PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan da beste istese seve seve veririm!..

arau
27-04-09, 03:51
Ajda Pekkan ve Sibel Can'a beste verdiği için çok mutlu olduğunu açıklayan Serdar Ortaç: Tarkan da istese seve seve veririm!..

Kıbrıs Kaya Artemis Otel'de sahne alan Serdar Ortaç, konser öncesi Ajda Pekkan'a şarkı verdiği için kendisiyle gurur duyduğunu da belirten Serdar Ortaç, şöyle devam etti: "Serdar'dan beste almak aslında çok kolay, ben çok fazla şarkıcı ve çeşit olsun istiyorum. Türk Müziği çok geniş... Bestelerimi herkese seve seve veriyorum. Bestelerimi Tarkan bile istese, seve seve veririm." Ortaç, Sibel Can'a verdiği şarkının 'Yeni bir eziyet arıyorum, bunun için deli oluyorum' diye başladığını açıklayıp, "Gerisini söylersem ayıp olur" dedi.

SABAH MAGAZİN SERVİSİ

hilfa
27-04-09, 10:03
:24:Serdar Ortaç'ın parçaları güzel neden olmasın :24:Tarkanımın yorumu mükemmelll nasıl olsa:29:

MEGASTAR
27-04-09, 10:31
Bencede aslnda fena olmaz AMA Tarkan in kendisi bilir...

TheLastAirBender
27-04-09, 11:41
evet serdarın parçaları cok anlamlı sacma sapan degil yani zaten geldigi yere kendi besteleri ile geldi :20::20:bravobravo:17:

MEGASTARİX
27-04-09, 11:50
Olcak şeymi yha tarkan serdar ortaçtan beste alcak bnce almasin saten almasda ayrica tarkanin kendi bestelediği parçalarda gayet güzel oluyo örnek: çakmak çakmak püf vb. Haa serdar tarkandan beste isteyebilir bak o olur işte

kevser
27-04-09, 12:18
serdarın şarkıları çok arabesk ya olmaz zaten tarkanda almaz:)

özge
27-04-09, 14:28
çok saçmaaa hiç sevmem serdarı hem Tarkanın besteleri daha anlamlı

siboss1992
27-04-09, 15:00
bencede tarkan kendi yazdigi sarkilari söylesin
daha iyi..
ama serdarin istese verim demesi cok güzel tabi..

ozangüney
27-04-09, 15:20
serdarın yazdığı parçalar hep aynı melodi hep aynı tarz ama tarkanın ki öle değil o yüzden olmaz

ecemaşkısı
27-04-09, 16:29
Tarkanın bileceği iş ama ben serdar ortacı sewmiorm bu yzden istemem :22:

kartales26
27-04-09, 16:32
orada tarkan'a bile ne demek anlamadım ne demek istedi acaba...bence sibel can albümünde yine tarkan'ın şarkısını çıkış parçası yaptı 2.kez serdar ortaç'ı yenmiş oldu.serdar ortaç da ona bozuluyor herhalde eeee TARKAN farkı tarkan'ın başkalarına verdiği parçalardaki albümlerde hep çıkış şarkısı tarkan'ın olur.megastar olmak kolay değil tabiki

HakanÇelik
27-04-09, 16:38
Serdar Ortaç ne iyi bir besteci, ne de iyi bir yorumcu.
Tarkan'ın onun gibilerle işi olmaz.

fincan
27-04-09, 16:43

bende seninle aynı fikirdeyim

yasinenessahin
27-04-09, 16:48
aynen bende sizin gibi düşünüyorum

eskalen
27-04-09, 16:50
Serdar ortac artik piyasada her sanatciya beste verdiginden kendini bir yayilmaci bir politika benimsemis...Isterse Tarkan'a da veririm diye... Ama iki popcunun birbirleriyle boyle bir etkilesim de olacagini sanmiyorum....Tarkan kendisine bakiyor...Serdar ortac ise baskalarina beste vermekten artik iyice ona da veririm buna da veririm durumunda biraz kendini beste konusunda lider sayiyor...Tarkan guzel besteler yapiyor ve gayet iyi sozler yaziyor...Toplumumuz serdar ortac tarzi hep ayni sarkilarla uyustugundan serdar ortac hep 1 numaraymis gibi gozukuyor...Yenilige, yaraticiliga acilmak lazim...Bu da Tarkan da olan en buyuk sey...Toplumumuz ayni seyleri tuketmekten bence biraz uyusmus durumda...Starlik duraganlik degil kendini surekli yenilemektir her alanda...

bounce
27-04-09, 17:12

sana katılmıyorum.tarkan ve serdar ortaç 2008 de albüm çıkardı.serdar ortaç daha başarılıydı

fincan
27-04-09, 18:21
çok satmak her zaman başarı anlamına gelmez yada kalite ismail yk da çok satıyo ama tarkanla aynı kategoriye koyamayız değilmi

fincan
27-04-09, 18:28
tarkan herzaman çok satan albümlerinde kaliteyide yüksek tutarak sağlamıştır onu megastar yapan özelliklerinden biride budur bence tabi

flores
27-04-09, 18:30
mence ne onnan alsin ne de ozu yazsin.nese yeni bir sey olmali.cunki metamorfoz albumunde yeterince kendi sarkilarini okuyub.nese yeni bir seyler olsun

StaR
27-04-09, 18:41
sana katılmıyorum.tarkan ve serdar ortaç 2008 de albüm çıkardı.serdar ortaç daha başarılıydı

Yalnış düşünüyorsun.. Bir kere çok albüm satmakla başarılı olunmaz. Eğer bir albümde başarılı olunacaksa yaptığı albümün kalitesine bakılarak başarılı olup olmadığı sonucu ortaya çıkar.. -Ki Tarkan bir kere "başarılı olmak" fiilini aşmış bir sanatçıdır.. O ülkemizin "Megastarıdır" .. O yüzden, şu sanatçı şu sene Tarkan'dan daha başarılıydı gibi eleştirmelerde bulunmak yalnıştır.

ozangüney
27-04-09, 18:44
cihan tarkan bence 2008 de daha başarılıydı ayrıca toplamda nefes ve metamorfoz albümlerini karşılaştırdığımızda yine tarkanın daha fazla sattığı ortada olan bişey konserlere bakarsan tarkan konserleri yine en çok konuşulan ve gazeetelere başlık olan konserlerdi tamam serdarın şarkısı bu yazın en büyük hiti olabilir ama tarkan yinede ondan daha başarılıydı bence

bns pnr
27-04-09, 19:00
kesskeee böle güzel bi süpriz yapmasalarr cook hoss olurdu:D

HakanÇelik
27-04-09, 19:15

Kusura bakma ama sen Tarkan ile Serdar Ortaç'ı kıyaslayıp bir de oyunu Serdar Ortaç'tan yana kullanıyorsan, müzik konusunda tek kelime bile etme. Buna hakkın yok çünkü. Öyle muhalif olup su yüzüne çıkacam diye de kendini komik duruma düşürme bence. Bir kere Serdar Ortaç, daha başarılı diyorsan Türkçe bilmiyorsun demektir. Çünkü adam ilkokul çocukları gibi berbat, kötü bir de anlamsız cümleleri art arda sıralıyor. Bu mu beste anlayışınız sizin? Bu kadar mı sanattan anlıyorsunuz? Bu kadar mı müzik seviyeniz yerlerde? Adamın bırakın şarkı söylemeyi, mikrofonu bile eline alması yasak olmalı bence.

Bir de bazı arkadaşlar Tarkan'dan fazla sattı demiş. Öyle bir şey yok. Tarkan albümünü 2007'de çıkardığı için bütün bandrolleri o zaman aldı. 2008'de aldığı bandrol sayısı "Metamorfoz Remixes" albümüne ait. Bir remix albüm için 70 bin bence bu zamanda oldukça çok iyi. Serdar Ortaç'da bu yıl bir remix albüm çıkardı. Satıyor mu? Hayır satmıyor. Üstelik yeni şarkılar da eklemiş.

Yok ben eleştiri yapacam, yok ben olaya yeni bir boyut getirecem diye kimse kimseyi yeniden boyayıp bize satmasın. Serdar Ortaç'ı da biliyoruz, Tarkan'ı da biliyoruz. Allah'a şükür kulaklarımız var, duyuyoruz. Onun şarkı diye söylediği komik şeyleri Allah'ım dinlemeyi nasip etmeyesin.

StaR
27-04-09, 19:23
Kusura bakma ama sen Tarkan ile Serdar Ortaç'ı kıyaslayıp bir de oyunu Serdar Ortaç'tan yana kullanıyorsan, müzik konusunda tek kelime bile etme. Buna hakkın yok çünkü. Öyle muhalif olup su yüzüne çıkacam diye de kendini komik duruma düşürme bence. Bir kere Serdar Ortaç, daha başarılı diyorsan Türkçe bilmiyorsun demektir. Çünkü adam ilkokul çocukları gibi berbat, kötü bir de anlamsız cümleleri art arda sıralıyor. Bu mu beste anlayışınız sizin? Bu kadar mı sanattan anlıyorsunuz? Bu kadar mı müzik seviyeniz yerlerde? Adamın bırakın şarkı söylemeyi, mikrofonu bile eline alması yasak olmalı bence.

Bir de bazı arkadaşlar Tarkan'dan fazla sattı demiş. Öyle bir şey yok. Tarkan albümünü 2007'de çıkardığı için bütün bandrolleri o zaman aldı. 2008'de aldığı bandrol sayısı "Metamorfoz Remixes" albümüne ait. Bir remix albüm için 70 bin bence bu zamanda oldukça çok iyi. Serdar Ortaç'da bu yıl bir remix albüm çıkardı. Satıyor mu? Hayır satmıyor. Üstelik yeni şarkılar da eklemiş.

Yok ben eleştiri yapacam, yok ben olaya yeni bir boyut getirecem diye kimse kimseyi yeniden boyayıp bize satmasın. Serdar Ortaç'ı da biliyoruz, Tarkan'ı da biliyoruz. Allah'a şükür kulaklarımız var, duyuyoruz. Onun şarkı diye söylediği komik şeyleri Allah'ım dinlemeyi nasip etmeyesin.

Çok çok katılıyorum sana Hakan abicim.. Gerçekten müzik anlayışı olan bir insan Serdar Ortaç'ı dinlemez. Şu zamanıma kadar Tarkan gibi kaliteli şarkılar yapan bir sanatçı hayatımda görmedim ben...

StaR
27-04-09, 19:49
Gerçekten biz ülkemiz olarak müzikten anlamıyoruz.. Anlasak, zaten listelerin başına gereksiz ve müziğin o ruhunu yansıtamayan şarkıcıları getirmezdik... Gerçekten elimizdeki değerli sanatçılarımızın kıymetini ne yazık ki bilemiyoruz. En büyük örneği, megastarımız Tarkan. Artık ülkemizde öyle birşey oldu ki yolda ki yürüyen insana bile sanatçı dendi.. İnanılcak gibi değil ama, ne yazık ki biz böyleyiz. Şöyle eleştirildi böyle eleştirildi derken incitiyoruz sanatçılarımızı. Değer verilmeyecek şahıslara değer veriyoruz.. İnsanları başka yönleriyle eleştiriyoruz. Gerçekten biz bir ülke olarak hiçbirşeyi haketmiyoruz, tıpkı Tarkan'ı haketmediğimiz gibi.. (Tabi genel anlamda konuşuyorum) . Çok yazık Çok...

Yakisikli89
27-04-09, 20:00
ilk okudugumda güldüm ve sinirlendim.
neden gidip gene tarkan a bi kiyidan kö'$eden ta$ atip gel benden sarki al diyor
sanki bilmiyor mu tarkan in sarkilarini kendisinin yazabildigini.

serdarin sarkilari güzel. hep ayni tarz, melodie oldugunu biliyoruz. ama tarkana tek söz gerek, sonra o gerisini bi güzel $ekilde, yeni yeni melodilerle getiriyor.

Karma albümünde serdarin sözlerine bin bastigini gördügümüz tarkan in böyle birseyin gerek duymadigini inaniyorum.

ha gercekten tek tarkanin okuyabilecegi bir $arki ise bu, neden olmasin, ama bunun bi ortak calisma olmasindan yanayim.

Söz: Tarkan-Serdar Ortac Müzik: Tarkan-Ozan Colakoglu-Serdar Ortac

okumasi bile ho$ sanki...

Ama galiba bu isler böyle kolay olmuyor. Tarkan dünya capinda taninan bir STardir. Albümünü bi cok hayrani aliyor, yada youtube dan dinliyor. Tarkan in serdar ortac dinledigini görenler, bi nevi serdar ortaci da tanimi$ olucak ki bu ne demek: tarkanin boynundan dünyaya acilmak demektir :21:

ama bu bi kücük ihtimal (sibele falan baktim mi :21:)

bounce
27-04-09, 21:04

bu benim düşüncem saygılı olman gerekir.evet bence serdar ortaç başarılıydı.görünen köy kılavuz istemez ve bi tarkan hayranı olarak bence durum bu.
hakan çelik inan müzik konusunda ne biliyorsan ben de o kadar biliyorum(belki de daha fazlası)buna emin olmalısın.yalnız senin bi yanlışın var o da zevkler konusu örtüşmüyor diye türkçe bilmiyorsun müzikten anlamıyorsun diyemezsin tarkancoll forumunda ebrudan sonraki insan olsan bile.(bunu hiç kimse bir başkasına diyemez) komik oluyorsun şeklinde hakarete varacak şekilde konuşamazsın.eğer sadece senin(hakan çelik) düşüncelerini savunan insanlar burada olmalı diyorsan forumdaki tüm arkadaşlara sevgilerimi yolluyorum.ve üyeliğimi gözden geçireceğim.

ozangüney
27-04-09, 21:12
iyide biraz uzattınız sanki cihan ve hakan abi sonuçta hepimizin düşünceleri ayrı olabilir ama burada tarkan için bulunuyoruz hepimiz tarkanı çok seviyoruz o yüzden problemleri kişiselliğe dönüştürmeyelim kimse de kimsenin kalbini kırmasın

tarkantutkunu
27-04-09, 21:24
Tarkan hitt'i Kuzu Kuzu

Bak! Kırıldı kolum kanadım
olmadı tutunamadım
Zor! Yokluğun çok zor
Alışamadım.

Vur, vur bu akılsız başı
duvarlara taşlara vur
Sevabına
Sonra affet, gel bas bağrıma

Süzüldüm eridim sensiz olamadım
İşte kuzu kuzu geldim
Dilediğince kapandım dizlerine
Bu kez gururumu ateşe verdim

Yaktımda geldim
İster al ister öp beni
Ama önce dinle bak gözlerime
İnan bu defa
Anladım durumu (bil), tövbeler ettim.

birde Serdar Ortaç Şeytan

Nasip olsun en güzel aşktan bize,
Adımız birer hastaya çıktımı yüze bakan yok.
Sanıyorlar diz çöker aşk önümüze,
Bu zamanlar fazla gezenlere vize veren yok.
Hayat beni neden yoruyosun?
Madem çok günah, oyunu sen bozuyosun.
Sebebi çok....

Şeytan diyor ki yanaş şuna,
Adını anma sataş şuna,
Deli kader seni karşıma,
Çıkaracak mı bilen yok.
Can üzülür buna taş değil,
Çekilecek gibi aşk değil.
Bu gönül herşeye aç değil,
Doyuracak mı bilen yok.

arada beste farkı var ki çok büyük inanılmaz decere hatta bunu Tarkan hayran'ı oldugum için demiyorum
Serdar ortaç'ıda dinliyen biri olarak diyorum

Serdar Ortaç beste işini ticari olarak yapıyor
Tarkan'da öle biey yok Tarkan özel insanlar'a beste veriyor

her yeni çıkan şarkıcı'ya değil

Tarkan kime beste verdiyse toplasan 5 tane ya vardır ya yoktur hepsi hitt oldu

Serdar Ortaç allah ne verdiyse iyisiyle kötüsüyle ne yazarsa piyasaya çıkarıyor

Tarkan ve Serdar Ortaç
ak ile kara kadar farklı olup
hiç bir şekilde Serdar şarkıları ile Tarkan şarkılarıyla boy ölçüşemez..

Tarkan 1 numara'dır

denizmavisi
27-04-09, 21:31
Her bestecinin olduğu gibi Serdarın da iyi ve kötü parçaları var iyilerden bir tane Tarkan'a vermesi çok ilginç ve güzel olurdu ama Tarkan ile yıldızları bi türlü barışmadığı için Tarkan böyle bişey istemez bir de Tarkan hayranı olsak bile Tarkan'ı objektif olarak değerlendirelim lütfen Tarkanın da kötü bazı şarkıları var bu bir gerçek ama sesi muhteşem olduğu için bu su yüzüne çıkmıyor Serdarın ne kendisini ne sesini beğenirim ama şarkılarının bazıları da güzel hakkını yemeyelim

MEGASTARİX
27-04-09, 22:26
:15:bounce arkadaşım senin gerçekten tarkan fanı olup olmadığından şüphe ediyorum bide veliahdın olayım diye yazmışsın düşüncelerin tamamen yanlış tarkanın albümü daha başarılıydı zaten satışlara bakarsan anlarsın tarkan kendi ağzıyla söyledi 400 bin bandrole yaklaştık arıca senin tarkan hayranı falan olduğunuda düşünmüyorum

Rumeli59
27-04-09, 22:50

bravobravo aynen bravobravo

szr67
27-04-09, 22:56
serdar ortaç kim zeytini tabakdan yemeyipde göbek deliğinden yiyen tornacı arkadaşmı ajdar'a versin o adam çıkamaz oldu piyasaya.Naneleri özledik Serdar ona yakışır:18::18::28:

eLiF
27-04-09, 22:58
serdarın besteleri kendisinin olsun

sally
27-04-09, 23:02
Serdar Ortac hep ayni tarz sarkilar yapip duruyor.

naki
27-04-09, 23:40
Serdar Ortaç kim ya. Saçma sapan biri saçma sapan açıklamalar yapmış. Tarkan onun bestelerine mi kaldı. Rüya görüyor.

scorpioness
28-04-09, 00:29
Lütfen yorumlarınızı yaparken birbirinizi yada sanatçıları rencide etmeyecek ölçüde görüşlerimizi belirtelim ortalık daha sakin olur böylece, Tarkan hayranı olmak onu her şekilde savunmaktır ama sevgi çiçekleri kavramıyla :41::4:

HakanÇelik
28-04-09, 00:33
bu benim düşüncem saygılı olman gerekir.evet bence serdar ortaç başarılıydı.görünen köy kılavuz istemez ve bi tarkan hayranı olarak bence durum bu.
hakan çelik inan müzik konusunda ne biliyorsan ben de o kadar biliyorum(belki de daha fazlası)buna emin olmalısın.yalnız senin bi yanlışın var o da zevkler konusu örtüşmüyor diye türkçe bilmiyorsun müzikten anlamıyorsun diyemezsin tarkancoll forumunda ebrudan sonraki insan olsan bile.(bunu hiç kimse bir başkasına diyemez) komik oluyorsun şeklinde hakarete varacak şekilde konuşamazsın.eğer sadece senin(hakan çelik) düşüncelerini savunan insanlar burada olmalı diyorsan forumdaki tüm arkadaşlara sevgilerimi yolluyorum.ve üyeliğimi gözden geçireceğim.

Başarı sence nedir? İki tane müzik kanalında Serdar ortaç klipleri, Tarkan'ın kliplerinden daha fazla döndü diye, Serdar Ortaç daha mı başarılı oluyor. Tarkan medya maskarası değil diye, basın tarafından pohpohlanmıyorsa bu kimin suçu? Tarkan'ın değil heralde... Yoksa Serdar Ortaç konserlerine, Tarkan'ın konserlerinden daha fazla insan gitti de benim mi haberim yok? Veyahut, Serdar Ortaç artık konserlerinde detone olmuyor da ben mi bilmiyorum?

Zevkler tabii ki farklı olabilir. Belki sen Serdar Ortaç'ın yaptığı müziği daha sevebilirsin. Bundan doğal bir şey olamaz. Ama dersen ki "Tarkan'dan daha başarılı, orda dur derim. Serdar Ortaç bile kendini Tarkan'la kıyaslamazken, Tarkan'ın kendisinden iyi olduğu görüşünü savunurken, sen kalkıp böyle bir şey dersen tabii ki buna katılmam. Hem katılmam, hem de senin adına üzülürüm. Üzülürüm çünkü inan kulakların daha güzel sesler dinlemeyi hak ediyor.

Serdar Ortaç'ın albümünde "İstanbul Ağlıyor"dan daha güzel bir beste var da, ben mi bilmiyorum? Bence tek bu şarkı bile, değil Serdar'ın son albümünü şimdiye kadar çıkardığı bütün albümleri silip süpürür.

Üyeliğini gözden geçirmene gerek yok. Sıkışınca böyle tehditkar konuşmalar hiç bir insan evladına yakışmadığı gibi, sana da yakışmaz.

Neyse bu aralar çenem çok düştü :21:

günışığım
28-04-09, 03:35
Tarkan serdar ortaca mi kaldi o kadarda dusmedi daha

özlemmis
28-04-09, 10:49
Serdar bey tarkan bile istese veririm demiş lutfetmiş.Bu adam ne kadar ukala ya kendini övmeye bayılıyor.Ayrıca Tarkan'ın onun şarkılarına hiç ihtiyacı yok kendisi zaten muhteşem şarkılar yazıyor.Herkesde Tarkanın adını kullanarak gündemeye gelmeye çalışıyor.

ezel1710
28-04-09, 11:00
böyle bir hata yapacaini zannetmiyorum tarkanin

kartales26
28-04-09, 11:18
ben tarkan'ın böyle bir şey yapacağını zannetmiyorum zaten gerek yok da...bence tarkan bu çıkacak yeni albümde 12 şarkı olacak bunların 7-8 tanesi kendisinin olur 2 tane sezen aksu'dan olacak 1 tane belki mazhar alanson olabilir öyle haberler çıkmıştı.geçen çıkan haberlerde yıldız tilbe den şarkı aldı diye çıkmıştı ama ben öyle bir şey yaptığını zannetmiyorum.Belki bir de ozan çolakoğlu bestesi olabilir albümde yani karma tarzına yakın bir albüm olacak gibi görünüyor.Ben aralarının bozuk olduğu ümit sayın'dan da şarkı almasını isterim tarkan'ın dön bebeğim,gitme,bekle gibi hitleri yaptı ümit sayın çok güzel şarkılardı

bounce
28-04-09, 17:49
Başarı sence nedir? İki tane müzik kanalında Serdar ortaç klipleri, Tarkan'ın kliplerinden daha fazla döndü diye, Serdar Ortaç daha mı başarılı oluyor. Tarkan medya maskarası değil diye, basın tarafından pohpohlanmıyorsa bu kimin suçu? Tarkan'ın değil heralde... Yoksa Serdar Ortaç konserlerine, Tarkan'ın konserlerinden daha fazla insan gitti de benim mi haberim yok? Veyahut, Serdar Ortaç artık konserlerinde detone olmuyor da ben mi bilmiyorum?

Zevkler tabii ki farklı olabilir. Belki sen Serdar Ortaç'ın yaptığı müziği daha sevebilirsin. Bundan doğal bir şey olamaz. Ama dersen ki "Tarkan'dan daha başarılı, orda dur derim. Serdar Ortaç bile kendini Tarkan'la kıyaslamazken, Tarkan'ın kendisinden iyi olduğu görüşünü savunurken, sen kalkıp böyle bir şey dersen tabii ki buna katılmam. Hem katılmam, hem de senin adına üzülürüm. Üzülürüm çünkü inan kulakların daha güzel sesler dinlemeyi hak ediyor.

Serdar Ortaç'ın albümünde "İstanbul Ağlıyor"dan daha güzel bir beste var da, ben mi bilmiyorum? Bence tek bu şarkı bile, değil Serdar'ın son albümünü şimdiye kadar çıkardığı bütün albümleri silip süpürür.

Üyeliğini gözden geçirmene gerek yok. Sıkışınca böyle tehditkar konuşmalar hiç bir insan evladına yakışmadığı gibi, sana da yakışmaz.

Neyse bu aralar çenem çok düştü :21:

başarı nedir biliyor musun 23 yıllık hayatımda hiç serdar ortaç dinlemeyen ben son albümüyle serdar ortaç dinliyorsam bu başarıdır.kral tv müzik ödüllerinde yılın şarkısına aday olarak gösterilmişse bu başarıdır.yılın pop sanatçısına aday gösterilmişse bu başarıdır.ve bu 2 adaylıkta tarkan ın ismi yok.yazın şeytan daha çok dinlendiyse dilli düdükten bu başarıdır.kanıtı:
http://www.ttnetmuzik.com.tr/Haberler/Pages/2008.aspx
başarı kavramıdır bence.
tarkan hayranlığımı kimseyle tartışmam ama bu bazı gercekleri görmezden gelmeyeceğim anlamına gelmemeli.ben sezarın hakkını sezara veriyorum.tarkan boş bi albüm yapsın sadece ninni söylediği o albüm 350 bin yine satar.çünkü kemikleşmiş bi hayran kitlesi var.bende gider o albümü alırım.
ama tarkan 2008 de başarılı değildi albüm açısından.albüm iyi olmamasına rağmen tarkan 30 dan fazla konser verdi ama benim kastettiğimi anlamamaya çalıştın serdar ortaçın albümü daha başarılıydı. ki tarkan da gördü kü albümün başarısız olduğunu hemen yeni albüm çalışmalarına başladı eğer METAMORFOZ başarılı olsaydı tarkanın yeni albümü en erken 2010 da çıkardı.ve tekrar eski tarzına dönüyor bunu bi magazin programında söylemişti insanlar bilgisayar alt yapılı müzikten hoşlanmadı diye.
tarkan kabul etti 2008 albümünün başarısız olduğunu artık seni bunu kabul edip etmemen hiç önemli değil.
kişisel konuşuyorsun kendi zevklerini öne sürüyorsun ve tarkanın istanbul ağlıyor şarkısının bile serdar ortaçın bütün şarkılarından iyi olduğunu söylüyorsun.evet olabilir kişisel zevkindir bu seni ilgilendirir
sıkıştığım felan bu laflar yakışmıyor daha düzgün konuşmalısın.sana benle bu şekilde konuşma hakkını vermiyorum.

HURRICANE
28-04-09, 18:52
serdar ortaçın ne sesini nede fiziğini Tarkanla kıyaslayamam;)Tr de şöyle bir gerçek var şu zamana kadar Barış Manço haricinde marka olabilen tek Pop müzik sanatçısı TARKAN dır.Elbetteki onu serdarla ne bıleyım mustafa sandalla kıyaslamak yanlış olur!He derseniz ki geçen yaza damgasını kim vurdu kimin şarkıları sağda solda daha fazla çaldı evet serdar ortaçın kiler diyebilirim.Ama bu kıyaslama olmamalı;)kıyaslama yapmaya kalkanlara birisi çıkıpta şu cevabı verebilir oda şudur Tarkan'ın geçen yaz verdiği konserlerde onu izleyenlerin sayısı milyonlar;)Ki sadece yurt içi değil yurt dışı konserleride var.Başarıyı sadece albüm satışlarıyla kıyaslamak yanlış olur.Bu yeni albümde eskisi gibi 3-5 milyon satmayacktır elbetteki.Çünki yurt dışındaki sanatçılarında albümleri artık milyonlar satmıyor.İllaki başarı albüm satışıyla ölçülür diyorsa bazıları albüm satışının uzerıne paralı sitelerden indirilen mp3 leride eklesinler;)Ozaman daha gerçekçi bir kıyaslama yapabilirler.,serdar ortaçın beste verebilirimine gelince bu etik değil bir kere;)yıllarca Tarkan ı kıskanıp ortalığı karıştıran sonrada defalarca özür dileyen biri çünkü.Bu sözünün altında bile kinaye var.Bestelerini kendin oku yada başka sanatçılara ver Tarkan ın ihtiyacı yok senin bestelerine.

devilscream
28-04-09, 19:09
Hiç gerek yok
Tarkan'in besteleri daha iyi
Teşekkürler haber için

tarkaseksüel
28-04-09, 20:27
srdarın şarkıları guzel oluyor tarkan isterseeger tarakana gore çkguzel sozler yazabılır emınım besteleride guzelluyo denemekten zarar çıkmazz

tarkaseksüel
28-04-09, 20:36
Bestelerimi Tarkan bile istese...

tarkan BİLE derken ne demek iatediki bu rajhatsız etti biraz beni

RaSKaS
28-04-09, 22:26
serdarın şarkıları tarkan ın okuyacağı tarzda değil
bu güne kadar hiç bir şarkısını keşke tarkandan duysaydık demedim
o yüzden serdarın şarkıları kalsın
kendi daha güzel yazıyor biraz da sezenden alsın tamamdır :)

Ferya
29-04-09, 00:12
Tarkan in Serdar Ortac dan Beste alacagini sanmiyorum.Ama neden Tarkan la Serdari kiyasliyorsunuz ki??Yani Elma Armut kiyaslanir mi??Ama Serdar Ortac da Tarkan gibi muhtesem olmasa bile senelerdir albümleriyle bi sekilde piyasada!Yani ani den cikis yapipta tekrar tibi vuranlardan degil en azindan.Tabi biz burda Tarkan hayranlariyiz ama bu demek degil ki tek evde Tarkan cd leri var.Yani burda hepimizin de baska baska hayran oldugumuz Star lar var (Tarkan gibi olmasa da):4:

denizmavisi
29-04-09, 01:17
Tarkan in Serdar Ortac dan Beste alacagini sanmiyorum.Ama neden Tarkan la Serdari kiyasliyorsunuz ki??Yani Elma Armut kiyaslanir mi??Ama Serdar Ortac da Tarkan gibi muhtesem olmasa bile senelerdir albümleriyle bi sekilde piyasada!Yani ani den cikis yapipta tekrar tibi vuranlardan degil en azindan.Tabi biz burda Tarkan hayranlariyiz ama bu demek degil ki tek evde Tarkan cd leri var.Yani burda hepimizin de baska baska hayran oldugumuz Star lar var (Tarkan gibi olmasa da):4:

çok haklısın ikisini kıyaslamamak lazım Tarkan zaten zirvenin en tepesinde herşeyiyle mükemmel Serdar ise besteleriyle müzik dünyasında tutunma mücadelesi veriyor eskiden daha kaliteli parçalar yapardı ama son yıllarda günlük parçalar yapıyor o yüzden Tarkan gibi bi megastarla kıyaslamak çok yanlış olur Tarkan boş albüm yapsa bile daima zirvede kalacaktır

HakanÇelik
29-04-09, 17:56
başarı nedir biliyor musun 23 yıllık hayatımda hiç serdar ortaç dinlemeyen ben son albümüyle serdar ortaç dinliyorsam bu başarıdır.kral tv müzik ödüllerinde yılın şarkısına aday olarak gösterilmişse bu başarıdır.yılın pop sanatçısına aday gösterilmişse bu başarıdır.ve bu 2 adaylıkta tarkan ın ismi yok.yazın şeytan daha çok dinlendiyse dilli düdükten bu başarıdır.kanıtı:
http://www.ttnetmuzik.com.tr/Haberler/Pages/2008.aspx
başarı kavramıdır bence.
tarkan hayranlığımı kimseyle tartışmam ama bu bazı gercekleri görmezden gelmeyeceğim anlamına gelmemeli.ben sezarın hakkını sezara veriyorum.tarkan boş bi albüm yapsın sadece ninni söylediği o albüm 350 bin yine satar.çünkü kemikleşmiş bi hayran kitlesi var.bende gider o albümü alırım.
ama tarkan 2008 de başarılı değildi albüm açısından.albüm iyi olmamasına rağmen tarkan 30 dan fazla konser verdi ama benim kastettiğimi anlamamaya çalıştın serdar ortaçın albümü daha başarılıydı. ki tarkan da gördü kü albümün başarısız olduğunu hemen yeni albüm çalışmalarına başladı eğer METAMORFOZ başarılı olsaydı tarkanın yeni albümü en erken 2010 da çıkardı.ve tekrar eski tarzına dönüyor bunu bi magazin programında söylemişti insanlar bilgisayar alt yapılı müzikten hoşlanmadı diye.
tarkan kabul etti 2008 albümünün başarısız olduğunu artık seni bunu kabul edip etmemen hiç önemli değil.
kişisel konuşuyorsun kendi zevklerini öne sürüyorsun ve tarkanın istanbul ağlıyor şarkısının bile serdar ortaçın bütün şarkılarından iyi olduğunu söylüyorsun.evet olabilir kişisel zevkindir bu seni ilgilendirir
sıkıştığım felan bu laflar yakışmıyor daha düzgün konuşmalısın.sana benle bu şekilde konuşma hakkını vermiyorum.

Sana bol Serdar'lı günler diliyorum. Keşke zaman ayırıp senin gibi sığ düşünen birine iki satır yazmasaydım. Haa unutmadan ben istediğim gibi konuşurum, kimseden izin filan almam.

Verdiğin linki iyi kontrol et istersen. 2008'de 6 ay boyunca en çok "vay anam vay" dinlenmiş. Şeytan ise sadece 3 ay. Kendi kendini yalancı çıkarmak bu olsa gerek.

bounce
29-04-09, 18:17
Sana bol Serdar'lı günler diliyorum. Keşke zaman ayırıp senin gibi sığ düşünen birine iki satır yazmasaydım. Haa unutmadan ben istediğim gibi konuşurum, kimseden izin filan almam.

Verdiğin linki iyi kontrol et istersen. 2008'de 6 ay boyunca en çok "vay anam vay" dinlenmiş. Şeytan ise sadece 3 ay. Kendi kendini yalancı çıkarmak bu olsa gerek.

bu laflarından sonra zaten ben seni kaale almam.her konuşmanda terbiyesizlik yapıyorsun.
serdar ortaç şeytanı ile tarkanın dilli düdüğü aynı zamanlarda klip çekildi.sonuç ortada.hangisinin daha başarılı olduğunu anlamak için aynı anda piyasada oldukları döneme bakmak lazım
ki bu dönem yaz ile sonbahar dönemiydi.
bakıyoruz kim dinlenmiş şeytan
sığ düşünen varsa o da sensin
hakan çelik bu laflarından sonra seninle muhattap olmam.yöneticilik bu değil.kenan ve neslihanın yaklaşımlarını takip etmeni tavsiye ediyorum.özellikle de kenan ın (megastarkan).
benimle konuştuğun için istediğin şekilde konuşamazsın arkadaşım.buna izin de ben vermiyorum

HakanÇelik
29-04-09, 18:23
bu laflarından sonra zaten ben seni kaale almam.her konuşmanda terbiyesizlik yapıyorsun.
serdar ortaç şeytanı ile tarkanın dilli düdüğü aynı zamanlarda klip çekildi.sonuç ortada.hangisinin daha başarılı olduğunu anlamak için aynı anda piyasada oldukları döneme bakmak lazım
ki bu dönem yaz ile sonbahar dönemiydi.
bakıyoruz kim dinlenmiş şeytan
sığ düşünen varsa o da sensin
hakan çelik bu laflarından sonra seninle muhattap olmam.yöneticilik bu değil.kenan ve neslihanın yaklaşımlarını takip etmeni tavsiye ediyorum.özellikle de kenan ın (megastarkan).
benimle konuştuğun için istediğin şekilde konuşamazsın arkadaşım.buna izin de ben vermiyorum

Beni kaale alma lütfen. Senin gibi biri tarafından kaale alınmak beni üzer zaten. Yöneticiliği de kimse bana öğretemez. Hele sen asla öğretemezsin, kimseyi de bana örnek olarak gösteremezsin.

**MegaStarkan**
29-04-09, 18:29
Konu gecici olarak kilitlenmistir

Forumlarımız tartışma/sohbet ortamı olarak değil, Tarkan ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi paylaşma ortamı olarak kullanılmalıdır.

Neden |

Konuda yapilan yorumlar, kisisel boyutlar almistir. Konu Serdar Ortacin müzik kalitesini tartismaktan ötürü gitmistir. Büyütmeyelim gereksiz konulari. Daha sakin olalim lütfen. Herkes forum kural cercevesinde istedigini yazmakta özgürdür. Bir yönetici ile sahsi görüsü hakkinda tartisiliyorsa bu durum üye icin desavantaj degildir. Bu yüzden bu gibi durumlarda üyelerin forumdan atilma gibi korkulari olmamali. Diger bir yönetici olaya el atarak objektif bir sekilde olaya bakip - konuda bir yönetici arkadasi dahil oldugunu göz ardi ederek - hareket etmelidir. Bu gibi durumlar iki esit üye tartismalari olarak algilanmalidir. Bu yüzden konu kilitlenmistir.

Saygilar
TarkanColl FanClub | Kenan