PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EUROVİSİON'A Tarkan'ı da bekleriz!

szr67
06-05-09, 13:53
Eurovision Şarkı Yarışması Başkanı Stockselius: "Türkiye 2010'da Tarkan'ı yollarsa çok sevinirim"

Avrupa Yayın Birliği (EBU) Erovision Şarkı Yarışması Başkanı Svante Stockselius, TRT'nin yarışmaya her yıl iyi performans sergileyen güçlü sanatçılar gönderdiğini belirterek, Türkiye'yi yarışmada temsil edecek Hadise'nin favoriler arasında gösterildiğini söyledi.

Stockselius, Moskova'da 16 mayısta yapılacak finalde puanların ilk kez, yüzde 50'şer ağırlıkla tele-oylama ve jüri oylarıyla belirleneceğini ve bu sistemin gelecek yıllarda da devam ettirileceğini belirterek, bu sistemin de, yarışmaya katılan sanatçıların müziklerinin kalitesine göre sıralanmasına katkıda bulunacağına inandığını kaydetti.

Türkiye'nin Avrupa'daki vatandaşları sayesinde her yıl tele-oylama sayesinde çok puan toplamasının bu durumdan olumsuz etkilenmeyeceğini ifade eden Stockselius, "TRT her yıl zaten güçlü, iyi performans gösteren, kaliteli ve iyi koreografiye sahip sanatçılarla katılıyor. Nitekim Hadise de bu yılın favorileri arasında gösteriliyor" diye konuştu.

Stockselius, 2003 yılındaki Eurovision yarışmasına çok zorlu yarışmacıların katıldığını ancak Sertap Erener'in olağanüstü performansıyla birinciliği kazandığını belirterek, "Sertap Erener yarışmaya katılanların en iyisiydi. Çok zorlu bir yarışma olmasına rağmen hakkıyla birinci oldu" ifadelerini kullandı.

-"2010'A TARKAN'I GÖNDERİRSENİZ SEVİNİRİM"-

Stockselius, Eurovision'a genelde her yıl ülkelerinde meşhur veya popüler olan sanatçıların katıldığını ancak gelecek yıl yarışmaya daha çok yerel değil, uluslararası üne sahip kişilerin katılımını sağlamaya çalışacaklarını belirterek, "Türkiye 2010'da Tarkan'ı yollarsa çok sevinirim" dedi.

İstanbul'da 2004 yılında düzenlenen yarışmada başlatılan, yarı finallerde tele-oylama sisteminin kullanılması uygulamasının bu yıl da devam ettirileceğini belirten Stockselius, finalde uygulanacak yüzde 50'şer tele-oylama ve jüri puanı sisteminin başarılı olması halinde, bundan sonraki yıllarda yapılacak yarışmaların yarı final bölümlerinde de bu yönteme geçilebileceğini vurguladı.

Eurovision Şarkı Yarışmasının sadece bir şarkı festivali olmadığını söyleyen Stockselius, "Eskiden birbirleriyle sorunlu olan veya düşman olan ülkeleri bir araya getirip, aynı yarışmada bu ülkeleri barıştıran bir yarışma. Ancak yine de bunun siyasi bir yarışma olmadığının altını çizmek isterim" diye konuştu.

Stockselius, Kuzey Afrika ve Orta Doğu'da Fas, Lübnan gibi bazı Arap ülkelerinin EBU'ya üye olduklarını, bu ülkelere her yıl davet yollandığını, ancak söz konusu ülkelerin maddi durumlarını gerekçe göstererek yarışmaya katılmadıklarını söyledi.

Moskova'daki Eurovision Şarkı Yarışması'nın, yarışma tarihindeki en pahalı organizasyon unvanına sahip olduğunu ifade eden Stockselius, "Ruslar Moskova'daki organizasyon için 30 milyon avro masraf yaptılar. Bu kadar yüksek bütçe olmasına rağmen ekonomik kriz nedeniyle bazı ülkelerin de katılamamasından dolayı üzgünüm. Yarışmaya katılan 42 ülke, Moskova'da birincilik için yarışacak" dedi.

AA

Yorum:Eurovision ile ilgili düşüncelerim hadise sayesinde bu yıl yani yakın zamanlarda değişmiş durumda.Hadise nin düm tek tek kampanyası oldukça pozitif bir durumla karşı karşıya kaldı ne bir siyasi yanı kaldı nede komşu ülkelerin birbirine hoşgörüsü bu yıl hadise bunu değiştirdi ve burdan şunu söyleyebilirim ki hadise 1.ci hiç kuşkusuz.Tarkan eurovision'a ne kadar karşı da olsa bun siyasi etiketi değiştirecek ve müzik'i ön plan'a atacak 2.ci kişi TARKAN dır.Müzik piyasasında Bir düşünelim bu yarışmaya hangi ülkeler yarışıyor o ülkerden finlandiya,ermenistan,yunanistan,güney kıbrıs,ispanya haricinde tarkan diğer ülkelere geneleksel hale gelen turnelerini düzenliyor ve 40-50 bin kişiye bu ülkelerde konser veriyor.Son söz Tarkan 2010'da eurovision'a katılsın.

HURRICANE
06-05-09, 14:16
Göndermiyoruz kardeşim TARKAN ı ;)euroısıon yarısmasına 2010 da turkıyenın yenı prensı ferhat göçerı gonderıcez madem en ıyısı o asumanla ıkısı katılsın o yarısmayada gorelım kaçıncı olacaklar;)hatta serdar ortacta olabılır madem en populer adamlar 2 sı onlardan bırı katılsın!

yasinenessahin
06-05-09, 14:38
Göndermiyoruz kardeşim TARKAN ı ;)euroısıon yarısmasına 2010 da turkıyenın yenı prensı ferhat göçerı gonderıcez madem en ıyısı o asumanla ıkısı katılsın o yarısmayada gorelım kaçıncı olacaklar;)hatta serdar ortacta olabılır madem en populer adamlar 2 sı onlardan bırı katılsın!

yaw sende çok taktın kafana asuman'ı, ferhat göçer'i onlar reel rakamlar ve hepsi doğru...Tarkan katılmadığı için böyle konuşman bence yanlış.Ayrıca Tarkan baştan söz vermemiş olsa ve katılmasa neyse de, söz verip de ( tam emin değilim ama katılacağı söylendiği için söylüyorum) katılmaması bence yaptığı bir ayıptır. Bundan dolayı sitemliyim. Ama işin açıkçası ben de istemiyordum katılmamasını. Sadece sözünü tutmadığı için ayıp etti diyorum. ( Söz verdiği doğruysa tabii... )

HURRICANE
06-05-09, 14:47
yaw sende çok taktın kafana asuman'ı, ferhat göçer'i onlar reel rakamlar ve hepsi doğru...Tarkan katılmadığı için böyle konuşman bence yanlış.Ayrıca Tarkan baştan söz vermemiş olsa ve katılmasa neyse de, söz verip de ( tam emin değilim ama katılacağı söylendiği için söylüyorum) katılmaması bence yaptığı bir ayıptır. Bundan dolayı sitemliyim. Ama işin açıkçası ben de istemiyordum katılmamasını. Sadece sözünü tutmadığı için ayıp etti diyorum. ( Söz verdiği doğruysa tabii... )

arkadasım sen dalgamı gecıyorsun benle anlamadım kı?muyapın açıkladıgı liste reel değilmi?ve orda sıralama satıs rakamlarına gore yapılmıstır yazıyor arastır bir önce!TARKAN söz vercek ve sözunu tutmayacak böyle birsey mümkün olabılırmı?Tarkan katılmadı dıye bu yorumu yapmadım kı ben!Katılmasını istemeyenlerin basındaydım hatta;)

yasinenessahin
06-05-09, 14:53
bu konuda hemfikir olduğumuza sevindim :) iyi de müyap'ınki de reel değilse bizim inanacak kimimiz var? resmi rakamı hangi kurum veriyor ?

HURRICANE
06-05-09, 14:57
bu konuda hemfikir olduğumuza sevindim :) iyi de müyap'ınki de reel değilse bizim inanacak kimimiz var? resmi rakamı hangi kurum veriyor ?

gercek olan muyapın listesi zaten.orda yazıyor 2008 in en çok satan albumunun Metamorfoz olduğu.Dun geceden berı ona tepkı gösterıyorum ya zaten bende:)

yasinenessahin
06-05-09, 14:58
hmm anladım yani müyap'ın listesi doğru ama dün gece yanlış açıklandı diyosun. o zaman hakikaten bir skandal...

erdem
06-05-09, 15:36
tarkan katılır mı bee çok bekler o adamm...

TheLastAirBender
06-05-09, 15:51
biz 2010 da ferhat güzeli göndericez oraya saçına başına şekil yapıp :18::18::28:kuzu kuzu oynarsa bide ferhat kesin kazanırız :18::18::28:

tarkaseksüel
06-05-09, 17:49
tarkanın ne işi var orda yaa tarkan türkiyenin maskotu değilki her yere gönrderelim
türkiyenın ne zaman dünya çaplı bi organızadyonu olsa hemen tarkan ama sonrada tarkan şöyle tarkan böyleee
kendine maskot bul türkiye ister murat boz isterbaşka biriii en yenisibunlarr

siboss1992
06-05-09, 18:02
tarkan katilmak iseseydi coktan yapardi bunu.

sally
06-05-09, 19:27
Tarkan simdiye kadar coktan katilirdi.

asd1234
06-05-09, 19:57
Çok beklersiniz. :4:

ozangüney
06-05-09, 20:32
arkadaşlar dün en çok satan albüm ödülünü tarkan almadımı yoksa

Ferya
06-05-09, 20:56
Eurovision aslinda amatörlerin katildigi bi yarismayidi aslinda önceden,benim bildigim!Baska bilen varsa dogrultsun beni?!O sebebten cikarak Tarkanin orda isi ne Tarkanimiz Amatörmü:13:
Ama son senelerde popüler olan isimlerde katildi ister Türkiye ister baska ülkelerden.

Yakisikli89
06-05-09, 21:11
dalga gecmeyin ferhat ve serdar la ya :-) herkez biliyor tarkan in tek oldugunu. bu konusmalara bile degmez.

Sayka
06-05-09, 22:30
evet Ferya abla sen soylediyine katiliyorum,ben de oyle biliyorum bu yarismayi.henuz pek taninmamis sanatcilar katiliyor,ama son zamanlar populer olanlar da katiliyor.ama Tarkan bir defasinda soylemisdi ki,bu yarisma bir az da siyasi bir yarisma ,bu sebepden benlik deyil.

Zara
06-05-09, 23:07
eger katilsa kesin 1.olacak

flores
06-05-09, 23:16
eyer butun taninmis sanatcilar olsa isterim getsin.amma Trkan getse 100% turkiyenin kazanmasini isterim.kendimizden cok

tarkantutkunu
06-05-09, 23:52
Justin Timberlake katılabiliyormu hayır.
veya Shakira veya Ricky Martin
bu yarışma kendini uluslar arası platform'da tanıtmak amaçlı katılımlar'ın olduğu bir yarışma
hiç bir zaman Tarkan gibi biri çıkıp bu gibi yarışmalar'a katılamaz vede katılmaz
Ülkem'i temsil ediyorum diyenler
hikaye okuyorlar
bakıyoruz mesela Kenan Doğulu'ya Ülkem ülkem dedi
çıkartı Shake it Up Shekerim
diye ingilizce bi parça orda bi şekilde avrupa'ya kendini tanıtmak istedi
şimdi'de Amerika'da inglizce albüm projesi üzerine çalışıyor

Yıllarca Tarkan'ı eleştirenler bigün çıkıp bu insanlar hakkında konuşmadı
ülkem insan'ı başarılı insanlar'ı sindiremiyor.

Eurovision koca bir hikaye
Hadise'nin o güzel şarkısıda oralarda heba olucak..

hilfa
07-05-09, 00:13
:29:Tarkanımın kendini kanıtlama gibi bi çabası yok ki katılsın Tarkanım her zaman 1 numara :24:Tarkanımın işi olmazzzz:29:

szr67
07-05-09, 00:26
Justin Timberlake katılabiliyormu hayır.
veya Shakira veya Ricky Martin
bu yarışma kendini uluslar arası platform'da tanıtmak amaçlı katılımlar'ın olduğu bir yarışma
hiç bir zaman Tarkan gibi biri çıkıp bu gibi yarışmalar'a katılamaz vede katılmaz
Ülkem'i temsil ediyorum diyenler
hikaye okuyorlar
bakıyoruz mesela Kenan Doğulu'ya Ülkem ülkem dedi
çıkartı Shake it Up Shekerim
diye ingilizce bi parça orda bi şekilde avrupa'ya kendini tanıtmak istedi
şimdi'de Amerika'da inglizce albüm projesi üzerine çalışıyor

Yıllarca Tarkan'ı eleştirenler bigün çıkıp bu insanlar hakkında konuşmadı
ülkem insan'ı başarılı insanlar'ı sindiremiyor.

Eurovision koca bir hikaye
Hadise'nin o güzel şarkısıda oralarda heba olucak..

Arkadaşım justin(amerikalı) Shakira(lübnan asıllı kolombiyalı)ricky martin ise porto rico lu bunlar güney amerikalı ve amerikalı sanatçılar katılamazlar zaten doğal olarak.

günışığım
07-05-09, 02:41
Yollamicaz iste =)

Bounce21
07-05-09, 03:05
Ne isi var orda Tarkanimizinn, cok beklerleerrr :)

ayrilik_zor
07-05-09, 20:41
evet bende katilmasini cok istiyorum

TEVETOGLU
07-05-09, 21:40
Katılıp katılmama kararı tabi kendisine kalmış.En iyisini o bilir.Hangi şarkıyla katılırsa katılsın yine birinci olur zaten!

Hüli 82
07-05-09, 21:59
katilsaydi coktan katilirdi

sweet
07-05-09, 23:30
bu yönde tarkanın ropörtajını izlemiştim."eurovision amatör işi ben profesyonelim katılmam" diye bi açıklaması olmuştu...

*HiLaL*
08-05-09, 01:16
dalga gecmeyin ferhat ve serdar la ya :-) herkez biliyor tarkan in tek oldugunu. bu konusmalara bile degmez.

aynen Hemfikiriz burda :):)
bo$a konu$uLuyO bu Konu TARKAN qitmezz ;)

dedikodu_tugberk
08-05-09, 01:22
tarkan bir dünya starı neden böyle bir organizasyona girsin ki o zaten kendini kanıtlamış verdiği konserler de kaç bin kişi topladığı belli stadyum konserleri tıklım tıklım,albümleri milyonlar satmış,tüm dünya tanıyo ve ona hayranken niye böle ucuz ve siyasi emellere alet edilen bir yarışmaya girsin ki değilmi ama....

starzu
11-05-09, 01:06
daha çok beklersiniz tarkan bu tür yarışmalara ka-tıl-maz-

qüccin
11-05-09, 19:03
tarkan eurovisiona katılmadı katılmıyor ve katılmıcakta;) çok beklerler...

ece**
14-05-09, 01:01
artık o yarışmada hiç eskisi gibi değil(büyüklerin dediği)ben istemem katılmasını katılmazda bence zaten:24:.tarkanım böle daha iyi..gitmesin biyerlere:23:

trknmania
14-05-09, 01:09
ıyyyy bence asla ve asla katılmaz bence katılmasın da zaten bizden başka hiç bi ülke kasmıyo artık yarışma için kendini....kimsenin taktığı yok eurovisionu falan herkes en dandik şarkıları yolluyor:)tarkanın ne işi olur eurovisionla falan allah aşkına yaa:)

kevser
15-05-09, 21:17
asıl amacı artık müzik olmayan bi yarışmaya kesinlikle katılmasınn