PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Options 1998 reportaj

ferid
31-05-06, 03:55
Options
1998 http://img272.imageshack.us/img272/3347/options19983cu.jpg (http://imageshack.us)

Tarkan’la Millenium’da Trafikten başlayalım. Herkesin en merak ettiği konu, Trafikle başınız dertte mi?
"Jet ski’den esinlenerek yapılan Sky Ski’lerden birkaç tanesi bende. Ayıptır söylemesi korumalarım için de aldım. Ama gökyüzünde de trafik problemleri yaşıyoruz. 20.yy’dan kalan uçakların ve helikopterlerin bazı kişilerce hala kullanılması bu yüzyılın en büyük ayıbı! Bunların en kısa zamanda yasaklanması lazım"

Spor yapıyormuşsunuz diye duydum? İnkar etmeyin?
"Bugüne kadar söylememiştim ama artık bu sırrı daha fazla taşıyamam. Evet, spor yapıyorum. Üstelik vücuduma chip taktırdım. Artık kitap okurken de, uyurken de, televizyon seyrederken de spor yapıyorum. Hem de hiç hareket etmeden. Tamam mı?"..

Tamam, tamam. Sizin hayvanları çok sevdiğinizi biliyoruz? Yalan mı?
"Yalan değil. Geçenlerde Yeni Dünya’ya gittim. Hani birdenbire ortaya çıkan ve şu an ilkçağın yaşandığı gezegene. Nihayet çocukluğumun en ütopik hayali gerçekleşti ve dinozorlarla tanıştım".

Siz çok seyahat ediyorsunuz. Hatta bende de çok? Uzayda dünyalı olmak nasıl bir şey, söyleyin bakalım?
"Çok komik ama 1900’lü yıllarda bir ülkeden diğerine gitmek için vize almak gerekiyordu. Artık vize denilen ilkel yöntem tarihe karıştı! Herkesin genetik koduna göre gezegenden gezegene bil giriş serbest. Valla, uzayda da dünyalı olmak çok sükseli. "Dünyalıyım" deyince bütün kapılar açılıyor"

Yeni ev yaptırmışsınız? Güle güle oturun.
"Denizaltı dünyasını çok sevdiğim için Bodrum’da bir kısmı sular altında kalan bir ev yaptırdım. Evin sular altında kalan bölümü yarım metre kalınlığında özel camlarla inşa edildi. Her sabah uyandığımda kendimi denizin içinde bir balık kadar özgür hissediyorum".

Siz onu bana bırakın. Bu aralar çok yoğunmuşsunuz? Ne iş? Konser davası mı?
"Jüpiter’le başlayıp Venüs’te biten bir turnem oldu. Ay’da biraz zorlandım. Yerçekiminin gazabına uğradım. Düşünsenize ayağınız kayıyor ve düşemiyorsunuz... Favorim Venüs’tü . Çünkü tek erkek bendim......."

Çok formundasınız maşallah. Neden, nasıl, niçin, çin çin?
"Bulduğum bir formül ile orgazmın ortalama süresini üç katına, beş katına, çok istersem on katına çıkartabiliyorum. Böylelikle ruhumu da vücudumu da daha zinde ve formda tutuyorum"

Ay, bu konuya bayıldım, kih kih. Nasıl yani? Ben bu konuyu kutuplara giderek bir araştırayım. Peki şimdi müziğe dönelim? Müzik sözünü hiç duydunuz mu ? Örneğin doremi ne demek?
"Onlar artık tarihe karıştı. Ben şimdi, müzik dünyası için üretilen robotlardan bir tane edindim. Adı da Jupi. Jupi benim en büyük yardımcım. O hem aranjör, hem tonmaister... Mırıldandığım melodileri verdiğim direktifler doğrultusunda aranje edip, kayıda hazır hale getiriyor. Jupi, gel bakayım çocuğum, bestem geldi birden"

Hobileriniz var mı? Yoksa yok deyin. Ayıp değil.
"Zaman tünelinde eski zamanlara yolculuk etmek. En son 1700’lü yıllarda Mozart’ın "Bir Gece Müziği" senfonisini izledim. Ardından tanıştık ve bana müziğini anlattı. Sonra ben de ona bir şarkımı okudum. Bir keresinde de Marilyn Monreo’yu baştan çıkarttım ve bir akşam yemeği yedik . Ona aşık oldum".

Neyse, sevdiğiniz içki hangisi?
"Oksijen... ama laf aramızda nerede o eski Fransız şarapları. Ahh, ahh artık üretimden kalktı. İşte çağın ikinci büyük ayıbı"

Peki aşk?
"Dünyevi olan birçok şeyle dalga geçebiliriz. Hayal gücümüzü devreye sokup ti’ye alabiliriz. Ama aşk denince bütün akan sular durur bende. 21. Yüzyılda da teknoloji aşka yenik düştü. Aşk şehveti ile tutkusu ile, yasakları ile, kutsallığı ile mucizeleri ile, acı tatlı anıları ile her zaman aşk olarak kaldı ve teknolojiye meydan okudu, başkaldırdı. Aşk duygularımızın, ruhumuzun besin kaynağı idi ve öyle kaldı. Bu asırlardır değişmedi, değişmeyecek ve yorgun dünyayı bir gün aşk kurtaracak."

İşte bütün gerçekler açığa çıktı. Artık gidebilirim.