PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan’in desteğini kabul etmedi !

badboyserkan
08-07-09, 18:51
TARKAN’IN BİR VOKALİSTİ DAHA ALBÜM ÇIKARDI!... CENK YÜKSEL, 3 YIL VOKALİSTLİĞİNİ YAPTIĞI TARKAN’IN DESTEĞİNİ NEDEN KABUL ETMEDİ?

http://img133.imageshack.us/img133/5480/cenkyukselc.jpg (http://img133.imageshack.us/i/cenkyukselc.jpg/)

2004 senesinde katıldığı Akademi Türkiye adlı yarışmada fiziği, yorumu ve sergilediği performanslarla dikkatleri üzerine çeken Cenk Yüksel aradan geçen 5seneden sonra ''Vura Vura'' adlı albümü ile sevenlerine tekrardan merhaba diyor.

3 yıl da Tarkan’ın vokalistliğini yapan Cenk Yüksel, ''Ben kendi müziğimle insanlara seslenebilme amacıyla bir yola çıktım. Tarkan gibi bir faktöre sahiptim. Fakat günümüzde sanki yanınızda ünlü biri olmazsa hiç bir başarı elde edemezmişsiniz gibi adına destek denen bir durum oluştu. Ben Tarkan'dan herhangi bir destek talebinde asla bulunmadım. Kendisi bana ‘Ben Sen Olamam’ adlı bir şarkıyı vermek istemişti. Fakat ben bunu kibarca geri çevirdim. Çünkü bugün Tarkan'ın adıyla bir şey yapmaya kalksam bu Cenk Yüksel'in değil Tarkan'ın başarısı olacak. Dolayısıyla benim amacım Türkiye'de müzik adına büyük işlere imza atmak. ''dedi.

ucankus

**MegaStarkan**
08-07-09, 18:55
Zekisin Cenk. Ses var ise umulan basarilar birgün elde edilir, bunun icin baska bir starin destegine gerek yok.

uniqe
08-07-09, 19:12
yanında calıstıgın adamdan " ben sen olamam" dıye sarkı alıp soylemek cok karakterlı bır davranıs olmazmıs zaten, aferım cocuga.

TarkanColl
08-07-09, 19:20
Emir de mankenlik yapıyormuş zaten. Şarkıcılıkla alakası olmadığı için fırsatı değerlendirmiş. Cenk konservatuar bitirmiş birisi. Sesi ve bilgisiyle çok güzel şeyler yapabileceğine inanıyorum...:24:

denizmavisi
08-07-09, 19:43
kutluyorum Cenk'i çok iyi yapmışbravo müzik yolunda kimsenin desteğini almadan başarı kazanabilmek büyük bi iştir şimdiden yolu açık olsun:20: sesi ve kalitesiyle zaten istediği yerlere gelecektir

*HiLaL*
08-07-09, 19:59
iyi yapm$ aLmamI$ kabuL etmemi$ ;) en güzeLii kendisi cabaLamak istiyor kendi ayakLarI üstünde durmak istiyOr HeLaL oLsuun :) in$aLLahh iyii bir sonuc aLIr Cenkk :)

eskalen
08-07-09, 20:57
Umarim Cenk Yuksel piyasaya tutunur...Guzel sesi, egitimi ve Tarkan gibi bir refereansi var arkadasinda....Aslinda bir nevi her vokalist calistigi sanatcidan sarki aliyor, o da ayristirarak kendini almamis Tarkandan Murat boz, Emir gibi olmasin diye, bence bu durumuda goz onunde bulundurmustur...Bence de iyi...Kendisi kendi adina hatta belki kendi besteleriyle sesini duyursun...Insallah zamanla muzik dunyasinda kalici bir yer bulur...

MassConfusion
08-07-09, 21:53
İnş... İstediği yere gelir...

trknmania
08-07-09, 22:10
yolun açık olsun cenk:)))bencede en iyisi kendi kendine var olmak!!!

hermes
08-07-09, 22:19
Ses var ama sarki cok kotu... Ayrica kimse sirf soyledigi nedenlerle bu piyasada Tarkan gibi bir adamin sarkisina hayir demez. Atiyor...

hilfa
08-07-09, 22:28
bravokendine güvenin göstergesibravoyolun açık şansın bol olsunbravo

pare pare
08-07-09, 23:17
Allah yolunu acik etsin.Iyi dusunmush . . .

_MEGASTAR_
08-07-09, 23:36
ses var ama sarki cok kotu... Ayrica kimse sirf soyledigi nedenlerle bu piyasada tarkan gibi bir adamin sarkisina hayir demez. Atiyor...

bu yoruma son derece katiliyorum bnce bu tarkandan şarki istemiş tarkan vermemiştir

HakanÇelik
08-07-09, 23:45
Bence çok büyük hata etmiş. "Ben Sen Olamam" çok iyi bir şarkı. Emir'i kısa süre içinde (Tarkan faktörü var tabiii) çok iyi yerlere getirdi. Bazen de birilerinden destek almak gerekiyor. Bakın mesela Cenk Yüksel'in albümü aylardır piyasada, ancak kimsenin haberi bile yok... Tarkan'dan bir beste alsaydı sesini çok daha kısa sürede duyurabilirdi.

trknmania
08-07-09, 23:52
Bence çok büyük hata etmiş. "Ben Sen Olamam" çok iyi bir şarkı. Emir'i kısa süre içinde (Tarkan faktörü var tabiii) çok iyi yerlere getirdi. Bazen de birilerinden destek almak gerekiyor. Bakın mesela Cenk Yüksel'in albümü aylardır piyasada, ancak kimsenin haberi bile yok... Tarkan'dan bir beste alsaydı sesini çok daha kısa sürede duyurabilirdi.

ama bir insan başkasının gölgesinde ne kadar parlayabilir ki? bence emir sönüp gider kısa sürede ama cenk kaliteli bir ses ve bu işin eğitimini almış başarılı olmaması için bir neden yok..sadece daha iyi bir tanıtım stratejisi uygulanırsa emire 10 basar cenk:20:

HakanÇelik
08-07-09, 23:58
ama bir insan başkasının gölgesinde ne kadar parlayabilir ki? bence emir sönüp gider kısa sürede ama cenk kaliteli bir ses ve bu işin eğitimini almış başarılı olmaması için bir neden yok..sadece daha iyi bir tanıtım stratejisi uygulanırsa emire 10 basar cenk:20:

Şimdi Cenk Yüksel Tarkan'dan beste almadı diye gölgesinden kutulabildi mi? Kesinlikle hayır !!! Bak hala Tarkan sayesinde haber olabiliyor. Hala Tarkan'ın vokalisti diye anılıyor. Zaten yeni çıkan herkes Tarkan'a benzetilir. Bundan kaçış yok. Bence Cenk Yüksel, aklını kullanıp besteyi almalıydı. Şimdi daha çok kişi tarafından tanınıyordu. Eminim...

**MegaStarkan**
09-07-09, 00:14
Zor yolu secmesi aslinda övülmesi gereken birsey... amaci Tarkan'dan kopmak degil sanirim, sadece ömür boyu Tarkan sayesinde cikti gibi söylentileri önlemesi. Sonucta Cenk zor asamalar gecirdi. Egitim, yarisma, Tarkan'a vokalistlik yapmak gibi hayatindaki önemli noktalar. Bunlari bir sarki icin yikmamasi en dogru karar eger reportajin dogruluk payi var ise. Sanatini bir sarki uguruna alet etmedigini göstermis oluyor. Belkide sanat ruhuna sahip oldugundandir, ödün vermemektir, bir ayri star havasidir bunlar. Emir de star havasi yok, ben göremiyorum en azindan... Tarkan'i ikna edip kendini kopya projesine alet etti. Su an taniliyor... üretken degil kendisi fakat. Ilerde üst seviyelerde göremiyorum onu.

HakanÇelik
09-07-09, 00:23
Zor yolu secmesi aslinda övülmesi gereken birsey... amaci Tarkan'dan kopmak degil sanirim, sadece ömür boyu Tarkan sayesinde cikti gibi söylentileri önlemesi. Sonucta Cenk zor asamalar gecirdi. Egitim, yarisma, Tarkan'a vokalistlik yapmak gibi hayatindaki önemli noktalar. Bunlari bir sarki icin yikmamasi en dogru karar. Sanatini alet etmedi bir sarki uguruna. Belkide sanat ruhuna sahip oldugundandir, ödün vermemektir, bir ayri star havasidir bunlar. Emir de star havasi yok, ben göremiyorum en azindan... Tarkan'i ikna edip kendini kopya projesine alet etti. Su an taniliyor... üretken degil kendisi fakat. Ilerde üst seviyelerde göremiyorum onu.

Evet hakikaten zor yolu seçti, haklısın. Çıkış şarkısı bence çok güzel; fakat klibi çok nadir dönüyor müzik kanallarında. Umarım promosyon çalışmaları hep böyle olumsuz sürüp gitmez.

Cenk Yüksel "Ben Sen Olamam"a hayır demiş; ama bence "Vura Vura" çok daha fazla Tarkan kokuyor. Ben sen olamam bugüne kadar ki Tarkan şarkılarına çok da fazla benzemiyor. "Vura vura"yı ilk dinlediğimde Tarkan mı yazdı acaba dedim kendi kendime.

Neyse tabii ki tercih meselesi... Ayrıca müzikle ilgilenen çoğu kişi Tarkan'dan beste almak ister. Cenk'in besteyi okumamasında başka sebepler de olabilir bence...

devilscream
09-07-09, 01:02
Önemli yerlerde önemli hatalar yapmadiği sürece cok basarili olacagına inaniyorum :)

TarkanColl
09-07-09, 01:39
Tarkan ile çalışmak Cenk'in hayaliydi. Yarışmada kulağında walkman hep Tarkan dinlerdi. Hayalini gerçekleştirdi, Tarkan'ın tarzını öğrendi. Kendi kanatlarıyla uçmak istemesi mantıklı. Sonuçta Tarkan da birilerine hayrandı bir zamanlar ama kimseden destek almadan yaptı ilk albümünü. Cenk'in doğru şarkılar bulmasını ve güzel albümler yapmasını dilerim...bravo

bbbeats
09-07-09, 02:04
bizim 'King of Turkish Pop' TARKAN olmasaydi nöreceklerdi aceba? Herkes degerini bilsin cok tantana yapmasinlar!

ozgee
09-07-09, 03:06
alsaydı iyi olurdu sanki besteyi ilerde tarkanın destegiyle cıktı denmesi kötü deil bence ki tarkan gibi büyük bi isim sayesinde istenilenden daha fazlasına ulasabilirdi sesi daha sonra giderdi zaten kendi yolunda ama secmis kendisi bi yol acık olsun...

Yakisikli89
09-07-09, 03:16
Sarkilari cok hos. Ama Albüm cikali baya bir oldu. Promosyonlar yavas yavas geliyor sanirim. Yolunda bol basarilar diliyorum. Sesin cok güzel.

tarkaseksüel
09-07-09, 07:34
ben sen olamam emir in anlatığına gore tarkandan şarkı istedikten 2 gun sonra yazılmışbir sarkı
tarkan ilk başta elinde suan şarkı yok ama yazmaya çalışacağım şuan kendi albummumle ilgilenıyorumdemiş... bu haberde bi yanlışlık varrr
haberiniz olsun

İZMİRLİ
09-07-09, 09:58
cenk'in çok güzel sesi var ama çıkışta büyük bir sanatçıdan destek almak olumsuz bir şey değil ...Fakat şöylede bir şey var cenk'in okuyuş tarzı ve ses tonu Tarkan'a çok benziyor birde tarkan destegiyle çıksaydı junıor tarkan olarak kalırdı...Bende doğru bir karar verdiği kanısındayım...

Pamela_beyazgul
09-07-09, 12:20
Bencede dogru soylemis

zekersin
09-07-09, 13:56
özellikle yalan dünya adlı parçası gerçekten dinlenmeye değer. müthiş bir yorum. sonuna doğru bir name varki! insanın tüylerini diken diken edecek cinsten.

ece**
10-07-09, 00:34
niyeyse hiç beğenemiorum bu çocuğun sesini :S

ezel1710
10-07-09, 19:45
bende coktan dinledim izledim tipki tarkan mimikleri yapiyor sesi güzel.sevdim ben yolu acik olsun

HURRICANE
15-07-09, 00:18
En güzelini yapmış;)En azından Tarkan sağa sola beste verme telaşından kendi albumune konsantre olabılır;)Her album öncesi yalan yanlış album tarıhı verdirmesinden gına geldı yanı!Star dediğin albumunu piyasaya yaydıgı çıkış tarıhınde çıkartmalıdır...Her seferınde aynı şeyi yapması onu ıyıden antıpatık hale getırıyor bunun farkında bıle degıl;)

pare pare
15-07-09, 02:02
Yolun acik olsun daha simdiden sevdim seni iyi dusunuyorsun albumle ilgili :D