PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oohhh! Tarkan albüm çıkarmadı ya...

HakanÇelik
04-08-09, 00:53
Ne çok zaman geçmiş buraya iki satır bir şeyler yazmayalı... "Köşe yazıları" bölümü açılırken sözde haftada bir, yazacaktım kalbimden geçenleri. Aslında yazı yazmak için yeni albümü bekliyordum. Albüm değil sıngle gelecek denildiğinde, ehh ne yapalım sıngleden sonra yazarız bir şeyler dedim. Maalesef elimiz boş ayrıldık bu yazdan. Oohhh !!! Tarkan yine bizi ters köşeye yatırdı ya... O'nu sevmemin bir yanı da sözünde durmaması. Biz deli gibi albüm beklerken, dedi ki sesinizi kesin ve yerinizde oturun albüm malbüm yok :)

Hayır anlamadığım nokta niye ağzımızın suları boşuna akıyor. Sanki adam her yıl albüm mü yapıyor? Tarkan severler bilir ki, albümleri çok uzun aralıklarla çıkar. Bu yüzden dizimizi kırıp yerimizde beklesek en iyisini bence yaparız. İçinizden niye bizi boşuna ümitlendirdi diyenler vardır. Hiç kusura bakmayın ben konu Tarkan'sa boşa ümitlenmeyi bile seviyorum. Öyle afra tafra yapıp yalan söyleyecek halim yok. Hem neyimize yetmiyor, "Çantada Keklik" ve "Ben Sen Olamam"... Onlar da Tarkan'ın şarkıları... Onlar da Tarkan'ın duyguları...

Bir de forumda okuduğum eleştirilerin bazılarına çok güldüm. Yok Tarkan albüm çıkarmıyor, seneye çıkaracağı albümü almayacam. Yok Tarkan bizi kandırdı. Yok Tarkan şöyle yaptı, yok Tarkan böyle yaptı. Eee ne yapalım yani? Siz birini severken yalnız iyi taraflarını mı seviyorsunuz? Günahıyla, sevabıyla sevmiyor musunuz? Şayet ben öyle yapıyorum. Tarkan'ı iyisiyle, kötüsüyle seviyorum. Eleştiri her zaman iyidir; ama mantıklı olmak koşuluyla. Bir kesim var ki, Metamorfoz'a kafayı takmış durumda. Abicim beğenmeyebilirsin, niye yerin dibine batırıyorsun güzelim albümü. Bal gibi de şahane bir albümdü. Müyaptan iki ödül birden alan tek Tarkan albümü. 2008'in satış galibi. Bence Tarkan'ın en iyi albümlerinden biri...

Siz eleştirilere fazla kulak asmayın. "Metamorfoz" kötü diyenlere aldırmayın. Sanki "Karma" çıktığında beğendiler mi? Sanki "Dudu" çıktığında beğendiler mi? Yoo o zamanlar da köşe yazarları atıp tutuyordu. Kuzu Kuzu ile az mı alay ettiler? BBG Tarık Tarkan'ı geçti diye az mı haber yaptılar? "Dudu" çıktığında Tarkan hep aynı tarz söylüyor demediler mi? Biz Tarkan severlerin bir çoğu da buna katılmadık mı? Tarkan'da "Metamorfoz"la biraz yenilik yapınca yine kıyameti biz koparmadık mı? Şimdi eski albümlerindeki tarzına dönecek diye göbek atıp oynayan biz değil miyiz? Sahi bizim tam olarak fikrimiz ne? Ben tam olarak anlamadım da... Tarkan'ın işi de zor. Ne istediğini bilmeyen bir kitle var önünde :)

Bence Tarkan ilk iş olarak "Dedikodu"ya hemen bir klip çekmeli. Kış döneminde ise "İstanbul Ağlıyor"a bir klip gelmeli. Şubat gibi de "Hop Hop"a klip çekmeli. Bu şarkılar başka bir şarkıcıda A1 şarkısı olur. Bilincinde değil galiba... Mayıs gibi de ilk önce yeni albümden bir sıngle... Temmuzda da albüm. Budur işte ! Diyorum işte beni menajerin olarak al işe beni dinlemiyor. Almazsa almasın Serdar'dan ve Mustafa'dan da teklif var, onları değerlendiricem :)

Hakan Çelik
Ağustos 2009

hilfa
04-08-09, 01:01
bravo bu güzel sözlere verilecek en güzel cevap harikasınnnbravo

starzu
04-08-09, 01:11
ağzına kalemine yüreyine sağlık aklımdan geçipte bir türlü toparlıyamadığım kelimeleri inci gibi sıralamışsınbravo

trknmania
04-08-09, 01:23
offf tek kelimeyle mükemmel olmuş :)ellerine yüreğine sağlık:)

benisev
04-08-09, 01:26
Arkadaşlar farkinda misiniz tarkan gitgide müzikten kopuyor, artik bestelerini satiyor ve yeni yildizlar ariyor! Evet maalesef tarkan bizden yavaş yavaş kopuyor! Farkinda misiniz arkadaşlar tarkan hedef küçültüyor dudu albümünden yani 2003 yilindan beri! Sanki üstüne bir yilginlik çökmüş! Son yillardaki düşüşünün bir nedenide yeni albümlerinde şarkilarinin tamaminin tüm söz ve müziklerini kendi yazmak istiyor! Buda ona maalesef pahaliya patliyor! Ya bu konu üzerinde saatlerce konuşabilirm ama içim sikiliyor üzülerek yazdiğim bu satirlara! Tarkan'a ulaşmaya çalişiyorum yillardir, sonunda sahneye firlayip elimden geldiğince anlaticam sahneden inene kadar onda gördüğüm yanlişlari! Yeter artik ben 1994 de bizleri ekrana kilitleyen oynama şikidim diyen, daha sonra 1997 de şimarik ve nihayet 2001 de kuzu kuzu diyen gerçek "megastar" tarkan'i mi çok özledim hemde çookk! Ne olur tarkan sanatçi ticaretini birak derhal dünya çapinda ses getirecek bir albümle 2010 yazinda karşimiza çik artik bu seneden geçti, sakin bir daha kiş ortasinda ya da kiş başinda albüm çikarma! Artik daha fzla üzme biz hayranlarini özüne dön! Elektronik müzik değil 1990 larin soundlariyla dolu bir albümle tüm dünya ya ben daha ölmedim de! Biktim artik medyada seni eleştirmelerinden, tarkan artik eski tarkan değil demelrinden! Ya bu 01 ağustos 2009 daki (en son konseri) harbiye konserinin reklamini yapan çok ünlü bir gazetede şu satirlari okurken nerdeyse ağlayacaktim "her ne kadar son dönemlerde yaptiği işler ses getirmesede hafta sonu için iyi bir alternatif olabilir tarkan'in harbiye konseri" bu sözleri okurken inanin gözlerim doldu! Tarkan ne olur özüne dön, elektronik müzik değil, 1990 larin saunduyla dolu gerçekten bomba gibi bir albümde 2010 haziran başinda dön artik aramiza, lütfen lütfen!!!!!!!!

devilscream
04-08-09, 01:49
Süpersin abi :)
Duygularimiza tercuman olmussun:):)

cansu06
04-08-09, 01:51
olay budur işte bu sitede olupta bu yıl cıkmoyosa albüm almıycam diyenlere cok güzel cevap verdin hakan abi süpersin:20:bravo

tarkaseksüel
04-08-09, 01:52
biz gunahıyla sevabıyla severken bizi kım mutlu edecek???
kımseyı sureklı pohpohlayamam varsa bana ters durum çıkar soylerım katılan katılır katılmayan katılmazz....Album oncesı gıttıı Kaç kere konser verdı olacak şeymi önceden tarkan bi kapanırdı gozukmezdı tv de merak edeerdık nasıl olcak imajı diye heyecan yaratırdı böyleside daha sevklı olurdu...album oncesıhiç gerek yktu o kadar konsere yok ataşehir yok festıval albume hiç yuklenmedı dolayısıyla düzzenlemeler beğenılmedı sezen tarafından ve ALBUM ÇÖPEEEE... olacak da buydu zaten.....Hadi şimdi yenıden kolay gelsin. merak etmeyın eylulde olmazz

eğer bir çıkacak album olur ve bu yaz a denk gelmesze tekrar soyluyorum almicam...

HakanÇelik
04-08-09, 02:09
biz gunahıyla sevabıyla severken bizi kım mutlu edecek???
kımseyı sureklı pohpohlayamam varsa bana ters durum çıkar soylerım katılan katılır katılmayan katılmazz....Album oncesı gıttıı Kaç kere konser verdı olacak şeymi önceden tarkan bi kapanırdı gozukmezdı tv de merak edeerdık nasıl olcak imajı diye heyecan yaratırdı böyleside daha sevklı olurdu...album oncesıhiç gerek yktu o kadar konsere yok ataşehir yok festıval albume hiç yuklenmedı dolayısıyla düzzenlemeler beğenılmedı sezen tarafından ve ALBUM ÇÖPEEEE... olacak da buydu zaten.....Hadi şimdi yenıden kolay gelsin. merak etmeyın eylulde olmazz

eğer bir çıkacak album olur ve bu yaz a denk gelmesze tekrar soyluyorum almicam...

Çok özür dileyerek sormak istiyorum. Senin herhangi bir albümü alman da mevsimler mi etkili oluyor. Yoksa Tarkan bu yaz çıkaracam deyip de çıkarmadığı için mi bu tavrı aldın? Hayır tamamen kişisel merakımdan dolayı soruyorum. Yanlış anlaşılmasın lütfen. Eğer sözünde durup bu yaz çıkarmadığı için albümü almayacaksan, ayrı bir konu. Demek ki sen hayatında söylediğin her şeyi zamanında yapmışsın. Bunun için de ayrıca alkışlamak isterim seni. Eğer öyle olmazsa Tarkan'ı bu denli eleştirmezdin değil mi?

Albüm almama konusuna gelince, tamamen kişisel bir tepkidir. Tarkan'ın bu durumdan zerre etkilenmeyeceği açıktır.

tarkaseksüel
04-08-09, 02:17
evet etkılenmeyeceğikesin biraz inat bi insanım biliyorum zararı bana..
almama nedenım tarıhın süreklı ertelenmesı...ne denıyorsa o zaman çıksın..bu bir değil iki değil...sende bılıyorsun album çıkacak diye nasıl beklediğimizi..

tarkaseksüel
04-08-09, 02:24
boyle bişayapmış olsambile özur dilemeyid e biliyorum....nezaketen bi üzgünüm falan diyebilirdi sizi beklettiğim için..

album çıkmıyr
eeeee
içime sinmedi zaten acelem de yok
eeeee
hani biz hani bizim bekleyişimiz hanı nerde o yenı album heyecanıyla konserler
puuffff hepsihayal bulutuydu sondu gittiii.....

emrepulcu
04-08-09, 06:58
Ne çok zaman geçmiş buraya iki satır bir şeyler yazmayalı... "Köşe yazıları" bölümü açılırken sözde haftada bir, yazacaktım kalbimden geçenleri. Aslında yazı yazmak için yeni albümü bekliyordum. Albüm değil sıngle gelecek denildiğinde, ehh ne yapalım sıngleden sonra yazarız bir şeyler dedim. Maalesef elimiz boş ayrıldık bu yazdan. Oohhh !!! Tarkan yine bizi ters köşeye yatırdı ya... O'nu sevmemin bir yanı da sözünde durmaması. Biz deli gibi albüm beklerken, dedi ki sesinizi kesin ve yerinizde oturun albüm malbüm yok :)

Hayır anlamadığım nokta niye ağzımızın suları boşuna akıyor. Sanki adam her yıl albüm mü yapıyor? Tarkan severler bilir ki, albümleri çok uzun aralıklarla çıkar. Bu yüzden dizimizi kırıp yerimizde beklesek en iyisini bence yaparız. İçinizden niye bizi boşuna ümitlendirdi diyenler vardır. Hiç kusura bakmayın ben konu Tarkan'sa boşa ümitlenmeyi bile seviyorum. Öyle afra tafra yapıp yalan söyleyecek halim yok. Hem neyimize yetmiyor, "Çantada Keklik" ve "Ben Sen Olamam"... Onlar da Tarkan'ın şarkıları... Onlar da Tarkan'ın duyguları...

Bir de forumda okuduğum eleştirilerin bazılarına çok güldüm. Yok Tarkan albüm çıkarmıyor, seneye çıkaracağı albümü almayacam. Yok Tarkan bizi kandırdı. Yok Tarkan şöyle yaptı, yok Tarkan böyle yaptı. Eee ne yapalım yani? Siz birini severken yalnız iyi taraflarını mı seviyorsunuz? Günahıyla, sevabıyla sevmiyor musunuz? Şayet ben öyle yapıyorum. Tarkan'ı iyisiyle, kötüsüyle seviyorum. Eleştiri her zaman iyidir; ama mantıklı olmak koşuluyla. Bir kesim var ki, Metamorfoz'a kafayı takmış durumda. Abicim beğenmeyebilirsin, niye yerin dibine batırıyorsun güzelim albümü. Bal gibi de şahane bir albümdü. Müyaptan iki ödül birden alan tek Tarkan albümü. 2008'in satış galibi. Bence Tarkan'ın en iyi albümlerinden biri...

Siz eleştirilere fazla kulak asmayın. "Metamorfoz" kötü diyenlere aldırmayın. Sanki "Karma" çıktığında beğendiler mi? Sanki "Dudu" çıktığında beğendiler mi? Yoo o zamanlar da köşe yazarları atıp tutuyordu. Kuzu Kuzu ile az mı alay ettiler? BBG Tarık Tarkan'ı geçti diye az mı haber yaptılar? "Dudu" çıktığında Tarkan hep aynı tarz söylüyor demediler mi? Biz Tarkan severlerin bir çoğu da buna katılmadık mı? Tarkan'da "Metamorfoz"la biraz yenilik yapınca yine kıyameti biz koparmadık mı? Şimdi eski albümlerindeki tarzına dönecek diye göbek atıp oynayan biz değil miyiz? Sahi bizim tam olarak fikrimiz ne? Ben tam olarak anlamadım da... Tarkan'ın işi de zor. Ne istediğini bilmeyen bir kitle var önünde :)

Bence Tarkan ilk iş olarak "Dedikodu"ya hemen bir klip çekmeli. Kış döneminde ise "İstanbul Ağlıyor"a bir klip gelmeli. Şubat gibi de "Hop Hop"a klip çekmeli. Bu şarkılar başka bir şarkıcıda A1 şarkısı olur. Bilincinde değil galiba... Mayıs gibi de ilk önce yeni albümden bir sıngle... Temmuzda da albüm. Budur işte ! Diyorum işte beni menajerin olarak al işe beni dinlemiyor. Almazsa almasın Serdar'dan ve Mustafa'dan da teklif var, onları değerlendiricem :)

Hakan Çelik
Ağustos 2009
çok yerinde tespitler ben bunları herkesin gözönünde bulundurmasını istiyorum her albümde eleştiriyi eksik etmiyorlar hemde haksız eleştiriler yapıcı olmayan ama yine o eleştiriyi yapanlar çok değil eleştirlerinden 15 20 gün sonrasında tarkan şarkılarıyla kah kopuyorlar kah duygu seli yaşıyorlar...ben tarkanın kendini haksız eleştiren kitleyi zamanla mort etmesine bayılıyorum :4: her albümü güzel her albüm ayrı bir lezzet harbiden de ne istediğini bilmeyen insanlarımız ya çok sayıdalar yada tarkanı haksız ama bilinçli bir şekilde gözden düşürmek isteyen çok sayıda emek hırsızı insanlarımız var yeter elinsaf bu adımın başarılı olması kalite olması suç falan deil onu başınızın üstünde taşıyacağınıza duygusuz düşüncelerinizle çökertmeye çalışıyorsunuz ama gücünüz yetmez...

İZMİRLİ
04-08-09, 10:42
Kim ne derse desin, TARKAN'IN albüm tarihlerini konusunda biz fanlarına haksızlık yaptığını düşünüyorum, bir dedigi bir dedigini tutmuyor...Metamorfoz albümüne gelince çok kaliteli bir albümdü başka biri çıkarsa ayakta alkışlardım ama söz konusu TARKAN olunca bence yeterli değildi kesinlikle, insanları içine alabilecek bir, bilemedin iki şarkı vardı...Son zamanlarda seçiçiligini kaybetti ve olur olmadık her heryerde sahneye çıktı, insanların gözündeki MEGASTAR imajını kendi uğraşları sonucu yıprattı, son zamanlarda adam akıllı büyük bir organizasyonla büyük bir konser vermedi...Yıllarca herkese örnek gösterilen ve kendini yenileyen TARKAN , yine kendini yenileme faaliyetlerinde bulundu ama bu sefer tutmadı...Çok büyük bir TARKAN fanı olduğunu bildigim ve saygı duydugum hakan ÇELİK'in yazdıklarının %90 nı na katılmıyorum ama tabiki de şahsı görüşüdür benim görüşümde bu şekildedir...

cansu06
04-08-09, 11:22
sahneye cıktığı yerlerde türkiyenin festivalleri senlikleri değil mi tarkanda türkiyenin mega starı böyle yerlerde cıkması neden bu kadar cok eleştiriliyor anlamıyorum

tarkaseksüel
04-08-09, 11:39
sahneye cıktığı yerlerde türkiyenin festivalleri senlikleri değil mi tarkanda türkiyenin mega starı böyle yerlerde cıkması neden bu kadar cok eleştiriliyor anlamıyorumsence tarkan festıval şenlik sanatçısı mı? Seneye fanta fest te gelsin 10 puan toplar gideriz artık öyleyse

cansu06
04-08-09, 11:51
farkı söyle noluyo o konserle hayransa hayran..seyirci olduktan sonra konserde gayet güzel oluyo mekan hiç fark etmiyo.

ece**
04-08-09, 12:19
çoğuna katılıorum çok güzel yazmışssın eline sağlık...ama albüm tarihlerinin ertelenmesi konusu benimde çok sinirlerimi yıprattı..aslında albüm çıkartmıcam sıngle dediğinde sewindim albüm gelmediine bi piyasayı yoklardı en azından sıngle ile...albümünü de güzel güzel saklardı seneye yaza.ha seneye albüm çıkınca almıcakmıyız tabikii de alıcaz ( şahsen ) zaten almama giibi bi lüksümüzde olamaz die düşünüorum ben.arkadaşların dediği olur olmaz yerde konser werdi demelerine sonuna kadar da katılıorum...eski tarkan bölemiydi? tw.de görmek için çırpınırdık..arkdaşlarım bize geldiinde odamdaki posterler için kaldır yaa şunlarıı tarkan yaşıomu hiç görünmüo derlerdi esprisine o denli kendine kapanır özletirdi çünkü tarkan kendini...tek yanlış bu werdiği konserler oldu...ama istedi we yaptı niye yaptı diecekte deilim..keşke o sıngle gelseydi bari en azından hayranlarının gönlü olurdu.ama o'da içine sinmemiş anlaşılan bu duruma nekadar burnumdan soluyo olsamda sabır we istekle seneye yazı bekliorum..artık bu kış biter mi? bitmez :) ne dielim 2010 yazı tarkan yazı olması bile değiyo beklemeye tabii tarkan bu yine ertlenmezse sonraki yıllara...

qiZémtévétoqLu*
04-08-09, 13:13
Hakikaten ellerine sağlık içimizdekileri çok güzel biçimde dökmüşsün :)

haluk seki
04-08-09, 14:01
yani eline ve yüreğine sağlık ama tarkan albüm yapmazsa ben bir albüm yapayım artık bu ne yaaa bizde tarkanın albümünün satış grafiğine bakmak istiyoruz

--JOHNSON--
04-08-09, 14:42
Arkadaşlar albüm çıkarmadı die kıymati kopardık yok öyle,yok böyle falandı filandı die ne zaman foruma baksam hep bi haber albüm ağustosta albüm kışa kaldı die gazetlerde hep bi haber bunlar uydurma zaten albüm çıkıcağı zaman internette ve gazetlerde gerekli bilgiler veriliyor tanıtımlar dönüyor.4 sene albüm beklediğimizi çok çabuk unutmuşuz demek ki Tarkan bundan dolayı Tarkan oldu uzun vadede attığı sağlam adımlara bugünlere geldi,şimdi biz ne istyrz her yıl albüm yapsın hep göz önünde olsun bence her yıl albüm yaparsa diğerlerinden bi farkı kalmıyacak.Şu sıralar ufak bi duraklama dönemine girdik bari biraz sabırlı olalım ve Tarkanın kendini hazır şarkıların hazır hissettiği zaman o tüm görkemiyle yine aramızda olucak.O Tarkan O Megastar O Bizim herşeyimiz O herzaman en iyisi için her zaman mükemmeli için hazırlanır bizede hissettirir.
Şuan Tarkan bizden daha çok istyrdur albüm çıkarmıyı bundan eminim kesinlikle ama herşyin bir doğru zamanı olduğu gibi bununda var,şimdi lütfen biraz sabır dielim ve bekliyelim ne Tarkanı yıpratalım nede biz kendimizi..

..Bu arada hakan yazın için teşekkürler eline sağlık... :20:

denizmavisi
04-08-09, 15:04
güzel yazmışsın hakancım bende çoğu zaman kızıyorum sözünde durmamasına ama artık sinirlenmicem ve Tarkan'dır ne yapsa yeridir deyip yenisi çıkana kadar eski parçalarıyla avunacağım

haskimm
04-08-09, 17:44
bende hakana katılıorum bence tarkanın en güsel albümü metamorfozz

pare pare
04-08-09, 17:46
Ilginc ve gercek bi yazi . . .

Sayka
04-08-09, 18:30
bu yaziya katiliyorum,Tarkanin bi bildiyi vardir herhalde,dogru, albumu bizde merak ediyoruz ama,sabirla bekliyoruz...album cikana kadar Tarkanin cok guzel sarkilari olan ''cantada keklik'' ve ''ben sen olamam''i dinliyorum sahsen))sizede tavsiye ediyorum))

trknmania
04-08-09, 19:15

Hakan Çelik
Ağustos 2009

tarkanın metamorfoz albümündeki bazı şarkıları kliplendirmesini bizde çok istiyoruz ama bence tarkan metamorfoz defterini çoktaan kapattı..yeni klip çekmez gibi sanki...:6:

dudu_dilli
04-08-09, 19:21
HakanÇelik İşte bir tarkan hayranının görüşünü anca bu kadar doğru olabilir bende senin görüşlerine harfien katılıyorum , gerçekten tarkan albümlerini senede bir yapmıyor ki arkadaslar sabırlı olalım lütfen

scorpioness
04-08-09, 20:05
Metamorfoz albümü bölümü hariç tüm yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum Hakancım klavyene sağlık :D

sEçİl
04-08-09, 20:16
süper bir yazı olmuş gercekten yuregıne saglık...!!

benisev
04-08-09, 21:53
Ben dayanmaz bu teklifi kabul ederdim, ama hakikatende albümü raflarda görüp, albümü inceleyip herkesi tarkan'ın albümünün bulunduğu raflara dikkat çektirmenin zevki bir başka oluyor, o gün sanki bayram benim için, düşünemiyorum ya yepyeni albüm çıkmış raflarda helede yaz başıysa, helede albümde oynama şıkıdım, şımarık ve kuzu kuzu gibi şarkılar olduğunun farkına varıp heyecanla tüm dünyanın onun büyüklüğünü takdir edişini izlemek en muhteşem şey yaaaaa offfffffff Tarkan ne olur 2010 haziran başında çıkar şu albümü ama gerçekten gündeme bomba gibi düşen bir albüm olsun, Tarkan'ı sevmeyenler bile albümü ağzı açık dinlesin offffffffffff eski Tarkan nerdesin, hiç unutmam yıl 1994 kral tv yeni kurulmuş ve ekranlarda bir dünya starı rüzgardan havalanan havalı gömleği ve en yakışıklı haliyle ve muhteşem ötesi bir şarkıyla Tarkan ekranlarda gümbür gümbür, tüm dünya sus kesilmiş, hey gidi hey ne günlerdi ortaokul yıllarıydı, sonra şımarık geldi tabbi ve sonra kuzu kuzu ama ne yazıkki kuzu kuzu ve zilleriyle yarattığı efsaneden sonra dudu (sadece dudu ve gülümse kadaerine takdire şayan şarkılardı) adlı reklam albümüyle biz hayranlarını üzmüştü ve sonra arkası gelmişti ne yazıkki come closer (sesi ingilizceye maalesef gitmiyor Tarkan'ın ama olsun o Türkçe şarkılarla adını dünyaya duyurdu ve bundan sonrada duyuracaktır) ardında hiç sevmediğim ve Tarkan'ada kesinlikle yakışmayan elektronik müzikle donatılmış vay anam vay albümü. Ne olur tarkan artık oynama şıkıdım, şımarık veya kuzu kuzu yıllarını hatırla ve yeniden doğ 2010 haziran ayı başında çıkaramanı istediğim albümünle.

haskimm
04-08-09, 23:04
arkdaşim dudu albümüne reklam albüm demişsin o yüzden mi rusyada bile 1 milyon sattı albüm?

benisev
04-08-09, 23:17
Evet çok büyük bir başarıdır Rusya'da 1 Milyon satmak, ama sana hatırlatırım Tarkan bu albümü apar topar çıkarmıştır, iyi düşün! Lütfen elini vicdanına koy ve söyle, Dudu albümü senin içine sindi mi? Sencede Dudu albümü ile birlikte Tarkan'da bir düşüş olmadı mı sence? Dudu son yıllardaki aşağı inişin başlangıcı olmadı mı, önce Dudu sonra Come Closer ve şimdi Metamorfoz, ben şahsen çok üzülüyorum ve bence Tarkan artık eskisi gibi kendini yormak istemiyor ve biz hayranlarına büyük haksızlık ediyor, çıtayı en tepeye çıkaranda kendisi değil mi? ya bilmiyorum Tarkan'da bir form düşüklüğü olduğu kesin, artık sezen Aksu veya Nazan Öncel'den şarkı almaması, Hitt Müzik'i kurup yeni starlar bulmaya ve bu nedenle kendini arka plana atarak yeni bulduğu starlar üzerinden para kazanmaya başlamasından ötürü ve bunun gibi sebeplerden ötürü bence Tarkan eski Tarkan değil, ama biz hayranlarına yaptığı büyük bir haksızlık bu, dikkat et Dudu 2003'de çıktı üzerinden 6 yıl geçti ve Tarkan eskisi gibi muhteşem anılmıyor basında, bide 6 yıldır nedense yaz başında albüm çıkarmıyor, ben çok büyük bir sanatçıyım ne zaman çıkarsam dinlenir diyor benim albümüm ama yanlış yapıyor, tamamı 1990 ların soundlarından oluşan ve sezen aksu, nazan öncel şarkılarıyla dolu bomba gibi bir albümü 2010 haziran başında çıkarmalı bence! Sen ne dersin?

tarkantutkunu
05-08-09, 00:49
Ben halimden memnunum..
Tarkan'a her zaman ki hali onun ulaşılamıyor.
Ntv'de Banu Güven'de çıktıgı zaman artık öyle uzun aralar olmuyacak dediğinde
içime bir kurt düşmüştü acaba mı diye fakat yok öyle değilmiş Tarkan yine bildiğimiz hali ile kaldı

Ben onun ulaşılmaz hallerini
sesini seksi danslarını seviyorum
Türkiye'de Tarkan ve diğerleri var
Başka biri daha varmı her konseri ana haberlere konu olan
hep gözden kaçırılan yada görmezlikten gelinen çok şey var

Tarkan eğer yazıldıgı çizildiği gibi olsaydı bir İdol olabilirmiydi
Tarkan olabilmek için her yolu deneyenler'i yazmayanlar
Tarkan'nın Jackson'a benzemeye çalıştıgını iddaa ediyorlar ki Jackson'a benzemek bence gurur olmalı ki Tarkan'ı onu örnek aldı ve büyük işler yaptı
akıllarınca Tarkan'ı küçültürüyor.

bazı şeyler'e kulak asmamak ve Tarkan ne zaman çıkarmak isterse o zaman'a kadar beklemek gerek her ne olursa olsun çıkış şarkısı çok özel bir parça olmalı ki olucak inanıyorum

haskimm
05-08-09, 00:58
Tarkanın her albümü çıktığında olduğu gibi medyada ''Tarkan kendini tekrarlıyor kuzu kuzu şimdide dudu dudu'' demişlerdi.ama yine her yerde çok iyi hatrlıyorum ki dudu şarkıları çalınıodu.Ben dudu albumunü başarılı buluyorum.Sadece 5 tane şarkılık bi maxisingle olduğu beni kesmemişti.Come closer'a gelince albümde gerçekten hitt olmaya aday güsel sarkılar vardı .(aman aman,don't leave me alone,in your eyes,love speak,touch,start the fire)Ama bildiğin gibi tarkanın şarkıları çalınıp internete düşünce,reklamıda iyi yapılmayınca istenildiği gibi patlama yapamadı albüm.Ayrıca tarkan okuduğu her şarkının olduğu gibi ingilizce şarkılarında hakkını vermişti.Bence ingilizce şarkı sölemek ona ayrı bi hava katıo.Metamorfoz ise bence tarkanın en harika albümü.Şarkılarındaki iniş ve çıkışlar,şarkıların harmanlanışı ,sound bence müthiş.Bu albümün türkiyede yadırganması normal çünki bizim türk müziğindeki ezgilerden çok uzak.Tarkanda bunu farkında ama ne yapsaydı serdar ortaç gibi hep aynı melodilerdeki şarkılardan oluşan bi albüm mü çıkartsaydı.Ben s.o şarkısı başka birinden bile dinlesem inan anlıyorum bu serdar şarkısı kesin diorum .Neden kendini yenilemio çünki şatış kaygısı var ama Tarkan her zaman kendini yenileyen ticari amaç güdmeden inanadığı işin arkasında duran birisi en önemlisi yenilikçi.Metamorfoz albümündeki soundları üzerine ingilizce sözlerle bi albüm yapsın amerikayı yıkar geçer.Britney spears circus albümünü yaptı amerika yeniden küllerinden doğdu dedi onun için .Britney spearsın circusu tarkanın metamorfozunu bonusu bile olamaz.2003 ten bu yana tarkan muhteşem anılmıyor demişsin anılmamasının sebebi herkesin tarkanı kıskanması değil mi sence ?okan bayülgen kendi programlarında tarkana demediğini bırakmadı.ibrahim tatlıses geçen ibo showa sibelcan konuk oldu tarkana teşekkür edicek 50 defa sözunu kesti kroooo cahilll işte nolucak.ferhat göçer oda aynı sibelcanı konuk ettıgınde albumdekı tum sarkıları soledı cok unlu bestecılerle calısmısın dedı bı tek tarkanı saymadı sence neden acaba ?
Tarkan her zaman olduğu gibi hiç kimseye yine cvp vermedi onu zaten en çok sevmemin nedenide bu .Tarkan biz sevenleri için her zaman en iyisini yapmaya çalışan dünyadaki tek megastarımız onun kıymetini bilelim

Bounce21
05-08-09, 01:05
Cok guzel yazmissin, bir insani sevince her yonleriyle seveceksin. Iyi ve kotu.. o bizim sevdigimizdir. O bizim Tarkanimizdir..

benisev
05-08-09, 01:06
Yıl 1994 Tarkan oynama şıkıdıö'la ortalığı kasıp kavuruyor ve sonra yıl 1997 bu seferde şımarık'la ortalığı kasıp kavuruyor ve tabiiki efsanenin son halkası kuzu kuzu albümü ve zilleri, bi bu dönemleri düşünüyorum bide özellikle 2007 Metamorfoz. Sence o dönemlerdeki popülerliğimi daha fazlaydı şimdiki mi? ne bileyim eskiden kime sorsan Tarkan'ı severdi, oo Tarkan süper derdi, şimdi soruyosun, atıyorum eskiden 10 kişiye sorsan tarkan'ı sevmese bile takdir ederdi, dediğim gibi şimdi soruyosun tarkan'ı seviyor musun dinliyor musun diye 10 kişiye ancak 3'ü ya da en fazla 4'ü seviyorum, dinliyorum diyor, işte asıl ben bu noktaya önem veriyorum, neden böyle oldu etrafı sanatçı diye saran afedersin gerizekalı insanlar yüzünden mi böyle oldu sence, toplumun kafasını mı karıştırdırlar yani insanlar iyi-kaliteli müzikten (Tarkan'ın müziği gibi) anlamıyorlar mı artık ya da ben başından sonuna yanlış mı düşünüyorum?

haskimm
05-08-09, 01:34
Tarkan bence her zamanki tarkan. Bunun en son örneğinide harbiyede gösterdi zaten merdiven boşlukları bile tıkabasaydı.Popülaritesini ilk zaman ki gibi karuyan ender sanatçılardan .Bende girdiğim her ortamda konu müzikten açıldığı zaman tarkanı nasıl buluosunuz dıe sorarım hep.Genelde başarılı bulan insanlara rastlarım ama aralarında onu eskisi gibi bulmayanlarda çıkar .Bunun nedenide metamorfoz albümü bence .Ben çok başarılı bir albüm olarak görüyorum ama sevmeyenlerin nedeni tarkanın kendi istediği gibi bir albüm yapması .İlk dinlediğimde annemle beraber ehhh işte bi albüm olmuş dediK .Ama daha sonra şarkılar insanı avucunun içine öyle bir alıyoki.TARKANIN da söylediği gibi dinlendikçe demlenir onun şarkıları ve diğer şarkılar gibi üç beş ayda eskimez kalsik olurlar.Bence sorun piyasada o kadar çok şaçma sapan albüm var ki bizim toplumumuzda bu kirlilikten etkilendi.Kaliteli şarkıyı algılamakta zorlanır oldu .

Rumeli59
05-08-09, 13:54
bu güzel sözlere verilecek en güzel cevap:20:

devilscream
05-08-09, 14:55
Yıl 1994 Tarkan oynama şıkıdıö'la ortalığı kasıp kavuruyor ve sonra yıl 1997 bu seferde şımarık'la ortalığı kasıp kavuruyor ve tabiiki efsanenin son halkası kuzu kuzu albümü ve zilleri, bi bu dönemleri düşünüyorum bide özellikle 2007 Metamorfoz. Sence o dönemlerdeki popülerliğimi daha fazlaydı şimdiki mi? ne bileyim eskiden kime sorsan Tarkan'ı severdi, oo Tarkan süper derdi, şimdi soruyosun, atıyorum eskiden 10 kişiye sorsan tarkan'ı sevmese bile takdir ederdi, dediğim gibi şimdi soruyosun tarkan'ı seviyor musun dinliyor musun diye 10 kişiye ancak 3'ü ya da en fazla 4'ü seviyorum, dinliyorum diyor, işte asıl ben bu noktaya önem veriyorum, neden böyle oldu etrafı sanatçı diye saran afedersin gerizekalı insanlar yüzünden mi böyle oldu sence, toplumun kafasını mı karıştırdırlar yani insanlar iyi-kaliteli müzikten (Tarkan'ın müziği gibi) anlamıyorlar mı artık ya da ben başından sonuna yanlış mı düşünüyorum?
Tamam Tarkanda düsüs var hadi bunu kabul edelim
Peki değişen müzik endüstrisinde özellikle Türkiye'de Hayko Cepkin,Emre Aydin,Duman gibi rock tarzi sarkicilar artik Pop söyleyen sarkicilarin üzerinde
Türkiye de giderek artmakta olan rock hayranligi var,tabi buna birde Sagopa
Kajmer ismini eklersek rap tarzininda dinlenmesinde cok büyük artis var
Simdi diyeceksin ki Serdar Ortaç,Kenan Doğulu dinleniyor
Ama Tarkan da dinleniyor,senin bahsettiğin Şıkıdımlı Şımarıklı Kuzu Kuzulu
dönemde dinleyen cogu kisi hayran kaliyordu,ama o dönemlerin en cok ön planda olan müziği Pop müzikti,doğal olarak Tarkan şu dönemde cok fazla
popüler olmayan Pop müzikte isterse zilleri taksin,isterse Şıkıdım Şıkıdım
oynatsin,o dönemki kadar popüler olamayacaktir
Dünya popuna baktigimizdada daha cok R&B ve elektronik müziğe doğru
bi yönelme var,Tarkanda biraz bu tarza yöneldi Metamorfoz albümünde
Türk halkida gayet sevdi bence,özellikle Vay Anam Vay,Arada Bir,İstanbul
Ağlıyor sarkilari
Tarkan'in eleştirilmesi gereken nokta Metamorfoz albümüyle müziğindeki
düşüş değil konserlerindeki performansi ve organizasyonlaridir
Saygilar...

benisev
05-08-09, 21:27
Peki değişen müzik endüstrisinde özellikle Türkiye'de Hayko Cepkin,Emre Aydin,Duman gibi rock tarzi sarkicilar artik Pop söyleyen sarkicilarin üzerinde
dönemde dinleyen cogu kisi hayran kaliyordu,ama o dönemlerin en cok ön planda olan müziği Pop müzikti,doğal olarak Tarkan şu dönemde cok fazla
Ağlıyor sarkilari
Saygilar...

Evet konser performanslarını kesinlikle gözden geçirmeli, çok daha renkli konserler verebilir istese. Tembellikten mi ya da maddiyattan mı kaçıyor, aklından şöylede geçiriyor olabilir, nasıl olsa konserlerim dolup taşıyor, nasıl olsa bu konser salonları her zaman tıka basa dolar benim burada olmam yeter ne gerek var ekstradan para ve enerji harcamaya. Bide Rap müzikten oldum olası nefret ederim, sadece bazı hareketli parçalarda az az şarkının içine yedire yedire söylenen şarkılarda dinlerim Rap, R&B gibi müzikleri. Ama bana deselerki şu dünyadan Rap veya R&B tarzı müzikleri kaldırıcaz evet mi hayır mı hemen evet derim, maalesef gençlerimizin bu saçma müziklerle (Rap, R&B tarzı müzikler) ahlaki yapısını bozuyorlar. Ya Hayko Cepkin denen adamı dinliyorlar yazıklar olsun diyorum kimse kusura bakmasın, Tarkan ile o tarz insanların! adını bile arka arkaya saymaktan nefret ediyorum. Sonuçta seninde dediğin gibi Tarkan bir an önce konserlerini çok çok renklerdirmeli kendini bu ülkeye ve dünyaya bir kez daha ispat etmeli ondan sonra ne yaparsa yapsın artık kızmayacağım ona çünkü dile kolay nerdeyse 20 yıl zirvede kalmak hemde hızla globalleşen bu dünyada hiçde kolay değil, ne olur diyorum Tarkan, ne olur 2010 haziran başında öyle bir albüm yapki Tarkan bitti diyenler kıpkırmızı olsun hemde koyu kırmızı!

benisev
05-08-09, 21:42
Ağlıyor sarkilari
Saygilar...

Bide Tarkan kesinlikle üniversite konserleri vermemeliydi, en azından bundan sonra vermesin bari. Tabi bide halk konserleri, halk konserleri ve üniversite konserleri onu sanki sıradanlaştırdı, bide buna kafayı taktım, ayrıca Doğacı olayına fazla takılı kaldı, tamam bu tarz mesajlar vermek yanlış değil elbetteki güzel şeyler ama çok fazla bu konuyla gündemde kaldı, yüzünüde eskitti bu eylemleriyle. Seninde haklı olduğun noktalar var elbette mesela diyorsunki dünya Rock-rap-Elektronik müziğe yöneldi, bu konuda yerden göğe kadar haklısın ama o zaman sorarım sana Shakira, Madonna halen daha Pop müzik yapıyor ve eski popülaritelerini kaybetmek bi yana arttıyorlar, yanılıyor muyum sence? Neden Tarkan'da düşüş olduğu izlenimine kapıldı insanlar? Bide Metamorfoz'u halen daha özümseyemedim ama vardığım son nokta albüm Karma ya da Ölürüm Sana albümleri kadar kaliteli olmamış ne yazıkki, canım çok sıkılıyor açıkçası, tarkan'ın biraz silkinip onun kafasını karıştıran şu kör olasıca menajerlerini değiştitmesi ve 1-2 ay kafa dinleyip kendine sorması lazım yıl 2001 Karma albümü tüm türkiye hatta yabancı basın ilgi odağı, her yerde Tarkan'dan bahsediliyor yıl 2009 şimdi hangi konumdayım bir düşünmeli bence! Birde Hayko cepkin'ide Sagapo'yuda ikiye katlayıp 5'le çarpacak kalitede bir albüm yapabilir Tarkan, pop Müziği yeniden eskisi gibi sevdirebilir bize tarkan, onda bu güç var, olmalı. Ama sanki O kendini salmış umursamıyor artık başarıyı Tarkan, eskisi gibi değil bişeyler ters gidiyor, ortada herşey açık seçik ortada, Tarkan yüzünü eskitmekten korkmuyor, eskisi gibi seçici değil basınla ilişkilerinde! Amam biz hayranlarına büyük haksızlık yapıyor, defalarca Hitt Müzik'e faks çektim, sıkıntılarımı yazdım tarkan'la ilgili ama tabii onun umurunda değil, zaten Faksımı da ulaştırmaışlardır Tarkan'a. Tarkan'da zaten pek kimseyi takmıyor sanki (buna biz hayranlarıda dahiliz) oysa biraz sakin olsa, hep ben demese hayranlarına da kulak verse inanıyorum ilk albümünde eskisinden çok daha popüler olacak Tarkan'ımız!

yiğit
05-08-09, 23:54
:))))harikasın:)))

ozgee
06-08-09, 01:54
karma döneminden beri eskisi gibi adının sarkılarıyla anılmadıgı bi gercek ama buda metamorfozda biraz elektronige yönelmesinden kaynaklanıyo olabilir o yüzden tarkanın eski tarkan olmamasından dogal bişey yok cıkacak olan albümede sezen aksununda el attıgını düsünürsek tarkan gene o eski tarzına dönüs yapıyo bence ve ortalıgı kasıp kavurcak bi albüm geliyo tarkan hayranlarını mutlu etmek ve tabikide basarısına basarı katmak icin cabalıyo ve bu yüzden erteliyo albümü o yüzden benim icim rahat ne zaman cıkarcagına fazla takılmıyorum acıkcası yaz kıs 2010 hic farketmez tarkanı az cok bilen biri onun dedigi tarihte albüm cıkarmıcanı bilir:)baslarda ben cok heycanlanıyodum tsm albümünde özellikle her cıkıyo dendiginde ümitleniyodum ama alıstım artık cünkü tarkanın huyu bu

yazın için tesekkürler gercektende öle tarkan bu yaz albüm cıkarmıyo ama bizede kendi duygularını sunmaktan geri kalmıyo ha bunu kendi sesiyle degilde baska sanatcılar aracılıyla yapıyo bi sakıncası yok bence

Efsane_1
07-08-09, 14:16
Inshallah eylulde cikaricaqini soylemish.Yani ben bunu Tarkanin kendi dilinden duymadim ama sitedeki arkadashlardan duydum.

trknmania
07-08-09, 14:31
Inshallah eylulde cikaricaqini soylemish.Yani ben bunu Tarkanin kendi dilinden duymadim ama sitedeki arkadashlardan duydum.

bence eylülde çıkartmasın önümüzdeki yaz başında çıkartsın...yaz konseri istiyoruuuuuuzzzz tarkanımdan:17::17::17::29:

devilscream
07-08-09, 15:14
Shakira, Madonna halen daha Pop müzik yapıyor ve eski popülaritelerini kaybetmek bi yana arttıyorlar, yanılıyor muyum sence? Geçenlerde Shakira'nin son klibini izledim
O da kendi oryantal kipir kipir tarzindan uzaklasmis elektronik
altyapili müziklere yönelmis...

Efsane_1
07-08-09, 16:24
Benim icin TARKAN'in ne yaz ne de ki,kish konseri o kadar da onemli deyil.Zaten ben TARKAN'in konserlerine gidemiyorum ki....Albumunu cikarsin da,o bana yeter....Bir de,bunun yuzerine bir klip.....Oooooh,ne guzel olur diyilmi?...

trknmania
07-08-09, 16:27
Benim icin TARKAN'in ne yaz ne de ki,kish konseri o kadar da onemli deyil.Zaten ben TARKAN'in konserlerine gidemiyorum ki....Albumunu cikarsin da,o bana yeter....Bir de,bunun yuzerine bir klip.....Oooooh,ne guzel olur diyilmi?...

ben de konserlerine gidemiyorum tarkanımın ama sonuçta konser videolarını ve resimlerini arşivime ekliyorum...o yüzden yazın bolca konser vermesi benim için çooook önemli:21::21::21:

ecemaşkısı
07-08-09, 18:29
Hakan abi yazdıkLarın o kadar doğru ki..
Sadece metamorfoz böLümüne ktLmıorm ..Bence de o defter kapandı.

Ama eğer gerçek bi Megastar hayranıysak günahıyLa sevabıyLa sewicez .
Ve ben aLbümü yinede ipLe çekiorm ! (:

*HiLaL*
07-08-09, 20:36
Cok güzeL yazm$sn vaLLa.. Her$eyiyLe SeviyOrum ben TARKAN'I.. Cok hakLISIn günahIyLa sevabIYLa sevmeLiyiz..

come closer_2
26-11-09, 18:00
tanx.......

tarkan_mania
30-07-10, 18:18
Temmuzda da albüm. Budur işte ! Diyorum işte beni menajerin olarak al işe beni dinlemiyor. Almazsa almasın Serdar'dan ve Mustafa'dan da teklif var, onları değerlendiricem :)

Hakan Çelik
Ağustos 2009

Bak Seni Dinledi :)))
Sen yazdın die patLattı aLbümü Temmuzda!
yakında menajeri olarakda alır , ben biliyrm :4:

pare pare
30-07-10, 18:25
Cikti nihayet . . .

love_speak
31-07-10, 05:17
:))) süperdi emeğine ağzına sağlık çok keyif alarak okudum :))

jetaime
31-07-10, 23:55
offf cok guzel yazmissin
ellerine saglik hakancim

gizem-akkaş
16-09-10, 16:06
ben yeni okudum yazınııı harika yazmşsn ellerine sağlık Tarkanımın hiç bir albümü kötü değildikii ama hep eeleştirilir nie çnkü Tarkan başarılıı Tarkan yakışıklı Tarkanın sesi güzel Tarkanın hayranı çok ve çok sevilio bunuda çekemeeyenler eleştirio:D