PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Iste Çantada Keklik'in Sözleri!

Barish
24-05-09, 03:12
Tarkan, Saylan'ın vasiyetine uydu!

Bir önceki albümde olduğu gibi Sibel Can, yine Tarkan'dan vazgeçmedi. Daha önce Megastar'ın 'Çakmak Çakmak' isimli şarkısını seslendiren Can, yeni albümünde de 'Çantada Keklik' isimli şarkısını söyledi. Ancak her parçasını Can'a ücretsiz olarak hediye eden Tarkan'ın bu kez bir ricası vardı. Megastar; Sibel Can'a, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan'ın "Her kasabaya bir kız yurdu yapıp, sayıları 36 bini bulan kardelenleri 100 bin rakamına çıkaralım" vasiyetini hatırlatarak 'Çantada Keklik' isimli şarkının ücretini derneğe bağışlamasını istedi. Can'ın plakçısı Hüseyin Emre de sanatçının ricasını hemen yerine getirerek parayı derneğe bağışladı. Ancak bağışlanan para açıklanmadı. Sibel Can, Tarkan'a ayrıca 40 yaşına bastığı gün bir de okul yaptırma sözü verdi.

'Çantada Keklik'in sözleri

Esen rüzgar uçan kuşlar getirdiler kara haberi
Elin diline dolamışsın beni Cık cık cık cık çok ayıp
Sana olan sevgimi hafife alıp da kendini üstün tutmuşsun öyle mi? Cık cık cık cık çok ayıp
Eş dost diyor ki, gıyabında atıp tutuyor sağda solda O her emrine amadedir Diyormuşsun ona buna
Daha neler amanın daha neler amma da yaptın
Sen beni çantada keklik farzedip, aldattın Daha neler amanın daha neler amma da abarttın
Ben elimi sallasam ellisi güzelim Kalakala sana mı kaldım Sözüne yeminine ihanet edip, nasıl kıyabildin bize
Seni adam gibi adam sanmıştım Cık cık cık cık çok yazık...

http://i.sabah.com.tr/2009/05/24/80e21c02-8260-4bcb-ae53-43994282b491.jpg
Sabah Günaydin

scorpioness
24-05-09, 03:49
Çok hızlısınız anında yayın teşekkürler,düz yazı okuyunca anlaşılmıyor tabii bütün olarak duyunca yılın sarkısı adaylarına arasına gireceği kesindir.

starzu
24-05-09, 04:04
bravobarışh çok hızlısın notlarımı aldım yazayım diye ama sen hızlı çıktınbravo

fuatuslu
24-05-09, 05:41
Çok güzel bi şarkı geliyo galiba ;)

ozangüney
24-05-09, 10:24
şarkının sözleri çok güzel hoşuma giitti inş sibel can da albümü hemen çıkarırda şarkıyıda şöyle bi tam olarak dinleriz

szr67
24-05-09, 11:42
hop hop şarkısına yakın bişey olacağa benziyor.

90_model
24-05-09, 12:09
şarkı çok gzl sanki bilgeye yazılmış gibi :10::9::10:

tarkantutkunu
24-05-09, 12:24
işte bunu Tarkan yazmıştır derim tarz bu Tarkan'ın yaptıgı besteler

**MegaStarkan**
24-05-09, 12:45
Off süper sarkiya benziyor, tam benlik sözleri.
Ciksin artik... cik cik cik cok ayip :P
Tesekkürler paylasdigin icin.

tarkaseksüel
24-05-09, 12:47
sözler super muziklede birleşince,,,

denizmavisi
24-05-09, 12:58
şarkıyı sevdiren her zaman bestesidir güzel bi besteyle harika bi şarkı olacağına eminim

qüccin
24-05-09, 13:31
şarkının sözleri çok güsel bakalım müzikle nası oluck bekliyorz sabırsızlıkla=)

Canses
24-05-09, 13:43
Esen rüzgar uçan kuşlar getirdiler kara haberi
elin diline dolamişsin beni cik cik cik cik çok ayip
sana olan sevgimi hafife alipta kendini
üstün tutmuşsun öyle mi ?cik cik cik cik çok ayip

eş dost diyorki giyabinda
atip tutuyor sağda solda
o her emrime amadedir
diyormuşsun ona buna

daha neler amanin daha neler ammada yaptin
sen beni çantada keklik farzedip aldandin
daha neler daha daha neler ammada abarttin
ben elimi sallasam ellisi güzelim
kala kala sana mi kaldim

sözüne yeminine ihanet edip nasil kiyabildin bize
seni adam gibi adam sanmiştim cik cik cik cik çok yazik
sana kapilarini kalbimin sonuna kadar açik
baş köşede yerini ayirtmiştim cik cik cik cik çok yazik

eş dost diyorki giyabinda
atip tutuyor sağda solda
o her emrime amadedir
diyormuşsun ona buna

kala kala sana mi kaldim.....

şimdi yan hadi yan oturupta haline yan
vur başini vur vur taşlara
hiç ağlama sizlanma nafile yalvarma bende
bittin sen geçmişler ola

emrine amadeymiş hih :)

kala kala sanami kaldim.....

Söz-müzik:tarkan

:4::4::36::36::36::36:

**MegaStarkan**
24-05-09, 13:48
Tam sözleri ekledigin icin sagol Canses.
Sözler cok iyi, söz olarak da Tarkan'in tarzi oldugu belli.
"Vur basini vur vur taslara" gibi kisimlar, eski sarkilarini animsatiyor.
Umarim Tarkan cik cik cok ayip gibi kisimlari söyler... Hay hay'daki gibi konusur ;)

naki
24-05-09, 14:25
Harika bir şarkıya benziyor. Bu yaz içimiz kıpır kıpır :)

badboyserkan
24-05-09, 15:08
Sozler cok guzel olmus. Sarkinin muzik ahenkine uyumunu bekliyoruz bakalim..

trknmania
24-05-09, 15:12
harika bir şarkı olucak bu:)dinleyeceğimiz günü sabırsızlıkla bekliyoruzzz:)

Hüli 82
24-05-09, 16:20
:24:süper bir sarkiya benziyor tarkan yazarda iyi olmazmi :24:

gence
24-05-09, 17:08
Eğer doğruysa haber, parçanın parası da çok iyi yere gitmiş demektir.sözler bomba gibi olmuş bence:)

Rumeli59
24-05-09, 17:23
CANSES cok ama cok tsk ederim artik cik cik cik ciksin artik:21::21:

gülcan
24-05-09, 18:22
Tam Tarkanca sözler beklediğim gibi bakalım şarkı nasıl olmuş.Biran önce çıkar albüm inşallah..Paylaştığınız için teşekkürler:)

Yakisikli89
24-05-09, 19:05
vay anam vay. gercekten cok güzel bi sarki'ya benziyor. sözler mükemmel.
gercekten tarkan'cim dedigin gibi.

sana mi kaldim. elimi sallasam ellisi...:4:

Ferya
24-05-09, 19:08
Sarkinin sözleri hosuma gitti,birde Müzikle bir söylenince süpper olur.Tarkanin bestesi oldugu da belli,Tarkanimizin elline saglik güzel yazmis.

eskalen
24-05-09, 20:53
Sozler tam tarkan tarzi, uslubuna uyuyor...Begendim sozleri...Hos ve renkli bir sarki olacagini sezdiriyor insana...Sarkinin bestesi, sozleri degerli kilacak...Cik cik cik kisimlari merak ediyorum :) Bir an once dinlesek su sarkiyi, ha geldi ha duyulacak sarki :)

TarkanColl
24-05-09, 21:01
Muhteşem sözler, muhteşem bir şarkı ve muhteşem bir yorum... Tarkan'ın da vokalleri ile tadından yenmez bir eser ortaya çıkmış. Sibel Can'a hayırlı ve uğurlu gelmesini dilerim bu şarkının... :20::29:

sally
24-05-09, 21:47
süper bir sarkiya benziyor

starzu
24-05-09, 21:51
sibelin albümü ne zaman çıkıyor bilen varmı?:12:

Rumeli59
24-05-09, 21:59
sibelin albümü ne zaman çıkıyor bilen varmı?:12:

yakinda:21::24::19:

denizmavisi
24-05-09, 22:14
5 haziranda çıkacak diye yayınlandı bekleyip görecez artık:28:

HakanÇelik
24-05-09, 23:05
Tarkan bu işi biliyor ya, muhteşem sözler yazmış.

bravobravo

hilfa
24-05-09, 23:06
:10:tarkanımın eline ve yüreğine sağlık:10: güzel sözler Sibel Can'ın da yorumunu biliyoruz bekleyelim ve görelim:24: darısı Tarkanımın kendi albümüneee:22:

bounce
25-05-09, 00:53
tarkanın karma albümündeki sözleri anımsattı
bence tarkan vermesin şarkılarını kimseye..özellikle de sibel cana..ama başarılar kendisine
tarkan şarkılarını başkasından duymak biraz tuhaf geliyor..

Barish
25-05-09, 01:41
tarkanın karma albümündeki sözleri anımsattı
bence tarkan vermesin şarkılarını kimseye..özellikle de sibel cana..ama başarılar kendisine
tarkan şarkılarını başkasından duymak biraz tuhaf geliyor..

Sorry amaa sen Sibel Can'i ister SEV ister SEVME..her yerde negativ mesajlarini okumaktan biktim artik...Sibel Can, Tarkanin en iyi dostlarindan biri, ve Tarkan istedigi kisilere sarkilarini vermekte özgür, bu sana kalmadi, soranda yook zaten..bunu kabul et ve saygii göster...elestire biilirsin, bunda tabii ki özgürsün...amaaaa tarkan kimi sever kimi sevmez ona sadece kendisi karar veriir.....gercek hayatta nasil bir insan dostuna fedakarlik yapar,oda Sibele yapiyor isteee....ve bence'de cook iyi yapiyooor...Sibelin agzina tarkan sarkilarini cook yakistiriyoorum! Tarkaan devaam böyleee:19:

RaSKaS
25-05-09, 02:06
sözleri okuyup geçince pek sarmadı
galiba çakmak çakmak'ın sözlerini daha çok sevmiştim
ancak müzik ve sibelinde yorumu da eklenince albümünün en güzel şarkılarından biri olacağından eminim :)

heval_buhurcu
25-05-09, 02:35
harika sözler ortaya koymuş tarkan sibelimizin yorumuylada fefkulade olacak ...bu yaz sibelimiz ortalığı kasıp kavuracak:1: albümü dört gözle sabırsızlıkla bekliyoruz:29::29:

ece**
25-05-09, 11:41
bu ne hız yaw bende şimdi bu haberi yayınlıcaktım ama çooktaan bu haber yapılmışta yorumlar bile dolmuş..bravo şarkının sözleride okul yaptırma işide kızları okutma işide herşey süperr...helal olsun walla...:10: artık kendi albümünü de beklioruuuuuzzzzzz!:10:

sarıpapatya
25-05-09, 13:11
müzikle beraber nası olucak çok merak ettim valla çıksın artık yaa

ümitcoll
25-05-09, 13:40
süper şarkı olacağa benziyor sözler de süper,:19: bu abi tarkan bu:17:

yiğit
25-05-09, 13:56
beğendim ama size bişe söyleyim tarkan'a her an şöyle bi suçlama gelebilir ve haklılar:
VUR BU AKILSIZ BAŞI DUVARLARA TAŞLARA VUR......
anlamışsınızdır umarımm

bounce
25-05-09, 13:58
Sorry amaa sen Sibel Can'i ister SEV ister SEVME..her yerde negativ mesajlarini okumaktan biktim artik...Sibel Can, Tarkanin en iyi dostlarindan biri, ve Tarkan istedigi kisilere sarkilarini vermekte özgür, bu sana kalmadi, soranda yook zaten..bunu kabul et ve saygii göster...elestire biilirsin, bunda tabii ki özgürsün...amaaaa tarkan kimi sever kimi sevmez ona sadece kendisi karar veriir.....gercek hayatta nasil bir insan dostuna fedakarlik yapar,oda Sibele yapiyor isteee....ve bence'de cook iyi yapiyooor...Sibelin agzina tarkan sarkilarini cook yakistiriyoorum! Tarkaan devaam böyleee:19:

kültürünün yaşamasını istiyorsan diline sahip çıkman gerekir .önce türkçe konuş benimle..sorry negative felan...türkiye burası.:13:asimile olmayın yaaa
sanane senin niye zoruna gidiyor ki.hem istediğim gibi konuşurum kimseye hakaret etmedikçe....
ben tarkan sibel canı sevmesin mi demişim.dost olmasın mı demişim..güldürme beni yaaa.sadece tarkan şarkılarını sadece kendisi okusun demişim.
sibel canı hiç sevmem hatta kıl olurum kendisine.albümü çıkacak diye boşanıyor.hem de boşanma kararını 1 sene öncesinde almış ama albüm çıkmak üzereyken davayı açıyor.sonra sorarlar ne oluyor sibel hanım diyee...tabii bu kendi bileceği iş ama reklam kokuyor.
sen sibel canı seviyorsun anladık ama ben sevmiyorum.ve kadının ağzına yakıştırmıyorum.
bu kadar.sanırım anlamışsındır
son olarak o zaman okuma kardeşim benim yorumlarımı.madem bıktın.kimseye zorla okutmuyoruz yorumlarımızı.

kevser
25-05-09, 14:45
ben beğenmedim ama müzikle güzel olur belki

scorpioness
25-05-09, 14:45
Forumun amacından sapmayıp saygı çerçevesi içinde insanların yaşadıkları yere ve kültürlerine uygun olarak düşünüp kendinizi savunmak için birbirinizi renci etmeyin, kimse burda Türkçenin bekcisi olmasin, asimile iftiralarını da kimseye atma hakkını bulmasın karşılıklı polemik yaratacak bir durum söz konusu değil herkes kendi düşüncesini belli sınırlar içinde yazmak için bu forumda bulunmakta aksini yaratanların mesajları silinir.

karma_elcin
25-05-09, 16:06
beğenmedim sözlerini ama sibel can yorumuyla ve şarkının müziğiyle birleşince güzel bi şeyler olur diye düşünüoyrum..

ece buzkaya
25-05-09, 17:04
söz konusu Tarkan olunca herşeyin mükemmelliğini görüyoruz sibel can da eminm süper yormlamştır bu şarkıyı. sözler için çk tesekkrler

TEVETOGLU
25-05-09, 17:37
Tarkan'ın şarkının ücretini almayıp derneğe bağış yapılmasını sağlaması çok güzel bir hareket.

recon
25-05-09, 18:27
şarkı mükemmel olmuş..zaten altında tarkan yazmasaydı bile bu şarkının megastar tarkan a ait olduğunu çok rahat bi şekilde anlaşılırdı...sözler tam tarkanlık...gene harika bi şarkı bizi bekliyor...

siboss1992
25-05-09, 19:18
Çok hızlısınız anında yayın teşekkürler,düz yazı okuyunca anlaşılmıyor tabii bütün olarak duyunca yılın sarkısı adaylarına arasına gireceği kesindir.

evet benim aklimdanda bunlar gecti..:19:

asd1234
25-05-09, 20:00
Sözler güzel ama müziği çok merak ettim ben,artık çıksın şu albüm de dinleyelim şarkıyı :) sonra da Tarkan kendi albümünü çıkarsa ne güzel olur :4:

trknmania
25-05-09, 20:11
tarkan bu şarkının klibiyle de yakından ilgilenecekmiş;)