PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sibel can: beste yapıyor söz yazamıyorum

tarkaseksüel
16-03-09, 12:14
Aynı gecede iki yerde sahneye çıkan ve 90 şarkı söyleyen Sibel Can, beste yaptığını açıklayıp ekledi: 'Ama söz yazmak için kendimi yeterli görmüyorum...'

Sabah gazetesinin haberine göre; Ünlü sanatçı Sibel Can, cumartesi gecesi sahne aldığı İstanbul Polat Otel ve Günay'da toplam 90 şarkı söyleyerek kendi çapında bir rekor kırdı. Günay'ın kulisinde basına konuşan ve sesini "Allah vergisi" diye tanımlayan Can, kimselerin bilmediği bir özelliğini de açıklayarak beste yaptığını söyledi. Bestelerini öncelikle Tarkan, Sezen Aksu, Serdar Ortaç ve Gülşen'e dinleteceğini söyleyen sanatçı, "Onlardan alacağım onaya göre söz yazdıracağım " dedi. Söz yazarlığı konusunda kendisini yeterli bulmayan Sibel Can, şöyle konuştu: "Şimdiye kadar 6 beste yaptım. Eğer beklediğim sonucu alırsam bunları önümüzdeki yıllarda yapacağım albümlerde değerlendireceğim."

YENİ ALBÜM YILDIZLAR GEÇİDİ

Dünyayı sarsan krizden kendisinin de etkilendiğini anlatan sanatçı, aksi bir tablo ortaya koymak için çaba sarf ettiğini anlattı. "Çok etkilenmemiş gibi görünmek zorundayız" diyen Sibel Can, kötü niyetli bazı insanların kriz fırsatçılığı yaptığını savunarak, "İnsanların sürekli krizi bahane etmesi yanlış. Kriz bahanesinin üzerine çizgi atılmalı. Çocuklarım bile krizin farkında. Kendilerince önlem aldılar. Koskoca bir kışı moda olan bir ayakkabı ile tamamladılar" diye konuştu. Mayıs ayında çıkacak olan yeni albümünün bir yıldızlar geçidi gibi olduğunu söyleyen Sibel Can, bütün sanatçı dostlarının bu albüm için seferber olduklarını belirterek "En iyi şarkılarını bana verdiler" dedi.

NETHABER

serdar
16-03-09, 12:28
Sibel Can'ın bu tutumuna hayranım bu ekonomik krizde böyle bir düsünceye sahip olması onun ne kadar üst düzeyde bir kısılık sahibi olduğunun göstergesi bence bu yeni albümünü mutlaka alacağım , sesi gerçekten cok güzel:17:

siboss1992
16-03-09, 19:04
evet katiliyorum.. cok basarili bir sarkici..
besteleri de eminim güzeldir..