PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan,Emir'i yarattı

denizmavisi
31-05-09, 11:30
http://pic1.resimupload.com/r1/thumb_442889686.jpg (www.resimupload.com/ds442889686_8231dd84-2dd4-4a2f-9a7b-dc86b0b2d1d8.html)

Cuma sabahı Tarkan'ın sahibi olduğu HİTT Müzik'in müdürü Sevtap Küçükkaralar beni gazeteden otomobiliyle aldı; "Seni bir stüdyoya götüreceğim. Birini dinleteceğim. Sürpriz" dedi. İçimden "Allah Allah, acaba Tarkan'ın yeni şarkılarını mı dinleyeceğim?" diye düşündüm. Ardından Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan olmadan önce oturduğu Beylerbeyi'ndeki evinin sokağına girdik. Meğer Ozan Çolakoğlu'nun yeni stüdyosu buradaymış.

GAZETECİLİK OKUYOR
Stüdyodan içeri girip kayıt odasına oturduğumda öğrendim ki, önümüzdeki hafta Emir adında yeni bir şarkıcının albümü çıkıyormuş. Ancak kendisi ilk gazeteci ile randevusuna geç kaldı... O sırada haber geldi: "Benzinciden benzin alıp geliyorum!" Kimdi bu Emir? Sevtap anlatıyor, "Emir 28 yaşında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Radyo TV'de okuyor. Psikoloji master'ı yapmak istiyor. Demet Akalın, Gülşen ve daha birçok sanatçının menajeri Haluk Şentürk'ün asistanlığını yapmış biri." Bunları duyunca daha da meraklandım. Ancak Emir içeri girdiğinde bir an Tarkan geldi sandım. Minyonluğu bile çok benziyor. Konuşmaya başlayınca, sesinin de Tarkan'a benzediğini gördüm. İçimden 'Acaba yeni bir Tarkan mı doğuyor?' dedim. Emir anlatmaya başladı; "En büyük hayalimdi. Yıllarca bütün sanatçıların yanında yer aldım. Hepsinden şarkı istedim, beni kırmadılar. Hatta vokal bile yaptılar" dedi ve şarkılarını dinlemeye başladık. Nazan Öncel'in verdiği 'Tornistan' şarkısında içimden eşlik etmek geldi. Çok güzeldi. Yıldız Tilbe'nin şarkısında ayağa kalkıp oynamak istedim. Gülşen, Harun Kolçak, Berksan, rahmetli Aysel Gürel bile var albümde. Hele, bir zamanların meşhur şarkıcısı Jale'nin 'Üzgünüm' şarkısını söylerken Tarkan'ın 'Vazgeçemem' yılları geldi gözümün önüne. Bu kasette Hande Yener'i Hande Yener yapan Fettah Can ve Alper Narman bile var. Tam 12 şarkı. Albüme şarkılarını veren birbirinden ünlü sanatçılar bu şarkılar karşılığında ya ücret almamışlar veya çok cüzi rakamlara istemişler. Dinletinin sonunda bombayı patlatıyor Emir; söz ve müziği Tarkan'a ait 'Ben Sen Olamam'... Emir'in aynı zamanda çıkış parçası olan bu şarkı, gözlerimi kapattığımda karşımda Tarkan'ı görmeme neden oldu. Bence Tarkan kendi okuyabileceği bir şarkıyı vermiş Emir'e, ki bu ona ne kadar güvendiğini gösteriyor.

BU YAZ ÇOK KONUŞULACAK
Tabii insanın aklı karışıyor, bu kadar sanatçıdan şarkı almak doğru mu? Bu konuda da çok şanslı Emir, çünkü bu işin üstadı Ozan Çolakoğlu öyle bir düzenleme yapmış ki, kaset baştan sona akıp gidiyor. Bu yaz Emir çok konuşulacak. Tarkan'ın patronluğu da çok konuşulacak. İlk eseri hiç fena değil yani!

Kaynak:http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/2009/05/31/ve_tarkan_emiri_yaratti

ozkan1907
31-05-09, 12:11
tarkan önce sibel cana erdiği şarkı sonra emir en sonda kendi albümüyle yaza damgasını vuracaktır... teşekkürler haber için

badboyserkan
31-05-09, 12:31
"Tarkan Saltanatini surdurmek icin klonlarini piyasaya suruyor " Sozleri medyada dile gelenler arasinda.Ama zaten Emir'i ben onceden beri biliyordum.Fotograf calismalarinda olsun album calismalarinin kayitlarinda hep Tarkan, Emiri desteklemistir. Basarilar onada.Merakla sarkiyi bekliyoruz. :)

Emirde Tarkana cok benziyor gibi. :21:
http://img3.imageshack.us/img3/2835/8231dd842dd44a2f9a7bdc8.jpg (http://img3.imageshack.us/my.php?image=8231dd842dd44a2f9a7bdc8.jpg) http://img268.imageshack.us/img268/8233/17dcea4203tc111111111s.jpg (http://img268.imageshack.us/my.php?image=17dcea4203tc111111111s.jpg)

eskalen
31-05-09, 12:34
Onceden Emir diye birine albumu hakkinda yardim ettigini duymustum...Tarkan Emir'in albumun her safhasinda yardim etmis...Sarkilardan fotograf secimine kadar....Tarkan artik gelecek kusaklari mi yetistirmeye calisiyor ne? Ciksin albumu bakalim...Bence Tarkan artik gitgide besteci kimligine burunup o arkaplanda kalicak gibi...Murat Boz, Sibel Can simdi de Emir gibi sanatcilara belki de agini cok cok genisletip sarki vererek artik cok cok ilerlerde boyle bir strateji gelistirebilir...Tarkan'in albumu Emir'in albumune yardim etmekten mi gec cikacak acaba??

tarkantutkunu
31-05-09, 12:36
Ama Tarkan son nokta'yı koymuş

''Ben Sen Olamam''

Tarkan başkalıgını hepmi gösterir insan hep gösteriyorsun

gülcan
31-05-09, 13:08
İlk eserini 'Emir'i ve Çıkış şarkısı 'Ben Sen Olamam'ı merakla bekliyoruz..Hayırlısı olsun.
Ama şunu söylemek istiyorum kim ne kadar başarılı olursa olsun Tarkan'ın yerini alamaz almıycak da.Tarkan tek.Haber içi teşekkürler..:)Bu arada Sevtap abla'nın Hitt'in Müdürü olduğunu bilmiyordum onuda öğrenmiş oldum.:)

bounce
31-05-09, 13:18
esra ermiş(hitt müzik çalışanlarından birisi) de söylemişti yeni bi albüm geliyor diye.ben de tarkan mı diye sormuştum hayır bu yeni biri demişti demekki emir miş.

**MegaStarkan**
31-05-09, 13:26
Özgün'ü animsatti bana dis görünüsü olarak. Tarkan'a daha cok benziyenler var.
Ses olarak duymadigim icin yorum yapamam ama umarim Tarkan kendisinin bir kopyasini cikarmaya düsünmüyor... yolu acik olsun.

ozangüney
31-05-09, 13:36
tarkana aşırı derece benziyor fiziki olarak ses tonu olarakda benziyomuş tarkana güvenim tam ama kendisinin bire bir kopyasını yaratıyor ama vardır bir bildiği ayrıca bencede tarkan yavaş yavaş besteci kimliğini oturtmya çalışıyo sezen aksu gibi 2-3 yılda bir albüm çıkarcak ama diğer sanatçılarada şarkılarını vermeyi eksik etmeyecek bence doğru yoldaa

starzu
31-05-09, 13:50
tarkan zaten iyi şarkılarını başkalarına veriyor(umarım oda murat gibi nankör çıkmaz)ama yinede gençlere destek olması güzel diyer ünlüler gibi hep ben demiyor hayırlı olsun nankör olmasın

MEGASTAR
31-05-09, 14:13
Umarim Tarkan yine kendine yakisacak, tarzina uygun sarkilari (püf, çakmak çakmak) baskalarina verip de, kendi tarzi disinda bi album yapmaz...(metamorfoz albümü çok güzeldi ama dogrusunu isterseniz, bence Tarkan'nin kendi tarzi deildi).

HakanÇelik
31-05-09, 14:52
Tarkan'ın yetenekli gençlere destek vermesi çok güzel bir durum. Verdiği şarkının ismi çok güzel " Ben sen olamam". Şarkının süper olacağı kesin. Tarkan diğer vasıflarının yanında, bence bir de Türkiye'nin en iyi bestecisi...

Sabah gazetesine ise kızıyorum. "Tarkan kendini klonladı", "Çakma Tarkan" yakıştırmaları daha şimdiden insanın canını sıkıyor. Tamam belki böyle başlıklar haberin daha çok okunmasına sebebiyet veriyor; ama hiç etik değil bence.

Emir'e başarılar diliyorum.

TheLastAirBender
31-05-09, 15:38
türkiyede yeni bir tarkan dogmaz arkadaslar 2 yıl sonra buda gaza gelip tarkana ve diger şarkıcılara laf atar basının sayesinde havalara girer sonrada murat boz gibi dandik dundik şarkılar yapar gider bu kadar basit :16::7:...(ama umarım böyle olmazda bu yazdıklarımı bana yedirir :18::28: )

MassConfusion
31-05-09, 15:39
Hayırlısı olsun...

qüccin
31-05-09, 15:46
tarkan destek vermşse vardr bı bıldğı;) albüm çıksnda dınleyelım bakalım..

yiğit
31-05-09, 16:00
ben bu fikri pek sevmedim gibi yahu..şarkıları merak etmedim değil ama şöyle bişe var..emire nazan öncel'den şarkı alıyor ama kendi albümüne istemiyo...garip... ayrıca kendisine ses ve -hemen hemen aynılar gördünüz fotoyu- aynı imajda bi sanatçı çıkartması saçma geldi..çocuk özgün bişe olsa tmm dicem ama gazeteci bile gözümü kapadığımda tarkan diyoo... bana pek ii gelmedi haber..özellikle tarkan'ın çok güvendiği kendi albümü öncesi...

gülcan
31-05-09, 16:33
http://img43.imageshack.us/img43/4613/4902102587501.jpg (http://img43.imageshack.us/my.php?image=4902102587501.jpg)

Tarkan, sesi ve fiziğiyle tıpatıp kopyası olan Emir’e albüm yaptı. İsmini de ‘Ben Sen Olamam’ koydu!

Tarkan patronluğa soyundu, ilk eseri de kendi benzeri oldu! Megastar'ın yapım şirketi HİTT Müzik'in çatısı altında albüm yapan Emir, hem sesi, hem de minyon fiziğiyle Tarkan'ın kopyası gibi.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde okuyan Emir, bugüne kadar menajer asistanlığı yapmış. Albüm çıkarma hayali ise Tarkan'la gerçekleşmiş.

ÜNLÜLER VOKALİSTLİK YAPTI

Emir'in bu hafta çıkacak albümünde Nazan Öncel'den Yıldız Tilbe'ye, Aysel Gürel'den Gülşen'e kadar birçok ünlü ismin şarkısı var. Emir, "Bazıları beni kırmadı, vokal bile yaptı" diyor. Asıl bomba ise, albüme adını veren 'Ben Sen Olamam' adlı şarkı. Çünkü şarkının sözü de, müziği de Tarkan'a ait.

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2009/05/31/tarkan_kendini_klonladi

szr67
31-05-09, 16:51
Bu çocuk şarkıcımı olmaya karar vermiş inanamıyorum tanıyorum bu çocuğu iyi bir sestir şaşırdım emir emir denilen çocuk buydu.TARKAN bu yaz turnelerine öncü grub olarak koyarsa kendisini çok başarılı olur.:5:

hilfa
31-05-09, 17:22
:15:Tarkanıma benziyor olabilir ama asla Tarkanımın tırnağı bile olamaz:15:Emirin yolu açık olsun:19:

siboss1992
31-05-09, 17:24
emir diye birinin oldugnu bile bilmiyordum..
yine yeni birsey ögrenmis oldum.. tarkanin genclere yardim etmesi hosuma gittii..

TEVETOGLU
31-05-09, 18:43
Tarkan önce kendi kasetini sonra da Emir'in kasetini çıkartsa daha çok sevinecektim.

sally
31-05-09, 19:12
Hayirli olsun bakalim ne kadar basarili olacak emir.

Zara
31-05-09, 20:42
:15:Tarkanıma benziyor olabilir ama asla Tarkanımın tırnağı bile olamaz:15:Emirin yolu açık olsun:19:

aynen öyle! Tarkanın tırnağı bile olamaz:15: yanlış anlamayın ama ben Tarkana benzeyen başka birisinı olmasını hiç istemiyorum:19:
ben onu hiç benzetmedim Tarkana seside benzeyemez! onun gibisi dünyaya gelmez:15: O yalnız bi tane dünyada tek! kimse Tarkanın yerini alamaz!

badboyserkan
31-05-09, 22:17
Haftaya album cikiyor..
Sarki gercekten cok guzelmis, söz ve müziği Tarkan'a ait olan 'Ben Sen Olamam' cikis sarkisina, Tarkanin gozetiminde klipte cekilmis. :4:
Klibin yonetmenligi de Murad Kucuk Ustlenmis.

scorpioness
31-05-09, 22:24
Veliaht bulunmuştur hayırlı olsun Emircoll mu yapsak ne yapsak yönetimmmmm! :P

**MegaStarkan**
31-05-09, 22:28
Veliaht bulunmuştur hayırlı olsun Emircoll mu yapsak ne yapsak yönetimmmmm! :P

Bende bugün msn'de Duygu'ya demistim EmirColl acicam Ebru'ya rakip cikicam :18:

TarkanColl
31-05-09, 22:32
Biz ne veliahtlar gördük... :4:

szr67
31-05-09, 22:34
tarkan nın velihatı olamaz o imkansız fazla büyütmeyin tipi benziyor diye velihat olunmaz.dünya müzik piyasası bitmiş biz halen tarkan'a yedekmi arıyoruz artık tek şarkıyla meşhur olunuyor.Konserler ön plana çıkıyor bu çocuğun üstünden 10 yıl geçmesi gerek çabuk davranmayalım.

scorpioness
31-05-09, 22:34
Biz ne veliahtlar gördük... :4:
Zaten yoktular :18:

**MegaStarkan**
31-05-09, 22:43
tarkan nın velihatı olamaz o imkansız fazla büyütmeyin tipi benziyor diye velihat olunmaz.dünya müzik piyasası bitmiş biz halen tarkan'a yedekmi arıyoruz artık tek şarkıyla meşhur olunuyor.Konserler ön plana çıkıyor bu çocuğun üstünden 10 yıl geçmesi gerek çabuk davranmayalım.

Tamam Sezer beklicegiz bir yüz yil daha, senin hatirina :P

mordum
31-05-09, 22:53
arkadaşlar haziranın ilk haftasında mı çıkıyor albüm?

Ferya
31-05-09, 23:27
Tarkanin yeni yeteneklere yardim etmesi güzel bisey.Emir in yolu acik olsun.

fantin
01-06-09, 00:20
Hayırlı olsun ne diyelim ama umarım ilerki zamanlarda beni Tarkanla anmayın diyenlerden olmaz :)

TarkanColl
01-06-09, 00:35
Başkası olmaz kendi olursa başarır... Tarkan'dan ilham alması doğal. Tarkan da ilk zamanlarda başkalarını örnek almıştı. Ama o çok kısa zamanda kendi tarzını yarattı ve :54::35::52::30::35::48: oldu... İnşallah Emir bu farkı anlamıştır...:8:

denizmavisi
01-06-09, 00:36
gerçekten çok yakışıklı bi çocuk fiziği Tarkan'a benziyor sesi de benziyormuş en önemlisi huyu ve mütevaziliği de Tarkan'a benzesin eğer hepsi mevcutsa zaten başarı kaçınılmaz olur umarım nankörlük yapmadan da bi yerlere gelebilir

Yakisikli89
01-06-09, 05:00
desteklemesi güzel.
bu hafta sibel ve emir'e verdigi sarkilar ile cosucagiz yani. :20:

tarkan'a benzetemedim. sanki benzetilmek istenilmis ama benzememis. tek hafiften bakislari animsatiyor resimde. tabi birde televizionda falan görmek lazim.
bol sanslar emir.

ece**
01-06-09, 11:42
ay hakkaten çok andırıo tarkanıma yaw:)) yolu açık olsun emirinde...bu yıl bu yaza tarkanım we onun başka sanatçılara werdii şarkılar damgasını wuracak..yani heryer tarkaan kokacaak !!:24:

HURRICANE
01-06-09, 12:21
Geç bile kalmıştı;)Rafet nasıl Yusuf Güneyi yarattıysa TARKAN ında Emir i yaratması takdire şayan;)Helal olsun TARKAN a işte budur...

Daha çok Kerim Tekin edasi var çocukta benzetilmeye calisilsa bile, kasi gözü, yüz yapisi bana Kerim Tekini animsatti

kevser
01-06-09, 17:49
demekki merak ettiğim çocuk buymuş başka birine albüm yapmaya karar vermişse Tarkan belli ki çok iyi bi yetenek yolu açık olsun bazılarının yaptığı hataları yapmaz umarımm

eLiF
01-06-09, 18:24
bu yaz tarkanın olacak =) sibel emir ve kendi albümü(inş. çıkarır) :4:

badboyserkan
01-06-09, 19:33
FİZİĞİ VE SESİ İLE TARKAN'A BENZERLİĞİYLE DİKKAT ÇEKEN EMİR, ALBÜM YAPTI! İŞTE EMİR'İN ALBÜM İSMİ VE DETAYLARI...

http://img268.imageshack.us/img268/4060/10880659.jpg (http://img268.imageshack.us/my.php?image=10880659.jpg) http://img268.imageshack.us/img268/6366/52013848.jpg (http://img268.imageshack.us/my.php?image=52013848.jpg)

Bir süredir bu isim çok konuşulur oldu… Tarkan’a benzerliğiyle ve albümünde birbirinden ünlü isimlerle çalışmasıyla adından söz ettiren bu isim Emir…

Genç kızların yeni gözdesi olmaya aday Emir’i tanımaya ne dersiniz…

7 Eylül 1980 İstanbul doğumlu olan Emir’in, müzikle olan buluşması, yıllarca sahne tozuna yakın mesleklerde çalışıp edindiği deneyim, şan eğitimi ve Altan Varol’dan aldığı diksiyon dersleri ile oldu.

Albüm çalışmasına ise Türkiye’de birçok ünlünün menajerliğini yapan ve bu albümle ilk kez prodüktörlüğe soyunan Haluk Şentürk ile başladı. Ardından, önce iki şarkının düzenlemesi için gittiği Ozan Çolakoğlu’na, sonrasında tüm albümün müzik direktörlüğünü teslim etti. Birlikte 1,5 seneye yakın titiz bir çalışmanın ardından Emir, yeni albümü “Ben Sen Olamam” ile 2009’un parlayan yıldızı olmaya aday.

Dünya üzerinde “Her şarkı için farklı bir tarz” oluşturabilme müzik bilgi ve altyapısına sahip, ender müzik adamlarından biri olan Ozan Çolakoğlu müzik direktörlüğünde hayat bulan albüme;

Emir’le dostluğu yıllar öncesine dayanan Aysel Gürel, hasta yatağında emanet etti “Elebaşı” şarkısını...

Yıldız Tilbe, “Eline Düştüm” şarkısıyla her zamanki o kendine has tavrını ve ruhunu kattı. Yetinmedi, ses de verdi...

Ve tabii ki Nazan Öncel, gün ışığına çıkmamış sözleri ve insanın ruhunu kıpırdatan bestesi “Tornistan” diyerek, hop oturup, hop kaldırdı...

Gülşen, hem vokali hem de bestesi “Engelli Koşu” ile buram buram Gülşen rüzgarları estirdi...

Harun Kolçak kendi albümü için yazdığı “Anladım” ı tereddütsüz hediye etti...

Zeynep Talu’nun unutulmaz dizeleri ile bir Garo Mafyan bestesi “Üzgünüm”, geçmiş yılların özlenen aşk dolu anılarını geri getirdi...

Albümün en genç bestecisi Berksan: “Aşk mı, savaş mı?” sorusunu sorarak geldi şarkısıyla...

Alper Narman ve Fettah Can ikilisi, kendilerini her zaman büyük bir beğeni ile takip eden Emir’in heyecanını, “Şeklim Başka” ile bastırıp, “Özgürsün”, “Şiki Şiki” ve “Kara Gün” adlı şarkılarıyla ona daha da cesaret verdiler...

Ümit Sayın, vokal süpervizörlüğü yaparak, bu güzel şarkıların seslendirilmesinde önemli yol gösterici oldu...

Betül Demir, Cihan Okan, Sibel Gürsoy, Ercüment Vural ve Tuba Önal ise şarkılara gönül nefesleriyle can kattılar.

Sonunda, nice uğraşlarla katedilen yolun en güzel yerinde Tarkan’la karşılaştı. Bu karşılaşma Emir’e “rastlantıda bile rastlantının olmadığını, sadece çok istemekle hayallerin gerçek olabileceğini” birkez daha gösterdi.

Tarkan ise, bu albüme “Ben Sen Olamam” adlı şarkısı ve vokaliyle son noktayı koydu.

gezentilki

gülcan
01-06-09, 19:49
Albümün çıkış tarihi daha belli değil mi?

mordum
01-06-09, 20:10
evet arkadaşlar bilen varmı çıkış tarihini?

yiğit
01-06-09, 22:43
http://www.hitt.com.tr/ bişe yok:(

starzu
02-06-09, 02:19
türkiyede yeni bir tarkan dogmaz arkadaslar 2 yıl sonra buda gaza gelip tarkana ve diger şarkıcılara laf atar basının sayesinde havalara girer sonrada murat boz gibi dandik dundik şarkılar yapar gider bu kadar basit :16::7:...(ama umarım böyle olmazda bu yazdıklarımı bana yedirir :18::28: )

:15:valla doğru albendende o kadar:14:

dumbledoor
02-06-09, 13:31
ya albumun çıkış tarihini bilen war mıııı???????

tarkaseksüel
02-06-09, 15:05
vaalla da benziyor hadi inşallahh diğerlerine benzemez inşallahh