PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hadise ayağinin tozuyla ağir konuştu!

badboyserkan
17-05-09, 20:24
EUROVISION’DA DÖRDÜNCÜ OLAN HADİSE’YE GÖRE BUNDAN SONRA EUROVISION’A İLGİ AZALACAK? VE HADİSE BİRİNCİ OLAN NORVEÇ’İN ŞAMPİYONLUĞUYLA İLGİLİ ÖYLE BİR YORUM YAPTI Kİ!..

http://img20.imageshack.us/img20/9097/fdednz5xzjo.jpg (http://img20.imageshack.us/my.php?image=fdednz5xzjo.jpg)

Hadise, dün gece Eurovision’da dördüncü olduktan sonra bugün Türkiye’ye geldi ve ayağının tozuyla ilginç açıklamalar yaptı.

Dördüncü olduğu için üzülmediğini söyleyen Hadise, kendisine yapılan “sesi çıkmıyor” eleştirileriyle ilgili topu Rus rejisine attı… “Rejide sorun vardı. Benim sesim çıkmadı” diyen Hadise oylama sisteminin de yeterli olmadığını savundu ve “Bu oylama sistemi devam ederse herkes Eurovision’a sırt çevirir” dedi…

Norveç’in birinciliğini de yorumlayan Hadise, “Hoş bir şarkıları vardı. Ama şirinliğiyle kazanılıyorsa bu yarışma biz de seneye şirin bir kız çocuğu yollayalım, yarışmayı kazansın” dedi…

Hadise Tarkan, Sertab Erener ve Nazan Öncel gibi isimlerden tebrik telefonları aldığını söyledi…

ucankus

kevser
17-05-09, 21:01
çok haklı bence çok üzüldüm ben 4. olmasına şarkısı iyi değildi ama içlerinde en iyisiydi sonuç yine değişmedi ve müzik değil siyaset kazandı

**MegaStarkan**
17-05-09, 21:14
Hadise bence 4'cü olabildigine sükür etsin cünkü hak etmemisti acikcasi. Baskalarinada top atmakla olmuyor... sirin'likle sirf alabilmisse, ayni sekilde Hadise'de seksiliginle almaya calisti. Yillarca eski sistem'den faydalanan hatta bu senede az cok faydalanan ülkeler arasinda Türkiye... bu yüzden balkan, baltan ve diger dogu ülkelerden yetersiz sistem aciklamalari komik duruyor.

Benim favorim Island'di... Norvec yetenekli birini yollamisti; sarkinin sözleride güzeldi.

Yakisikli89
17-05-09, 21:23
Oyumu Türkiyeye ve Azerbajdschana verdim. Iki devlet de süper di ve göze kullaga hitap etti!
En azindan yaz hitleriydi...

kevser
17-05-09, 21:30
ya oylama adil değildi bikere neden Norveç hep kendine komşu ülkelerden oy aldı eğer öyle olmasa ve müzik yarışıo olsaydı Norveç ilk 10a bile giremezdii

**MegaStarkan**
17-05-09, 21:52
Neden komsu ülkelerden alinan oylar o kadar yadirganiyor? Ayni bölge'den olduklari icin müzik zevk'leride dogal olarak örtüsüyor... Norvec'in folklor'esinden de olabilir. Ayni sekilde Balkan ülke'lerin müzik tarzi bizim müzik zevkimize benzedigi gibi ve bu yüzden begeni toplamasi.

Norvec sirf komsu ülke'leri yüzünden büyük fark ile kazanmadi sanirim... üstelik kendi sarkisini kendi yapan, kendi keman'ini calan birinin müzik kalitesini tartisma konusu yapmasak daha iyi... gerci zevkler ve renkler tartisilmaz... bence zorluk cekdigimiz sonuc ile kabullenememek. Adil'ligi ortaya atarak kendimizi kandirmiyalim; sonuc'lar oldugu gibi iyi. Daha iyisi ütopik olurdu.

Her ne kadar Türkiye icin yarismis olsada Hadise - basdan beri kazanamicagini savunmustum - yapdigi tavir profesyonel degil. Her yarisda oldugu gibi sonuc'a saygi ile egilmek gerek, kazanani tebrik etmek gerek. Yerden yere vurmak degil.

starzu
17-05-09, 22:39
niye yadırganıyor biz azerbaycana 12 puan verdik azerbeycanda bize12puan verdi basın hadiseyi öyle bir şişirdiki hadisenin kotu hadisenin şortu hadisenin saçı başı derken kızın inciyi boncuğu 5 aydır hadiseden fenelık geldi önümüzdeki 5yıl hadise haberi duymak is-te-mi-yo-rum kızcağız kazanacağına öyle bir ininandıki hala şokta

bounce
17-05-09, 23:05
OLEY
sonunda hadiseden kurtulduk.bazı yerlerde şarkıyı söyleme gereği bile duymadı.rejiye felan laf atmasın ben dikkatli izledim şarkının bazı yerlerini hiç umursamadı.burada suç kendisindeydi
açıkçası ben çok beğenmedim.
artık hadise de athena gibi sertap erener gibi tarihe karışır....
kesin ve net konuşuyorum

sally
17-05-09, 23:46
Hadisenin kazanmayacagi bastan beliydi havalara girmisti kazanirim diye diyer yarismacilar gibi hadise de tarihe karisir.Canli Performansi da iyi deyildi

eskalen
17-05-09, 23:53
Hadise yi magazin cok sisirdi...1. olsa sasirirdim ben zaten...Her sene farkli ulke yarismayi kazaniyor..Norvercin bu kadar fark atip gecmesi hemde taa oylamanin en basindan cok dusundurucu...Turkiye illa 1. olucak diye degil..Ama dereceye giren ulkeler arasinda hep yer alir..son birkac senedir ole....Ama Eurovision'u biz de buyutuyoruz...Sadece meraktan! Norvecli sanatcinin sarkisi bu yazin avrupanin hit parcasi olacak degil ki...Gecen sene kazanan ruslarin sarkisi hitmiydi ki?Hayir...Sadece yarsima..buyumus buyumus buralara kadar gelmis...Tarkan ise Eurovison'u takmiyor bence en guzeli...gecen sene hatirliyorum tarkan eurovison gecesinde bilgi universitesinde konser verip milleti costuruyordu! :)

GMZ
18-05-09, 00:07
tarkan bu yarışmaya katılmamalı yani bi dahaki senelerde teklf falan gelirse tam anlamıyla bir müzik yarışması değil çünkü siyasi olayların ve çıkarların döndüğü bi yarışma herkeste görüyor bunu zaten...
bu arada hadise nin sert açıklamalarının sebebi şu bnce yarışmaya hazırlanırken herkes çok konuştu birinci oluruz dendi internette birinci gelmeler falan hadise bunlardan dolayı çok umutluydu beklemediği şey olunca tabi o sinirle bu tarz açıklamalar da bulundu...

karma_elcin
18-05-09, 01:10
aman cok da üzülmemek lazım zaten alabileceğimiz oy miktarını aldık türkiye beyonceyi bile çıkarsa 200 puanı geçemez çünkü yalnız olan bi ülkeyiz gurbetçi türkler sayesinde ve bize birkaç yakın ülke sayesinde ancak bu kadar oluyo, hadise elinden geleni yaptı zaten hadise ben 1. olucam falan dememişti cok da önemsemeye gerek yok ilk 5te olmak çok güzel çünkü seneye ilk 5.teki ülkeler yarıfinale kalmadan direk finalde yarışacaklar o yüzden hadise bize bunu sağladı diye düşünüyorum...yarısı jurinin diğer yarısı ülke halk smsleriyle yapılaşmış bi sistem herkes kendine yakın olana veryio bu hiç değişmez..benim favorim de norveçti şarkı iiydi hakkını vermek lazım..

ece**
18-05-09, 01:14
beliydi ya böle olacağı.yine iyi olduk bence çok iyileri wardı çünkü benim düşüncem. birinci olamayacağnı düşünüodum zaten en baştan beri magazin şişirmeleriyyle bu kadar gündem oldu......ama puan sistemi böle giittiği sürece bencede çok fazla hak geçer we önemini kaybeder bu yarışma..herkes birbirini oy werio..müzikse eğer seçilecek olan bunada bi çözüm bulunmalı...we artık bi hadise adını yıllarca duymak istemiyoruummm ...

OnUrRrR
18-05-09, 01:36
Birincilik yaşamak güzel olurdu.

Hadiseye kısmet değilmiş mutluluk,unutmaya çalışsın..

günışığım
18-05-09, 02:31
Dunyaca unlu patricia kaas in sarkisi superdi ses yorum sarki inanilmazdi ama hadise bence iyi degildi fransaya bile oy gelmedi herkes komsununa oy verdi eger sarki ve yorum kazanmali diyorsak farnsa birinci olmaliydi cunku ortada profosyonel bir ses patricia kaas var ama her zaman siyaset var o yuzden kim giderse gitsin turkiye birinci olamaz ustelik hadise gibi bir balon gitmisken hic kimse birinciligi beklememeliydi zaten.

tarkaseksüel
18-05-09, 09:15
Canli performansi iyi değildiiii gerisi güzeldi bencee
birinci olan şarkıda hiç iyi değildi

starzu
18-05-09, 09:46
tarkan bu yarışmaya katılmamakla nekadar doğru bir karar verdiyi açıkça ortada

levent_taka61
18-05-09, 12:39
tarkan dememişmiydi dedi dinledinizmi hayır ozaman size olanlar hak bence !!!!!

uniqe
18-05-09, 13:45
Klasik Türk umursamazlık ve amatörlükleri yine. Yarı finalde, dansçılarla birlikte kırmızı kıyafet üzerine kırmızı sahneye çıkarsan kimse seni göremez. "ama rejiye kırmızı sahne efektleri kullanmamasını söyledik" Bence bunu son dakikada söylediyseniz adam ne yapacak? Sahne tasarlamak kolay mı hemen şipşak. Kimsenin aklıma gelmemiş mi "aga bızım sahne anımasyonumuz ne olacak?" Finalde kırmızıları beyaz ile invert etmişlerdi de azıcık ortaya cıktı. Yeşil gömlekli araya kaynamış adama diyecek sözüm yok. O neydi? Kızlar yetmedi mi? Ayrıca sesi çok detone idi ve nefesi yetmedi. Bence Hadise sağa sola saldırmasın daha çok ekmek yemesi gerektiğini, stüdyo şarkıcı olduğunu kabullensin.

MEGASTAR
18-05-09, 14:08
Bence hadise 4. iyi kurtardi, tamam sarki guzel ama ortada ne sahne showu, ne izlenilecek bir dans grubu vardi. Norvec e gelince bence hak ettiler, azerbaycan ikinciligi hak etmisti ama olmadi, ya Eurovision da komsu ulkeler birbirlerine veriyor ama bize bir tek Azerbaycan verdi 12 yi. Ingiltere, Almanya, Belcika, Fransa ve Hollanda da bize vermediler aslinda, biz kendi kendimize verdik. Yani bu yine bir gerceyi ortaya cikardi bizim bizden baska dostumuz yokkkkkk.

yasinenessahin
18-05-09, 14:11
utanmadan bi de eurovision başkanı seneye Tarkan'ı gönderirseniz sevinirim diyor. senin politik yarışmana harcayacak starımız yok kardeşim.

ezel1710
18-05-09, 14:32
bende ondan birincilik beklemiyordum zaten

hilfa
18-05-09, 15:36
Hadisenin canlı performansı kötüydü neden başkalarına laf atıyor ki sonuçta 4.olduğuna sevinmeli:36:

TEVETOGLU
18-05-09, 16:39
Hadise hedefim ilk beşe girmekti dedi.Hedefine de ulaştı.Tebrikler.

Bamboo
18-05-09, 17:14
yaa bence hadiseye çok büyük haksızlık yapılıyo tamam ufak tefek hatalar vardı ama mesala erkek vokal gibi yinede genelinde çok iyiydi şarkı,dans,kıyafet hepsi güzeldi sorun sadece artık bu tarz müziklerin tutmaması bence eğer öle olsaydı geçen senede yunanlı kız kalimera kazanırdı onun şarkısıda dansıda hadisenin ki gibi kıpır kıpır bi şarkı idi ama oda kazamadı demekki şarkı tarzını değiştirmemiz gerekiyo mesala eğer athena 2004de değilde bu sene for real yarışsa idi sanrım daha kolay birincilik şansımız olurdu yada yeni adayları athena gibilerinden şeçmek lazım mesala benim favarim hayko cepkin fırtınam gibi yumuşak bi tarzda yeni bi şarkıyla şansımız yükselebilir yada ne biliyim manga da olabilir die düşünüyorum tabii eğer yine politik bi sonuç çıkmaz ise...

*HiLaL*
18-05-09, 18:48
Neden komsu ülkelerden alinan oylar o kadar yadirganiyor? Ayni bölge'den olduklari icin müzik zevk'leride dogal olarak örtüsüyor... Norvec'in folklor'esinden de olabilir. Ayni sekilde Balkan ülke'lerin müzik tarzi bizim müzik zevkimize benzedigi gibi ve bu yüzden begeni toplamasi.

Norvec sirf komsu ülke'leri yüzünden büyük fark ile kazanmadi sanirim... üstelik kendi sarkisini kendi yapan, kendi keman'ini calan birinin müzik kalitesini tartisma konusu yapmasak daha iyi... gerci zevkler ve renkler tartisilmaz... bence zorluk cekdigimiz sonuc ile kabullenememek. Adil'ligi ortaya atarak kendimizi kandirmiyalim; sonuc'lar oldugu gibi iyi. Daha iyisi ütopik olurdu.

Her ne kadar Türkiye icin yarismis olsada Hadise - basdan beri kazanamicagini savunmustum - yapdigi tavir profesyonel degil. Her yarisda oldugu gibi sonuc'a saygi ile egilmek gerek, kazanani tebrik etmek gerek. Yerden yere vurmak degil.

Hadise Tebrik etti. ETmedi deqiL biLmeden konu$uyOrsunuz. Yerden Yerede vurmadI qayET qüzeL 1 acIKLama yaPDI. EVET 1.Liqi hak etmedik 1.Liqi azerbeycan hakketti diye dü$ünüyOrum ama bizde 4.Lüqü hak etmedik. aDiL bi oyLama deqiLdi !!!

Hadisenin acIKLamasI $öyLEydi (BiLmeden eLe$tirenLer okusun LüTfen):

Basın mensuplarının yarışmada alınan neticeyle ilgili soruları üzerine Hadise kendisine oy verenlere teşekkür ederek, ''Ben, hedefime ulaştım. Ben, hep 'Top 5' istiyorum dedim. Hiç 'birinci olacağız' iddiasında da bulunmadım ve 4. olduk. Ben 4 rakamını çok seviyorum. Çok mutluyum'' diye konuştu.

Üzülmediğini dile getiren Hadise, performansında bir ses problemi yaşadığıyla ilgili söylentilerin hatırlatılması üzerine de ''her ülkenin yarışmacısının bir sorun yaşadığını'' söyledi.

Bu yıl rejide çok sorun bulunduğunu ifade eden Hadise, ''Böyle savaştık rejiyle, ekrandaki çıkan sesle ilgili bir kaç kez söyledik. 'Böyle bir sorunumuz var. Back Vokal'in sesi daha çok çıkıyor' dedik. Ama biz istediğimiz kadar söyleriz, onlar uygulamıyorsa yapacak bir şey yok'' dedi.
Yarışmada komşu ülkelerin birbirine oy vermesiyle ilgili olarak da Hadise şöyle konuştu:

''Bence bu seneden sonra herkes sırtını çevirecek Eurovision'a. Çünkü ben, başlamadan 'Bu sene çok güzel olacak İnşallah, insanlar ülkelere değil, artık performansa oy verecek' dedim. Ama yine gördüm ki, bu olmadı. Jüri vardı. Ama hiç bir değişiklik yok. Bu yüzden diyorum ki, bu sistemi artık değiştirin. Çünkü Eurovision imajı gittikçe daha da kötü oluyor.''

Yarışmada birinci olan şarkıyı beğendiğini kaydeden Hadise, ''1. olmak isterdim. Ama ne yapalım herkes beğendi çocuğun performansını, şarkısını, ona çok başarılar diliyorum'' dedi.

''Şarkıcının şirinliğine mi oy verildi?'' sorusunu Hadise, '' Bence de yani. Bilemiyorum. Çocuk şirin, tatlı. Tatlılığa veriliyorsa biz de bir dahaki sene Türkiye adına şöyle toplu saçlı, toplu küçük bir kızı yollayalım'' şeklinde yanıtladı.
KayNaK: http://www.haberaktuel.com/hadise,-eurovisiondan-sikayetci-haberi-196469.html

HADISE Süper 1 Cevap vermi$. ve benCe 4.Lüqü hak etmedik Daha iyisine Laikdi...
:27:

Hüli 82
18-05-09, 18:50
hadisenin canli performansi berbati zaten kazanamiyca ta bastan beliydi

özge
18-05-09, 21:49
bencede hadiseye haksızlık ediliyo herşeyiyle çok güzeldi daha önceki seneler daha berbattı sibel tüzünün süperstar şarkısı ve rimi rimi söyleyen bayan tam bir fiyaskoydu aama nedense onlar hadise kadar eleştirilmedi..Tarkanada yaptıkları gibi elma veren ağaç her zaman taşlanıyor. hadise röportajında çok iyi cevap verdi eğer şirinlik yarışmasıysa seneye bizde çocuk korosu oluşturalım bide kolbastı şov yaparlarr al sana şirinlik kesin açık ara farkla 1.oluruz..müzik adamları ve çoğu kişi 1.olan performansa müsamere gibiydi dediler ve çok haklıydılar bende ilk gördüğümde aynı şeyi dedim sanki okulda müsamereye hazırlanmış gibiydi şarkıhiç iyi değildi birtek keman solo iyiydi..Ben bizim birinciliği hakettiğimizi düşünüyorum 2.de azerbaycan olmalıydı onların şarkısı ve performansıda çok güzeldi.Tarkan geçen senelerde performanslara destek vermemişti ama bu sene hadiseyi destekledi çünkü gerçekten hakediyordu..hadise röportajında söyledi Tarkan finalde aramış ve onun dualarıyla sahneye çıktığını söyledi..

HURRICANE
18-05-09, 23:39
Bu konuyla ilgili tek birşey söylücem oda şu:Hadise 12 ülkeden sıfır puan alacak kadar kötü bir şarkıylamı katıldı bu yarışmaya?!Hadisenin sesi gercekten çıkmadı hak veriyorum serzenişine!Mikrofon wolumunu bıraz daha açmak zor bişeymiydi?olay şirinlikse seneye çikita muz ajdarı yollayalım bu yarışmaya;)olay yorumsa malta ,izlanda ve ingilterenin yorumu dört dörtlüktü.malta ilk beşe bile giremedi.Bu yarışmadan sonra TARKAN a hak verdim saçma sapan bir yarışma.Ben olsam Tr yetkililerinin yerine bu yarışmaya sanatçı falan yollamam.Hadise en azından 2. yada 3 olmalıydı!

**MegaStarkan**
19-05-09, 00:57
@ *HiLaL*

Iyi okursan o cümle'de Hadise'nin tebrik etmedigini iddia etmiyorum, genel de nasil olunmasi gerekdigini savunuyorum. Ardindan "yerden yere vurmak degil" ile benim onun aciklmasini subjektif kriterlerime göre degerlendirmemdir. Daha cok kelimelere daha az yorumuna güvenmelisin eger sahsi görüslere yorum katmaya kalkiyorsan.

Hadise'in tebrik etmesi ve sonradan o sözü sarf etmesi hos bir tavir oldugunu savunuyor olamazsin. Burda Hadisen'in sarkisi söz konusu degil... davranisi, kisiligi ve aciklamalarin celiskisi ön planda. Ülkeye geri dönüp zannedilen haksizlik'lari sayip kendi aciklarini örtmeye calismasi millet'i yumusatiyor olabilir... bence trajikomik harektler. Biraz dik durulmali, haksizliga ugrayan genc kiz sahne'sine tanik olunmamali.

Bir haberin bilincinde yazilan bir yazi bilmeden yazmak degildir. Bu gercegin bilincinde olmayip yazanlar bilmeden yazmis olurlar.

halozi
19-05-09, 01:07
ben olsam seneye ajdarı yollarım.bırakırım besteyi de kendisi yapsın...:)

pare pare
19-05-09, 12:12
Bu konuyl;a ilgili Tarkan 2008 mayis ayinda Bakude verdiyi konserde eurovisionla ilgili soruya boyle yanit vermisdi !
Bildiyimiz kadar saf degil orasi bazi politikalar donuyor . . .!!!
Bencede oyle !:15::13:

MEGAFUN
19-05-09, 12:27
bence yanlış söylemiş çünkü hadise kazansaydı bu seferde güzelliği sayesinde kazandı denilirdi

megastar_mert
19-05-09, 13:46
Norveç mi iyiydi yapma ken.. şaşırtıyorsun beni. .=)
Eurovision şarkı yarışmasının en iyi şarkısıydı "düm tek tek" eğer ben bir müzisyensem ve müzikten naçizane anlıyorsam, Norveç kesinlikle haketmedi..Island, Azerbaycan ve Türkiye idi hakedenler..

szr67
19-05-09, 14:02
orda müzik adına 2 parça vardı biri fransa diğeri ingiltere diğerleri fasa fiso hadise karaografide tam bir hayal kırıklığı yarattı.Şarkıyının enerjisini sahneye yansıtamadı.:7:

eLiF
19-05-09, 15:25
üzüldüm 1. olamamsına ama abartmaması lazım bu kadar

siboss1992
19-05-09, 16:58
vokalistlerin sesi hadiseden daha cok cikti o gün..
bence hadisenin hic bir sucu yok.. o elinden geldigi seyi yapti
üstelik hasta da olmustu.. ciktigna sükredelim..

prenses_elaa
20-05-09, 11:29
türkiyenin birin i olmasını istiyorlarsa tek çare tarkanı ikna etmek başka yolu yok yoksa türkiye hiç birinci olamaz

TarkanColl
20-05-09, 13:12
Norveç ne şirinliğiyle, nede komşu oylarıyla kazandı... Çocuk hakkıyla aldı ödülü... Hadise ona buna kabahat bulacağına birazcık özeleştiri yapsa iyi olur. Asıl güzelliğiyle ve yurt dışındaki Türklerin oylarıyla 4. olan kendisi. Yatsın kalksın bizim vefakar milletimize dua etsin. Hiç sesi çıkmadan, çok kötü bir kıyafet ve performansla yine de iyi bir derece aldı...:16: Şarkısı iyi olabilir ama performans kötü. Herkes Tarkan gibi hem dans edip hem canlı şarkı söyleyemez. Bunu Hadise'ye akıl verenlerin bilmesi gerekir...:20:

erdem
20-05-09, 13:19
varya şu kızla uğraştığınız kadar biraz da inansaydınız zafere böyle olmazdı yok söyle yok böyle ne yapsın başka yok elbisesi kötü yok göbeği var... hastalanmış yarışmadan önce kilo almıyim diye yemek yemiyomuşş unutmayalım ki tarkan a da böyle dedilerr sonunda hepimiz seviyoruzzz kimseyii suçlamayınn...

TarkanColl
20-05-09, 13:33
Tarkan'a yapılan eleştiriler haksızdı. Hadise kaç tane canlı konser vermiş? Ve hangi şarkısını söylerken bu kadar dans etmiş? Madem hem dans edip hem şarkı söyleyemiyor, neden fazla hareket etmeden şarkı söyletmediler ona? Ve neden konserden önce 16 ülke gezdirip yordular kızı?

Hadise'den başka hiç bir yarışmacı konserden önce kendini bu kadar hırpalamamış... Benim lafım Hadise'ye değil ona akıl verenlere...:16:

didar
20-05-09, 17:58
4. olmasına üzüldüm. bence norveç hiç haketmiyordu. azerbaycan ondan daha güzel söyledi.

flores
20-05-09, 18:08
hadisenin performansi en guzel olsada,sesi bence zayifdi.hele yarim finalda demirem.onun yerine biz heyecanlanmisdiq ki birden sesi cikmaz.ama yenede kazasiz filansiz otusdu.4cu yer Turkiye ucun olmasada Hadise ucun iyi mence.1ci yer Insallah Tarkan alar eyer getse.(ama getmeyini cox da istemesemde)

Ferya
20-05-09, 19:34
Hadise 4.cü olduguna sükür etsin.Artik Hadise rüzgari geldi gecti.O performansa yine iyi puan aldi.

Mega_Star
20-05-09, 20:39
erevisyonda değişmeyen şey yaw 1. nasıl oluyor 200 puan fark atıyor anlamış deilim

fantin
21-05-09, 15:52
Hadisenin gerisinde kalan çok daha iyi şarkılar vardı. Bi Fransa hatta hırvatistan ve rusya. 4.lük fazla bileki canlı performansı oldukça kötüydü hadisenin. Norveçin şarkısına bayıldım özellikle dans ve kareografiye.Komşu ülkeler konusunda kenancım sana tamamen katılıyorum.İnsanlar kulağına yakın gelen müziğe oy veriyor. Düne kadar birbirlerini parçalıyan bosan ve sırbistanın birbirine oy vermesi müziğin herşeyin üstünde bi şey olduğunuda kanıtlıyor bize.Norveç haketti ve aldı çünkü hepsinden farklı ve hoştu bence.

alper...
28-05-09, 17:45
eurovisionu kimse takmıyor mantığından vazgeçelim öncelikle..fransa dünyada milyonlarca albüm satmış patricia kaası yolluyorsa ingiltere grammy ödüllü webbere beste yaptırıyorsa yarışmada 1. olan norveçin şarkısı ingiltere listelerinde yarışmadan sonra ilk10a girmeyi başarıyorsa bu yarışma gayet önemlidir.gelenektir.
seneye kesinlikle tarkan katılmalı..

Sayka
28-05-09, 19:54
ben de soylenenlere katiliyorum,Hadisenin performansi zayifdi,sesi cikmiyordu,dogru 4. olmasina uzuldum ama kendisi de yeteri kadar iyi olmadigini kabul etmesi gerekiyor....Norvecin sarkisi superdi ben cok beyendim....ve tabi ki Azerbaycanin sarkisina bayildim.))))bence duzgun bir oylama yapildi. her kes haketdiyi yerde oldu))