PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : korsan

starzu
05-07-09, 14:27
sibel can forumda yazdım ama burayada yazmak istiyorum
yaşadığım olayı sizinlede paylaşmak istiyorum
sibel canın cd sini almak için cd vcd satan dükkana gittim biraz bakındım ama yoktu satıcıya sordum oda kalmadı dedi birkaçgün sonra tekrar gittim ama yine yoktu satıcıya tekrar sordum sibel can yokmu
satıcı:yok
ben :ne zaman gelir?
satıcı:istek olursa tek tek getiriyorum
ben:yarın gelirmi?
satıcı:orjinal olması şartmı?
ben:nasıl yani?
satıcı:istersen içeride bilgisayar var indirebiliriz daha ucuz
ben:benimde bilgisayarım var istersem indiririm ama orjinal istiyorum
satıcı:o zaman senin için yarın bir tane getiririm

evet işte böyle belki korsan cd ler tezgahlarda satılmıyor ama yasal cd satılan yerlerde el altından satılmaya devam ediyor sanatçılarımızın emeyini hakkını gaspetmeye devem ediyor

KORSANA HAYIR :13::13::13::13:

trknmania
05-07-09, 14:36
hırsız bunlar yaaa:13::13::13::13::13:korsan almak istesem müzik markette işim ne :13: önünü almak çok zor bu işin :9: nasıl bir vicdan var bu insanlarda aklım hayalim almıyor valla:9::9:

bu arada senin bu haklı direnişini de sonuna kadar destekliyorum starzu:41: ancak korsan albüm almayarak önünü kesebiliriz bu işin!!!!

starzu
05-07-09, 14:59
bireysel olarak etkili olamayız toplum olarak bilinçlemeliyiz
ben orjinal cd aldığım içim çoğu kez alay konusu oldum çevremde okadar para verilirmiymiş bir cd ye verdiyin parayla 5 cd alırsın falan ama bunu diyenler bana her gelişlerinde cd lerimi karıştırmaktan kendilerini alamıyor biyandanda bana taş atmaktan geri durmuyorlar tarkanın cd sinde cizikler vardı pare pareyi dinleyemiyordum benimle dalga geçtiler (bak okadar para verdin ama bozuk çıktı )gibi ama kim ne derse desin orjinal cd almayı seviyorum:7:

trknmania
05-07-09, 15:05
evet ama bir yerden başlamak lazım bireyler bilinçlendikçe toplum da binçlenicektir:)

**MegaStarkan**
05-07-09, 15:55
tam benim olay :D gecen sene bende tatilde Ankara'daydim... gidiyorum müzik marketine Keciörende sordum Metamorfoz remix albüm'ü var mi... yok ama hemen yapariz isterseniz dedi. Nasil olucak o dedim. Bilgisayarda var CD'ye basicagiz. Orjinal mi dedim... yok internet'den. Yok sagol abi onu kendim de yaparim istesem, ciktim gittim :D harbi trajikomik.

arau
05-07-09, 18:43
iyide siz satıcılar kızıp çıkmış gitmişsiniz neden şikayet etmiyorsunuz...

korsan ihbar hattı: 0212 227 37 29

starzu
05-07-09, 18:50
iyi de arau bu korsanlar isteyen oldukça indiriyorlar nasıl kanıtlıya bilirizki?

*HiLaL*
05-07-09, 18:55
AraYIp söyLemekLe oLmazz ISPAT edin dicekLEr... yazIK ya emekLeree yaZIk.. insanLArda emege saygII kaLmamI$ yaZIIkk

**MegaStarkan**
05-07-09, 19:11
iyide siz satıcılar kızıp çıkmış gitmişsiniz neden şikayet etmiyorsunuz...

korsan ihbar hattı: 0212 227 37 29

Böyle birseyin oldugunu bilmiyordum... bilseydim bile Türkiye de baya bir yabanciyim. Kendimi ifade etme konusunda, vatandaslik konusunda vs zorluk cekebilirdim. Bu islere kalkismazdim... ispat, sorusturma bir diger ayrinti. Tatilimi bunla gecirecek degilim... bu tür kontrol'leri aslinda müzik sirketleri yaptirmali.

yasinenessahin
05-07-09, 19:49
İstanbul'un her dükkanında gördüğüm bir manzara . Büyütmeye gerek yok :D Yeni bir şeyt değil. İhbar etsek hangi birini edicez ?

tarkantutkunu
05-07-09, 20:17
Bu heryer'de artık böyle acı ama gerçek
Orjinal albüm bulmak çok zor
adete insan'ı korsan almaya zorluyorlar

Metamorfoz ve Remixes çıktıgı zaman'larda ne kadar zor buldum orjinal'lerini

bi tek d&r gibi büyük satış nokta'ları böyle bir seçenek sunmazlar sana
yoksa her orjinal albüm satan yerde korsan albüm'de vardır.

starzu
05-07-09, 20:22
büyütmeye gerek yok öylemi? bence büyütelim:5:
İstanbul'un her dükkanında gördüğüm bir manzara . Büyütmeye gerek yok :D Yeni bir şeyt değil. İhbar etsek hangi birini edicez ?

tarkaseksüel
05-07-09, 23:20
sibel can forumda yazdım ama burayada yazmak istiyorum
yaşadığım olayı sizinlede paylaşmak istiyorum
sibel canın cd sini almak için cd vcd satan dükkana gittim biraz bakındım ama yoktu satıcıya sordum oda kalmadı dedi birkaçgün sonra tekrar gittim ama yine yoktu satıcıya tekrar sordum sibel can yokmu
satıcı:yok
ben :ne zaman gelir?
satıcı:istek olursa tek tek getiriyorum
ben:yarın gelirmi?
satıcı:orjinal olması şartmı?
ben:nasıl yani?
satıcı:istersen içeride bilgisayar var indirebiliriz daha ucuz
ben:benimde bilgisayarım var istersem indiririm ama orjinal istiyorum
satıcı:o zaman senin için yarın bir tane getiririm

evet işte böyle belki korsan cd ler tezgahlarda satılmıyor ama yasal cd satılan yerlerde el altından satılmaya devam ediyor sanatçılarımızın emeyini hakkını gaspetmeye devem ediyor

KORSANA HAYIR :13::13::13::13:benceen yakın bir karokola gidip şikayet etmelisinn yapabıleceğin tek ve en iyi şey bu olur bugun sibel yarın tarkan ve sonradidğerleri

starzu
25-07-09, 16:34
tebrikler seni kutluyorum ama buradan korsana avazımız çıktığı kadar bağırmak pek etkilemiyor bu hırsızları emek katillerini devletin bişey yapması gerek daha doğrusu toplumun artık uyanması gerek ama herkes uyuyor hala malesef yinede pes etmeden bağırıyorum
KORSANA HAYIRRRRRRRRR ÇALMAYIN KATLETMEYİN EMEKLERİ
sibel can forumdan faToş emir TEŞEKKÜRLERbravobravobravo

hilfa
25-07-09, 17:29
toplumumuz bilinçli olmadığı müdeddetce ne yapılabilir ki:5: bizler azınlıkta kalıyoruz:6:

secil.06
25-07-09, 17:44
emeğe saygı

qiZémtévétoqLu*
25-07-09, 20:19
canım benim tebrik ederim seni herkes senin gibi olmalı
bende aynen korsana karşıyım !
ha hırsızlık yapmışsın yolda ha korsan cd almıssın aynı hesap..
KORSANA HAYIR..!!

İZMİRLİ
25-07-09, 20:39
arkadaşlar tabii ki emek hırsızlıgı yapanları bende kınıyorum ama asgari ücretin (brüt)666 tl oldugu ülkemizde bir cd ye 10/15 TL vermekte zor diye düşünüyorum...

starzu
25-07-09, 22:14
arkadaşlar tabii ki emek hırsızlıgı yapanları bende kınıyorum ama asgari ücretin (brüt)666 tl oldugu ülkemizde bir cd ye 10/15 TL vermekte zor diye düşünüyorum...

tabiiki benim eşim emekli hayat bizim içinde oldukça zor ama bu hırsızlık yapmamızı yada birine zarar vermemiz hakkını bize vermez korsan yasal olarak suçtur ve yasalara uymak her vatandaşın görevidir
biz her ay 760 tl maaş alıyoruz yetiyormu yetirmeye çalışıyoruz kira veriyoruz çocuk 0kutuyoruz faturalar gıda derken elimizde bişey kalmıyor ne yapalım çalalımmı hayır çünkü yasal olarak hırsızlık suçtur korsanda suçtur bence verilen cezalar yıldırıcı deyil konu açarken yazdığım olay gibi korsan insanların önüne altın tepside geliyor iki seçenek var önümüzde ya korsanı alıp suçun bir parçası olruz yada dürüst kalırız ben dürürst olanı seçtim mutluyum:13::8:

ece**
27-07-09, 00:10
katılıorum sana bende tarkandan başka kimsenini albümünü almıorum çnkü başka sanatçının en çok 1 2 şarkısı hoşuma gidio 2 sarkı içinde albüme 10 15 lira wermek işime gelmio..benm için tarkanım da bitio herşey wallla...ama bu müzik marketlerde olan durum komikmiiş harbi şimdilik hiç başıma gelmedi ..

starzu
27-07-09, 17:56
ben sadece tarkancdleri alıyorum böylece sorun olmuyor a bide sibel cantabi tarkan şarkısı varsa tarkanda3-4 yılda bir albüm yaptığı için sarsmıyor

trknmania
27-07-09, 19:59
valla bende tarkandan başka kimsenin cd sini almıyorum...ama gidip başka şarkıcıların da korsan cd sini almıyorum..sonuçta onlarda emek veriyorlar albümlerine...onları sevmiyor olmam haklarını çalmamı gerektirmez!!!!

askmeleyi
27-07-09, 21:08
evet bizim burda da korsan cdler original gibi satiliyor . Bir gun Turkiyeden Metamorfoz remixes albumunun originalini bana getirdiler farki gordum sasirdim....:15: bence korsani durdurmak mumkun degil...

flores
28-07-09, 00:21
men de ele bilirdim bu korsan yalniz Azerbaycandadi.Men belke tarkanin o zaman come closer orjinal albumunu almaq ucun dukan qalmamisdi getmiyim.hetta en boyuk musiqi marketlerde bele yox idi.o kadar gedib gelmisdim ki.axirda telefon nomremi goturduler orginal album gelende xeber vererik size.