gıderım" dıye cevap verdım . bu sorunun cevabıda " Sezen ve tarkan benı cagırmadı " dıye yazıldı.

Bılgınıze
Serdar Ortac

(Serdar Ortac.com.tr)

dudu_dilli
16-08-09, 16:23
Ben bu adamı başından beri sevmiyorum saten tarkancığımı kıskanmaktan başka birşey yaptığını göremedim görmekte istemiyorum saten yolda görsem selam vermem yani o yüzden bu kişi hakkında fazla yorum yazmak istemiyorum tarkancoll sitesindede onun adını duymaktan Bıktım artık

trknmania
16-08-09, 16:25
Sabah gazetesi söyleşi Tarih : 16.08.2009

Sabah Gazetesinde çıkan söyleşide " Sezen ve Tarkan dışarıda ben halkın ortasındayım " sözleri bana ait değildir.

Bana sorulan soruda " sizi halen kabul etmeyen bir kesim var , neden " sorusuna " aslında ben tam ortada burdayım , kabul etmeyen varsa onlar belkı dısarıdadırlar " dıye cevap verdım . ancak sözlerim yukarıdakı gıbı yansıtıldı.

Ayrıca bır baska soruda " Ortak projelerde neden yer almıyorsunuz " sorusuna da " teklıf gelırse seve seve gıderım" dıye cevap verdım . bu sorunun cevabıda " Sezen ve tarkan benı cagırmadı " dıye yazıldı.

bilgiler için teşekkürler serkan...:41:ama benim anlamadığım şey neden üst üste serdarın sözleri çarpıtılıyor acaba...her seferinde aynı şey yanii...sıkıcı olmaya başladı artık iyice...

tarkantutkunu
16-08-09, 16:44
bu adam şarkı yapabiliyor kendine görede kitlesi baya bir iyi sonuçta nefes albüm'üne satışlarda öndeydi
ama bizim medya bunu hep farklı yansıtıyor
kıyasmalara dikkat

oda biliyor onlarda biliyor Tarkan'ın bir numara oldugunu özellikle bu karşılaştırmayı yapmak niye

Tarkan Karma albümün'den sonra Türkiye'yi bıraktı kaç sene neredeyse full albüm yapmadı bir nevi serdar'a bırakmış oldu piyasa'yı geri geldi ve tekrar'dan piyasa'yı ele geçiriyor bu zaman içersinde hep popüleritesini koruyabildi
bunu görenlerde ona engel olmak istiyor.

starzu
16-08-09, 17:15
basının uydurma haberleri aralanı bozup haber yapma peşindeler:13:

TarkanColl
16-08-09, 17:38
bravo kendini köşe yazarı sanan ikoncanlara...

Solist
16-08-09, 18:29
yildiz tilbe : yuru anca gidersin :)

*HiLaL*
16-08-09, 19:14
Ben SerdarI seviyOrum =) ne biLiyim $arkILarI mükemmeL e$siz biri benCe oda. Ve bence BAsInInda abartmasI bunLar.. Yanii Serdar Ortac mükemmeL yazIyOr + söyLüyOr yanii ben SeviyOrum. Haa eger kii TARKAN I böyLe kötüLüyOrsa gercektende ki sanmIyOrum yani ne biLiim yaLan gibime geLiyOr, Oda KISKancLIgIndan derim. Zaten bu üLkede kimse TarKanI cekemiyOr KISkanIyOr, Ibrahim TatLIses, Ferhat göcer vs vs yazarLar SanatcILar.. biLemiyorum kime inanaLIm ?!?!
En iyisi hepsine kuLak tIkayIp "DiLLi DüdükLEr" diip GecmeK ;)

sally
16-08-09, 19:58
Serdar ortac herzamkisi gibi Tarkani kiskaniyor

İZMİRLİ
16-08-09, 20:05
Tarkan kadar kaliteli olmadığı açık bir şekilde ortada, ama türkiye de yaşıyorsan bu adama saygı duyacaksın, bence yaptıgı işte son derece başarılı...

ece**
17-08-09, 20:13
bence serdar okadarda kötü bi adam değil ya... medya çok çarpıtıo olayları ya...

fuatuslu
22-08-09, 02:05
Kim ne derse desin kaç şarkı yazarsa yazsın TARKAN 1 NUMARA!...