PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan bile önüme geçemez

belfü
22-03-09, 22:46
İstanbul kadar eski bir soyadı taşıyan Jerry Hrimyan dünyaya seslenen bir albümle karşımızda. Bu Toprağın Çocukları Türkiye’de müzik marketlerde yerini aldı ama onun işi henüz bitmedi. O aynı albümü tam 10 farklı dilde çıkarmaya hazırlanıyor

ÖZKAN GÜVEN

ozkguven@gmail.com

İstanbul’da yaşayıp da onu tanımamanıza imkan yok gibi. Kiminiz belki şık kıyafetler giyerek gittiğiniz bir gazinoda orkestrasını dinlediniz, kiminiz Hoşgörü Derneği’nin çalışmalarında tanıştınız, kiminiz ise Belediye’de onunla rastlaştınız. Bahsi geçen kişi Jerry Hrimyan. Bu toprakların çocuklarından. 10 yıl ara verdiği müziğe yeniden sarıldı ve yepyeni bir albümle karşımıza çıktı: Bu Toprağın Çocukları. Albüm beş eserden oluşuyor. Düzenlemede Garo Mafyan, kapak fotoğraflarda Ara Güler imzası olan albümün en heyecan verici tarafı ise tam 10 dilde çıkacak olması.

Jerry Hrimyan bir dönemin en ünlü müzisyenlerinin yanında kendini yetiştiren bu sanatla iç içe yaşayan biri. Geçmişte Jerry Meltemler adlı bir orkestra kurdu ve o dönemin en iyi 10 orkestrası arasında yer aldı. Daha sonra solist olarak, Urcan Kapri, Tarabya Oteli, Hilton, Divan Restoran, Maçka Oteli, İzmir Maksim, Lalezar Restoran gibi birçok mekanda şarkılar söyledi. Söz ve bestesi kendine ait olan 80’e yakın şarkı onun imzasını taşıyordu. Ermeni asıllı Türk vatandaşı Hrimyan bir dönem müziğe ara verdi. Hoşgörü Hareketi Derneği’ni kurdu. Burada dört yıl yönetim kurulunda görev yaptı. Zihinsel ve Bedensel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nin kurucuları arasında onun da adı vardı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde beş buçuk yıl başkan danışmanı olarak görev yaptı. Ve 10 yıl aradan sonra müziğe tekrar döndü. Sözleri Karacaoğlan ve Jerry Hrimyan’a ait olan Bu Toprağın Çocukları’nda beş eser var.

BU ESER BARIŞA BİR ÇAĞRI

Hrimyan Türkçe çıkan albümden sonra önümüzdeki günlerde aynı şarkıları Ermenice seslendireceğini belirterek şöyle konuşuyor: ‘Türkçenin yanı sıra İbranice, Ermenice, Fransızca, Portekizce, İtalyanca, İspanyolca, Yugoslavca, Rusça ve İngilizce çıkacak. Bu dünyada bir ilk. Aylarca oturdum üzerinde çalıştım. Dünyayı barışa, kardeşliğe ve sevgiye çağıran bir eser ortaya koydum. 36 tane Tarkan, Michael Jackson çıksın, bu albümün önüne geçemeyecek. Çünkü ben dünyaya sesleniyorum.’

star.gazt

Mega Fanat
22-03-09, 23:17
:13:Kendini bilmis ! 100 sen gibisi TARKANin atilan tirnagi bile olamaz ! :13: :13: :13:

hilfa
22-03-09, 23:23
:14:bu da kimm böyle ilk kez duyuyorum adını :14: madem o kadar iyiydide neden ara vermiş dernek kurmak için mi:5:Tarkanımın tırnağı olamaz :29:madem o kadar ünlüymüş madem kendine güveniyor neden Tarkanımın adını kullanıp gündem yaratıyor çıkarsın kasetini millet dinlesin yorumunu millete bıraksın:14:

tarkaseksüel
22-03-09, 23:25
tanımıyorum b ilee

eLiF
22-03-09, 23:30
kimmiş ki ilk defa adını duyuyorum :19:

TarkanColl
22-03-09, 23:40
"Tarkan bile" diyerek Tarkan'ın kalitesini ve Türkiye'nin bir numarası olduğunu tasdiklemiş oldu. Sağolsun...

Ama kendisini Tarkan ile kıyaslayarak da yanlış yaptı. İleride Tvlere çıkıp birazcık şöhret olacak olursa "Tarkan ile kendisini kıyaslayan adam" imajı yüzünden bir adım bile ileri gidemeden yok olup gidecek.

İşini yapsın, bıraksın halk onu hak ettiği yere oturtacaktır.

scorpioness
23-03-09, 00:12
"Tarkan bile" diyerek Tarkan'ın kalitesini ve Türkiye'nin bir numarası olduğunu tasdiklemiş oldu. Sağolsun...

Ama kendisini Tarkan ile kıyaslayarak da yanlış yaptı. İleride Tvlere çıkıp birazcık şöhret olacak olursa "Tarkan ile kendisini kıyaslayan adam" imajı yüzünden bir adım bile ileri gidemeden yok olup gidecek.

Tamamen katılıyorum her kelimesine bravo

İZMİRLİ
23-03-09, 10:01
tarkan'a laf atmış hadi onuda geçtim micheal'a bile laf atmış...Arkadaşın röportaj sırasında beyni sulandı herhalde :))

siboss1992
23-03-09, 15:36
bu ne ya.. kimmis bu..
hic duymadim adini..
böyle seylere sinir oluyorum.. madem
albumun okadar iyi olucak neden diger sanatcilari
karistiriyorsun icine..cok iyi bir album geliyor de yeter..
sinir seyler..reklamm havasi geldi burnuma

TheLastAirBender
23-03-09, 16:58
O kadar diyorum fazla içmeyin röportaj verirken diye dinlemiolar yaa :D:D

Mega Fanat
23-03-09, 19:40
Evet ya maden bu kadar basarili birisin neden TARKANin adini kullaniyorsun, neden hic kimse seni tanimiyor ?! Valla kurallara uyup kendimi tutuyorum yoksa neler neler soylerdim ! :13:

ece**
31-03-09, 14:17

katılıorum walla çok güzel demişsin...! :20:

ümitcoll
31-03-09, 14:37
bu da kim neyin nesi ya :S millet bişeyler yapıcak ya olay olma derdinde prim yapma derdinde acıyorum sadece:16:

Ferya
31-03-09, 16:24
Böylelerinin yildizi cabuk parlar (Belki) ve cabuk da söner (sönmesi kesin)

ezel1710
31-03-09, 16:31
kimmiş ki ilk defa adını duyuyorum :19:

bende............

HURRICANE
02-04-09, 02:17
Psikolojık bır takım saplantıları var sanırım bu arkadas herkımse;)Tarkan a laf atan M.Jackson a laf atan bırı benım nazarımda normal dusunebılen bırı degıldır.

kevser
04-04-09, 17:26
İstanbul da yaşayıpta onu tanımamama imkan var gibi:)kim bu yaa her çıkan niye cümlelerin içinde Tarkanıda barındırıyo anlamıyorum yaa

erdem
05-04-09, 20:42
hahaha :) başka ne diyimm kiii....:)