PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Derdin nedir senin Tarkan?

szr67
02-08-09, 15:18
Tarkan 2007 yıl sonu içerisinde Metamorfoz adı altında değişik müzik tonlarıyla çeşitli electronik ezgilerle ve bir okadar tarkan vari ritimlerle albüm önümüze sürmştü açıkçası onca tarkan albümüne bakılırsa tarkanın en kötü ve tarkan'a hiç yakışmayacak bir albüm olduğunu uzun yıllar tarkan dinleyenler tespit etmişlerdir.

Dün geceki 5.Harbiye Açıkhava konserlerinin düzenlendiği hitt prodüksiyonun organizatörlüğünde sahne alan tarkan ve orkestrası sehirciyle sanki oyun oynuyorlarmış gibiydi geçen yıl tarkan albüm tonlarıyla konser vermişti hadi onu anladık peki şimdi neden bu şarkılar bu kadar güzel çalınabiliyordu akustik bir hava getirilibiliniyordu şimdi sormak isterim sana tarkan neden bize böyle güzel kalitede akustik ezgilerde bu şarkıları albümde sunmadın da o ne olduğu belli olmayan müzik tonlarıyla önümüze metamorfoz albümünü sunuyorsun bu şarkılar akustik kayıtda albüm içinde olsa ne kadar içten ve süreklilikle dinlenesi bol bir albüm olacaktı.Ne yaptığını anlayamıyorum sakın bir daha elektronik tonlar kullanma şarkılarında akustik sana gidiyor yeni albümün umarım akustik olur tabi nezman çıkar da dinlersek ozman...

madheart44
02-08-09, 15:25
Bu kadar karamsar olmayalım arkadaşlar lütfennn ;)

denizmavisi
02-08-09, 15:33
Bana göre Tarkan giderek kötüye gidiyor metamorfoz ile başlayan bir gerileme var hiçbirşeyine artık özen göstermiyor kıyafetinden tutun da saçına,konserlerinden şarkılarına; kısacası herşeyinde bi özensizlik görüyorum :16:eski ulaşılmazlığı yok hiç ayırmadan her konsere çıkıyor; aslında kendi de ne yaptığının farkında değil bence, acilen toparlanmalı yoksa sonunu hiç iyi görmüyorum:15: eski Tarkan'ımı özlüyorum ben:6:

devilscream
02-08-09, 15:35
Belkide geçte olsa elektronik altyapilarin kendisi için iyi olmadiginin
onun kendine özgü tarzina uymadiginin farkina varmistir

TheLastAirBender
02-08-09, 15:46
Bana göre Tarkan giderek kötüye gidiyor metamorfoz ile başlayan bir gerileme var hiçbirşeyine artık özen göstermiyor kıyafetinden tutun da saçına,konserlerinden şarkılarına; kısacası herşeyinde bi özensizlik görüyorum :16:eski ulaşılmazlığı yok hiç ayırmadan her konsere çıkıyor; aslında kendi de ne yaptığının farkında değil bence, acilen toparlanmalı yoksa sonunu hiç iyi görmüyorum:15: eski Tarkan'ımı özlüyorum ben:6:

oooo maşallah tarkanı şimdiden bitirmişsiniz siz tebrik ediyorum tarkan fanlarınada bu yakısır..kahrolsun bitmiş tükenmiş tarkan , yaşasın mustafa sandallar serdar ortaçlar karabiberimler aya benzer yüregimler ..:18::28:

kayhaN
02-08-09, 16:11
Bence herzaman en iyisini yapıyor en iyisini yapmaya devam Tarkan herzaman yanındayız...

denizmavisi
02-08-09, 16:31
oooo maşallah tarkanı şimdiden bitirmişsiniz siz tebrik ediyorum tarkan fanlarınada bu yakısır..kahrolsun bitmiş tükenmiş tarkan , yaşasın mustafa sandallar serdar ortaçlar karabiberimler aya benzer yüregimler ..:18::28:

benim şahsi fikrim herkesin görüşü farklıdır biz fanları yanlış gördüğümüz şeyleri söylemeliyiz bazıları gibi her yaptığına çok mükemmel olmuş ne güzel diyemem kimse kusura bakmasın yanlış bişeyler görüyorsam direk söylerim

dudu_dilli
02-08-09, 16:39
:13: Çok abartıyorsunuz ya , Allah allah bu kadar üstüne gitmeyelim tarkanın ya Onunda bizim gibi Bir insan olduğunu biliyorsunuz öyle değilmi Sinirleniyorum Ama ya Metamorfoz Albümü bence gayet iyidi yani tabikide eski albümlerine benzemez Ama bu kadar karamsar olmaya gerek yok Ben seneye göreceğim bu Tarkanı kötüleyenleri Sakın ama sakın unutmasınlar harbiden bu tarkanıma Taş atanları yeni albümünde görmek istiyorum gerçekten :13:

yasinenessahin
02-08-09, 17:55
özensizlik kısmı doğru artık eskisi gibi özenmiyor eskisi dediğim geçen sene bile böyle değildi 21 mart trt avaz konseriyle başlayan bir süreçtir düşüşte bence de ... yeni albüm ne zaman çıkar bilmiyorum ama yeni bir imaj yapmalı kendine 'kuzu kuzu' imajı değil ve mümkün olabildiğince televizyona konserlere şuna buna az çıkmalı fazla boy göstermemeli ortalıkta özlemekte yarar var diye düşünüyorum

trknmania
02-08-09, 18:33
valla bence tarkan dans figürlerini yenilemeli...hep aynı hareketlerden cidden fenalık geldi..hem madem 1 sene daha albüm yok bence acilen aynanın karşısına geçip yeni birşeyler üretmeli...

metamorfoz albümüne gelince ,bence çok kaliteli bir çalışmaydı..bir insanın yeni birşeyler denemesi neden bu kadar sorun oluyor anlamıyorum..bence yeni albümünde eski tarzına dönmek yerine bambaşka yeniliklere yönelmeli tarkan...

ayrıca tarkanı biz fanları eleştirmezsek başka insanlar çok daha can sıkıcı şekilde uyarıcaklar tarkanı...biz baştan uyaralım da gerisi tarkana kalmış bişey ...ister bizi dinler isteklerimize kulak verir, istemezse kimseyi takmadan bildiği yolda devam eder....

*HiLaL*
02-08-09, 19:15
:6::6:ARkada$Lar üstüne fazLa gitmiyormusunuz?? Ya her insan bir ara yoruLur ve yanLI$ $eyLere ba$ koyar.. TARKAN'da bir insan.. Evet Metamorfoz aLbümü eskiLeri kadar mükemmel degiLdi ama berbat dencek kadarda degiLdi benCe gayet güzeL... Evet eski aLbümLerii gibi degiL, eskiye dönmeLi ama bukadar yerden yerede vuruLmamaLi bu yüzden..

TarKana destek vermemiz gerekirken siz yerden yere vuruyorsunuz cok a$IrI bir tepki bu.. Tamam eLe$tirmemiz gerekir ama artIk eLe$tiriyde a$IyOr bunLar.. Cok üzülüyorum :(:6:

Tarkan yeni aLbümünde eminim eskiLeri aratmayacaktIr ;) Eminim ki oda anLadI metamorfoz aLbümümün eski aLbümLeri kadar tutmadigini, yanL$ yaptigini..

Ama sizden ricam, KIrIcI oLmayaLIm..
:6::6:

TheLastAirBender arkada$ImIn dedigi gibi, siz daha $imdiden bitirmi$siniz TarkanI, ki biz FANLarI sevenLErii hayranLarI oLarak böyLe dü$ünmemeLiyiz, ki zaten öyLe bir$ey yok...

Herzaman TarKanIn yanInda oLmaLIyIz, iyi kötü fark etmez.. eLe$tirmeLiyizde ama bu cidden eLe$tiriyi a$mI$...:27:

qiZémtévétoqLu*
02-08-09, 20:45
Ya en kucuk hatasında hemen bitirmeyelim Tarkan'ı lütfen !
Senelerce beklerim ben onu, ona güveniyorum ! O elinden gelenin en iyisini yapıyor her zaman şimdiye kadar dinlediğim hiçbir şarkısına ''güzel değil beğenmedim '' de demedim aradım taradım bulamadım çünkü bütün şarkıları gerçekten mükemmel,anlamlı !
Onun gibi bir sanatçı bulunmaz gerçekten ..
Her insan gibi onunda işleri olabilir kendini full albüm çıkarmaya hazırlayacak değil ya kendine de biraz zaman ayırmalı bizde onun hayranları olarak anlayışla karşılamalıyız
Konserlerini de albüm yüzünden aksatmamalı sonucta 150ye yakın şarkısı var ve bunlar hiçbirzaman dillerden düşmedi eskimedi de hepsi birbirinden güzel şarkılarının..Biz de bu şarkılarını dinleyerek yeni albüm ümidimizi erteleyecegiz napalım?? Başka bir fikri olan söylesin ama lütfen biz de böyle yapmayalım biz böyle yaparsak Tarkan'ın düşmanlarına gün doğacak !! ;)

ece**
02-08-09, 23:33
BENCE eleştri gayet normal..biz fanları olarak yeri geldiinde eleştri yapıcaz biz yapmazsak ne dediğni bilmeyen insanlar konuşcak durcak ! bazı arkadaşlarımız yanlış anlıo yapılan eleştrileri kimse burda tarkanı karalama derdinde değildir adım gibi eminim buradaki herkes nerdeyse yıllardır tarkan fanı olan insanlar o yüzden eleştri yapmakta hakkımız dozu kaçmadılkça die düşünüorum ki hep söylüyorum bunlar yapıcı eleştiriler bence ...!

ama metamorfoz albümü hakkında yapılan eleştriye katılmıorum çünkü;insanoğlu,teknoloji,müzik tarzı ws.herşey hergün değişio...tarkan'da bi yenilik yapmak istedi kendinde bu albümünde zaten adı üstünde METAMORFOZ dedi buna...bence çokta güzel oldu..olmamış olsaydı bile bi değişiklik yaptıı için alışılageldik tarkan'dan çıktığı için de teşekkür etmem gerekir..bazen yenilik we değişiklikler iyidir die düşünüorum...ama gönlüm hep şıkıdımlı tarkandan yana ! :) yinede ne olursa olsun o 1 numara ! :)

bounce
03-08-09, 00:53
tarkanın bi lafı vardı ingiltere konseri sonrası tv lere röportaj verirken bi söz söyledi -bu sözü benim hayat felsefemi oluşturdu,kalbi dert görmesin TARKANın-HAYATTA HATA DİYE BİŞEY YOKTUR TECRÜBE VARDIR.
sanırım TARKAN tecrübe edinmiş ve eski tarzının kendisine daha yakıştığını görmüş.mesela HANDE YENER akustik pop yaparken tarzını değiştirdi ve tutmadı ve eski kadar tutulmuyor kendisi(nacizane görüşümdür)
ancak eğer TARKAN METAMORFOZ stiline benzer bi stille devam edecekse de OZAN ÇOLAKOĞLU ile devam etmemeli.yabancı aranjörlerle çalışmalıdır.MUSTAFA SANDAL yeni albümünde BOGAN DUGİÇ adlı sırp bi aranjörle çalışmış bu adam da timbaland tarzı müzikte çok önemli bi insan ve adamın yapmış olduğu aranjeler MUSTİ nin albümünde olmuş.(bazı arkadaşlarımız bu cümleden sonra bana sinir olacak ama)
çıkaracağı yeni albüm TARKAN IN kariyeri açısından dönüm noktası olacak.ben güveniyorum TARKAN a.mahçup etmeyecektir

Yakisikli89
03-08-09, 01:29
ABARTMIYALIM.
Tarkana hersey güzel yakisiyor. Elektronikde yakisir, yeterki sound ve sözler süper olsun.
Bunu Vay anam Vay da görebiliyoruz. Iki sene gecmesine ragmen, halen dinliyebiliyorum, ve bunu tarkan hayrani oldugum icin degil, cünkü sarki mükemmel oldugu icin.

tarkanın bi lafı vardı ingiltere konseri sonrası tv lere röportaj verirken bi söz söyledi -bu sözü benim hayat felsefemi oluşturdu,kalbi dert görmesin TARKANın-HAYATTA HATA DİYE BİŞEY YOKTUR TECRÜBE VARDIR.
sanırım TARKAN tecrübe edinmiş ve eski tarzının kendisine daha yakıştığını görmüş.mesela HANDE YENER akustik pop yaparken tarzını değiştirdi ve tutmadı ve eski kadar tutulmuyor kendisi(nacizane görüşümdür)
ancak eğer TARKAN METAMORFOZ stiline benzer bi stille devam edecekse de OZAN ÇOLAKOĞLU ile devam etmemeli.yabancı aranjörlerle çalışmalıdır.MUSTAFA SANDAL yeni albümünde BOGAN DUGİÇ adlı sırp bi aranjörle çalışmış bu adam da timbaland tarzı müzikte çok önemli bi insan ve adamın yapmış olduğu aranjeler MUSTİ nin albümünde olmuş.(bazı arkadaşlarımız bu cümleden sonra bana sinir olacak ama)
çıkaracağı yeni albüm TARKAN IN kariyeri açısından dönüm noktası olacak.ben güveniyorum TARKAN a.mahçup etmeyecektir

Haklisin. Karma albümünde bir baya kisi mevcut tarkanin sarki calismalarinda. Yerli ve yabanci (Ingiliz/Amerikan) ki Dudu sarkinin müzigindede Yabanci bir Üstat'da tarkan ile beraber calismis durumunda.
Metamorfoz albümü Tarkan / Ozan Colakoglu (ve müzisiyenler) haricinde pek bir kisiyi okudugumu sanmiyorum

ozgee
03-08-09, 02:02
sımarıktan itibaren bakarsak tarkanda cok degisiklik var sarkıları basta olmak üzere harbiye görüntülerini seyredemedim henüz ama trt avaz daki tarzını cok begendim karma dönemindeki gibi şaşalı olmasada kıyafetinde tarzında sorun yok bence ama sarkıları öncedende söledigim gibi cok güzel olmasına ragmen kalıcı olmuyo malesef benun nedeni sarkılarındaki yeni tarzı belkide ama metamorfozda yeni bsyler denemek istedi tarkan ve iyi de yaptı bence bundan sonraki albümünde eski basarıyı tekrar yakalar umarım

tarkaseksüel
04-08-09, 00:30
bu ülkede elektronk yapacak biri varsa o da hnade olsun o na çok yakışıyor ve destekçisiyimtarkana gelincede o da kuzu kuzu ya dönsün dudu ya donsunn

hilfa
04-08-09, 00:42
:6::6:ARkada$Lar üstüne fazLa gitmiyormusunuz?? Ya her insan bir ara yoruLur ve yanLI$ $eyLere ba$ koyar.. TARKAN'da bir insan.. Evet Metamorfoz aLbümü eskiLeri kadar mükemmel degiLdi ama berbat dencek kadarda degiLdi benCe gayet güzeL... Evet eski aLbümLerii gibi degiL, eskiye dönmeLi ama bukadar yerden yerede vuruLmamaLi bu yüzden..

TarKana destek vermemiz gerekirken siz yerden yere vuruyorsunuz cok a$IrI bir tepki bu.. Tamam eLe$tirmemiz gerekir ama artIk eLe$tiriyde a$IyOr bunLar.. Cok üzülüyorum :(:6:

Tarkan yeni aLbümünde eminim eskiLeri aratmayacaktIr ;) Eminim ki oda anLadI metamorfoz aLbümümün eski aLbümLeri kadar tutmadigini, yanL$ yaptigini..

:6::6:

TheLastAirBender arkada$ImIn dedigi gibi, siz daha $imdiden bitirmi$siniz TarkanI, ki biz FANLarI sevenLErii hayranLarI oLarak böyLe dü$ünmemeLiyiz, ki zaten öyLe bir$ey yok...

Herzaman TarKanIn yanInda oLmaLIyIz, iyi kötü fark etmez.. eLe$tirmeLiyizde ama bu cidden eLe$tiriyi a$mI$...:27:

seninle ve Mert ile aynı fikirdeyim Tarkanım her zaman zirvede ve her zaman bir numara
:10::20:

sEçİl
04-08-09, 20:07
bugune kadar yaptıgı hersey cok gzeldı her zaman heycanla dnledım yeni şarkılarını bazı yerlerde bazı hataları war tabıkı mesela dansı gercekten madem seneye album yenı fıgurlerle cıkması lazım bırde sacını hç ama hç begenmedım hıc olmamıs benım gonlum uzatmasından yana karmadakı gıbı olsun sacı takan duy sesımı uzat saclarını lutfennnnnnnnnnnNNN=)

meryem_17
08-08-09, 13:06
Bence herzaman en iyisini yapıyor en iyisini yapmaya devam Tarkan herzaman yanındayız... :20::20::20:İŞTE GERÇEK BİR TARKAN HAYRANI ARKADAŞIM SANA AYNEN KATILIYORUM WE TEBRİK EDİYORUM TARKANI ELEŞTİRENLERİDE KNIYORUM NASIL HAYRANLIKSA:16::16: TARKANIM SEN NE YAPARSAN YAP SANA HERŞEY YAKIŞIYO SEN BENİM GÖNLÜMDE DÜNYANIN EN MÜKEMMEL İNSANISIN SENİİİİ ÇOOOKK SEWWİYOOORUMMMMMM:10::10::10::29::29:

nofear1158
08-08-09, 14:40
metamorfoz albümü albümün üslubuna göre baya güzel bence yani eski albümlerle fark var aynı tipte degil kesinlikle karsılastırılamaz.zaten adı üstünde metamorfoz:baskalasım,değisim

yiğit
09-08-09, 17:59
benim anlşamadığım metamorfoz remixes ne işe yaradı??bari ona koysaydı

pare pare
10-08-09, 00:28

Sana katiliyorum bekliyelim bakalim nolucak :23:

Ben unut beni sarkisinin akustik versiyonuna bayildim SUPERDI . . .

deliyurek
12-08-09, 15:03
arkadaşlar bazılarınız saçlarına özen göstermiyor diyorsunuz halbuki tarkan 37 yaşında milletin 25 yaşında saçı dökülmüş oluyor,bunlar kolay şeyler değil,sürekli tempolu konserler ,sürekli karmaşalar,basının yalan yanlış haberleri ve hayranlarının bir kısmından aldığı bu eleştiriler onun zayıflamasına neden oluyor.tarkana sahip çıkın size sadece onu söylüyorum başka bişey demiyeceğim.tarkan gibi birisi bi daha zor gelir.ayrıca ben 23 yaşındayım bu zamana kadar bu adam gibi hangi tarza girerse girsin yakışan biri görmedim maşşallah abimiz çok iyi bi insan allah herşeyi onun yolunda hayırlı kılsın.

enrique
19-08-09, 16:58
tarkan bir efsaneydi türkiye için,en büyük fanlarından biriydim,ama artık 37 yaşında bir adamın sahnede seksi gözükmeye çalışması,saçma sapan danslar yapmasını çok komik ve saçma buluyorum.kanımca türkiyenin en iyi sesi tarkan,çok sağlam şarkılar bulmadan kesinlikle çıkarmasın albüm gerekirse 1 gerekirse 2 yıl daha beklesin.artık yaşlandığını herkes kabul etsin.

redjingle
19-08-09, 20:08
tarkan bir efsaneydi türkiye için,en büyük fanlarından biriydim,ama artık 37 yaşında bir adamın sahnede seksi gözükmeye çalışması,saçma sapan danslar yapmasını çok komik ve saçma buluyorum.kanımca türkiyenin en iyi sesi tarkan,çok sağlam şarkılar bulmadan kesinlikle çıkarmasın albüm gerekirse 1 gerekirse 2 yıl daha beklesin.artık yaşlandığını herkes kabul etsin.

Tamam insanların yaşlandıkça daha az seksi göründükleri doğru ama.Tarkan sıradan bir insan değil.Zaten sıradan bi insan olsaydı, Tarkan olamazdı dimi ? Bir insanın içinde vardır ve gözlerinde vardır seksi görünmek.O dans tarzı kalbinden gelen duygularla oluşur.Onu seksi ya da ne dersen de ona işte öyle gösteren budur.Tamam hiç etkisi yok değil, mutlaka yaşlandıkça bişeyler kaybolacaktır ama, şimdilik o kaybolmaya başlama sınırına çok uzak Tarkan.

Ama şu var, eskiden 90 larda daha farklı bi enerjisi, daha farklı bi elektriği vardı.Danslar daha kıvrak, dinamik, daha keskin hareketler, daha bi bomba gibiydi.Artık bunlar olmuyo ya da daha az oluyosa da sebebi senin dediğin tarzda yaşlanmak değil de, ruhsal olarak yaşlanmaktır aslında biraz.Çünkü artık eskisi gibi heyecan duymuyo belki, bu da normaldir, eskisi kadar aç değil sahnenin tozuna, bi oymuşluk var artık belki.Doğal karşılıyorum ve mutlaka yanılma payımla birlikte böyle bi durum var.Çünkü düşün, ya adam tam 17 yıldır çok büyük bir star.Neredeyse 20 yıl olacak.Bunca zaman yaşadığı aşklar, aldığı ödüller, başarılar, kazandığı paralar, yaşam standardı...O kadar çok şey var ki.İster istemez, o ilk zamanlardaki hırs ve tutku olmayacaktır.Düşün mesela deli gibi açsın, yemeğe oturur kendini kaybedip yersin.Ama artık doyduysan sakinleşmişsindir iyice.Tarkan'da gördüğümüz de bu bence.

Ama bu kötü bişey mi, hayır, bu şekilde onun her halini görüyoruz.Onu tanıyoruz, sakin ve olgun yıllarına şahit oluyoruz, gerçekte özünde ne gibi cevherler olduğunu ya da olmadığını görüyoruz.

Ve benim de şahsen ondan en önemli beklentim, "çok iyi şarkılar"..Ve bu da mutlaka olacaktır.Onun dışında iyi danslar, iyi klipler ve konserler iyi imaj, bunlar da olursa tabi cabası.Ve olmalı da tabi de en önemli olan, çok iyi şarkılar...

tarkantutkunu
19-08-09, 20:56

bu nasıl bir Tarkan hayranlıgıymış şaşırtıcı
37 yaşında bir insan yaşlanmışmı oluyor bide herkez neden kabul ediyor.
Tarkan hep üst düzey yaşadı onun 25 yaşında birinden farkı yoktur şuanda
hiç kimsede heveslenmesin tmm-mı
Tarkan bitti diye
milletin starları 50 yaşlarının üstüne çıkıp oyunlar oynuyor sahnede

Tarkan'ın neler yaptıgını herkez biliyor çokta uzakta değil
Tarkan bugün bir dans grubu ile sahne alsa nasıl dans ettiğini herkez görürdü
Türkiye' onunla ıftar etsin kimse eline su dökemez.

redjingle
19-08-09, 21:09
bu nasıl bir Tarkan hayranlıgıymış şaşırtıcı
37 yaşında bir insan yaşlanmışmı oluyor bide herkez neden kabul ediyor.
Tarkan hep üst düzey yaşadı onun 25 yaşında birinden farkı yoktur şuanda
hiç kimsede heveslenmesin tmm-mı
Tarkan bitti diye
milletin starları 50 yaşlarının üstüne çıkıp oyunlar oynuyor sahnede

Tarkan'ın neler yaptıgını herkez biliyor çokta uzakta değil
Tarkan bugün bir dans grubu ile sahne alsa nasıl dans ettiğini herkez görürdü
Türkiye' onunla ıftar etsin kimse eline su dökemez.

Elbetteki öyle....40 yaşın üzerinde hala formunda çok dünya starı var.Sahnenin tozunu arttıran.Aynı zamanda sinema oyuncusu da çok var.50 sinden sonra artık eskisi gibi olmayabilir dansları vs. dicem ama o zaman da kısmen devam eder.Mesela Michael Jackson ölmeseydi neler yapacaktı bu yaz.Yaş vs. bunlar gereksiz meseleler.Ajda Pekkan'a bakın hala pırıl pırıl parıldıyo sahnede.Ki bayanlar daha çabuk yaşlanır.Allah izin verirse Tarkan daha çoook uzun yıllar ""delikanlı" olacak.50 lerinde de apayrı bir tarzı olan, olgun ve müthiş bir şarkıcı olacak.Bir Julio Iglesias gibi, bir Frank Sinatra gibi.Kimbilir o zamanlarda da ne müthiş slow şarkıları olacak.Onu o yaşlarında daha çok romantik ve orta ritm böyle tatlı tatlı ilerleyen tempolu şarkılarıyla hayal ediyorum.

Sayka
19-08-09, 22:15
yaslanmakmi?....37 yas artik yaslilikmi sayiliyor??Tarkan hic bir zaman yaslanmiycak,cunki onun ruhu genc ve her zaman oyle kalicak...karsida bizi daha ne surprizler bekliyor))sahsen kendi adima soyluyorum her zaman arkasindayim Tarkanin..ne yaparsa yapsin destekliyorum))tarzina gelince..bi insana giydiyi her sey bu kadarmi guzel kalir,ne giyse yakisiyor)

ece**
19-08-09, 22:25

o nedemek ya sahnede seksi görünmeye çalışmak? kimisi wardır gençken seksidir kimiside wardır yaşı ilerleip olgunlaştıkça seksi görünür..ki bence şuan tarkan bi 25 nde nasılsa hatta şimdi daha bile seksi we hoş ! bunlar teferruat en azından tarkan arkaısna 3-5 tane dansçı atıp sap gibide durup şarkı sölemio enerji sarfedio..fazlasıyla.!ayrıca tarkan bugün bi gık desin kayda alınsın bilmem kaç bin satar .eminimm !! tamam tarkanı eleştirelim oda gerekli ama bukadarıda ağır ya...

Zara
19-08-09, 22:29
Tamam insanların yaşlandıkça daha az seksi göründükleri doğru ama.Tarkan sıradan bir insan değil.Zaten sıradan bi insan olsaydı, Tarkan olamazdı dimi ? Bir insanın içinde vardır ve gözlerinde vardır seksi görünmek.O dans tarzı kalbinden gelen duygularla oluşur.Onu seksi ya da ne dersen de ona işte öyle gösteren budur.Tamam hiç etkisi yok değil, mutlaka yaşlandıkça bişeyler kaybolacaktır ama, şimdilik o kaybolmaya başlama sınırına çok uzak Tarkan.

Ama şu var, eskiden 90 larda daha farklı bi enerjisi, daha farklı bi elektriği vardı.Danslar daha kıvrak, dinamik, daha keskin hareketler, daha bi bomba gibiydi.Artık bunlar olmuyo ya da daha az oluyosa da sebebi senin dediğin tarzda yaşlanmak değil de, ruhsal olarak yaşlanmaktır aslında biraz.Çünkü artık eskisi gibi heyecan duymuyo belki, bu da normaldir, eskisi kadar aç değil sahnenin tozuna, bi oymuşluk var artık belki.Doğal karşılıyorum ve mutlaka yanılma payımla birlikte böyle bi durum var.Çünkü düşün, ya adam tam 17 yıldır çok büyük bir star.Neredeyse 20 yıl olacak.Bunca zaman yaşadığı aşklar, aldığı ödüller, başarılar, kazandığı paralar, yaşam standardı...O kadar çok şey var ki.İster istemez, o ilk zamanlardaki hırs ve tutku olmayacaktır.Düşün mesela deli gibi açsın, yemeğe oturur kendini kaybedip yersin.Ama artık doyduysan sakinleşmişsindir iyice.Tarkan'da gördüğümüz de bu bence.

Ama bu kötü bişey mi, hayır, bu şekilde onun her halini görüyoruz.Onu tanıyoruz, sakin ve olgun yıllarına şahit oluyoruz, gerçekte özünde ne gibi cevherler olduğunu ya da olmadığını görüyoruz.

Ve benim de şahsen ondan en önemli beklentim, "çok iyi şarkılar"..Ve bu da mutlaka olacaktır.Onun dışında iyi danslar, iyi klipler ve konserler iyi imaj, bunlar da olursa tabi cabası.Ve olmalı da tabi de en önemli olan, çok iyi şarkılar...

afferin sana janim sana katılıyorum çok haklısın tam benim aklımdakini yazmışsın!:22::29:

enrique
20-08-09, 18:05
Herkes eleştirmiş yazdıklarımı fakat ben hala ısrar ediyorum söylediklerimde,yani demek istediğim artık eskisi kadar özenmiyor sahne şovlarına, tarzına, saçına..vb. Ayrıca gıkk dese binlerce satar demiş biri,evet binler satar orası kesin ama binler yetmez, milyonlar satması gerekiyor tarkanın.Ben tarkanın dünyaca çok ünlü bir sanatçı olması gerektiği kanısındaydım.Bu saatten sonra olur mu tartışılır.Şimdi çıkıp zaten dünyaca çok ünlü diyenler olacaktır.Evet tanındığı çok yerler var ama repütasyon olarak bir ricky martin enrique iglesiasla kıyaslayamazsınız,bunda uyruğunun etkisinin olduğuna da çok inanıyorum.eski yorumlarıma bakarsanız tarkanın ne kdr başarlı olmasını istediğimi anlarsınız.Ve en önemlisi tekrar ediyorum çok sağlam şarkılar lazım sana tarkan,dansını yine eskisi gibi belli düzen disiplin içine sok,dağınıklıktan kurtar,çevrende yaptığın herşeye süper olmuş diyen insanlardan kurtul.

thegokhan
12-09-09, 15:46
:24:

:5: Tarkan sen ne yapiyorsun..? Albümde sözler disinda müz0kde çok önemli ve sen metamorfozda çok yanlis müz0k seçmissin....olmaz..

gülcan
12-09-09, 15:56
Bu ne ya Tarkan bitmez bitmeyecekte !!!

O her zaman her şeyin en iyisini en güzelini yapmaya çalışan bir insan ...Megastar Tarkan!

Her insanın hataları olabilir O da inşallah 2010 da çıkaracağı albümünde bunu herkese tüm Türkiye'ye gösterecek ...!

Dark_blue
12-09-09, 16:27
Hata filan yok her albümü güzel ingilizce ve metamorfoz da cok güzel ;)

_trkn_
30-09-09, 22:19
alıntıdır

ARkada$Lar üstüne fazLa gitmiyormusunuz?? Ya her insan bir ara yoruLur ve yanLI$ $eyLere ba$ koyar.. TARKAN'da bir insan.. Evet Metamorfoz aLbümü eskiLeri kadar mükemmel degiLdi ama berbat dencek kadarda degiLdi benCe gayet güzeL... Evet eski aLbümLerii gibi degiL, eskiye dönmeLi ama bukadar yerden yerede vuruLmamaLi bu yüzden..

TarKana destek vermemiz gerekirken siz yerden yere vuruyorsunuz cok a$IrI bir tepki bu.. Tamam eLe$tirmemiz gerekir ama artIk eLe$tiriyde a$IyOr bunLar.. Cok üzülüyorum :(

Herzaman TarKanIn yanInda oLmaLIyIz, iyi kötü fark etmez.. eLe$tirmeLiyizde ama bu cidden eLe$tiriyi a$mI$... herkesin beğenisine saygı duyarım ama

Çok haklısın Tarkan"ın fazla üstüne gidiliyor ama bence metamorfoz albümündeki elektronik tarz süper albümdeki şarkılar çoşturuyor :D