PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ukraynalı Milli Eğitim Müdüründen Türk Okuluna Övgü

siboss1992
31-05-09, 17:44
Ukraynalı Milli Eğitim Müdüründen Türk Okuluna Övgü: "Kiev'in En İyi Okullarından Birisiniz" (Özel)

Ukrayna'nın Başkenti Kiev'de Türk ve Ukraynalı Müteşebbislerce 2001 Yılında Açılan Uluslar Arası Meridyen Okulu, Sekizinci Mezunlarını Verdi. Okulun Başarılı Eğitimcileri ve Öğrencilerine Ödüllerinin Verildiği Kapanış Programı, Geniş Bir Davetli Topluluğunun Katılımıyla Gerçekleşti.

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de Türk ve Ukraynalı müteşebbislerce 2001 yılında açılan Uluslar arası Meridyen Okulu, sekizinci mezunlarını verdi. Okulun başarılı eğitimcileri ve öğrencilerine ödüllerinin verildiği kapanış programı, geniş bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleşti.

Geceye Kiev Kültür ve Tanıtma Müşaviri Ahmet Çanga, Kiev Milli Eğitim Müdürü Lilya Grineviç, 1996 yılı Olimpiyatlarında Dünya Jimnastik Şampiyonu olan ve 2008 yılında Eurovision Dans Yarışması'nda Ukrayna'yı temsil eden Liliya Podkopaeva, Ukrayna'nın Tarkan'ı olarak bilinen ünlü sanatçı Viktor Pavlik, Podol İlçesi Milli Eğitim Müdürü Galina Troian, Padol Şehir Belediye Başkan Yardımcısı Valentina Nişanko, Türk işadamları ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
Tüm Bahçe mobilyaları ve aksesuarları bu adreste.

Törende bir konuşma yapan Grineviç, Meridyen Okulu'nun farklı kültürleri sevgi ve dostluk etrafında bir araya getirmesini büyük bir başarı olarak niteledi. "Kiev'in en iyi eğitim kurumlarından olan Meridyen Okulu'na, eğitimimize verdiğiniz katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" diyen Milli Eğitim Müdürü Grineviç, okul yöneticilerine birer takdirname verdi.

UKRAYNA'NIN Tarkan'I PAVLİK SAHNE ALDI

Miniklerin de çeşitli gösteriler sunduğu programda coşku, Ukrayna'nın Tarkan'ı olarak da bilinen Viktor Pavlik'in sahne almasıyla doruğa ulaştı.

Tarkan'ın şarkılarını Rusça seslendiren ve bir Türkiye aşığı olan Viktor Pavlik, Cihan'a verdiği demecinde, "Meridyen okulunu açıldığı günden bu yana takip ediyorum. Türk kültürünü ve insanını çok seviyorum. Meridyen yaptığı işi çok kaliteli yapıyor" ifadelerini kullandı. Pavlik, Cihan mikrofonuna Türkçe olarak Mirkelam'ın "Her Gece" şarkısını söyledi.

HİP HOP, Ankara HAVASI VE HAM ÇÖKELEK BİR ARADA

Okulun Ukraynalı öğretmenlerinin kendi dillerinde öğrencilere şarkı söylediği gecede, Türk öğretmenlerinden Murat Özkan Türk sanat müziği eseri 'Veda Busesi'ni okudu.

Okulun faklı yaş gruplarındaki öğrencileri ise, hip hop dans gösterisi, Ankara Havası ve 'Ham Çökelek' oynayarak kabiliyetlerini sergiledi. Okulun spor ve sanat alanlarında öne çıkan öğrencilerinin takdir belgelerini ise Ukrayna'nın yıldızlarından olan ve aynı zamanda Birleşmiş Milletler İyi Niyet Büyükelçisi Liliya Podkopaeva verdi.

2008-2009 eğitim döneminin başarılı öğrenci ve eğitimcilerin takdir edildiği kapanış töreninde her alanda gösterdiği başarı ile Yılın Öğrencisi seçilen Natalya Masli'nin plaketini ise Meridyen Okulları Kurucular Kurulu Başkanı Mehmet Güler verdi.

MEZUNLARIN YÜZDE 99'U ÜNİVERSİTELİ

2001'de 52 öğrenci ile faaliyete başlayan Uluslararası Meridyen Okulu, Ukrayna basının yaptığı derecelendirmelerde, başkent Kiev'deki bütün köklü okullara fark attı.

Avrupa Uluslararası Okullar Birliği (ECIS) üyesi de olan okulun öğrencilerinin yüzde 99'u üniversiteye yerleşiyor. Kendi isteğiyle üniversite okumayan yüzde birlik oran ise seçtikleri sanat ve meslek dallarında erken yaşta yakaladıkları başarılarıyla dikkat çekiyor.

Kaynak :http://www.haberler.com/ukraynali-milli-egitim-mudurunden-turk-okuluna-haberi/

siboss1992
31-05-09, 17:46
tarkanin sarkilarini sölemesine hic sasmadim..
cok güzel bir duygu olmali kesin tarkan icin.. bütün
dünya onun arkilarini söylüyor ya..
ben gurur duyuyorum onunla:29:

TEVETOGLU
31-05-09, 18:16
Tarkan'ın şarkılarının Rusya'da daha çok dinlenmesinde katkısının olması güzel birşey.

hilfa
01-06-09, 00:39
:10:Tarkanımı inşallah tüm dünya tanıyacak:10:haber için teşekkürler siboşşummm:10:

ece**
01-06-09, 12:14
katılıorum serpil abla sanaa..yakında bütün dünya duyup tanıyacak :)gurur duymamak elde deil !

qüccin
01-06-09, 21:30
hiç şaşırmadm bu habere;) Tarkan ı kim dinlemıo ki;)tşkler siboşş=)

tarkaseksüel
02-06-09, 15:10
tarkanın rusyayadagirdii hadi şimdi diğer ülkelerde