PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan şarkısı bilmekle üniversiteli olunmaz !

badboyserkan
18-04-09, 11:46
Arıboğan: Tarkan şarkısı bilmekle üniversiteli olunmaz
Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA)

BAHÇEŞEHİR Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Antalya'da lise öğrencilerine yaptığı konuşmada, “Gençler üniversiteye geldiğinde şiirden, sanattan anlamayan, sadece Tarkan'ın hip hop şarkılarını bilen öğrenci olmaz. Biz size birşey öğretmeyeceğiz, özgür düşünce imkanı sağlıyoruz” diye konuştu.
Antalya'daki lise son sınıf öğrencilerinin katıldığı, ÖSS öncesi mesleklere yönelik bilgilendirme semineri düzenlendi. Bahçeşehir Üniversitesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen toplantı, ATSO Atatürk Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Seminere Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, ATSO Başkanı Çetin Budak, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Karakaş ve çok sayıda lise son sınıf öğrencisi katıldı. Seminerin konuşmacıları ise Rektör Arıboğan ile aynı üniversiteden Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Erol Sezer, Fen Edebiyat Fakültesi'nden Doç.Dr. Kaan Harun Ökten, İletişim Fakültesi'nden Yrd.Doç.Dr. İdil Karademirlidağ Suher ve Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nden Prof.Dr. Özen Evcen oldu.

REKTÖRDEN ‘ERMENİ MESELESİ’ BENZETMESİ

Lise son sınıf öğrencilerine ÖSS'de başarılı olmamalarının maçın sonu olmayacağını söyleyen Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, hayatta mutlaka başarı ve başarısızlıklarla karşılaşılabileceğini belirtti. Akıllı ve stratejik davranmanın çok önemli olduğunu kaydeden Prof. Dr. Arıboğan, “Her an hazırlıklı, donanımlı ve antrenmanlı olmanız gerekiyor. Yeteneklerinizi iyi bilin ve iyi kullanın. Örneğin ben, Ermeni soykırımı olmuştur veya olmamıştır onu anlatmıyorum. Soykırımın gerçek olup olmaması hiç önemli değil. Bunu hazırlayıp paket halinde kimin önümüze koyduğu, kimin sattırdığı önemli. Taş, su, hava, ot her şey satılabiliyor ve ikna ediliyorsunuz. Sizi kim ikna ediyor ve onun istediğini yapmanızı sağlıyor” diye konuştu.
Üniversitenin artık dünyadaki bütün gençlere yönelik mesleklerle donatılması gerektiğini kaydeden Prof. Dr. Arıboğan, şöyle dedi:
“Sizlerin geleceğe dokunmanızı sağlaması gerekir. Üniversite bilgi veren değil, bilgiye nasıl ulaşılacağını gösteren yer olmalıdır. Dünya sürekli yenileniyor ve her gün bu yeniliklerin yakından takip edilmesi ve iyi bilinmesi gerekiyor. Aksi takdirde aldığınız diplomanın geçerlilik süresi en fazla iki yıl olur. Dünya yeniliklerini takip edemiyorsanız ve bu değişimlere ayak uyduramıyorsanız o diplomanın hiçbir geçerliliği kalmaz. Hem dünya, hem bizim olgularımız değişiyor ve fikirler de değişebilir.”

ÜNİVERSİTELİYE GÖRE KRİZ EŞİTTİR İŞSİZLİK

Üniversite olarak 1279 üniversite öğrencisi üzerinde yaptıkları bir ankette, 'Krizden ne anlıyorsunuz' diye sorduklarını belirten Rektör Arıboğan, "Öğrencilerin yüzde 93'ü kriz eşittir işsizlik olarak cevap verdi. Hayatını yurtdışında sürdürmeye çalışanların oranı yüzde 50 oranlarını aştı.
Bahçeşehir Üniversitesi olarak dünyada ve Türkiye'de bir ilki uygulamaya başladık. Dünyanın önde gelen üniversitelerinin uyguladığı Cooperative Education'dan türetilen CO-OP, üniversite-iş dünyası birlikteliğine dayanan bir eğitim modelidir. CO-OP, öğrencileri hayata hazırlayan, onları daha mezun olmadan iş dünyasının gerektirdiği becerilerle donatmayı hedefleyen bir programdır. 3 ve 4'üncü sınıflarda markalı ders uygulaması ile şirketlerin üniversiteye gelip laboratuar kurması ve marka isimleri ile dersler düzenlemeleri sağlanıyor. Örneğin derslerin isimlerinnin önüne Mercedes gibi isim veriliyor ve bütün dersler sertifikalandırılıyor. Böylece iş dünyasında bu öğrenciler daha avantajlı olacaklar" diye konuştu.
Üniversitenin ciddi, derin eğitimin verildiği yer olduğunu kaydeden Prof.Dr. Arıboğan, "Gençler üniversiteye geldiğinde şiirden, sanattan anlamayan, sadece Tarkan'ın hip hop şarkılarını bilen öğrenci olmaz. Biz size birşey öğretmeyeceğiz, özgür düşünce imkanı sağlıyoruz" diye konuştu.
Seminerde söz alan ATSO Başkanı Çetin Budak ise öğrencilerin önünde zor bir dönem olduğunu, bu dönemdeki tecrübelerin öğrenciler için iş hayatlarında daha başarılı olmalarını sağlayacağını söyledi.

Milliyet

**MegaStarkan**
18-04-09, 11:57
Tarkan'in Hip-Hop sarkilar yapmadigini bilmemek yastan olsa gerek. Onun disinda tamamen dogru konusmus. Tesekkürler haber icin.

siboss1992
19-04-09, 01:10
simdi ögrenci olmakla tarkanla ne alakasi var ...
:5:

hilfa
19-04-09, 01:33
:13:Tarkan ile üniversitenin ne alakası var:13:üniversite mezunu olmak değil dışarıda iş bulmak önemli:16:Tarkanıma söz edeceğine:13:

eskalen
19-04-09, 01:54
Hemen elestirmeye gerek yok arkadaslar...Deniz ulku aribogan, bizim universitenin rektoru taniyorum yani bole seyler demesi tarkan'a ozgu bir ok atmak degill....dogru soyledigi cok sey var...Tarkan sadece bilinen taninan ve akla gelen isim oldugundan agzina gelmistir...yargilamaya gerek yok...tesekkurler haber icin...

prenses_elaa
19-04-09, 08:43
ne demek bu her gelen tarkana birşwy söylüyor olmazkiiiii

tarkaseksüel
19-04-09, 09:08
tarkanla üni ne alaka yaaa bu konuşmann onceside olmalı

gülcan
19-04-09, 13:08
Bu haberi okumuştum.Ama saçmalık ne yani bir öğrenci daima dersi mi çalışıcak arada da konserlere gidecek yani gezecek eğlenecek...

Ayrıca Tarkan'ın şarkılar hip hop değil sadece pop.

Bounce21
19-04-09, 17:27
off diyorum ki iyi ki Tarkan var yoksa kime laf atarlardi yaa. Ogrencinin akli olsun da dersle muzigi fazla karistirmasinlar yani. Herseyin kendine gore zamani ve yeri vardir.