PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan ve Gencebay'a 'barajı engelleme' uyarısı

RaSKaS
01-07-09, 18:31
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu kredisi askıya alınan Ilısu Barajı inşaatına bir an önce başlamak istediklerini söyledi. Eroğlu, projeye karşı çıkan şarkıcı Tarkan ve Orhan Gencebay'ı da uyardı.

http://media1.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/T%C3%BCrkiye/T%C3%BCrkiye%20Genel/090701-Hasankeyf-HL-01.hlarge.jpg

Çevre Bakanı Veysel Eroğlu, Ilısu Barajı'nın yapımına karşı çıkan sanatçılara projenin önünü kesmemeleri yönünde uyarılarda bulundu:

"Tarkan, benim de değer verdiğim bir sanatçıdır. Kendisi buyursun gelsin; hatta Orhan (Gencebay) Bey de... Samimilerse, peşin hüküm sahibi olmayan herkese bilgi vermeye hazırız. Biz davet ettik gelmedi. Lütfen o bölgeye hayat verecek o projenin önünü kimse kesmesin; bir de bizi dinlesin!" Eroğlu, Aşağı Hasankeyf'teki tarihi eserlerin su yüzüne çıkarılarak açık hava müzesinde sergileneceğini de belirtti.
Çevre Bakanı, Ilısu Barajı'na verilen krediyi askıya alan yabancı ortaklı konsorsiyumun süresinin 6 Temmuz'da dolduğuna da dikkat çekerek santral inşaatına bir an evvel başlamak istediklerini belirtti: "Buradan Almanya, Avusturya ve İsviçre hükümetlerine sesleniyorum; lütfen değerlendirmelerini yabancı basındaki yanlış haberlere göre yapmasınlar. Buradaki projeleri görmelerini rica ediyorum."

Eroğlu, karar çıkmaması halinde, projeyi her koşulda tamamlayacaklarını söyledi.

Eroğlu "Hangi ülkelerin bu konuda o bölgedeki insanları tahrik ettiğini ve projenin önünü kesmek için ne büyük gayretler içinde olduğunu herkes biliyor. Türkiye'yi bölmek isteyenler de bunu çok açık biliyor" dedi.

Kaynak : http://www.ntvmsnbc.com/id/24980207/

MEGASTAR
01-07-09, 19:42
Ne hale geldk, artik tarihimizi korumak da ulkeyi bolmek anlamina geliyor..... yuhhh

ece**
01-07-09, 19:46
aman yapsınlarda şişleri insin yaa ne halleri warsa görsün sanki bu ülke onların değil...tarkanım uğraştı uğraşacağı kadar bundan sonra keyifleri bilir..:13:.

hilfa
01-07-09, 23:40
:10:Tarkanım elinden geleni yaptı:15: ama olmuyor herhalde bu devletin ayıbı:6:

*HiLaL*
02-07-09, 01:00
NaNkörLük yha.. TarKann iyiLik yapiyOr... bunLar..