PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aya İrini’yi Kutup Yıldızları sardı

SEA
05-06-09, 12:51
Çağdaş Eğitim Vakfı’nın son projesi ‘Kutup Yıldızı’ Aya İrini’de düzenlenen bir davetle tanıtıldı
Çağdaş Eğitim Vakfı’nın (ÇEV) 15. kuruluş yıldönümü nedeniyle derneğin yönetim kurulu üyesi Berrin Yoleri’nin gerçekleştirdiği ve fotoğraf sanatçısı Ebru Ceylan’ın objektifinde hayat bulan “Kutup Yıldızı - Geleceğimize Işık Tutanlar” sergisinin tanıtım gecesi önceki akşam Aya İrini’de gerçekleştirildi.

Kent de destek vermek istedi
Berrin Yoleri yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ülkemizde yeteneğine inandığımız birçok gencimiz var. Global dünyada marka olmuş kişisel anlamda başarılı olmuş birçok insanımız olduğunu gördük. Bu isimlerle genç yetenekleri bir araya getirmek için böyle bir proje yapmayı düşündük ve Kutup Yıldızı doğdu. Yaklaşık bir ay içerisinde 46 kişiyi fotoğraflayarak bu geceye yetiştirdik. Gelecekteki çocukların okuması için de çok güzel bir kitap yaptık. Bu projeye çok destek vermek isteyen insanlar oldu özellikle yurtdışından fakat çekim tarihleri uyuşmadı. Mesela Hidayet Türkoğlu, Muhtar Kent, Kemal Derviş gibi isimler destek vermek istedi ama olmadı.”

Tarkan iki şarkı seslendirdi
Projede aynı zamanda katılımcıların el yazılarının ve sergi fotoğraflarının yer aldığı kitaplar ÇEV yararına satışa sunuldu. Projeye destek veren ünlüler Ara Güler, Alev Ebuzziya, Mehmet Okur, Mehmet Güleryüz, Behruz Çinici, Tan Sağtürk, Bedri Baykam, Atıl Kutoğlu, Dice Kayek, Sevan Bıçakçı, İbrahim Balaban, Can Yalman ve Aziz Sarıyer’in özel olarak tasarlanan ve birer adet basılan özel kitapları gecede açık artırma usulü satıldı.

Projeyi destekleyen 46 ünlü isim

Sergiyi gezenler fotoğrafları çok başarılı buldu. En çok Müşfik Kenter, Cem Yılmaz, Can Yalman ve Ayşe-Ece Ege’nin portreleri beğenildi.

Projeye Prof. Halil İnalcık, İbrahim Balaban, Yaşar Kemal, Feyyaz Berker, Kerim Kerimol, Ara Gülerk, Haldun Dormen, Yıldız Kenter, Burhan Doğançay, Şakir Eczacıbaşı, Behruz Çinici, Müşfik Kenter, Oktay Ekşi, Prof.Oktay Sinanoğlu, Alev Ebbuziya, Genco Erkal, Mehmet Güleryüz, Prof. Jale Yılmabaşar, Mehmet Aksoy, Prof. Alaeddin Asna, Ayşe Kulin, Prof. Emre Kongar, Prof.İlber Ortaylı, Rutkay Aziz, Tarık Akan, Aziz Sarıyer, Prof.Celal Şengör, Bedri Baykam, Cem Mansur, Burhan Öçal, Fahir Atakoğlu, Ferzan Özpetek, Nuri Bilge Ceyhan, Semih Saygıner, Can Yalman, Atıl Kutoğlu, Cihat Aşkın, Nasuh Mahruki,Tan Sağtürk, Fazıl Say, Sevan Bıçakçı, Tarkan, Cem Yılmaz, Mehmet Okur, Kenan Sofuoğlu ve Ayşe - Ece Ege destek verdi.

bravobravobravo

Kaynak : http://www.milliyet.com.tr/Cafe/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&KategoriID=8&ArticleID=1102876&Date=05.06.2009&b=Aya%20Iriniyi%20Kutup%20Yildizlari%20sardi&ver=22

badboyserkan
05-06-09, 14:00
http://img93.imageshack.us/img93/8893/fft17mf262562.jpg (http://img93.imageshack.us/my.php?image=fft17mf262562.jpg) http://img216.imageshack.us/img216/3962/fft16mf262551newwwz.jpg (http://img216.imageshack.us/my.php?image=fft16mf262551newwwz.jpg)

“Kutup Yıldızı” projesinin mimarı Berrin Yoleri’ydi. Gecenin en heyecanlı ismi ise kutup yıldızları denilen ünlü ve yetenekli 46 ismin fotoğrafını çeken Ebru Ceylan’dı.

Sergiden sonra konuşmalar başladı. En eğlenceli konuşmayı Prof. Oya Başak yaptı. Esprili bir dille herkese ‘eğitim için pamuk eller cebe’ dedi. Kataloglar 850 TL’den, özel kapaklı kataloglar ise 3 bin TL’den satışa sunuldu.

Konuşmacılardan biri Berrin Yoleri’ydi. Sergi boyunca orta-larda gözükmemişti. Bunun nedeninin Tarkan’ın kuliste yalnız kalmak istememesi olduğu konuşuldu. Davetliler biz de Tarkan’a eşlik ederdik dedi.

Antik AŞ’nin patronu Turgay Artam açık artırmayla ünlü isimlerin özel olarak hazırladığı kitapları sattı. Alev Ebuzziya’nın kitabı 4 bin TL’ye, Mehmet Güleryüz’ün kitabı 7 bin TL’ye alıcı bulurken en yüksek fiyatla satılan kitabın Tarkan imzalı olması dikkat çekti ve çok konuşuldu. Tarkan’ın kitabını gecenin sponsoru olan Ali Ağaoğlu satın aldı.

Gecenin en yüksek ikinci fiyatla satılan kitabı ise Ara Güler imzalıydı. Ali Ağaoğlu Ara Güler imzalı kitap için 10 bin TL ödedi. Sadece açık artırmadan 110 bin TL toplandı.

Açık artırma sırasında yaşanan aksilik herkesi üzdü. Bazı önemli sanatçıların eserleri açık artırma sırasında unutuldu. Hem emeğe hem de ÇEV yararına gelecek yardıma yazık oldu.

Müzayededen sonra sahneye Fahir Atakoğlu çıktı. Fahir Atakoğlu müziğiyle ve konuşmasıyla büyük alkış aldı. Sonra sahneye genç bir yetenek olan Ömer Abacı’yı davet etti. Ömer Abacı sesiyle izleyenleri büyüledi.

Daha sonra sahneye çıkan ünlü mimar Behruz Çinici ‘ceketimi de ÇEV’e bağışlıyorum’ deyince Tarkan’ın da gömleğini ve pantolonunu açar gibi yapması yakışık almadı.

ÇEV’in gecesinden çıkanlar soluğu Akaretler’de aldı. Der Die Das’ın açılışı ve sonra da W Otel‘deki Kenan Doğulu partisine gidildi. Geceyi daha da uzatmak isteyenler Club 29 Les Ottomans’da DJ Kiwi’nin çaldığı partiye katıldı.
Kutup Yıldızı sergisi 5-12 Haziran tarihleri arasında Çiğdem Simavi’nin Süzer Plaza’da bulunan KÜSAV sanat galerisinde izlenebilecek.

Milliyet-Çağdaş Ertuna

starzu
05-06-09, 14:23
tarkanın kitabı kaça satılmış satılmış demiyelimde el deyiştirmiş ali ağaoğlu malum bugünlerde tarkanın kankası oldu tarkanın gömeyini ve pantalonunu açar gibi yapmasında ne varmış isteseler eyitim için onlarıda verirdi canım benim espiri yapmış anlamamışlar onların ayıbı.ama böyle bi geceye daha şık gidebilirdi:29:

ece**
05-06-09, 14:28
ay pek tatlı çıkmışta..ben anlamadım gömleğni we pantolonunu açar gibi yaptı derken anlamadım ya ne yapmış tarkan?anlayan anlatabilirmii? =))

aylin_23
05-06-09, 14:45
bence tarkanın bu yılki sponsoru ali ağaoğlu heralde

badboyserkan
05-06-09, 14:46
ay pek tatlı çıkmışta..ben anlamadım gömleğni we pantolonunu açar gibi yaptı derken anlamadım ya ne yapmış tarkan?anlayan anlatabilirmii? =))

Unlü mimar Behruz Çinici ‘ceketimi de ÇEV’e bağışlıyorum’ dedigi zaman Tarkan’ın da gömleğini ve pantolonunu açar gibi yapması, bende o zaman pantolonumu ve gomlegimi de bagisliyorum diye esprili bir durum yapmis sanirim.

hilfa
05-06-09, 14:52
Tarkanımı nedense kimse çekemiyor(gerçi nedeni belli) :7:çok tatlı çıkmış herzamanki gibi abartısız ve doğal :29:Tarkanın gömleği ve pantolonunu açar gibi yapması da bence çok güzel kapak olmuş anlayana:4: gerçi yazan ve oradakilerin anlamamak işine gelmiş, ünlü mimarın ceketi pek işe yaramaz ama Tarkanımın kesip attığı tırnak bile değer bulur:29:haber için teşekkürler:29:

tarkaseksüel
05-06-09, 15:31
bence tarkanın bu yılki sponsoru ali ağaoğlu heralde
belkı evdağıtır bize yada ali ağağoğlundan ev alana konser bileti :D:D:D:D

tarkaseksüel
05-06-09, 15:33
tarkanın şarkısöylediğini bilmiyordum

MassConfusion
05-06-09, 15:34
Normaldir. Ali Ağaoğlu artık kankisi :D

siboss1992
05-06-09, 18:46
güzel hareket yapmis orda tarkan..
sagol paylasim icin

gülcan
05-06-09, 19:52
Resim de pek güzel çıkmış ..Çok uyumlu giyinmiş teşekkürler paylaştığın için..Tarkan'ı böyle projelerde görmek çok güzel...

TEVETOGLU
05-06-09, 20:21
Megastar'a megafiyat yakışır.

ultrAslan
05-06-09, 20:26
Kıyafetlerine özen gösterse bu gibi davetlerde daha iyi olur sanki.

starzu
05-06-09, 21:04
Kıyafetlerine özen gösterse bu gibi davetlerde daha iyi olur sanki.

evet daha şık olabilirdi:15:

starzu
05-06-09, 21:08
kitabı kaça satılmış bilen var mı??

arau
06-06-09, 02:44
kitabı kaça satılmış bilen var mı??

sabah gazetesinde ağaoğlu toplam 61 bin TL ödemiş yazıyor.ayrıntısı yok.(10 bini Ara Güler'in kitabı ise ki yukardaki yazıda öyle yazıyor, bu durumda Tarkan'ın kitabı 51 bin TL ye satılmış oluyor)

kevser
07-06-09, 15:24
çok merak ettim yaaa

starzu
08-06-09, 00:17
sabah gazetesinde ağaoğlu toplam 61 bin TL ödemiş yazıyor.ayrıntısı yok.(10 bini Ara Güler'in kitabı ise ki yukardaki yazıda öyle yazıyor, bu durumda Tarkan'ın kitabı 51 bin TL ye satılmış oluyor)

bilgi için sağaol :27:51bin tl iyi parabravo