PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MÜYAP Ödülleri Açıklandı !

badboyserkan
01-05-09, 22:10
MÜYAP ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI!

MÜYAP TÜRKİYE MÜZİK ENDÜSTRİSİ ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI

Kral Müzik Ödülleri ve MÜYAP Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri bu yıl ortak törenle sahiplerini bulacak. Müslüm Gürses'in şarkılarıyla renk katacağı, Asuman Krause ve Behzat Uygur'un sunacağı ödül geccesi,
5 Mayıs Salı akşamı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek.

Sanat dünyamızın ünlü isimlerinin katılacağı tören saat 21:00'den itibaren Kral TV'den canlı yayınlanacak.

Türkiye'nin en önemli müzik ödül töreni öncesinde 'MÜYAP-Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri'nin kimlere verileceği açıklandı. Kral Müzik Ödülleri ise tören geccesi jüri ve sms oyları ile belirlenecek.

Uluslararası kriterler dikkate alınarak oluşturulan, ülkemizde albümlerin baskı rakamları esas alınarak yapılan ilk ve tek Ödül sistemi ile dağıtılan 'MÜYAP-Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri'ni kategorilere göre alacak sanatçılar şu isimlerden oluşuyor:

(Sıralama satış rakamlarına göre yapılmıştır)

DIAMOND ÖDÜL: Tarkan,Ferhat Göçer, Serdar Ortaç.

PLATİN ÖDÜLLER: İbrahim Tatlıses, İsmail YK, Ebru Gündeş.

ALTIN ÖDÜLLER: Sezen Aksu, Demet Akalın, Kazım Koyuncu, Rafet El Roman, Behzat Gerçeker, Gülben Ergen, Alişan.

DIGITAL ÖDÜLLER: Aslı Güngör, İsmail YK, Mustafa Ceceli, Serdar Ortaç, Ferhat Göçer, Rafet El Roman, Gülben Ergen.

En çok satış yapan albümler MÜYAP tarafından bu yıl 7. kez ödüllendiriliyor.

Yasal satış rakamları 100.000 adedi geçen albümler Altın, 200.000 adedi geçen albümler Platin ve 300.000 adedi geçen albümler Diamond kategoride ödüle hak kazanıyor. Digital kategoriler ise yasal sitelerden satın alınarak en çok indirilen yapıtlara veriliyor.

En çok satan yabancı kadın ve erkek vokaller ayrıca ödüllendiriliyor. Bunun dışında her yıl olduğu gibi, Yaşar Kekava Onur Ödülü de geccede sahibini bulacak.

gecce.com

**MegaStarkan**
01-05-09, 23:32
Sayilari da aciklasaydilar keske. Merak ettim tam rakami.
Tesekkürler haber icin.

inci tanesi
01-05-09, 23:32
Paylasim icin cook tsrler Tarkanim tabiki en iyisine layik.

hilfa
02-05-09, 00:22
:10:Tarkanıma az bile:10:haber için teşekkürler:41:

günışığım
02-05-09, 03:32
bir onceki albumde platin almisti bu defa diamond aliyor az bile =) demekki 2 odul alacak en iyi klip en cok satan album cok sewindim

HakanÇelik
02-05-09, 10:48
Tarkan'a laf atan, Tarkan'ın "Metamorfoz"unu beğenmeyenler bir dirhem utanma varsa biraz kızarırlar artık. Sıralama satış rakamlarına göre yapılmış. En başta Tarkan'ın adı var. En çok Tarkan'ım satmış. Her zaman ki gibi.

Bu arada Müslüm Gürses şarkılarıyla renk katacakmış, Tarkan katılmıyor demek ki.

İZMİRLİ
02-05-09, 11:22
bravo
Tarkan'a laf atan, Tarkan'ın "Metamorfoz"unu beğenmeyenler bir dirhem utanma varsa biraz kızarırlar artık. Sıralama satış rakamlarına göre yapılmış. En başta Tarkan'ın adı var. En çok Tarkan'ım satmış. Her zaman ki gibi.

Bu arada Müslüm Gürses şarkılarıyla renk katacakmış, Tarkan katılmıyor demek ki.

Hani TARKAN şarkı söyliyecekti? İnşallah ödül almaya gider baride en azından görürüz...(Tuhaf olan bir şey var ferhat göçer ve serdar ortaçın albümleri için kıymetler koptu herkes TARKAN'a laf attı adam yine en çok albümü satmış helal olsun valla)...!

flores
02-05-09, 11:41
a ne yaxsi oldu.mende pis olmusdum ki tarkana baxa bilmiyecem tv.de.iyiki gelmedfi.

90_model
02-05-09, 12:06
arkadaşlar tarkan her zaman tarkandır bunu unutmayın tarkanın en kötü dedikleri albümü bile geçemezler hayırdır yani !!bravobravo:24::24::1::1::1:

tarkaseksüel
02-05-09, 12:33
ne olsu metamorfoz satmadı dıyenler yüzünüz kızararak izlersiniz artık yada izlemeyin kanalı değiştirin biz bize yeteriz

kartales26
02-05-09, 14:27
kral tv de şimdi tanıtımı gördüm Tarkan kral tv ödül töreninde sahne alacak.Tarkan ve Müslüm Gürses sahne alacaklarmış herkes 5 mayıs ta kayıt cihazlarını hazırlasın

cansu06
02-05-09, 16:14
ağzı olan konusuyodu metamorfoz satmadı diye şimdi ne diyecekler acaba=)

özlemmis
02-05-09, 16:22
tarkanda şarkı söyleyecek arkadaşlar ama en çok satanlar arasında olması beni çok mutlu etti

ozangüney
02-05-09, 18:58
arkadaşlar albümler bölümüne metamorfoza satmadı denmemesi ve yılın en çok satan albmünün yine tarkanınki olduğuyla ilgili bi konu açmıştım zaten daha önce geçen sene platin almıştı bu yıl diamond alıyo demekki albüm 500 bini geçmiş helal olsun tarkana gurur duyuyoruz onla:D:D:D

HURRICANE
02-05-09, 19:19
En çok satan albümün Metamorfoz olduğunu zaten herkez biliyordu;)Onca karalama kampanyasına rağmen ilk sırayı almak çok büyük bir başarı.Tebrikler Tarkan'a.Yeni albümü Metamorfozdan çok daha fazla satacaktır bundan kimsenin şüphesi olmasın.Benim şahsi fikrim yeni albümün trajı serdarla ferhatın satış toplamından daha fazla satacak;)Bir dahaki müyapta TARKAN a double diamond ödul versınler:)

ozangüney
02-05-09, 20:04
bende öyle bekliyorum tarkanın remix albümü serdarın remix albümünü 2 ye katladığına göre:D

qüccin
02-05-09, 22:36
Bir dahaki müyapta TARKAN a double diamond ödul versınler:)

süpersn kesinlıkle katılıorm :20: Tarkan herzmnkı gbı yıne zirvede...Megastarımızada bu yakışır ztn =) bu ödülde umarm atıp tutanlara cvp olmştur;)

MEGASTAR
03-05-09, 15:01
eeeee Tarkan bu, hem bu alisilmamis birsey deilki tabiikide Tarkanin albumü çok satcak...

sally
03-05-09, 19:14
Metamorfoz satmadi diyenler görsünler artik gerceyi

StaR
03-05-09, 20:52
Alıştık artık bu haberlere ;)
Haber için teşekkürler.

erdem
03-05-09, 20:59
tarkan birinciii...:)

Ferya
03-05-09, 21:42
Satmadi böyle de satsa nasil olur aceba tüm Dilli düdüklere sorulur????
Tarkan 1 Numara.

dumbledoor
03-05-09, 22:37
2007 de 150 bin sattı 2008 de 300 bini geçmiş yani toplam 450 bine yakın satmıs vayy be:DDD

kartales26
03-05-09, 23:18
2007 de 150 bin sattı 2008 de 300 bini geçmiş yani toplam 450 bine yakın satmıs vayy be:DDD

2007 de 150 bin değil daha fazla sattı çünkü 2007 de tarkan platin aldı bu da demek oluyor ki 200 binden fazla sattı