PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan neden kopyalandı?

qüccin
04-07-09, 20:31
Tarkan'ın, sesi ve fiziğiyle tıpatıp kendisine benzeyen Emir'e albüm yaptığını basından takip etmişsinizdir. Emir'in klibini müzik kanallarında izlerken benzerliğin sadece görüntüden ibaret kalmadığını hayretle fark ettim. Emir adeta Tarkan'ın ruhunu da klonlamıştı. Önüne düşen kakülünü aynı şekilde geriye atıyor, Tarkan gibi göz süzüyor, Tarkan'vari gülümsüyor, onun gibi gerdan kırıyor, kalça titretiyordu. Müziklerinin altyapıları da Tarkan albümlerinin "yankısı" gibiydi. Peki Tarkan nasıl olmuştu da kendi eliyle kendi kopyasını piyasaya sürmüştü? Neredeyse kendi müzik şirketinde kendi albümünün "korsanını" yapmıştı sanki... Bu hamlenin nedenini bulmakta fazla güçlük çekmedim. Zira ben müzik kanalında Emir'i izlerken, neredeyse her karede onu Tarkan ile karşılaştırıyordum. Yani ekranda Emir adlı genç şarkıcıyı görüyor ama zihnimde sürekli Tarkan'ı tartıyordum. Böylece Tarkan imajı beynimde daha derinlere kazılıyordu.Tarkan ise kendini yormadan, üzmeden, ortalarda fazla görünmeden imaj tazelerken, diğer taraftan da insanlara "Vay be, ne komplekssiz adammış" dedirterek, sempati puanları topluyordu. Sanki tehlikeli sahneler için Emir'i kendine dublör tutmuş gibiydi... Sonra birden Emir'in ilk albümüne Tarkan'ın müzik şirketi tarafından verilen ismi hatırladım: "Ben Sen Olamam..." Bu lafın meali şöyleydi: "Taklitler, asıllarını yaşatır!.."

sabah gazetesi(günaydın) : yüksel aytuğ

tarkaseksüel
04-07-09, 22:29
"Taklitler, asıllarını yaşatır!.."
ne güzel demişş

ozangüney
04-07-09, 22:37
inş emir de murat boz gibi olmaz sonra:D

*HiLaL*
04-07-09, 22:39
inş emir de murat boz gibi olmaz sonra:D

Aynen dün murat bozuu görünce EGE TV'de bende aynISINi annemLere söyLedim.. Murat Boz okdr nankör cIKDI ki:13:
umarIm emirde onun gibi cIkmaz:9::9:
Annem hiSLerinde yanIlmaz cogu zaman dogrudur hisLerii, Emirde MURAT gibi cIkcak dedii.. umarIm annem bu sefer yanILIr..:9::9:

flores
04-07-09, 23:23
butun sozlerine katiliyorum.emir oldugunu bilmeseydim.zann ederdim ki tarkandi okuyan.

uniqe
04-07-09, 23:40
murat boz emir gibi "taklit proje" olmayı reddettiği için vefasız diyorsunuz bence. hitt'in akılcı bir projesidir emir projesi. daha once bunu murat boz ıle denedıler ama murat boz karakterlı cıkınca olmadı.

ece**
04-07-09, 23:43
güzel konuşmuş doğru sölemiş

ottoboys34
06-07-09, 04:42
İyide Tarkan'ın böle bir projeye ihtiyacı yokki yapsın.Tarkan ışık gördüğü kişilere destek oluyo ki bu ışıkta Emirde bi hayli var.Biz genelde Türk milleti olarak hemen yapılan bir iyilikte fesatlık ararız.

Yakisikli89
06-07-09, 07:02
ne güzel yazmis. katiliyorum

VaySiye
06-07-09, 11:01
Merhabalar !
Ben sasip kaliyorum aslinda bazilerin yazdiklarina...
"Cok benziyor, bazen karistiriyorum, tarkan kopyasi, fizigiyle sesi aynen tarkan"
Ben bunlarin hic birtanesine katilamiyorum yani, fizigi tarkan degil, bu en cok klip sahnenin önünde cekilen fotoda belli oluyor, tarkan cok daha bir kuvetli, sportif bir fizigye sahib... ve sese gelince.. Ben sen olamam parcasini söz ve müzik tarkana ayit, emir elinden gelene yaptida tarkana benzemek icin, tabiki bu kayitlarda profesionel bir studioda düzenlendi, ve böyle ses programlarla bende cok ugrasioyrum.. imkanlar cok sasirtici inaninki.. yani burda az cok kisiyi biraz tarkana benzetiriz ses olarak..dikkat ederseniz emir albümünde ben sen olmamam haric her parca tarkanin sesile dünyalar kadar fark var...
Klip fena degil. ama emirin tarkan benzerligi olmadigini düsüniyorum...yani gercekten bazi kisiler varsa emiri bu klipte tarkanla karistiran...gercek tarkanci olmamisiniz henüz deyebilirim...

tarkan_mania
06-07-09, 12:52
Emirde Star havası yok... :19:
Tarkanla karşılaştırmak yada benzetmeye çalışmak çok yanlış bnce..
sadece Emir, Tarkana benzetilmeye çalışılmış okadar.
ama Tarkandaki eda, alım,hava bunlar yok onda..
Tarkanın yeri herzmn ayrı..

Benzemez Kimse Tarkanıma... :10:

Paylaşm icn tsk.. :29:

erdem
06-07-09, 17:18
emir inş murat boz gibi olmazz ama olmayacağa benziyoo...

MEGASTAR
07-07-09, 15:34
YA EMir bana gore Murat boz dan daha iyi eger TArkan'in puf sarkisi olmasa ydi Murat boz o kadar da sukse yapmazdi

Ferya
07-07-09, 20:57
Acikcasi Emirin Tarkana hic benzerligi yok.Görüs meselesi nasil görmek istersen öyle görürsün.:9: Bunda Tabiki de medyanin da etkisi oldu.Adam gibi yolunda yürürse simdiki sözlerini de ilerde degismeze gelecek görüyorum Emirde acikcasi.

MerveGül
07-07-09, 22:38
ßencee tarkanlaa alakası dahi yok tarkann daha yakışıklı ve sempatik :)

MassConfusion
12-07-09, 23:48
Bencede Taklitler asıllarını yaşatır...