PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pop müziğinin en iyisi Tartışmasız Tarkan

Nzl
08-06-06, 09:21
Cenk Eren'in Vatan Gazetesiyle yapılan röportajından alıntı...

* Pop müziğin en iyisi kim?
Tartışmasız Tarkan... Çünkü ne olursa olsun herkes onu aldı megastar diye bir yere koydu. Şimdi herkes diyor ki İngilizce albüm yapıyor satmıyor. Zaten Türkiye'de İngilizce albüm niye satsın?

* Dünyada satıyor mu?
Satmayabilir ama bu demek değil ki Tarkan başarısız. Ajda Pekkan 10 sene sonra albüm yapıyor. Ajda başarısız mı oldu? Veya Nilüfer'in bir önceki albümünde satış rakamları kötüydü ama artık onları topla tüfekle yıkamazsınız.

* Ya Serdar Ortaç?
Serdar Ortaç'ın kendi kafasında hedeflediği yer doğru. Kasetleri de satıyor. Ticari açıdan başarılıdır. Yaptığı müziğe gelince bu göreceli kavramdır. 10 sene önce bir televizyon programında Aykut Gürel, Ozan Doğulu filan Karabiberim şarkısıyla ilgili Serdar'la dalga geçmişlerdi. Serdar 'Göreceksiniz bir gün öyle şarkılar yapacağım ki satış rekorları kıracak' demişti.

* Peki iddia ettiği gibi en iyi mi?
Hayır elbette değil... Yıllarca çok eleştirildi o yüzden böyle diyor.

* Kenan Doğulu?
Kenan benim gözümde Tarkan'ın yanına gelip oturdu. 3 senede kimsenin katedemediği yolu katetti. Açıkhava'ya 5 bin kişiyle doldurabilen bir Kenan Doğulu oldu.

* Kendinizi bu isimler arasında nerede görüyorsunuz?
Hiçbir yerde değildim bu güne kadar... Sadece herkesin dönem dönem burun kıvırdığı iyi eğlendiren, sahne şarkıcısı Cenk Eren'dim... Ne zaman ki etrafta sen güzel şarkı söylüyorsun denmeye başladı, kendime güvenim geldi. Önceleri güvenim yoktu çünkü beni o tarafa itmişlerdi ben de kabul etmiştim, mücadele etmiyordum.

* Hiç özendiniz mi bu bahsedilen isimlere?
Özenmez olur muyum? Tarkan'a, Kenan Doğulu'ya özenmemek mümkün mü? Dönüm noktam Sezen Aksu oldu. Yıllarca sahnede ondan şarkı okudum ama bir türlü gidip albümüm için şarkı istemeye
cesaret edemedim. Çünkü bar şarkıcısı Cenk Eren'e acaba şarkı verir mi diye düşündüm. Cesaretimi topladım gittim, beni dinledi. 'Sen güzel şarkı söylüyorsun' dedi. Bunu duyunca kamçılandım.

* Niye güveniniz yoktu?
Çünkü yıktılar. Bu piyasaya girdiğim andan itibaren güzel bir laf duymadım ki... Beni kaale almıyorlardı. Ben de sindim. Ben çalışayım paramı kazanmaya bakıp dedim. Ama abuk subuk insanlar ekrana çıkıp star oldu.

http://www.vatanim.com.tr/root.vatan?exec=vataniki_detay&hkat=1&hid=9739

HakanÇelik
08-06-06, 09:53
cenk eren nasıl da doğruları söylemiş... helal olsun...
teşekkürler nazz..

bravo

EmiLy
08-06-06, 15:05
teşekkürler naz...
cenk erenin ağzına sağlık, söylediği gibi, zaten türkiyede ingilizce albüm niye satsın ki??

RaSKaS
08-06-06, 15:16
Allahım sen bu aklı aykut a da da ver.cenk erene helal olsun kimin tartısmasız 1.oldugunu acıkca söyledi.digerleri gibi(musti celik,dogus..............)atıp tutmadı.digerleri hakkındaki yorumları da cok iyiydi.benden cenk erene bir alkısbravo bravo bravo bravo

EmiLy
08-06-06, 15:17
benden de kocaman alkış Cenk Eren'e
bravo bravo bravo bravo

shıkıdım
08-06-06, 15:32
HELAL OLSUN BE CENK ERENE bravo bravo

gökçem
08-06-06, 15:40
bravo çok doğru sölemiş

RaSKaS
08-06-06, 15:43
bi aykut a bak Tarkan ın yaptıgı herseye bir elestiri buluyor(sacma sapan salakça) bir de cenk e bak takdir etmesini bliyor.

aykut out cenk in

:36_1_21: :36_1_21: :36_1_21:

zorzingo
08-06-06, 17:43
helal valla,zaten severim ben bu adamı

TarkanColl
08-06-06, 18:09
Cenk Eren'e benden de bravo bravo

deniz
08-06-06, 19:02
kesinlikle çok güzel söylemiş :)